Hajdú-Bihari Napló, 1970. november (27. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-22 / 274. szám

A LABDARÚGÓ NB II-BEN 7. D. Bocskai, 9. DEAC, 14. MGM Vasas A labdarúgó NB II-ben is va­sárnap fejezték be az őszi­dény küzdelmeit. Ebben, a 15 f ordulóban — mint ismere­tes — a DEAC szombaton győ­zött, viszont vasárnap az MGM Vasas hazai környezetben ve­reséget szenvedett. A D. Hon­véd Bocskai lelkes gárdája Kis­kunfélegyházáról fontos bajno­ki pontot hozott haza. Az őszi idény befejeztével a D. Honvéd Bocskai a hetedik, a DEAC a kilencedik helyet foglalja el a bajnoki táblázaton, míg az MGM Vasas a kiesést jelentő 14. helyen áll. Reméljük, ta­vasszal mindhárom csapat javít majd helyzetén. Lehel SC—MGM Vasas 1-0 (1-0) Az MGM Vasas nagyerdei pályá­ját alaposan elrontotta vasárnapra az eső. A felázott vörös salakból tág massza lett, ebben mindent le­hetett játszani, csak labdarúgást sem. A megjelent száz érdeklődő inkább küzdelmet láthatott a sár­­tengerben. A debreceni együttes Szabó — Terényi (Rácz), Divinyi, Vasas, Csürke, Palotai, Patai I., Kovács, Szóráth (Puskás), Kraszni, Patai El. összeállításban szerepelt. A mérkőzést Bodon bíráskodása mel­lett bonyolították le. Még a mérkőzés elején sem lehe­tett jó játékot látni. Az MGM Va­sas valamivel többet támadott, mint ellenfele és a 28. percben ke­­zezés miatt megítélt 11-eshez ju­tott a csapat. A büntetőt Kovács gyengén helyezte, a jászberényi ka­pus kiütötte, Patai II. elé, aki a földön fekvő kapusba rúgta a lab­dát, amely szögletre pattant. Küz­delmes játék közepette, a 36. perc­ben egy gyors jászberényi támadás végén Kovács a védők közt kiug­rott és a félmagasan hozzáérkező labdát mellel a hálóba sodorta. 1—0. Szünet után visszaesett az MGM Vasas, a vendégek jobban adogattak a sáros pályán. Az utol­só negyedórában változott a játék képe, a vendégek sokszor nyolc­­kilenc emberrel is védekezni kény­szerültek, de a védőfalat egyszer sem tudta sikeresen áttörni az MGM Vasas. Tehát végig maradt a jászberényiek egygólos előnye. A Jászberényi Lehel SC korsze­rűbben, erőteljesebben játszott, jobban alkalmazkodott a szokatla­nul mély talajhoz, megérdemelten vitte haza a két bajnoki pontot. Az MGM Vasasnak nagyon kellett vol­na az utolsó fordulóban a győze­lem, mert így — újabb pont szer­zése nélkül — a kiesési zónában rajtol majd tavasszal. Kitűntek: Vasas, Benke, Kovács, illetve Divi­nyi és Csürke. Kiskunfélegyháza—D. Bocskai 2-2 (1-0) Vasárnap délután Kiskunfélegy­házán szerepelt a D. Honvéd Bocs­kai NB I-es labdarúgó-csapata. A Kiskunfélegyházi Vasas—D. Honvéd Bocskai mérkőzést 600 érdeklődő előtt, Bacsa bíráskodása mellett játszották. A debreceniek összeál­lítása: Paulusz (Varga), Schmidt, Tatai, Zágonyi, Zámbó, Fekete, Szöllősi (Mezei), Nagy, Albeck, Ste­­fán, Szabó. Kezdés után inkább a hazai együttes kezdeményezett, mezőny­fölényt harcolt ki. Ebben a