Hajdú-Bihari Napló, 1975. március (32. évfolyam, 51-76. szám)

1975-03-18 / 65. szám

Rudabányán is nyert a DMTE A labdarúgó NB III-ban a 22. forduló mérkőzéseit bonyo­lították le az elmúlt hét végén. A DMTE idegenben is győzött, ezúttal is úgy, hogy előbb az ellenfele jutott vezetéshez. A csa­pat továbbra is harmadik és csupán egyetlen pont választja el az előtte álló két csapattól. A másik három hajdú-bihari NB III-as csapat közül csak a Hajdúböszörményi Bocskai szerzett pontot, egyet Kisvárdán. A Hajdú Vasas négy-, a DEAC pedig egygólos vereséget szenvedett Kisterenyén, illet­ve Záhonyban. DMTE—Rud­abány­a 3-1 (0-1) Rudabányán, 700 néző előtt Fe­hér N­. bíráskodásával került sor a DMTE—Rudabányai Ércbá­nyász bajnoki találkozóra. DMTE: Gilányi — Csathó, Né­meti, Patai L., Szabolcsi, Pál, Mezei, Mózsa, (Szolga), Kovács G. (Patai F.), Kerekes, Szabó. Víztócsákkal tarkított salakpá­lyán került sor az összecsapásra. A hazaiak nagy iramban kezd­tek, mezőnyfölényt harcoltak ki és a 22. percben Labancz 20 mé­terről küldött lövése nyomán a labda Németi lábán irányt vál­toztatva jutott a jobb alsó sa­rokba. 0—1. A gól után a debre­ceniek átvették a kezdeménye­zést. A 25. percben Mózsa átadá­sából Kerekes a kapuba lőtt, de a játékvezető kifelé ítélt sza­badrúgást. A 30. percben Mezei beadásából Kerekes az oldalhá­lóba fejelte a labdát. A félidő befejezése előtt Mózsa fejesét Birkás védte. Az 55. percben Szabó a felezővonaltól futott a labdával, kicselezte a védőket, majd a kiiinduló kapus mellett 14 méterről a hálóba rúgta a lab­dát. 1—1. Nagy és heves küzde­lem folyt az újabb gólért, me­lyet a DMTE-nek sikerült elérnie a 77. percben: Mezei középre adott labdáját Kerekes 12 méter­ről, ballal a jobb alsó sarokba továbbította. 2—1. A 82. percben végleg eldőlt a két bajnoki pont sorsa, ugyanis Szolga beívelt lab­dáját Kerekes 10 méterről a jobb felső sarokba fejelte. 3—1. Végig nagy iramú, változatos volt a küzdelmes mérkőzés. A debreceniek erőnléte jobb volt, főleg szünet után lendületeseb­ben játszottak, és megérdemel­ten győztek. Kitűntek: Gilányi, Németi, Pál, Kerekes, illetve Tires és Karczagi. A hajdúböszörményiek jobbára védekeztek és jól, hiszen idegen­ből sikerült hazavinniük az egyik bajnoki pontot. A vezetést a kis­­várdaiak szerezték meg Nagy G. révén, melyet Kiss kiegyenlített. Szünet után már nem változott az eredményt. Az igazságos pontosztozkodás­sal végződött mérkőzésen a ha­zaiak közül Nagy G. (a mezőny legjobbja), Komáromi és Bocs­kai tűnt ki, a Bocskaiból Nagy N­., K. Tóth n. és Sólyom ját­szott az átlagosnál jobban. Kisterenye—Hajdú Vasas 4—0 (3—0) Kisterenyén, 200 érdeklődő előtt Borsos bíráskodásával került sor a Kisterenyei Bányász Építők— Hajdú Vasas bajnoki találkozóra. A Hajdú Vasas Ménes (Kiss A.) — Molnár, Tóth, Bihari, Pistár, Lukács, Fóhn, Kiss B., Szabó, Miklé, Hutka (Kontor) összeállí­tásban szerepelt. Már az első percben vezetéshez jutottak a hazaiak: Bozsik kö­zelről gurította a labdát a téglá­­siak kapujába. 