Hajdú-Bihari Napló, 1967. augusztus (24. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-15 / 191. szám

Nő I. A labdarúgó NB I ben a 18. for­duló mérkőzéseit játszották le az el­múlt hét végén. Vasárnap a Vasas nagy gólaránnyal nyert az Egri Dó­zsa ellen, és megelőzte az Újpesti Dózsát, amely vereséget szenvedett Tatabányán. A Ferencváros biztosan győzött Salgótarjánban és előnye to­vábbra is hét pont. Eredmények: Fe­rncváros-Salgótarjáni BTC 3:0 (2:0). Salgótarján, 15 000 néző, ve­zette Vízhányó. G.: Szőke,­ Novák (11-esből) és Varga.­­ Vasas-Egri Dózsa 7:1 (4:0). Budapest, 8000 né­ző, vezette Pusztai. Gólszerzők: Far­kas 4, Korsós 2, Puskás, illetve Ko­vács.­­ Tatabányai Bányász-Újpesti Dózsa 1:0 (0:0). Tatabánya, 10 000 néző, vezette Biróczki. A gólt Szabó szerezte. — Győri Vasas ETO—Csepel 2:2 (0:0). Győr, 8000 néző, vezette Emsberger. Góllövők: Varsányi 2, il­letve Rottenbiller és Kalmár. — Diós­győri VTK-Komlói Bányász 4:0 (2:0). Diósgyőr, 10 000 néző, vezette Fáth. Gólszerzők: Ruttkai 2, Szurgent és Horváth.­­ Pécsi Dózsa-Dunaújváro­­si Kohász 1:0 (1:0). Pécs, 8000 néző, vezette Katona. Gól­lövő: Hernádi. A labdarúgó NB I állása II Vasas megelőzte az Ú. Dózsát 1. Ferencváros 1e­lé 2 — 46:10 3­­ 2 Vasas 18 12 3 3 3?:18 27 3. Ú. Dózsa 18 11 3 4 47:18 25 4 Győr 18 9 6 3 46:20 24 5. Diósgyőr 18 8 4 6 32:28 20 6. Bp. Hon­­d 18 7 4 7 31:27 18 7. Tatabánya 18 4 8 6 22:24 16 8. Pécs 17 5 6 6 17:19 16 9 Szeged 18 5 6 7 19:33 16 10. MTK 18 4 7 7 23:26 15 11. Dunaújváros 18 5 5 8 21:26 15 12. Salgótarján 18 6 2 10 23:37 14 13. Csepel SC 18 3 8 7 16:28 14 14. Komló 17 5 3 9 22:41 13 15 Szombathely 18 4 2 12 19:44 10 16­ Eger 18 2 5 11 16:35 9 ★ ★ Megindultak a sakkórák... ! Megnyitották­­ a nagy nemzetközi­­ versenyt Tegnap, hétfőn délután az Úttörőhöz nagytermében ünne­pélyes keretek közt nyitották meg a Debrecen sportjának centenáris jubileuma alkalmá­ból megrendezésre kerülő nemzetközi sakkversenyt. A rendező szervek, a Debrecen Városi Tanács, a KISZ Debrece­ni Városi Bizottsága, az MTI Debreceni Városi Tanácsa és a Debreceni Sakkszövetség ne­vében Ördög László, a Debre­cen Városi Tanács vb-elnök­­helyettese üdvözölte a nagy verseny részvevőit, majd Gá­bor Zoltán, a Magyar Sakkszö­vetség ügyvezető alelnöke és­Az első fordulóban a dr. Kozma— Bronstein játszma állt az érdeklődés középpontjában. Bronstein a király­­indiai védelme látszatában sötéttel, átmeneti tisztáldozattal átvette a kez­deményezést. Elsőként a Fuchs—Flesch játszma fejeződött be­, másfél órai játékban Flesch elméleti újítással kiegyenlítette állását a­­ Caro­cani védelmű játszmában, és az állást a 12. lépésben döntetlenre adták. A debreceni Filep mester világossal a nimzoindiai védelmű játszmában ér­tékelte a magyar sakkélet ered­ményeit, hangsúlyozta e nem­zetközi sakkviadal jelentőségét és megnyitotta a versenyt. Ez­után Balogh László nemzetközi versenybíró mutatta be a ver­senyzőket, élükön David Bron­­steinnal, a Szovjetunió volt vi­lágbajnokjelölt nemzetközi nagymesterével, aki feleségével