játék­részben Ersinek és Bensőnek gól­helyzete is akadt, azonban nem tudták ezeket kihasználni. Az első félidőben Linka a hazai csapatnak megszerezte a vezetést. Fordulás után megváltozott a játék eddigi képe, ugyanis a D. Honvéd Bocskai nagy akarással, lelkesedéssel játsz­va nemhogy az egyik pontot meg­szerezte — idegenben —, hanem a győzelem is tarsolyában volt, hi­szen 11-eshez is jutott a Bocskai. Kár, hogy Szöllősi ezt nem tudta értékesíteni. A második félidőben a kiskunfélegyháziak gólját Rubá­­nyi, a debreceniek két gólját Ste­­fán és Albeck szerezte. Jó mérkőzést vívott a két csa­pat. A küzdelmes játék két ellenté­tes félidőből állt, az elsőben a ha­zaiak, a másodikban a debreceniek támadtak többet. Az eredmény igazságos, bár a D. Honvéd Bocs­kai előtt alkalom kínálkozott a győ­zelem megszerzésére is. Jók: Hlu­­c­ány, Sahin, Cserkó, illetve Zágo­nyi, Albeck és Stefán.. **: A labdarúgó NB II. keleti csoport­jának többi eredménye: Középület­építők SE—Szolnoki MÁV 2—0 (1—0), Pénzügyőr SE—Budafoki MTE Ki­nizsi 2—1 (0—0), Gyulai MEDOSZ— KISTEXT 2—1 (1—0), Szarvasi Spar­tacus—Szegedi VSE 3—1 (1—0), Ceg­lédi VSE—Vecsési VSZÉP 4—0 (2-0). A labdarúgó NB II. keleti csoport­jának őszi végeredménye 1.Cegléd 15 10 4132—1524 2.Pénzügyőr 15 9 4228—1222 3.Lehel 15 7 5315— 819 4.Sz. Dózsa 15 7 3523—1617 5.SZVSE 15 6 4522—1816 6.Budafok 15 5 5522—1915 7.D. Bocskai 15 5 5525—2515 8.Szarvas 15 4 7 417—2015 9.DEAC 15 5 4 6­27—2414 10.Gyula 15 5 3 7­24—2613 11.SZMÁV 15 3 7 516—1913 12.Középület 15 4 5612—1613 13.KISTEXT 15 3 6615—2112 14.MGM Vasas 15 4 4718—2512 15.Vecsés 15 3 57­8—2011 16.Kiskunf. 15 2 5814—349 Győzelem az őszi utolsó hazai mérkőzésén DVSC-Granz-MáVaG 2-1 (H) Az esőzés sok labdarúgó­rajongót elriasztott a vasárnap délután Debrecenben lejátszott DVSC-Ganz-MÁVAG NB I. B-s labdarúgó bajnoki mérkő­zéstől, csupán ezer szurkoló jelent meg a Vágóhíd utcai pá­lyán, pedig kezdésre elállt az eső, sőt, húsz perc elteltével kisütött a nap. DVSC: Szabó II. — Szabó I., Vachter, Lipők, Sóvágó, Nagykapo­si, Dóczé, Andorkó (Mezei — 72. p), Rozgonyi, Vasvári, Waczlavik (Si­mon — 75. p). — Ganz-MÁVAG: Meyer — Király, Monostori, Mar­­czel, Balogh, Fenyvesi, Bősze (Kai­ser), Dinopulosz, Végh, Fister, Kas­sai. A debreceniek kaptak jobban lábra. Az 5. percben Lipők jó be­adást küldött a baloldalról az ötös­re, a jókor érkező Rozgonyi fejjel rosszul találta el a labdát, amely a kapu mellé ment. Ezután Nagyka­posi távoli lövését védte Meyer. A 16. percben Dinopulosz a bal­­összekötő helyéről kapura lőtt, a csúszós labda Szabó II. kezéből ki­csúszott, éppen Fenyvesi elé, aki ordító helyzetből a kapu fölé lőtte a labdát. A debreceniek támadtak többet, azonban ismét a vendégek­nek volt helyzetük. A 22. percben a kiugró Végh elől Szabó H. a 16- oson kívül lábbal mentett, Dinopu­losz jó 30 méterről az üres kapu fe­lé küldött iveit lövést, a labda