1—0. Ezután a Hajdú Vasas percei következtek, Szabó, Kiss B. és Fóhn előtt kí­nálkozott alkalom a gólszerzésre. A 20. percben Bozsik kitört a vé­dők közt és máris 2—0. A 34. percben Dudás egyéni játék vé­gén háromra növelte a Bányász góljainak számát. Szünet után a vendégcsapat sokat támadott, de csak szögleteket ért el. A 72. percben Romhányi a bal alsó sarokba lőtt. 4—0. A hátralevő időben Kontor és Mikic hibáztak góllal kecsegtető helyzetekben. Változatos, végig jó iramú volt a játék a mély, sáros talajú pá­lyán. A játék képe alapján el­mondhatjuk, hogy a gólkülönb­ség túlzott. Jók: Horváth, Gai­­ger, Romhányi, Bozsik, illetve Kiss A. és Molnár. Kisvárda—Hun Bocskai 1—1 (1—1) Hatszáz érdeklődő előtt, Kis­várdán bonyolították le a Kis­­várdai SE—Hajdúböszörményi Bocskai III-as bajnoki mérkő­zést, Lénárt bíráskodásával. Hajdúböszörményi Bocskai: Bo­rók — Kiss, Csatári, Nagy I., Várdai, K. Tóth I., Nagy II., An­­dorkó, Konyári, K. Tóth N­., Só­lyom. A közepes iramú mérkőzés na­gyobb részében a Kisvárda ját­szott fölényben és látszott, hogy győzelemre tör a hazai csapat. Záhony—DE­A­C 3-2 (1-1) Füzessy bíráskodásával került sor Záhonyban a Záhonyi VSC— DEAC NB III-as labdarúgó baj­noki mérkőzésre, melyet 600 ér­deklődő tekintett meg. DEAC: Erdős — Csizma, Palatitz, Csa­pó, Lutherén, Kiss, Riskó, Mol­nár, Bujdosó, Mészáros, Ungvári. Igen szoros mérkőzést vívott a két csapat a DEAC rászolgált volna legalább az egyik pontra. A gólokat Szűcs, Dallos (11-es­­ből), Balázs, illetve Ungvári és Bujdosó szerezték. Kitűntek: Erdei Mező, Szűcs, Jászfai, illet­ve Erdős, Csapó, Molnár és Ung­vári. A labdarúgó NB III. észak-ke­leti csoportjának többi eredmé­nye: Kazincbarcikai Vegyész-Salgótarjáni Kohász 3—1 (3—0), Gyöngyösi Spartacus—Nyíregy­házi Spartacus Petőfi 4—0 (2—0), Sátoraljaújhelyi Spartacus MEDOSZ MÁV—Borsodi Bányász 2—2 (1—0), Miskolci VSC—Jászbe­rényi Lehel 2—0 (1—0), Nagybá­­tonyi Bányász—Leninvárosi MTK 1—0 (0—0), Borsodi Volán—Tu­­zséri MEDOSZ 3—1 (1—0). A labdarúgó NB III. állása Északkeleti csoport 1. Gyöngyös 22 14 3 5 45-25 31 2. N. bátony 22 12 7 3 35—18 31 3. DMTE 22 13 4 5 44—32 30 4. MVSC 22 12 5 5 47—28 29 5. K. barcika 22 11 5 6 43—25 27 6. Nyíregyh. 22 9 7 6 38—28 25 7. Budab. 22 7 10 5 29—25 24 8. Záhony 22 11 2 9 41—41 24 9. Lehel 22 10 3 9 33—32 23 10. Leninv. 22 7 8 7 30—20 22 11. SKSE 22 9 4 9 44—39 22 12. Kisvárda 22 7 6 9 32—35 20 13. S.-újhely 22 7 5 10 21—29 19 14. B. Volán 22 5 9 8 27—37 19 15. H. Vasas 22 7 5 10 28—44 19 16. B. Bány. 22 5 8 9 25—37 18 17. Kisterenye 22 6 5 11 31—38 17 18. H.­Kesz. 22 5 6 11 20—40 16 19. Tuzsér 22 4 4 14 29—46 12 20. DEAC 22 3 6 13 29—52 12 SPORTHÍREK Tordasi Ildikó a női Marti­ni Kupa győztese. Torinóban, 250 résztvevővel rendezték­­meg a hagyományos Martini Kupa viadalt, melyen a ma­gyar vívónő szerezte meg az első helyet, miután újra vívás során, nagy küzdelemben le­győzte a francia Gapaist. Negyeddöntők a labdarúgó Felszabadulási Kupában. Szerdán már a négy közé ju­tásért mérkőztek a csapatok — a párosítás: SZEOL—II. Dózsa, Dunakeszi VSE—Va­sas, MVSC—VIDEOTON. A