Hajdú-Bihari Napló, 1973. március (30. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-13 / 60. szám

Nagyszeres győzelem Pasaréten DVSC—Pénzügyőr 2-1 (2-1) A fővárosban, a Pasaréti úti sporttelepen, kétezer szur­koló előtt, Müncz bíráskodá­sával került sor a DVSC— Pénzügyőr SE NB I. B-s lab­darúgó bajnoki mérkőzésre. DVSC: Szabó II. — Kuch­­ta, Vachter, Lipők, Sóvágó (Tóth — a 71. percben) Nagy­­kaposi, Nagy, Sánta, Vásár­helyi (Németi — a 63. perc­ben), Erzse, Márkus. — Pénz­ügyőr: Demján — Mózes, Murát, Csekő, Jaskó (Schu­­meth — az 55. percben), Kis­házi, Kovács (Herczeg — a 64. percben), Vida, Straub, Sashegyi, Süle. Az első percekben a hazai­ak vezettek néhány eléggé erőtlen támadást, majd a 10. percben egy szabálytalanság miatt megítélt szabadrúgást 22 méterről Sánta lőtt kapu­ra, de Damján szögletre há­rított. Öt perc elteltével Sza­bó II. bizonyította jó formá­ját, Sashegyi jól eltalált lö­vését biztosan védte, majd Kovács közeli bombáját hárí­totta a debreceni kapus. A 24. percben Nagy a középen egyedül vágtatott a labdával és Demján a 16-oson kívülre futva elrúgta a labdát a deb­receni jobbszélső elől. A 32. percben a Pénzügyőr megsze­rezte a vezetést, Straub lyuk­ra küldte­ Sülét, akinek lövé­se a hálóba jutott. 0—1. Ké­sőbb a debreceniek — a ka­pott góltól szinte felpaprikáz­va — heves támadásokat ve­zettek, és négy perc alatt két gólt értek el. A 39. percben Kuchta a kapu elé lőtte a labdát, melyet Sánta megté­vesztésből átlépett és így Nagy néhány méterről a há­lóba lőtt. 1—1. A 42. percben Sánta lövése után Nagykapo­­si Nagy elé fejelte a labdát, aki a kapu bal oldalába fejel­te. 2—1. Fordulás után a Pénzügyőr igyekezett ki­egyenlíteni, azonban csak egyetlen alkalom volt, ami­kor góllal kecsegtető helyzete akadt, Sashegyi jól eltalált szabadrúgását Szabó II. a kapu fölé tolta. A DVSC lel­kesei­ és jól védekezve végig tartani tudta előnyét. A Pénzügyőr fél órán ke­resztül irányította a játékot és a vezetést is megszerezte. Ezután a debreceniek bátor játékkal nemcsak kiegyenlí­tettek, hanem a győztes gólt is megszerezték. A második félidőben a DVSC az eddigi­eknél is jobban szervezte meg védelmét, amely végig áttör­­hetetlennek bizonyult a fővá­rosi támadók előtt. Megérde­melten szerezte meg idegen­ben nagyszerű győzelmét a debreceni együttes. Kitűntek: Szabó II., Vachter, Lipők, Nagykaposi, Nagy, Erzse, Sán­ta, illetve Vida, Süle és Sas­hegyi. A labdarúgó NB I. B többi eredménye: Szombathelyi Ha­ladás—Dorogi AC 4—1 (2—0), Szolnoki MTE—Volán SC 3—0 (2—0), BKV Előre— Ganz-MÁVAG 0—0, Egri Dó­zsa—Várpalotai Bányász 1—0 (1—0), Oroszlányi Bá­nyász-Győri MÁV DAC 0—0, Békéscsabai Előre