a léc fölött hagyta el a játékteret. Négy perc múlva Dinopulosz ment el a jobboldalon, beadását Végh csúsztatta pár lépésről kapura, de Szabó II. tenyérrel hárított, a túl­oldalon Rozgonyi lövését mentette szögletre Meyer. A 33. percben Li­pők egy szabadrúgást elhamarko­dottan Fisternek rúgott, aki gyor­san indította Véghet, ő középre adott és a befutó Fenyvesi a kifu­tó Szabó II. mellett elfejelte a lab­dát, amely az üres kapuba jutott. 0—1. A 36. percben Andorkó 17 méterről ballal a jobb felső sarok­ra lőtt, Meyer a levegőben úszva szögletre tolta a labdát. A 42. perc­ben balról Waczlavik küldött a ka­pu elé szögletet, Meyer már-már elütötte a labdát, azonban Nagyka­posi magasra felugorva gólba fe­jelte. 1—1. A félidő befejezése előtt Andorkó előtt nyílott alkalom a gólszerzésre, azonban öt méterről hibázott. Fordulás után nagy erővel táma­dott a DVSC. Az 51. percben bal­ról Dóczé küldött be egy szögletet, Meyer Sóvágótól zavarva kiütötte a labdát, Waczlavik 14 méterről rá­lőtte és a labda a védők közt Ki­rály lábának pattant, onnan pedig a hálóba került. 2—1. Az előny birtokában a DVSC nem védeke­zett, hanem fokozott erővel újabb támadásokat vezetett — Meyer két­szer is csak öklözve tudott mente­ni. Az utolsó negyedórában a MÁ­­VAG támadott, a 70. percben Sza­bó a. védett veszélyes lövést. A 81. percben Mezei az alapvonal közeléből küldte be a labdát, amely a bal kapufa külső lapjá­ról pattant ki az alapvonalon túl­ra. A hátralevő időbe néhány sza­bálytalanság is előfordult — az eredmény már nem változott. Akik kint voltak a mérkőzésen, meg voltak elégedve. Nemcsak azért tetszett a játék a szurkolók­nak, mert győzött a DVSC, hanem azért is, mert igen jó küzdelmet láthattak. Mindkét csapat végig nagy akarással, erőbedobással ját­szott. Az első félidőben a DVSC támadott többet, ekkor viszont a vendégeknek volt több helyzetük. Fordulás után erőteljes támadás­vezetésekkel meglepte a DVSC ellenfelét és megszerezte a győzel­met jelentő gólt is. A MA­VAG hiá­ba vezetett tám­adásokat, a debre­ceni védelem jól állt a lábán. Vég­eredményben megérdemelten nyert a DVSC őszi utolsó hazai mérkő­zésén, győzelemmel búcsúzott kö­zönségétől. Kitűntek: Szabó II., Nagykaposi, Sóvágó, Rozgonyi, An­dorkó (az első félidőben), illetve Fister, Dinopulosz, Végh és Feny­vesi. Czirják és két partjelzője meg­felelően látták el feladatukat, a já­tékvezető igyekezett kézben tartani a mérkőzést. •Fv A labdarúgó NB I. B többi ered­ménye: Oroszlányi Bányász—BVSC 0—0, FCSPED Szállítók—Várpalo­tai Bányász 3—1 (1—0), VM Egyet­értés-Békéscsabai Előre 2—0 (2—0), BKV Előre—Székesfehérvári MÁV Előre 1—1 (0—0), Győri MÁV DAC— Egri Dózsa 3—2 (2—0), Kecskeméti Dózsa—Ózdi Kohász 1—1 (1—0), Szolnoki MTE—Pécsi Bányász 2—0 (0-0). A labdarúgó NB I. B állása. (Az utolsó oszlopban a jutalom­pontok a szerzett pontokkal össze­sítve szerepelnek.) Gyülekező Meyer Kapujánál. Egy baloldali szögletet várva szép számmal gyűltek egybe a MÁVAG ötösén a védők és támadók, közülük Nagykaposi emelkedett legmagasabbra, és ez a kiegyenlítő gólt eredményezte. (Kalmár István felvétele) 1.Egyetértés 16 115 026- 6 35 2.Eger 169 4 326—12 27 3.M. DAC 169 2 518—10 26 4.Bp. Spartac. 