negyedik találkozót, a Bp. Honvéd—Salgótarján össze­csapást április 23-án rende­zik. Március 15-e tiszteletére jubileumi kispályás labdarú­gó tornát szervezett a Debre­ceni Orvostudományi Egye­tem KISZ-bizottsága a debre­ceni egyetemi válogatottak részére. A győzelmet a Kos­suth Egyetem labdarúgói sze­rezték meg , a DOTE II. és az Agrártudományi Egyetem csapatai előtt. Kozma vezeti az NB I. gól­lövő listáját. A Bp. Honvéd játékosa 16 góllal áll az élen, megelőzve a 13 gólos Benét és a 9 gólos Fazekast (II. Dózsa), valamint a 8 gólos Gasst (Va­sas) és Szabót (FTC). DEAC—Salgótarjáni Szám­viteli Főiskola labdarúgó­mérkőzést rendeznek ma dél­után fél 3-tól az egyetemi sporttelepen, a főiskolai baj­nokságért. Magyarország—Bulgária 1—0 (1—0). A bulgáriai Bla­­goevgrádban került sor az UEFA selejtező első mérkő­zésére, a Magyarország—Bul­gária találkozóra. A magyar labdarúgók sikerrel vették az akadályt, s tízezer néző előtt nagyiramú, küzdelmes mérkőzésen bravúros győzel­met arattak a legjutóbbi ku­pagyőztes otthonában. A ma­gyar együttes gólját Szíjjártó rúgta a 31. percben. A tudó­sítások dicsérik az egész pá­lyát befutó, sokat dolgozó, debreceni Bodonyi játékát is. A legjobb 16 közé jutásért a visszavágót március 26-án rendezik az FTC-pályán. Baranyi sikerei az alexand­riai nemzetközi teniszverse­nyen. A magyar versenyző férfi egyesben, valamint férfi párosban (Szőkével az olda­lán) és vegyespárosban (a csehszlovák Naumanova tár­saságában) szerzett aranyér­met. A müncheni versenyen Taróczy 6:2, 6:4 arányú vere­séget szenvedett a svéd Borg­­tól. Folytatódtak a küzdelmek a labdarúgó EB selejtező ma­gyar csoportjában. Ausztria— Luxemburg 2—1 (0—1). A csoporban Wales és Auszt­ria áll az élen 4-4 ponttal, a kétpontos Magyarország és a pont nélküli Luxemburg előtt. Ausztria és Magyarország 2-2 mérkőzést, Wales és Luxem­burg 3-3 találkozót vívott. Budapesten rendezték meg az ifjúsági leány I. osztályú tornászbajnokság első fordu­lóját. A versenyben a KSI áll az élen, a Debreceni Sportis­kola tornászai a hatodik he­lyet foglalják el. Ender — még egy világ­csúcs! Az NDK—Szovjetunió úszóviadal második napján ismét született egy világ­csúcs: Kornélia Ender 200 méteres női gyorsúszásban döntötte meg a régi csúcsot, teljesítménye 2:02.27. Új Európa-csúcsnak tapsolhattak a férfi 200 méteres pillangó­úszásban (Pyttel — NDK, 2:01.87), valamint a 4X200 m férfi gyorsváltóban (Szovjet­unió — 7:39.52). Hajdú-bihari NB-s ifjúsági mérkőzések: DVSC-Sportis­­ kola—Hajdú Vasas 6—1 (4— 0), DMTE I.—DMTE II. 6—2 (3-1). Kimaradt a 11-es D VSC—Komló 1-1 (O-O) Nagy érdeklődés mellett, hét­ezer néző előtt, dr. Jármai bírás­kodásával játszották le vasárnap délelőtt Debrecenben a DVSC— Komlói Bányász NB II-es labda­rúgó bajnoki mérkőzést. A talál­kozó pontosztozkodással végző­dött. DVSC: Szabó - Sóvágó, Tóth, Potyók, Lipők, Herczeg, Kiss, Vaczlavik, Nagy, Rósa (Tőzsér a szünetben), Gottdiener. — Kom­ló, Buús — Keller, Kovács, Tal­­lósi, (Fábián a 65. percben), Csor­dás, Lingl, Tresch, Pál, Bordács, Kolesánszky, Bányász. A 