Gyulai Hírlap, 1972. január-június (13. évfolyam, 1-50. szám)

1972-03-21 / 23. szám

Értékes VTSK-győzelem *—» Négy döntetlen az M­LII rajtján BCS. VTSK—MEZőFI SE 1—0 (0—0) Kecskemét, 350 néző. V: Al­földi. VTSK: Lung (8) — Csub­ik (7), Félix (8), Kalcsó (9), Laczó (7) , Bodó (8), Varga M. (6), (Var­ga B. — ?), Bunda (7), Za­­horán (6), Viczián (8), Szá­las­ (8). Edző: Szombati György. Mezőii SE: Gyára­sd *(7) — Csordás (6), Kurucsai (8) , Szalad (6), Fábián (8), Ko­vács (5), Maginyecz (5), (Bo­ruzs ( 7), Komáromi (6), Laka­tos (7), Harangi (8), Kulcsár (6). Edző: Krivi Ottó. A 10. percben Bunda a lefutó kapusba vágta a labdát A másik oldalon. Lung lécre tolta Haranghs bombáját. Szünet előtt Viczián fejese szállt el a kapu fölött. A 60. percben Lakatos távoli lövése a felső léc­ről vágódott a mezőnybe. Egy óra elteltével fölénybe került a csabai csapat. Varga B. ollóévá lőtt kapura, Gyaraki ujjhegy­­­­yel tolta a labdát szögletre. Röviddel utána Viczián csavart lövését a kecskeméti kapus nagy­­szerencsével öklözte a mezőny­be. A 84. percben a sorozatosan szabálytalankodó Kovács ellen a játékvezető közvetett szabadrú­gást ítélt Bodó legurított lab­dáját Zahorán a bal felső sarok­ba vágta, 1—0. Újrakezdés után Harangi 22­ m-es lövése a felső lécről pattant az alapvonalon túlra. Jólramú mérkőzésen érté­kes VTSK-győzelem. Uhriit János SZALVAI BE—GYOMAI TK Békéscsabai, Bessenyei ti. 300 néző. V: Pádár. Szalvai: Szűcs (7) — Takács (6), Csicsely (8), Krivik (6), Gigacz (7), Kola­­rovszki (6), Ronyecz (6), Laczó (6) , Szadai (6), (Kanász —6,­ Tóth (7) , Nagy (3), (Timár­­—). Edző: Gurbán Líviusz. Gyoma: Kovács (7) — Homok (5), Lukács (5), Vatai (6), Bélteki (6), Iglódi (6), Bácsi (5), Varjú II (7), Domokos (6) , Kiss (5), (Kokavecz —), Lo­vász (8). Edző: Fekete László. Húszperces mezőnyjáték után fölénybe került a Szalvai. A 40. percben Tóth jó átadását Nagy a kifutó Kovácsba rúgta. For­dulás után többet kezdeménye­zett a hazai csapat, de a vendé­gek ügyesen védekeztek. A jó­iramú mérkőzésen a Szalvai kö­zelebb állt a győzelemhez. Kitű­nő játékvezetés! Sztoján János MAKÓ—M. MEDOSZ 1—1 (I—1l) Makó, 500 néző, V: Őző. Makói Spartacus: Tóth I. (7) — Herbszt (1), Juhász I. (7), Horváth (6), Rácz (6), Tóth­ Kása (7), Gyöm­bér (7), Kovács (5). (Juhász TI. (5), Vékony (7), Széll (6), Tóth IX. (7). Edző: Kockás Mihály. Mezőkovácsháza: Kuliga (8) — Gubucz (7), Uhrin (8), Benyoda (7) , Varga I. (8), Kenyeres (6) (Budácsik — 8), Szabó (7), Var­ga II. (8), Gábor (8), Mészáros (6) (Agxócs —), Sári (7). Edző: Arnóczki József. Az első félidő a hazai csapaté volt, amely a 15. percben Tóth II. révén megsze­rezte a vezetést; (1—0). Szünet után veszélyes helyzetek egész sorát teremtették a kovácsházi­ak. Egyenlítő góljukat az 57. percben Sári fejesből szerezte. Igazságos eredmény, kitűnő já­tékvezetés! 