érkezett Debrecenbe. Úttörők virágcsokorral kedveskedtek a részvevőknek. Délután 4 órakor a verseny­bíró megindította a sakkórá­kat, s kezdetét vette a két hé­tig tartó nemes sakkvetélkedés, éles Samisch-változatban hamar át­vette a kezdeményezést Kluger mes­terrel szemben. A Sydor-Haag fran­cia védelmű játszma három és fél órás játék után bonyolult állásban eldöntetlenül végződött. Ezután Ko­vács Z. időzavarban, sötéttel döntet­len eredményt ért el Osztojics ellen. Török tisztet nézett el és vesztett Bo­korral szemben. Az első versenynap eredményei: Szilágyi (Magyarország)-Mihaljcsisin (Jugoszlávia) függő, Osztojics (Ju­goszlávia)-Kovács 2. (Magyarország) 0,5:0,5, Fuchs (NDK)-Flesch (Ma­gyarország) 0,5:0,5, Kozma dr. (Cseh­szlovákia)1. Bronstein (Szovjetunió) függő, Sydor (Lengyelország-Haág (Magyarország) 0,5:0,5, Filep (Ma­gyarország) -Kluger (Magyarország) függő, Török (Magyarország)—Bokor (Magyarország) 0:1. A függőjátszmákat ma délelőtt 10 órától, a második forduló játszmáit pedig délután 4 órától bonyolítják le. KÉZILABDA Ismét győzött a D. Dózsa Vasárnap délelőtt 1200 szurkoló volt kíváncsi a D. Dózsa—Tatabá­nyai Bányász férfi kézilabda NB 1-es kiesési rangadóra. A mérkő­zést a debreceniek 19:17 (11:9) arányban megnyerték. A Dózsa lendületesen kezdett , szép gólokat láthattak az érdek­lődők. Eleinte a belügyi csapat, vezetett, majd 8:8-ra alakult az eredmény. Ezután az első ízben WIJBOSIBASI­­ NAPLÓ 1. oldal — 1987. augusztus 15. NB I-ben játszó Benyáts két gól­lal járult hozzá a Dózsa vezetésé­hez. Szünet után továbbra is a debreceniek kezdeményeztek. A kiesés elleni harc során sokat ide­geskedtek a játékosok, több hiba csúszott be a játékba. A vendég­csapat kapusát, Kovácsot játékve­zetősértésért végleg kiállították. Ezután a Dózsa 19:13-ra elhúzott, de a befejezés előtti percekben a tatabányaiak újabb négy gólt ér­tek el, s így kialakult a 19:17 ará­nyú végeredmény , a D. Dózsa javára. A debreceniek góljait Hamza m. 8, Balogh 4, Benyáts 2, Süvöltős 2, Makády, Lajts, Hamza II., a ven­dégeket Káló 14 (1), Hernádi, Drob­nics és Korponai szerezték. Ki­tűntek: Hamza III. (a mezőny leg­jobbja), Balogh és Benyáts, illetve Káló. A férfi kézilabda NB I. állása Ebben a helyzetben Lajtit őrzője nem tudta tartani, s a Dózsa-játékos a következő pillanatban gólba dobta a labdát 1. Bp. Honvéd 14 11 2 1 282:206 24 2. Bp. Sport. 15 11 1 3 267:211 23 3. Győri Text. 15 9 4 2 218:170 22 4. Elektromos 15 7 3 5 223:216 17 5. Csepel 14 6 3 5 244:242 15 8. Győri ETO 15 8 3 6 234:235 15 7. Pécsi B. 14 6 2 6 261 :239 14 8. TFSE 13 7 — 6 212:192 14 9. ÖZdi Koh. 15 6 1 8 268:293 13 10. Ü. Dózsa 14 6 — 8 245:258 12 11. Martfű 15 5 — 10 249:315 10 12. D. Dózsa 15 4 1 10 273:301 9 13. Bp. V. Met. 15 4 — 11 234:257 8 14. Tatabánya 15 4 — 11 236:311 8 A Totó Kupa nyereményei A Sportfogadási és Lottóigazga­tóság székházában kisorsolták a Totó Kupa pályázat nyeremé­nyeit. A főnyereményt, egy Györ­gyi szobabútort Hajdú György (Cserépváralja, Jókai u. 1.) nyer­te. Még 1000 forintos