Csongár Árpád: A csehszlovákiai magyar sport története a két világháború között, I. (Budapest, 1985)

Közép-Szlovenszkó teniszélete

94 1936- ban Hercsog Györgyöt a LAFC díszelnökévé választot­ták, Tanka Jenő lett a klub új elnöke. A vezetőség nagy­ áldo­zatok árán felújította a klub tenisztelepét és az utánpótlás nevelése céljaira egy teniszgyakorló falat építtetett. Az i­­dénydíjakat 126 koronára csökkentették, a labdaszedést viszont a játékosok voltak kötelesek fizetni. A LAFC teniszgárdája a Révay-serleg küzdelmeiben ismét kerületi bajnokságot nyert és harmadik lett a feladásos mér­kőzésekből komolytalanná vált országos CSB-en. A barátságos klubközi mérkőzéseken is jól ment a csapatnak. Minden mérkő­zését megnyerte. Ezek közül kiemelkedett a RAC ellen Rimaszom­baton elért 8:6-ás győzelme. Losonc három napos teniszbajnokságát augusztus 25-27 kö­zött rendezték meg. A verseny a LAFC játékosainak átütő sike­rét hozta. Minden számban győztek. Ezúttal Lőwy József szer­zett három aranyérmet. Megnyerte a férfi egyes, Gerővel a fér­fi páros és Feledy Ilonával a vegyes páros bajnokságot. Losonc bajnoknője Bellágh Dalma lett, az ifj. férfi egyesben Petró Mihály, a párosban a Pólyák, Vágó kettős, az ifj. női egyes­ben pedig Steinlicht Ágnes győzedelmeskedett. Ez évben ünnepelte a LAFC fennállásának 25. évforduló­ját. A teniszszakosztály sorozatgyőzelmekkel köszöntötte az Alma Matert. A jubileumi díszközgyűlést szeptember 26-án tar­tották meg, amelyen dr.Tomesz Andrást választották meg,a klub ügyvezető elnökévé, Koller Imrét pedig a teniszszakosztály veze­tőjévé. 1937- ben a LAFC nem indította el versenyzőit az érsek­­újvári magyar egyéni bajnokságban, a Révay-serleg középszlo­­venszkói területi bajnokságát viszont ismét a LAFC teniszgár­dája nyerte meg játék nélkül. Az országos elődöntőben a LAFC nem állt ki a PTE ellen és helyezetlen maradt. Az egyéni versenyek során ismét S.Herczog Margit szer­zett dicsőséget a losonci teniszsportnak. Ótátrafüreden, a fürdő bajnokságáért kiírt női egyes számban és a budapesti Vágó Györggyel a vegyes párosban is aranyérmet nyert. Losonc város eddigi legszínvonalasabb bajnokságára au­gusztus 14-22 között került sor, 56 versenyző részvételével, a LAFC rendezésében. A klub versenyzői mind a hat bajnoksá­got megnyerték. A mezőnyből Lőwy József játéka emelkedett ki, aki megvédte a múlt évben szerzett három bajnoki címet. Lo­sonc 1937. évi bajnokai Lőwy József, Feledy Ilona, a Lőwy, Gerő férfi- és a Lőwy, Feledy vegyes páros lettek. Az ifjúsá­gi férfi egyesben Richtarik, a párosban pedig a Richtarik, Schnek kettős győzedelmeskedett. A LAFC 1938 január 16-i közgyűlése újból leszögezte, hogy či klub, osztály és felekezeti különbség nélkül kívánja továbbra is szolgálni a losonci magyar sport ügyét. A teniszévadot a Losonci PTE-Füleki TC Révay-serleg mér­kőzés vezette be, amelyen a hazaiak 8:3 arányban legyőzték az FTC újonc gárdáját. A folytatás már nem sikerült ilyen jól az LPTE együttesének. Kikapott a testvér egyesület, a LAFC csa­patától, amely Ipolyságon 7:4 arányú győzelmével ismét meg­nyerte a középszlovenszkói kerület csapatbajnokságát. Az or­szágos elődöntőben a LAFC hatalmas küzdelemben 6:5 arányú ve­reséget szenvedett a Pozsonyi TE együttesétől és a harmadik