Spar­tacus—Bp. Spartacus 3—1 (2—1), Kecskeméti Dózsa— Dunaújvárosi Kohász 1—0 (0—0), Szekszárdi Dózsa— Miskolci VSC 1—1 (0—0). A LABDARÚGÓ NB I B ÁLLÁSA 1. Haladás 19 10 6 3 29—18 26 2. Szolnok 19 11 2 6 36—20 24 3. Kecskemét 19 9 6 4 34—20 24 4. MÁV DAC 19 9 6 4 22—15 24 5. Pénzügyőr 19 8 6 5 23—20 22 6. Dorog 19 8 5 6 32—26 21 7. Dunaújváros 19 8 4 7 23—21 20 8. MÁVAG 19 6 7 6 28—17 19 9. Bp. Spartacus 19 7 5 7 30—35 19 10. Békéscsaba 19 7 4 8 19—23 18 11. Oroszlány 19 5 7 7 20—30 17 12. DVSC 19 6 5 8 17—23 17 13. MVSC 19 5 7 7 17—26 17 14. Eger 19 4 8 7 17—24 16 15. Szekszárd 19 4 8 7 21—31 16 16. Várpalota 19 6 3 10 16—22 15 17. Volán 19 6 3 10 24—33 15 18. Előre­­ 19 2 8 9 10—30 12 ­ SAKK­­ MTK-D. Spartacus 8:5(1) A sakkcsapat OB I. harma­dik fordulójában a D. Spar­tacus nagy küzdelmet vívott a jónevű fővárosi együttessel és csak az utolsó órában ala­kult ki a játszmák menetét nem teljesen tükröző vég­eredmény. Az elsőtáblások hivatali el­foglaltsága miatt a Portisch Lajos—Filep Tibor játszmát — külön egedéllyel — szom­baton Budapesten­ játszották le — azon Portisch nagymes­ter győzött. Két döntetlennel kezdődött a vasárnapi verseny. Kovács Lajos (Lengyel nagymester ellen), Halász végzett rövid küzdelem után eldöntetlenül. Ezután hideg zuhanyként ha­tott, hogy Bánfalvi mester fel­cserélt egy lépést és vesztett Lukács mester ellen. A pont MTK-vezetést hamar ki­egyenlítették, az ifjúsági Já­noska rendkívül energikus játékvezetéssel, dr. Szarvas pedig tetszetős minőségáldo­zat után erős centrumgyalog­jaival vívta ki a győzelmet. A további nyolc táblán nagyon jól tartották magukat a ha­zaiak. Sem Szilágyi, sem Bí­ró nem tudta megnyerni elő­nyösebb állását, de az ered­mény 4:4. Forgács bár jól bonyolított hátrányosabb állásából, a gyaloghátrányos huszárvégjá­tékot elveszítette. Ismét az MTK vezetett, de nem soká­ig, mert Bódizs időzavaros középjátékában tisztet nyert és ismét egyenlítettek a deb­receniek. 5:5 volt ekkor, és a hátralevő játszmákban egy sor jobb állást nem tudtak megnyerni. Benczik, majd Török veszített. Síposnak már két tiszt előnye van, de időzavarban mattot kapott. A hatodik óra végén Sereghy előnyösebb futárvégjátékát előbb döntetlenre, majd hát­rányosabb , gyaloghátrá­nyos végjátékra egyszerűsí­tette. Ez a játszma függőben maradt, de az értékelésben nem valószínű, hogy a döntet­lent ki lehet csikarni. A debreceni csapat tehát szoros, nagy küzdelemben, balszerencsével, a­­vártnál nagyobb arányú vereséget szenvedett. Az NB III-ban Szabó Lajos SE - D. Építők 2 - 0 (1 - 0) Vasárnap délután, hideg, sze­les időben játszották le Debre­cenben a Szabó Lajos SE-D. Építők NB III-as labdarúgó