utalványokat is kisorsoltak — a nyereményj­egy­­zéket az OTP fiókokban, a totó­lottó kirendeltségeknél és a posta­­hivatalokban lehet megtekinteni. (MTI) TOTÓ A totó augusztus 13-i, 32. sz. fo­gadási hetén a 13 találatosra 47 610 forintot, a 13 plusz 1-re 118 143 forin­tot, a 12 találatosokr­a 938, a 11 ta­­lálatosokra 79, a 10 találatosokra 20 forintot fizetnek. Valamennyi nyeremény összege a nyeremény­illeték levonása után értendő. Az 1000 forinton felüli nyeremé­nyek kifizetésére augusztus 24-től, az 1000 forinton aluliakéra augusz­tus 19-től kerül sor. (MTI) A telitalálatos szelvény: 2,1,1, 1,x,x, 1,1,1, 2,x,2, 7,L * 1 1 NB I. B A tetvesedés gótya(n£tc$‘a­ zott DVSC-Bp. Előre 2:0 (0:0) Kissé ideges, de bizakodó volt a hangulat a DVSC ber­keiben a vasárnapi mérkőzés előtt, annak ellenére, hogy to­vábbra is tartalékosan állt ki a csapat. Az elmúlt héten jól játszott az együttes Kispesten, azonban nem ment a góllövés. Az elmúlt napokban bíztak abban, hogy a Bp. Előre ellen már kijön a lépés, sikerül végre győzelmet aratni. A nagyerdei stadionban több mint 4000 néző jelent meg, és Magyar játékvezető sípjelére az alábbi összeállításban kezd­te a játékot a két csapat. DVSC: Németh — Sóvágó, Gellér, Varsányi — Cseke, Székely — Magyar, Somodi, Molnár, Nagykaposi, Tóth I. — Bp. Előre: Szilágyi — Kah­­lesz, Reif, Csider — Tuba, Egervári — Matus, Povázsai, Burányi, Nagy, Kamrás. Előre-szöglet vezette be a mérkőzést, melyet DVSC-szög­­letrúgás követett, majd egy összecsapásnál Székely meg­sérült, s ápolása után a bal­szélen statisztált, Somodi ment a helyére. A 13. percben Molnár 25 méterről küldött lövését védte Szilágyi, a túl­oldalon Egervári ravasz lövé­se kerülte el a kaput. A 20. percben Nagy csúnyán letal­palta Magyart! A 35. percben formás debreceni támadás gördült a pályán, Cseke kiug­ratta Tóth I-et, akit egyik vé­dő a 16-oson belül hátulról ellökött. Ezért 11-es járt vol­na! A félidő befejezése előtt Tóth I. kétszer egymás után lőtt kapura, Szilágyi mindkét alkalommal hárított. Fordulás után Cseke éles lövését Szilágyi kiejtette, a vé­dők felszabadítottak. Pová­zsai, majd Egervári lövése adott munkát Némethnek, majd a DVSC vette át a játék irányítását — az 59. és a 61. percben Nagykaposi került helyzetbe, lövései elkerülték a kaput. A 66. perc meghozta a várva várt debreceni gólt: Molnár elhúzott a jobbol­dalon, beívelt, Nagykaposi kapura fejelt, s Szilágyi csak érinteni tudta a lab­dát. 1:0. Egyszerre feljavult, felgyor­sult a debreceniek játéka, egymás után vezették formás támadásaikat. A 71. percben Cseke gyorsan vitte előre a labdát, Magyarnak ívelt, aki fejjel Tóth I. elé ját­szott, s ő ballal a kimoz­duló kapus mellett a háló bal oldalába lőtt. 2:0. A gól végleg megnyugtatta a debreceni csapatot. Ezután többször debreceni lábról láb­ra vándorolt a labda. Egy ilyen támadás végén Cseke arasznyival lőtt a kapu mel­lé. A 74. percben az ügyeskedő Molnár három védőn is át­játszotta magát, nyolc méter­ről lőtt, Szilágyi tenyérrel mentett. Az utolsó negyed­órában inkább