165 6 515—14 24 5.Oroszlány 166 4 623—19 23 6.K. Dózsa 165 6 516—16 23 7.FÖSPED 164 6 614—18 23 8.Pécsi B. 164 5 714—24 22 9.Békéscsaba 166 3 718—16 21 10.Ganz-MÁVAG 166 5 519—19 21 11.ZTE 165 4 722—21 19 12.DVSC 166 5 516—17 19 13.Szék. MÁV 165 6 510-15 18 14.BVSC 166 4 624—27 17 15.Szolnok 164 5 715—23 17 16.Ózd 165 3 816—24 16 17. Várpalota 163 8 516—15 15 18.Előre 163 310 7—19 12 A Hajdú Vasas az őszi bajnok A labdarúgó NB III-ban is vasárnap fejezték be az 1970— 71-es bajnokság őszi idényének küzdelmeit. Az őszi utolsó for­dulóban a listavezető Hajdú Vasas otthonában biztosan győ­zött, így első helyezettként fordul a tavaszi idénybe. Megér­demelten nyert a Hajdúszoboszlói Bocskai is, viszont a D. TITÁSZ Elektromos Debrecenben (!) kikapott a Szolnoki Ve­gyiművektől. Pontosztozkodás történt a Hajdúböszörményi Bocskai—PMÁV találkozón, pontot vesztett Tuzsér és kikapott Rakamaz. Hajdú Vasas—Nyírbátori Dózsa 1—0 (0—0). Téglás, 300 néző, vezette Kruj. Hajdú Vasas: Kun — Fábi­án, Szabó, Lukács II., Lukács I., Balogh, Gócs, Nagy, Kiss, Mozga, Hutka. A nagyon sáros, vizes tala­jon sportszerű küzdelem folyt. A hazaiak majd végig fölényben ját­szottak, a vendégek kevés ve­szélyt jelentettek Kun kapujára. A sok téglási támadást nem tud­ták sikeresen befejezni a tehetet­len támadók, végül a 88. percben született meg a győztes gól: Fábi­án 30 méterről szabadrúgást küldött kapura, a csúszós labdát a kapus kiejtette és a résen levő Gócs két lépésről a hálóba pofozta a labdát. Kitűntek: Kun, Szabó, Gócs, Moz­ga, illetve Erzse és Mózsa. Szolnoki Vegyiművek—D. TI­­TASZ Elektromos 3—2 (2—1). Nagy­erdei stadion, 100 néző, vezette Móré. TITASZ Elektromos: Rozsos — Kántor, Kálmán, Tabányi, Nagy, Kocsis, Madar, Varsányi, Konyha, Szatmári (Bujdosó, Vadon), Csen­des. Csúszós talajon folyt le a mérkőzés, így küzdelmessé vált a játék. A vendégcsapat több lelke­sedéssel játszott és háromszor is vezetéshez jutott, így megérdemel­ten győzött a Szolnoki Vegyimű­vek, amely a hajrában még több gólt is szerezhetett volna, erre sok gólhelyzet kínálkozott. A gólokat Kolláth, Czifra, Kálmán (öngól), illetve Varsányi és Nagy szerez­ték. Kitűntek: Németh, Bus, Kol­láth, illetve Kántor és Varsányi. . Hajdúszoboszló: Bocskai—Szabó Lajos SE 2—0 (1—0). Hajdúszobosz­ló, 600 néző, vezette Kun. Hajdú­szoboszló: Szöllősi — Kiss B., Kiss Gy., Magyar, Némethy I., Némethi, Szikszai I., Piczil (Trombitás), Né­methy II., Halas, Gasch. Jó mér­kőzést vívott a két csapat. Az első félidő 22. percében szabadrúgáshoz jutott a Bocskai — a kaputól 22 méterre letett labdát