baj­noki mérkőzést. A kellemetlen időjárás ellenére is 1200 érdeklő­dő jelent meg a mérkőzésen, amelyet Ajler bíráskodásával bo­nyolítottak le. A D. Építők az alábbi összeállításban szerepelt: Elek — Tanyi, Kiss, Szilágy Krasznai, Vámos, Szigeti, Koz­ma, Tim, Paja, Murvai (Ungay). Az első félidőben kiegyenlítő volt a küzdelem, addig, amed­dig a vendégcsapat védelmi hi­bából gólt ért el. A 44. percben Vámos lyukat rúgott és Halász a kapuba vezethette a labdát. 1—0. Fordulás után a Szabó Lajos SE bajnokjelölthöz méltón ját­szott, és a 81. percben Halász újból a kapuba helyezte a lab­dát. 2—0. Kitűntek: Szanyó, No­­vák, Baumgartner,­­ illetve El­ és Krasznai. A labdarúgó NB III. őszi végeredménye Támad az Építők 1. Szabó SE 15 12 3 0 34— 5 27 2. Rakamaz 15 8 5 2 36—11 21 3. T.-vasvári 15 9 2 4 22—19 20 4. Záhony 15 8 2 5 34-19 18 5. Nyírbátor 15 6 5 4 23—20 17 6. Hajdú Vasas 15 6 5 4 15—15 17 7. Tiszalök 15 5 4 6 17—20 14 8. T.-miklós 15 4 6 5 14-18 14 9. H.-szoboszló 15 5 3 7 19—27 13 10. Sz. Olajb. 15 6 0 9 21—21 12 11. Sz. Vegyi 15 3 6 6 14—22 12 13. TITÁSZ 15 3 5 7 15—18 11 14. Tuzsér 15 4 3 8 16—25 11 15. D. Építők 15 4 3 8 18—29 11 16. Mátészalka 15 4 2 9 10—22 10 ÖKÖLVÍVÁS Zalka SE­­MGM Vasas 13:5 Az Aranybika Bartók Termé­ben 800 érdeklődő előtt vasárnap délelőtt bonyolították le az NB I-es Zalka SE és az MGM Vasas ökölvívó-csapatának összecsapá­sát. A mérkőzést a Zalka nyerte meg 13:5 arányban. Kiemelkedő mérkőzést hozott a Földeáki— Kiss, a Schmick—Fábián és a Tari—Szőke találkozó. A Zalká­ból (papírsúlytól felfelé) Nagy, Csíki, Herczeg, Boros, Schmick és Juhász, az MGM-ből Földeáki (kiütéssel) és Barcza (Piroska ellen) győzött, a Tari—Szőke összecsapás eldöntetlenül végző­dött. A képen: Földeáki (balró­ jobbhorga ül Kiss fején (Fotó: Tárkányi Béla) II. Dózsa-DVTK 7-0­ A labdarúgó NB I. elmúlt heti fordulójában, szombaton a Vasas győzött Zalaegersze­gen. Vasárnap az éllovas Új­­­­pesti Dózsa hét (!) góllal ter­helte meg a kiesőjelölt Diós­győr hálóját. A javuló SZE­­OL legyőzte az MTK-t, a Bp. Honvéd pontot vesztett Kom­lón. Eredmények: Vasas—Zalaegerszegi TE 2—1 (1—0). Zalaegerszeg, 15 ezer néző, vezette Emsber­ger. Szünet után nem sok hi­ányzott ahhoz, hogy a hazai­ak kiegyenlítsenek. G.: Vi­­dáts és Váradi, illetve Miha­­lecz. Újpesti Dózsa—Diósgyőri VTK 7—0 (1—0). Újpest, 5000 néző, vezette Halász. A ven­dégek igyekeztek kevés gólt kapni, de szünet utánra elfá­radtak és a Dózsa akár két­számjegyű győzelmet is arat­hatott volna. G.: Bene 3, Nagy L., Horváth, Noskó és Fazekas. . Ferencváros—Pécsi MSC 4—1 (0—1). Népstadion, 12 000 néző, vezette Palotai. Az első 45 percben alacsony