mezőnyjáték folyt, váltakozva támadott a két csapat, anélkül, hogy bármelyik kapu veszélybe került volna. A DVSC nagy erőbedobás­sal kezdett, az Előre inkább biztonsági játékra törekedett, elöl csak két-három csatáruk tartózkodott. Kezdetben sok volt az idegeskedés, kapkodás, nemegyszer ellenfélnek adtak a játékosok. Az első félidőben igazi gólhelyzet alig adódott. Szünet után élénkült a játék, s a DVSC már gólratörőbben játszott. A 66. perc meghozta a DVSC-nek a vezetést, s ek­kortól már színvonalasan is játszottak, annak ellenére hogy Székely és Magyar megsérült. A gyorsabban mozgó debrece­ni játékosok ezután nemcsak fölénybe kerültek, hanem második góljukkal végleg biz­tosították győzelmüket. A DVSC játékosainak legszebb erénye a lelkesedés volt, meg­látszott akarásukon, hogy győzni akarnak. És ez sikerült is, a DVSC megérdemelten tartotta mindkét pontot Deb­recenben. A csapatból elsősor­ban a mozgékony Cseke tűnt ki, a védelemben Gellér volt a legjobb, elöl Molnár jeleske­dett. Rajtuk kívül Németh és Varsányi játszott még az átla­gosnál is jobban. A vendégek közül Reif, a sokat mozgó Egervári és Csider nyújtott jó teljesítményt. Magyar játékvezető nem minden durvaságot torolt meg kellően, s Tóth I. ellöké­séért büntetőt kellett volna ítélnie. Fülep Kornél » • « A labdarúgó NB I B tBKW ered­ménye : Ózdi Kohász—Budapesti VSC 3:3 (0:0), Egyetértés—Budafo­ki MTE Kinizsi Krt­ (1:0), Nyíregy­házi Spartacus—Pécsi Bányász 3:1 (2:0), Dorogi Bányász—Fővárosi Autóbusz 2:0 (0:0), Kecskeméti Dó­zsa—Ganz-MA VAG Zrt) (1:0), Megtört a jég! A 66. percben a jobbról szülő labdát Nagykaposi kapura fejelte — Szilágyi kapus tenyérrel csak érinteni tudta a labdát. 1:0 a DVSC javára! A képen bal­ról: Sóvágó, Cseke, Nagykaposi, Magyar játékvezető A labdarúgó NB I B állása 1. BVSC 19­­ 9 5 25:13 24 2. Egyetértés 19 9 6 4 30:19 24 3. Oroszlány 19 9 5 5 36:20 23 4. Pécsi B. 19 9 5 5 25:14 23 5. Székesf. 19 9 5 5 25:21 23 6. Szállítók 19 10 2 7 27:18 22 7. MA­VAG 19 8 5 6 27:17 21 8. Nyíregyháza 19 9 3 7 23:20 21 9. MVSC 19 8 5 6 16:19 21 10. Dorog 19 7 5 7 21:22 19 11. Kecskemét 19 6 5 8 19:21 17 12. Bp. Előre 19 6 5 8 14:21 17 13. Bp. Sport. 19 7 2 9 22:24 16 14. Várpalota 19 5 6 8 19:28 16 15. Ózd 19 4 8 7 19:31 16 16. Budafok 18 3 9 6 10:17 15 17. Autóbusz 19 4 4 11 16:29 13 18. DVSC 19 3 4 12 13 M 10 TEKE Debrecenben szombaton és va­sárnap bonyolították le a teke Al­kotmány Kupa küzdelmeit. A ver­senyen nyolc csapat vett részt, s közülük az MGM Vasas együttese bizonyult legeredményesebbnek, fölényesen nyerte meg a versenyt. Az Alkotmány Kupa végeredmé­nye: 1. MGM Vasas 5277 fa, 2.