15. Szűcs Sándor C,SONGRA!) SC—BCS. AMTE I—9 (l—O) Csongrád, 800 néző. V: ifj. Je­linek. Csongrádi Gágyor (6) — Szemerédi (6), Buetter (7), Tatár (3) , Gál I. (7), Guillerm­ (6), Koncz (4), Horti (7), Szanda (8), Gál N­. (6), Fáasy (5), Bori (5) . Edzői Gál László. Agyag­­ipar: Unyatinszki (7) — Láza (6), Lukoviczk­i (7), Stefanik (6), Jan­­caó (7), Boh­us (7), Domokos (6), Kukukk (8) (Pataj —), Kékesi (6) , Seregi (7), Petrina (5). Edző: Mitykó András. Az 5. percben Szanda szögletét Gál II. csúsz­tatott fejessel küldte a hálóba, (1-—0). Szünet előtt Domokos és Seregi hagyott ki egyenlítési al­kalmat. Az 55. percben Horti lövése a belső kapufa éléről pat­tant ki. A 83. percben a csabai­ak gólját les címén nem adta meg a játékvezető. A 84. perc­ben Lukoviczki, majd Gál J­. kapott sárga lapocskát. Szeren­csés győzelem, igen gyenge já­tékvezetés! Csernus Sándor­­, VASAS—S. KINIZSI 1—1l (0-0) Sarkad, 400 néző. V.: Barna. Kiskunfélegyháza: Hluchány (3) — Dóra I. (6), Faragó (9), Dóra NI. (7) , Damgó (6), Makai (8), Sin­­ka (7), Kókai (6), Gerber (6), Sahin (6), Essi (5), Hajagos (6). Edző: Veres István. Sarkad: Erdélyi (7), — Szatmári (7), Pozo­­j évi­ck (5), Marik (3), Kovács (7) Gurzó (5), Moslnár (3),­­Sinka —■ 3, K. Szabó — 4), Varga (8), Kocsis (4), Nagy (5), Kiss (3). Edző Vasvári Péter. A 90. perc­ből 80-at a Sarkad támadott, mégis kikapott, mivel csatárai minden helyzetet (3. perc: Var­ga, 9. perc: Molnár 31. 32. perc: Sinka, Gurzó, 48. perc: Kocsis) elügyetlenkedtek. A 70. percben Pozojevich hibájából Gerber szerezte meg a mérkőzés egyet­len gólját. 1—0. Jó játékvezetés! Buzás István SZENTES—BCS­ MÁV 1—1 (1-1) Békéscsaba, Csányi u. 100 né­ző. V.: Bartha. Vízmű: Jelenő (5), — Vajda (6), Karasz (6), Ben­­­kő (6), Orgovány (5), Virág (0), Bohorka (7), Héri (5), Fodor (—•) (Ivanov — 7), Szikora (7), Tö­rök (5). Edző: Fodor Sándor. MÁV: Huszár (5), — Andó (6), Gaál (7), Hajdú (4), Palyusik (4) , Okos (7), László NI. (4), Szász (4), Jakab (5), László I. (—■), Lipták (5), Ugrincs (7). Edző: Gyécsi László. A csabai csapat szétesően, a vendégek lelkesen játszották Lipták ki­hagyott helyzete után egy le­pattant labdát Török öt lépés­ről lőtt a hálóba. 0—1. A 44. percben korszerű támadás vé­gén Lipták egyenlített. 1—1. Szünet után mindkét oldalon jól álltak a védők lábukon, Bartha jód vezetett. Zsíros György További eredmények: Kecske­méti TE—SZAK 0—0, HÓDGÉP SK—Tiszaföldvár 1—0, A LABDARÚGÓ NB IK Állása 1. Bef. VTSK IS 10 4 2 34-7 24 1. KTE IS 0 3 4 24-IS 21 3. HODOSP SK 1« S 4 4 21-14 28 4. Gyomai TK 14 S 7 3 14-11 1$ 5. Kiskunt. 