színvona­lú volt a játék. Fordulás után az FTC magára talált és biz­tosan nyert. G.: Szőke 2, Bá­lint és Mucha, illetve Dom­ború Komlói Bányász—Bp. Hon­véd 0—0. Komló, 6000 néző, vezette Katona. A fővárosi támadók, látván és „érezvén” a komlói védők kemény küz­dőmodorát, tartózkodóan ját­szottak. A helyzetek alapján a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Rába ETO—Tatabányai Bányász 2—0 (1—0). Győr, 6000 néző, vezette Szkokán. Küzdelmes mérkőzésen nyert a győri együttes az ezúttal gyenge teljesítményt nyújtó vendégcsapat ellen. G.: Pén­zes 2. Szegedi EOL—MTK 2—1 (2—0). Szeged, 8000 néző, ve­zette Vízhányó. A hazaiak tá­madtak többet, az MTK csa­lódást keltett. G.: Vass és Antal, illetve Oborzil (11-es­­ből). Csepel—Salgótarjáni BTC 0—0. Csepel, 4000 néző, vezet­te Körös. A csepeliek többet támadtak, viszont a vendégek jól fogtak embert. Igazságos eldöntetlen. VIDEOTON—VM Egyetér­tés 3—0 (1—0). Székesfehér­vár, 8000 néző, vezette Cser­­nefalvy. A játékidő nagyobb részében az Egyetértés tér­felén folyt a játék. Biztos győ­zelem. G.: Wollek 2 és Mur­ka. A LABDARÚGÓ NB I ÁLLÁSA 1. 6. Dózsa 17 13 1 3 46—10 27 2. FTC 17 10 4 3 36—19 24 3. vasas 17 10 3 4 31—18 23 4. Bp. Honvéd 17 8 5 4 35—18 21 5. Csepel 17 5 9 3 25—17 19 6. Rába ETO 17 9 1 7 29—22 19 7. Videoton 17 8 3 6 25—21 19 9. MTK 17 4 8 5 18—22 16 8. Tatabánya 17 6 5 6 16—18 17 10. SZEOL 17 5 6 6 19—27 16 11. ZTE 17 5 4 8 20—25 14 12. Egyetértés 17 4 6 7 14—29 14 13. SBTC 17 4 4 9 20—29 12 14. Komló 17 2 8 7 11—29 12 15. Pécs 17 2 7 8 11—25 11 16. DVTK 17 1 6 10 10—37 8 TOTO A március 11-i 10. heti foga­dási hétre olyan sok szelvény érkezett be (2 748 731 darab), hogy hétfőn csak nemhivatalos tájékoztatót tudtak adni a nye­reményekről. Eszerint 13 talá­­latos szelvényből 235 darab akadt, nyereményük 4548 forint, ebből a 13 plusz 1 találatos szel­vények száma 101 darab, egyen­kénti nyereményük 11 971 forint, a 12-esekből 4647-et találtak, ér­tékük 153 forint, míg a 36 631 darab 11-esé egyenként 20 forint értékű, a 10-esek darabszáma 161521 db, értékük 8 forint. (MTI) A telitalálatos szelvény: 1, 1, x, 1, 1, x, x, 1, 1, 1, 2, x, x, törölve, x. Berettyóújfaluban: PMÁV-BASE 4-0, Létavértesen: Kaba-Létavértes 1-0 TOVÁBBRA IS HÁROM PONTTAL VEZET POLGÁR A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban az őszi idény tizedik fordulójának mérkőzés játszották le vasárnap. A lista­vezető Polgár biztosan nyert Derecske ellen, féltucat gólt ál a Gázláng a Volánnak, míg ide­genben is nyert a PMÁV és a Kábai MEDOSZ. Eredmények: Polgár—Derecskei Petőfi­­ (1—0). Polgár, 500 néző, vezette Papp. Polgár: Kormos — Ládi, Németh, Bárdos, Sándor