Halas a háló­ba bombázta. Szünet után Halas újabb góllal bebiztosította a Haj­dúszoboszlói Bocskai győzelmét: a 87. percben a Bocskai csatárá­nak lövése nyomán a labda a ka­pufáról Fehér kapus hátára, onnan a hálóba pattant. Megérdemelten nyert a hazai csapat, amelyből el­sősorban Némethy I., Szikszai I., Halas, Trombitás nyújtott átlagon felüli teljesítményt. A vendégek közül Fehér, Boda és Monori tűnt ki. Hajdúböszörményi Bocskai—Püs­pökladányi MÁV 2—2 (2—0). Haj­­­dúböszörmény, 300 néző, vezette Pencz. Hajdúböszörmény : Erdős — Miskolczi, Magyar, Lakatos, Tar­­di, Várdai, Soós (Gaál), Pál, Csa­tári, Balogh, Nagy. — PMÁV: Má­té — Fekete, Szabó, Takács II., Makai, Laskai, Oláh, Takács I., Zsányi, Kiss, Bogdány (Hegedűs). Az első félidőben Böszörmény, a másodikban a Püspökladány ját­szott fölényben. A­ sportszerű ta­lálkozón igazságos eredmény szüle­tett. A gólok sorrendje: Balogh (38. p), Csatári (42. p), Takács I. (65. és 86. p). Kitűntek: Várdai, Balogh, Tardi, illetve Makai, Laskai, Oláh és Takács I. Tuzséri MEDOSZ—Szolnoki Olaj­bányász 0—0. Tuzsér, 200 néző, ve­zette Salamon. A kiküldött játék­vezető késése folytán szükségjá­tékvezető bíráskodott az egyébként alacsony színvonalú, durvaságok­kal tarkított mérkőzésen, melyen igazságos eredmény született. Tisza Cipő—Szolnoki Kilián 2—0 (1—0). Szolnok, 100 néző, vezette dr. Gyöngyössy. A Kilián néhány já­tékosa lélektelenül játszott. Gól­szerzők: Nagy I. és Komjáti Ill­ésből). Jók: Mihovits, Novák, Nagy I., illetve Balogh, Kontor és Hudra. Nagykállói Virágzó Föld TSE— Záhonyi Vasutas 1—0 (0—0). Nagy­­kálló, 200 néző, vezette Kundrák. Mátészalkai MEDOSZ—Rakamazi Spartacus 2—0 (1—0). Mátészalka, 300 néző, vezette Ajler. A labdarúgó NB III.állása 1.Hajdú Vasas 15 102 323—1422 2.H.-szoboszló 15 93 323—13­21 3.Záhony 15 91 535—2419 4.Rakamaz 15 83 425—1619 5.H.-böszörm. 15 66 324—1618 6.Nyírbátor 15 81 622—1617 7.Sz. Vegyim. 15 72 626—2016 8.D. TITÁSZ 15 72 622—1716 9.P.-ladány 15 72 620—2216 10.Szabó L. SE 15 54 619—19­14 11.Tuzsér 15 5 3 716—2313 12.Nagykálló 15 36 613—1612 13.Tisza Cipő 15 5 2 815—2412 14.Sz. Olajbány. 15 33 914—249 15.Sz. Kilián 15 24 9 8—198 16.Mátészalka 15 401118—408 Totóeredr­ények A telitalálatos szelvény: x, 1, x, x, x, 1, 1,2,1, 2,1,1,1, 1. A 47. heti totónyeremények a következők: 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12 találatot 31 fogadó ért el, nye­reményük egyenként 32 570 forint. 11 találata 519 fogadónak volt, nyereményük egyenként 755 forint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 4469 darab, ezekre egyenként 131 forintot fizetnek. A 48. hétre átvitt jutalomösszeg 271 415 forint. (MTI) Tűzoltó Dózsa— D. Spartacus 9,5:4,5 A D. Spartacus NB I-es sakk­csapata vasárnap hazai „pá­lyán” játszotta a bajnoki idény utolsó mérkőzését, mégpedig a Tűzoltó Dózsa csapatával. A debreceni versenyzők idege­sen játszottak (hét