18 * 3 S 18-18 18 «. Mezöfi SE 1« 8 2 « 19-18 18 7. Csongrád 1« 7 S « 21*18 17 8. BCS.MÄV 18 7 S 8 29-17 17 9. Szentes 18 S 7 4 21-22 17 10. Makó IS 8 S 5 13-12 17 11. SZAK 18 3 8 5 29-21 14 12. Bef. Agyagip. 18 4 5 7 21-21 13 13. Sarkad 18 5 3 8 23-23 13 14. Mezőkovácsh. 18 4 4 8 18-28 12 15. Tiszaföldvár 18 4 — 12 13-32 8 18 Szarvai SE * L­ill *-81 1 Ronyecz a Szalvai szélsője a gyomai Valahal csatázik a 0—0-ra végződött Bessenyei utcai szezonnyitó >B IH-as találkozón. Ötszáz néző Orosházán — Tíz emberrel is bravúros győzelmet aratott a 8. Hunyadi A­­ m­ed­gyesiek felzárkóztak az élmezőnyhöz OH: KINIZSI—ÍNDBCD 3—1 (S­ ó), Orosháza, 300 néző. V: Gregor, Kinizsi­ Fiák (6) — Raffai (7) Albert (7) , Verbőczi (7), Toncsenko (7), Markó (7), Rajnai (6), Veres (6), (Ár­vai —6), Bogdán (*), Dupsi­ff­­­zsufka (*). Edző: Szűcs Ferenc. Endrőd: Hajdú (7) — Sági (7), Új­vári (7), Imre («), Erdei (7), (Szelei —S),­Majoros (7), Keiler (6), Pintér (6), Feuerwerker (6) Bacsa (3), Nagy H (6). Edző: Kövesdi Lajos. Az Orosházáik győzelme szünet előtti játékuk alapján megérdemelt, a ven­­dégek végig lelkesen harcoltak. G: Bogdán (4), Dupsi, 111. Bacsa, Jó játékvezetés. (Dib­ák B. Ferenc) BE&ESSZENTANDRAS—ZALKA SE­a­« (1—6) Békésszentandrás, 158 néző. V: Zu­pán. Bszentandrási Hunyadi: Kom­lóczki (8) — Tomanyiczka (7), Pet­rák (5), Szító (7), Bodonyi (8), Pa­raszt (6), Gyulai (6), seres (6), Sza­­bó (7), Tóth m. (1), Bagi (6). Edző: Major Imre. Zalka SE: Ecker (6) , Harmati (6), Arató (8), Ölveczki (7), Füzesi (5), üebháber (6), Drágán (3), (Hégely (6), Jambrik (7), Vas­vári (6), Zábrák (3), Karatíi (5). Ed­ző: Sebestyén János. Egyenlő erők küzdelmében megérdemelt hazai győzelem született. Az II. percben egy összecsapás után Tóth HI-at kis­sé elhamarkodottan kiállította a já­tékvezető. G: Szabó, Baji, (Mrena Mihály) MEZŐBERÉNY—DOBOZ 8—1 (3—1) Mezőberény, 500 néző. V: Zsibrita. Mb. Spartacus: Csomós (8) — Hege­dűs P. (8), Ökrös (8), Paul* (7), Földesi (7), (Kreisz —6), Komiszár (8) Jakab (7), (Hegyi —6), Hegedűs Gy. (7), Szenteszki (7), Zelnai (9), Vígh (8). Edző: Perlaki Pál. Do­boz: Varga (7) — Gergely (3), Mol­nár (7), Sarkadi H. (3), Szabó L (6), Sarkadi I. (7), Szabó H. (5), Szatmári (7), Szűcs (6), Váradi (8), Balogh (5). Edző: Kun László. Kez­déstől a hazaiak támadtak. A 48. percben Szatmári cseles szabadrúgá­­sát csomós nagy bravúrral védte. G: Jakab, Szenteszki (2—2), Zolnai, Föl­desi (11-esből), iUe Váradi. (Dr. Makai Gyula) SZARVAS-BATTONYAI Izse S—1 (3—0) Szarvas, 130 néző. V: Németh. Sz. MEDOSZ: Uhrin (7) — Krátki («), (Léstyán —7), Janecskó (8), Paróczai (5), Csicsely (3), Bobvos (6), ifj. We­ber (7), Zöldi (6), (Horváth —5), B. Tóth (1), Zahorecz (7), Medvegy (8). Edző: Pataki György. Battonya: Süli (8) — Czák­ty (5), Nemes (9), Ármán (8), Nyím­a (1) Kopcsák (7), Do­hány (6), Tímár (5), Barta (6), Bánszki (3), Balogh (4), (Biró —8), Kiss (6). Edző: Bulik Pál. A 23. perc­ben B. Tóth­ és Nyima összerúgtak és mindketten a kiállítás sorsára ju­tottak. A kihagyott helyzetek mér­kőzésén a jobb erőnlétben levő szarvasiak megérdemelten győztek. G: Medvegy (2), Zahorecz, itt,­ Tí­már. (Rubinstein Lajos) BCS. VASAS—MH. MEDOSZ 3— 1 (8—9) Békéscsaba, 200 néző. V: Toldi. Vasas: Zsilinszki (7) — Szabó (6), Vozár (7), Kozma (6), Baracsi (8), KOVáCs SI. (8), Taub (7) Kulik (7), Kuba (7), (Rácz —), Knyihár t (7) , Knyihár N­. (8). Edző: Szabó László. Mezőhegyes: Pocsai (7)— Bo­rok (7), Laposnyik (6), Fekete (5), Szabó (4), (Kovács —), Nagy H. (8) , Gulyás (8), Sirovicza H. (5), Keresztes (7), (NAgy I. —), Balogh (7) , Csizmás (6). Edző: Vígh József. Fordulás után a 81. percben Taub lőtte az első gólt, melyre a 78. perc­ben Keresztes „válaszolt”. 1—1. A győztes gólt a 78. percben Kuba sze­rezte 2—1. Élénk iramú mérkőzésen megérdemelt Vasas-győzelem szüle­­tett. (Sztoján János) MH. KINIZSI—VÉSZTŐ 4—1 (2—1) Mezőhegyes, 280 néző. V: Medve: Kinizsi­ Harangozó (8) — Csordás II. (6), Kovács (7), Nagy Itt (8), Pepó X. («), (Bajnóczi —5), Kolozsi (8) , Nagy N­. (8), Gyurid (5), (Nagy I.—), Csordás I. (7), Szabó n. (8), Takács It. (8). Edző: Nyári Mihály. Vésztő: szerb (8) — Bakk (5), Máté (5) , Szabó (6), Kremiczki (8), Szajkó I. (8), Horváth (6), Szajkó n. (5), Szuromi (6), Nagy (5), Szakó (5), (Varga —). Edző: Nagy István. Száz hétig alacsony színvonalú, csapkodó játék folyt. Fordulás után kiegyen­lített lett a küzdelem. G: Szabó tt., Csordás L (2—4), il. Szuromi. (Ot­­rok Mihály) MEDGYESEGYHÁZA—BCS. ÉPÍTŐK 4— 1 (5—1) Békéscsaba, 100 néző, V: Bánki. Medgyesegyháza: Dudaszeg (—). — Dobi (6), Békési (6), Holecz (7), For­gó (7), Blastyik (8), Janiga (8), Né­meth (7),­­Marsi —cseh (6), Tóth (6) , Klem­ent (8). Edző: Marosvölgyi Károly. Bős. Építők: Zámbó (6) , Hallai (5), Kerepeczki (6), Dér (8), Alberti (8), Rieger (7), Jánostyák (4) Hódi (*), Kiss (6), Szedlacsek (6),­ Várai (3). Edző : Rieger Ferenc. Szünet utáni teljesítményével meg­érdemelten nyert Medgyesegyháza. Csatárai bátran lőttek, jó erőben küzdöttek. A hazaiak csak szünetig tudták szorossá tenni a mérkőzést. G: Janiga (S), Plastyik, ill. Rieger. (Hegedűs Géza) SZEGHALOM—DÓZSA SE 0­* Szeghalom, 200 néző. V: Bognár. Sz. MEDOSZ: Gazsó (7) — Farkas (7), Baksa (8), Ladányi (7), Kovács (7), Túri (7), Simon (6), Tar (7), Pap X. (7), Rózsa ff), Nagy (8) (Bacsa (6). Edző: Balázs Pál. Dózsa SES Kepka (7) — Kerekes (8), Hem­ző (8), Varga (8), Balogh (8), Fejes («), Nacsa (7), Hajas (0), Kuti (7), Ká­dár (6), (Bánhegyi —), Soóe (8). Edző: Berta József. Kellemes időben, jó talajon, közepes színvonalú mér­kőzést hozott a találkozó, a játék főleg a két 16-os között folyt. A­­ lá­tottak alapján Szeghalom győzelmet érdemelt volna. Kitűnő játékvezetés. (Boruzs József) BCS. ELŐRE SP. tt.