B., Gulyás, Császár J., Sándor J., Császár A., Fekete, Lukács. — Derecske: Benedek* — Lénárt, Varga, Kovács, Farkas, Hadhá­zi, Soróczki, Labancz, Sípos, Kiss L., Kiss J. Jó iramú, sport­szerű, kemény játék. A kínálkozó helyzetek kihasználása döntött, a hazaiak javára. Góllövők: Fe­kete és Sándor J. Kitűntek: Lá­di (a mezőny legjobbja), Csá­szár A., Sándor J., illetve Varga, Lénárt és Farkas. D. Kinizsi—Komádi TSE 2—2 (1—1). Kinizsi pálya, 150 néző, vezette Mizsei. Kinizsi: Csáká­nyi — Nagy, Seres, László, Bor­dás, Sipos, Őri, Horogh, Boné, Bartha, Fülöp (Szabó). — Ko­mádi: Vásári — Oravecz, Szabó, Pelyva, Krucsó N­., Varga, Kor­mány (Nagy), Krucsó I., Papp, Beke, Patai. Balszerencsével vesztett pontot Komádi a gyen­ge napot kifogó Kinizsi ellen. A gólok sorrendje: Bartha (5. n.), Beke (25. p.), Pelyva (öngól — 64. p.) és Beke (86. p.). Kitűn­tek: Szabó, Beke, Papp, Krucsó I., illetve Bartha. Hajdúszoboszlói Gázláng SE— D. Volán 6—0 (2—0). Hajdúszo­boszló, 100 néző, vezette Szántó. Gázláng SE: Bertók (Szilág) — Radó (Sarkadi), Huszti, Bán­ki, Cseh, Szikszai L., Papp, Be­se, Szikszai M., Jenei, Németh. — Volán: Csukás (Szabó Gy.) — Ács, Molnár, Nagy, Szendrei, Fejér, Szabó, Balázs, Fodor, De­­mény, Vígh (Szoták). A gyenge iramú mérkőzésen a Gázláng majdnem tetszés szerint érte el góljait. Góllövők: Jenei 2, Szik­szai M. 2, Németh és Bese. Jók: Bese, Szikszai M., Jenei, illetve Szabó. Püspökladányi MÁV Egyetér­tés-Berettyóújfalui SE 4—0 (1—0). Berettyóújfalu, 400 néző, vezette Báthori. PMÁV: Bujdo­só — Szabó, Makai, Mile, Orosz, Darai, Varga, Bene, Máté, Seres, Gyarmati. — BVSE: Pala — Ka­pás, Szabó, Mózsik, Agód, Ár­vai, Daróczi, Tollas, Papp, Csen­des, Kovács. A sportszerű mér­kőzésen gólratörőbben játszott a vendégcsapat, és ilyen arány­ban is megérdemelten győzött. Gólszerzők: Gyarmati, Orosz, Seres és Bene. Jók: Bujdosó, Orosz, Máté, illetve Árvai. Sárrétudvari TSE—D. MEDI­COR 2—1 (1—1). Sárrétudvari, 600 néző, vezette dr. Gyöngyös­sé. Sárrétudvari: Madar L. — Mile, Gáli, Kiss L., Tóth I., Varga II., Szabó, Kiss K., Madar J., Varga I., Varga II. — ME­DICOR: Kocsis — Lada S., Bo­gos, Szabó, Kerekes, Lada J., Nábrádi, Nagy L., Nagy I., Szűcs, Lakatos. Lelkesebben ját­szott a többet támadó hazai csa­pat. A debreceniek megfeledkez­tek a kapura lövésről. Góllövők- Varga III. (25. p.) és Madar J. (73. p.), illetve Nagy S. (23. p.). Jók: Madar L., Gáli, Varga I., illetve Szabó és Nagy S. Hajdúnánási Szellőző—DASE 2—1 (1—1). Hajdúnánás, 200 néző, vezette Nagy S. Hajdúnánás: Mórócz — Nyakas, Szimcsák, Józsi, Varga (Pusztai), Tóth I., Csepregi, Kiss, Rigó, Tóth II., Nagy. — DASE: Lovas — Ter­­dik, Balla, Bácsi, Huszti, Nagy, Bubenko, Riskó, Szalai, Konyá­­ri, Herczku. Változatos, sport­szerű mérkőzés. A hazaiak rit­kábban, de veszélyesebben tá­madtak. Góllövők: Kiss 2, illetve Riskó (11-esből). Jók: Kiss, Jó­zsi, Tóth I., illetve Riskó és Szá­ll. Kábai MEDOSZ—Létavértesi Vörös Meteor 1—0 (1—0). Léta­vértes, 350 néző, vezette Dudás. Kaba: Varga (Tóth) — Csávás, Fazekas, Tanka, Böjti, Biri, Papp, Hodák, Karsa, Borbély, Kóti. — Létavértes: Éliás — Szi­tás, Fodor, Fehér, Albucz, Mol­nár, Tóth I., Szabó, Pinczés, Ke­lemen (Tóth II.), Papp (Gyar­mati). A sportszerű keretek közt lezajlott mérkőzésen a vendégek rászolgáltak a győzelemre, mivel a hazaiak igen mérsékelt telje­sítményt nyújtottak. A 26. perc­ben Biri szerezte meg a győztes gólt. Jók: Csávás, Tanka, Böjti, Hodák, illetve Szitás és Fodor. Hortobágyi MEDOSZ—Hajdúdo­­rog 2—1 (1—0). Hortobágy, 200 néző, vezette Koroknai. Horto­bágy: Pásztor — Kovács, Kóti, Pénzes, Vezendi, Szabó, Papp, Vágner, Könnyű, Csőri, Vetési (Győrfi). — Hajdúdorog: Orgo­­nás — Miska, Orosz I., Prepuk I., Zakar, Debreceni, Katona, Prepuk II., Orosz II., Farkas, Kompár. Változatos, durva bele­menésekkel tarkított mérkőzés A hortobágyiak jobban kihasz­nálták a helyzeteket. Gólszer­zők: Vezendi és Könnyű (11-es­ből), illetve Kompár. Jók: Pász­tor, Kóti, Vágner, illetve Prepuk I., Orosz II. A MEGYEI LABDARÚGÓ­­BAJNOKSÁG ÁLLÁSA A *-gal jelölt Hajdúdorogtól egy büntetőpont levonva. 1. Polgár 2. D. Kinizsi 3. D. MEDICOR 4. Komádi 5. Sárrétudvari 6. BUSE 7. DASE 8. P. MÁV 9. Hortobágy 10. Derecske 11. Hajdúnánás 12. H.szob. Gázl. 13. H.­dorog* 14. Kaba 15. Létavértes 16. D. Volán 10 9 0 1 22—11 18 10 6 3 1 24— 9 15 10 5 3 2 17—12 13 10 4 4 2 19—13 12 10 6 0 4 17—12 12 10 5 2 3 19—15 12 10 5 2 3 15—13 12 10 4 3 3 20—10 11 10 4 3 3 9—10 11 10 4 0 6 19—19 8 10 3 2 5 14—19 8 10 2 3 5 15—13 7 10 3 2 5 15—19 7 10 3 1 6 11—20 7 10 2 2 6 12—25 6 10 0 0 10 1—29 0 Kitüntetések élsportolóknak A Magyar Népköztársaság Mi­nisztertanácsa kiemelkedő sport­eredményeik elismeréséül aktív versenyzői pályafutásuk befeje­zése alkalmából kitüntetést ado­mányozott több élsportolónak. A Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem arany fokoza­ta kitüntetést kapták: Korach Marcellné Turóczy Judit úszó, Mészáros György kajakozó, No­vák Dezső és Rákosi Gyula lab­darúgók, Sarlós György evezős, Tóth Géza és Veres Győző súly­emelők. A Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem ezüst fokozata kitüntetésben részesült: Almásy Zsuzsa műkorcsolyázó, Katona András vízilabdázó, Tóth Andor­­né Bocz Erzsébet kosárlabdázó. A Magyar Népköztársaság Sport Érdemérem bronz fokoza­tát kapta: Konkoly János műug­­ró. A kitüntetéseket hétfőn délután dr. Beckl Sándor, az MTI OT elnöke adta át. MOZI PISZTOLYPÁRBAJ. Színes an­gol film (14)7 VlG du. */19. VlG de. */,10, V. 12. Premier belyárral! APOLLO du. 8. METEOR 3, */,6. MAGYAR UGARON. Magyar film. Szocialista brigádbérletek érvényesek! VlG du. */42, 3/44, 6. Apollo de. y4io, y4i2, y42. LJUBOV JAROVAJA. Színes szovjet film. APOLLO du. */,4. 