pont kellett volna a hetedik hely biztos megtartásához) és váratlanul nagy arányú vereséget szenved­tek. Leghamarabb Brilla—Bán­falvi fejezte be játszmáját, matthálót szőve a harmadik órában nyert. Győzött dr. Nagy is, aki minőséget nyert, fölé­nyét győzelemig fokozta. Az el­ső táblán Filepnek Kluger volt az ellenfele — Kluger két órai játék után döntetlent ajánlott, Filep nem fogadta el, végül be kellett érnie a fél ponttal. Se­­reghy, Halász és Bódizs eldön­tetlenül végzett, a hatodik órá­ban dr. Szarvas játszmája is döntetlenül végződött, ugyanis gyalogelőnyét nem tudta érvé­nyesíteni. Kovács L. és Török mesterek esélyes állásban hi­báztak és vesztettek, ugyanígy járt Aranyász és Sipos F. is, akik a negyedik órában kedve­zőbb állásukat rontották vesz­tésre. Viszokai dr. az ötödik órában kapott ki. A két ifjúsági versenyző, Balogh és Forgács szintén vereséget szenvedett, bár Forgácsnak voltak jó esé­lyei. A sakk NB I-ben ez volt az utolsó mérkőzése ebben az idényben a D. Spartacusnak, amelynek hetedik helyezése at­tól is függ, hogy vetélytársai hogyan végeztek a vasárnapi fordulóban. Kikaptak az éllovasok A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság őszi utolsó, va­sárnapi fordulójában az élcso­portban levő csapatok, a H. Földgázbányász, D. Építők, D. Kinizsi vereséget szenvedtek. Eredmények: D. Kinizsi—De­recskes Petőfi 0—1, D. MEDI­COR—Berettyóújfalui SE 2—2, L­étavértes—D. Építők 2—0, Sárrétudvari—Kádái MEDOSZ 5—1, Komádi TSE—Balmazúj­városi TSE 3—0, Polgár—Haj­dúszoboszlói Földgázbányász 2—1, Nádudvari TSE—D. Vo­lán 0—2. Részletes tájékoztatást a szerdai számunkban közlünk. , AZ NB I-BEN ŐSZI ELSŐ: Újpesti Dózsa Vasas—Salgótarjáni ETC 4—1 (3—1). Budapest, 6000 né­ző, vezette Szegedi. G.: dr. Pus­kás 2, Farkas, Nell, illetve Ré­pás. — Ferencváros—Komlói Bányász 3—0 (2—1). Népstadion, 5000 néző, vezette Katona. G.: Branikovits 2 és Albert. — Győri RÁBA ETO—Videoton 0— 0. Győr, 3000 néző, vezette Biróczki. — Újpesti Dózsa—Ta­tabányai Bányász 2—2 (1—1). Tatabánya, 8000 néző, vezette Radó. G.: Bene, Fazekas, illet­ve Kovács I. és Fenyvesi. — Csepel—Szombathelyi Haladás 1— 1 (1—0). Szombathely, 3000 néző, vezette Hévízi. G.: Gu­lyás, illetve Iszak I. (11-esből). Diósgyőri VTK—Pécsi Dózsa 1—0 (0—0). Pécs, 5000 néző, ve­zette Kaposi. G.: Udvarev (56. p). — Szegedi EOL—Duna­újvárosi Kohász 2—1 (0—1). Szeged, 2000 néző, vezette Klemm. G.: Vörös és Pataky, illetve Mártha. A labdarúgó NB I. állása: 1.V. Dózsa 148 4 238—1528 2.Vasas 149 1 434—1425 3.Ferencváros 147 3 422—1225 4.Bp. Honvéd 147 3 426—1524 5,MTK 145 7 225—1924 6.Pécs 144 7 316—1120 7.Csepel 14 4 6 415—16 20 8.Diósgyőr 14 6 3 5 16—27 20 9.Tatabánya 14 5 3 619-17 17 10.Videoton 144 6 412—1517 11.Salgótarján 145 4 522—2416 12.Haladás 145 3 622—2616 13.Rába ETO 146 2 614—1715 14.Komló 143 4 717—2712 15.Dunaújváros 142 2 10­­1—3110 16.Szegedi EOL 142 