—BÉKÉSI SP. 1—0 (X—0) Békéscsaba Kórház Utca, 590 néző. V: Mile. Bcs! Előre sp. tt: Tóth M. (7) , Uhrin (8), Jelenka (8), Datt­­csó (7), Bárdos (3), Rácz ff), Ve­­szelka (f), Cziffra (6), Kiszely (8) , (Klembuch (8), Kiss (8), Tóth M. (7). Edző: Pécsi Elemér, Bé­kési Sp., Pataki (7) — Kiss (6), Fran­kó (8), Ács («), Sebestyén (8), Vá­gási EX. (8), Kopárdi (6), Papp (S),­­Békési S. Lajti —Zseák (6), Pa­taki tt. (7), Vágási XX. (7). Edző: Jenei Sándor. Hat perc telt el a ta­lálkozóból, amikor Cziffra kicselezte Frankót és a hosszú sarokba lőtt. 1—9. A 22. percben Vágási Xlt. gól­helyzetben hibázott, majd csaknem saját kapujába fejelt. A továbbaik­­ban Cziffra, Kiembucz, a másik ol­dalon Vágási XX. és Vágási Öz. pró­bálkozott lövéssel. A 79. percben Kiss a felső lécet találta el. Válto­zatos, jó iramú mérkőzésen a dört­s tetlen igazságosabb lett volna. (Uh­rin János) Ifjúságiak: Mezőberény—Doboz 2—0, Szeghalom—Dózsa SE 3—8, Bcs, Va­sas—Mh. MEDOSZ 9—8 Bcs. Előre Sp.—Békés a—1, Bcs. Építők—Med­gyesegyháza 4—3, Szarvasi M.—Batto­nya 5—1, Rákésszentan­drás—Zalka SE a—S. Mh. Kinizsi—Vésztő 13-9, Oh. Kinizsi—Endrőd 4—1. A március 28-i, IV. forduló műso­ra: Doboz—Endrőd, Vésztő— Oh. Ki­­nizsi (15-én, szombaton), Zalka SE— Mh. Kinizsi, Battonya—Békésszent­­andrás, Medgyesegyháza—Szarvasi M., Békés—BCS. Építők, Mh. ME­DOSZ—BCS. Előre sp. H., Dózsa SE— Bcs. Vasas, Mezőberény—Szeghalom. A MEGYEI S O. LABDARUGÓ­­BAJNOKSÁG ALLA8A Biztosan győzött a Bcs. építők elleni Corvin utcel­­ lágán a Medos c .­s.,K­éza I­­ttese. A csabaiak csak szünetig voltak egyenlő ellenfelek... Képünk egy Építői­ támadás alka­ n­ őszült. A fehérmezes Já­poBtyák megcélozza a medgyesi kaput, de lövése — egy pillanat múlva — az old a’ th akad el. (Fotó: Batticca) 1. OH. Kinizsi 20 15 3 3 50—17 33 2. Dózsa SE 29 13 5 2 51—14 31 3. Medgyesegyh. 29 14 2 4 90—19 89 4. Szarvasi M. 20 11 3 8 52—35 25 5. Mezőberén­y 20 8 7 3 83—38 23 8. Endréd 30 g 7 5 27—21 23 7. Bcs. E. Sp. n. 20 10 1 9 35—40 21 8. Szeghalom 20 8 4 8 35—Sä 20 9. Bcs. Vasas 20 9 2 9 32—88 30 Zalka SE 20 8 4 8 30-3« 20 11. Mh. Kinizsi 20 8 3 9 33—28 19 12. Mh. MEDOSZ 20 8 3 9 38—«I 19 13. Battonya »Kil 31—43 18 14. Békés ‘19 5 7 8 37—38 17 15. Vésztő 20 4 4 12 28—Ifi 12 18. Doboz ?0 3 5 13 20—51 U 17. Esztandrás 20 4 2 14 IS—49 10 18. Bev. Építők 39 $ ä 15 3a—91 3