3/46. METEOR V48. ÁLLAMI ÁRUHÁZ. Zenés ma­gyar film. KLINIKA 5. FEHÉR FARKASOK. Színes, szinkronizált NDK kalandfilm. MESEMOZI 3/44. 6. TEOREMA. Olasz film. FILM­MÚZEUM 126. 8. EGY TAXISOFŐR HALÁLA. Lengyel film. HORVÁTH A. 6. SZIMHál Ma 8-kor Bolha a fülbe, Veszprémy bérlet. (16 éven fe­lülieknek!) Szerdán 7-kor Csap­da, Szentpétery bérlet 1—2. Csü­törtökön 7-kor Bolha a fülbe, bérletszünet. (16 éven felüliek­nek !) BUDAPEST 8.05—9.25 Iskolatévé. 9.55—11.35 Iskolatévé. 13.10—15.40 Iskolatévé. 16.58 Műsorismertetés. 17.00 Hí­rek. 17.05 Zsebtévé. 17.35 Napila­pok, hetilapok . .. Miről ír a vi­lágsajtó? 17.55 Klubról klubra. Mi így csináltunk klubot... 18.45 Reklámműsor. 18.50 Játék a betűkkel. 19.10 Esti mese. 19.30 Tv-híradó. 20.00 Hogyan élünk 2003-ban? Kállai István műsora. 21.00 A fiatal Verdi. Macbeth. Opera-keresztmetszet. 22.30 Tv­­híradó, második kiadás. POZSONY 9.00 Riport (ism.). 9.30 A ba­csó felesége (ism.). 10.50 Híradó. 14.00 Iskolásoknak. 16.05 Öveges professzor kísérletei. 16.30 Hírek. 16.35 „Fuss, ahogy bírod!” 17.05 Ifjú látóhatár. 18.10 Az Antark­­tiszon voltunk. Magyar film. Város a Volgán. Szovjet film. 18.40 Munkásdalok. 19.00 Híradó. 19.30 Vietnami gyerekek Cseh­szlovákiában. 21.40 Híradó. 22.00 A politikáról. 22.25 Műlesikló­­verseny. BUKAREST 16.30 Orosz nyelvoktatás. 17.10 Műszaki klub. 17.40 Tudományos panoráma. 18.20 A legkisebbek­nek. 19.05 Reflektor. 19.20 Román színházi est. 21.30 Nagy szólisták. A NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ MŰSORA 18.00—19.00: Észak-tiszántúli krónika — Visky András szerze­ményeiből — Tanácstagi jelölő­gyűlések — Brigádfórum — Le­mezválogatás közben. TV HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ — A Magyar Szocialista Munkáspárt Hajdú-Bihar megyei Bizottságának lapja — Főszerkesztő: Pallas Imre — Szerkesztőség: 4024 Debrecen, Tóthfalusi tér 10. — Telefon: 12-140, nyomdai ügyelet 14-193 — Kiadja a Hajdú megyei Lapkiadó Vállalat Debrecen, Tóthfalusi tér 10. Postacím: 4001. Debrecen, Postafiók 72. — Telefon: 13­ 925 — Felelős kiadó: Biri András — Terjeszti a Magyar Posta — Előfizetési díj egy hóra 20 forint — Előfizethető a helyi postahivatalokban és kézbesítőknél — Index: 25 027 — Alföldi Nyomda Debrecen, — Felelős vezető: Benkő István