2 109—327 MOH APOLLO de. V4IO, V­12, 7(2. APOLLO du. 3/,6, 8, HORVATH A. %7 12 + 1. Magyarul beszélő színes francia—olasz film vígjáték. Csak 16 éven felülieknek! VÍG du. 3/*4, 6, V49, KLINIKA %5 Érik a fény. Szí­nes magyar film. METEOR 3, V(6, 6, */(8 Hogyan fogtam el az őrna­gyomat. Színes NDK film. VÍG de. ‘/­10, V/12, 'A2 Hogyan kell egymil­liót lopni. Színes amerikai bűnügyi film vígjáték. Figyelem! A szocialista brigád mozibérletek a későbbiek során megjelenő Szerelem c. filmre vál­tozatlanul érvényesek. ZÍNHÁZ Ma 7-kor Férfikor, Kántorné bér­let 1—2. Szerdán 7-kor Férfikor, Szentpétery bérlet 1—2. BUDAPEST 8.05 Isolatévé, orosz nyelv (ált. isk. 6. oszt.) 9.00 Olvasás (ált. isk. 3. oszt.) 9.25 Emberek és nyeresé­gek (ism.) 11.05 Iskolatévé; Kémia (ált. isk. 7. oszt.) 11.55 Számtan— mértan (ált. isk. 7. oszt.) 13.10 Orosz nyelv (Ism.) 14.00 Olvasás (Ism.) 15.50 Kémia (Ism.) 16.40 Számtan— mértan (Ism.) 17.28 Műsorismerte­tés 17.30 Hírek 17.35 Kuckó 17.55 „Észrevétlen emberek” 18.25 Tárlat­ról tárlatra 18.50 Reklámműsor 19.00 Bartók-bemutatók nyomában 19.15 Esti mese 19.30 Tv-híradó 19.50 A Magyar Szocialista Munkáspárt X. kongresszusáról jelentjük 20.30 El­ső szerelem. Turgenyev elbeszélé­sének magyarul beszélő tévéfilm­változata 21.45 Ella Fitzgerald éne­kel 22.10 Tv-híradó második kiadás POZSONY 16.50 Hírek 16.55 Francia nyelv­lecke 17.25 Esztétika vetélkedősoro­zat fiataloknak 18.40 Esti mese 19.00 Tv-híradó 19.35 Ludvik Svoboda köztársasági elnök 75 éves 20.00 Szevasztopolo dalok 20.20 Világhírű novellák 20.55 Dokumentumfilmek 31.30 A labdarúgás hírei 21.45 Tv­­híradó 22.05 A tett színhelyén BUKAREST 17.00 Népzene 17.30 Versenyműsor 18.20 A legkisebbeknek 19.00 Ref­lektor 19.15 Román színházi est 21.05 Beszélgetés egy botanikussal 21.45 Könnyűzene A NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ MŰSORA 18.00 órától 19.00 óráig: Észak-ti­szántúli krónika — Csínom Palkó. Részlet Farkas Ferenc daljátéká­ból — Kollektív bölcsességgel — Munkásportré — Elfelejtett dalla­mok Szomorú szívvel tudatjuk, hogy B. SZABÓ JÁNOS nyugdíjas ref. lelkész életének 86. évében rövid szen­vedés után, november 19-én el­hunyt. Temetése november 25-én, szerdán délután 1 órakor lesz hamvasztás után a Köztemető I. o. ravatalozójából. A gyászoló család Lakás, Gólya u. 9. HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ — A Magyar Szocialista Munkáspárt Hajdú-Bihar megyei Bizottságának lapja — Főszerkesztő: Pallás Imre — Szerkesztőség: Debrecen, Tóth­falusi tér 10. — Telefon: 12 140, nyomdai ügye­­let: 14 193 — Kiadja a Hajdú-Bihar megyei Lapkiadó Vállalat Debrecen, Tóthfalusi tér 10. — Telefon: 13 025 — Felelős kiadó: Balogh Endréné — Terjeszti a Magyar Posta — Előfizetési díj egy hóra 30 forint Előfizethető a helyi postahivatalokban és kézbesítőknél — Index: 25 027 — Alföldi Nyomda, Debrecen — Felelős vezető: Benkő István