­ ­ MGM Vasas nyerte az Alkotmány-kupát DVSC 5021 fa, 3. D. Előre 4931 fa, 4. Bp. Művész 4785 fa, 5. Nyíregy­házi Épületszerelő 4782 fa, 6. Nyír­egyházi Spartacus 4775 fa, 7. Deb­receni Fazekas SE 4755 fa, 8. Bé­késcsabai MÁV 4632 fa. A legjobb egyéni versenyzők: 1. Solténszky (MGM Vasas) 915 fa, 2. Solezi (MGM Vasas) 909 fa, 3. Eichinger (Nyíregyházi Épületszerelő) 903 fa. NB II. Békéscsaba-MGM Vasas 3:1 (0:0) Békéscsabán napsütés, szélcsend kedvezett a Békéscsabai Előre— MGM Vasas NB II-es labdarúgó bajnoki mérkőzésnek, melyen 2000 érdeklődő jelent meg. A hazaiak megérdemelten győztek. Békéscsaba: Kisfalvi — Kvasz, Litauszki, Szűcs — Papp, Kiss — Száraz, Zahorán, Badke, Rakon­­czás, Hoffmann. — MGM Vasas: Simon — Kovács n., Kóródi, Ká­dár, Terényi — Sidó, Oláh — Pus­kás, Kiss, Imre, Kovács I. Az első félidőben unalmas volt a játék, csapkodtak a két csapat já­tékosai. Inkább a két 16-os közt folyt a küzdelem, egyik csapat tá­madói sem jelentettek semmi ve­szélyt a kapukra. Egyetlen valami­re való lövés sem esett ebben a 45 percben. Szünet után élénkült a játék, és az 51. percben gólt ért el a hazai csapat: Zahorán előreívelt labdáját Rakonczás hat méterről kapufára rúgta, a visszapattanó labdát a lesgyanús helyzetben áló Badke a hálóba lőtte. 1:0. A debre­ceniek reklamáltak. Az 57. perc­ben kiegyenlített az MGM Vasas: Oláh 20 méterről jól eltalált lövés­sel küldte a bal felső sarokba a labdát. 1:1. Ezután ismét csapko­dás folyt a pályán, bár­ eléggé vál­tozatos volt a játék. A 82. percben Kiss 25 méterről küldött lövése Kó­­ródiról lepattant, éppen a résen ál­ló Badkehoz, aki nyolc méterről a bal sarokba lőtt, 2:1. A gólt deb­receni mezőnyfölény követte, mégis a hazaiak értek el újabb gólt. A befejezés előtt három perc­cel Badke 20 méterről gyenge lö­vést küldött kapura, s a guruló labda Simon kezéből a hálóba pottyant. 3:1. Badke mesterhár­mast ért el. Mind a két együttes gyenge t­l­­­jesítményt nyújtott. A szélcsend­­ben álmosan játszottak a labdarú­gók és eléggé tervszerű­tr­enül, so­kat csapkodtak. A békéscsabaiak azzal nyertek — megérdemelten —, hogy kihasználták a gólszerzési le­hetőségeket. A győztes csapatból Kvasz (a mezőny legjobbja), Szűcs* Kiss* a gólerős Badke, az MGM Vasasból Kóródi, Kádár és Sidó já­téka emelkedett ki. * • « A labdarúgó NB IL Keleti-cso­portjának többi eredménye: Szol­noki MTE—Kiskunfélegyházi Va­sas 1:0 (0:0), Szolnoki MÁV—Pénz­ügyőr SE 32 (1:1), Jászberényi Lehel—Ceglédi VSE 2:1 (2:0), Sze­gedi VSE—KISTEXT 4:0 (3:0), Ke­lenföldi Goldberger—Mezőkovács­házi Petőfi 1:0 (0:0), Kecskeméti TE—Budai Spartacus 2:1 (0:1), Gyulai MEDOSZ—Martfűi MSE 1:0 (0:0). A labdarúgó NB II. Keleti­csoportjának állása 1. SZMTE 16 11 3 2 30:11 25 2. SZVSE 16 9 7 5 34:19 25 3. Budai Sp. 16 8 3 5 24:15 19 4. Jászberény 16 7 5 4 27:22 19 5. Kecskemét 16 7 4 5 17:14 18 6. Sz. MÁV 16 5 7 4 27:17 17 7. KISTEXT 16 6 5 5 21:18 17 8. B.­csaba 16 6 3 7 19:19 15 9. Goldberger 16 5 4 7 23:31 14 10. Cegléd 16 5 3 8 25:21 13 11. Pénzügyőr 16 6 1 9 15:31 13 12. K.­félegyh. 16 5 3 8 17:25 13 13. MGM Vasas 16 4 5 7 16:25 13 14. Gyula 16 6 1 9 19:31 13 15. Martfű 16 4 3 9 16:23 11 16. Mk.-háza 16 5 1 10 10:28 11 FELHÍVJUK megrendelőink figyel­mét, hogy a részlegeink­ben 1967. január 1 előtt megrendelt ruháikat 1967. augusztus 20-ig vegyék át, mert ellenke­ző esetben a ki nem váltott ruhákat a Bizo­mányi Áruházon keresz­tül értékesítjük. Minő­ségi Nő­ és Férfi Szabó Ktsz.