3. percben Vaczlavik szabad­rúgása után Kiss 8 méterről fölé fejelte a labdát. Három perc múl­va Csordás egy szabadrúgást Bá­nyászhoz továbított, aki kiugratta társát és Lingl 13 méterről a ka­pu fölé lőtt. A 23. percben Bor­dács rúghatott szabadot, jobbról. A belőtt labdát Pál az üres kapu­ra fejelhette, de a már kint levő Szabó testét érintve szögletre ke­rült. Ezekben a percekben sok­szor széteső volt a játék, a deb­receniek enyhe mezőnyfölényben voltak. A 41. percben Waczlavik szabadrúgását a védők kifejelték, Rósához, 17 méterről, kapásból a kapu fölé lőtt. A 44. percben Her­czeg lőtt távolról, Buús ölébe. Fordulás után az első debreceni akciót Tallósi hazaadással tisz­tázta. Az 50. percben egy előre­ívelt szabadrúgásnál Potyák és Kolesánszky egyszerre ugrott a labdára, összefejeltek és a debre­ceni játékos ápolásra szorult. Az 56. percben a kaputól 22 méterre letett labdát Lingl a jobb alsó sarokra lőtte, és Szabó vetődve hárított. Az 58. percben Tőzsért buktatták, 10 méterről szabadrú­gás — Kiss csavart labdáját Buús védte. A 62. percben a felfutó Sóvágó beadását Kiss fejelte ka­pura, gyengén. A 67. percben Fá­bián beadását Kolesánszky Lingl­­hez továbbította, aki 20 méterről éles lövést küldött kapura, de a labda a bal kapufa tövéről visz­­szapattant. A 75. percben Bá­nyász szabálytalankodott. A sza­­vaarúgást Kiss a rövid sarok felé rúgta és Nagy beletette a fejét a labdába, amely a hálóban kötött ki. lap. a 78. percben Bányász keresztbe lőtt labdáját Kolesán­szky 8 méterről a kapu mellé he­lyezte. A 83. percben közvetett szabadrúgást ítélt a DVSC ellen a játékvezető. Bordács rúgta a szabadot, a kapu előtt tömörülés támadt és Kolesánszy 8 méterről küldött labdája a lábak közt utat talált a kapuba. 1—1. A hátralevő percekben elkeseredett harc folyt a győztes gól kivívásáért. Erre a DVSC-nek nyílott alkalma. A 89. percben Nagy húzott el, majd a 16-oson belül Pál szabálytalanul választotta el a labdától, és a já­tékvezető 11-est ítélt. Tóth gyen­gén helyezett büntetőjét Buús ki­ütötte és a mezőnybe került lab­dát a védőktől szorongatott Vacz­lavik nehéz szögből már nem tudta kapura rúgni. A Vachtert és Bodonyit nélkü­löző DVSC megállta a helyét az élcsoportban helyet foglaló Kom­lói Bányász ellen. Bár az első fél­időben jobbára mezőnyjáték folyt és a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe szünet után már igen küzdelmes, heves játék folyt a győzelem kivívásáért. A debrece­niek a hajrában megszerezték a vezetést és a szurkolók elköny­velték a győzelmet, de talán a DVSC is. Azonban egy ártatlan­nak tűnő közvetett szabadrúgás­ból kiegyenlítettek a vendégek. Még ezután is lett volna alkalma a DVSC-nek mindkét bajnoki pont megszerzésére, azonban a befejezés előtt megítélt 1-esnél Tóth hibázott. Végeredményben a Komlói Bányász elérte a célját, mert ahogyan edzőjük, Lantos Mihály nyilatkozott: egy pontért jöttek Debrecenbe. Kitűntek: Kiss, Herczeg, Potyók, Waczlavik, Gottdiener, illetve Lingl, Buús Kovács, Csordás és Kolesánszky. A labdarúgó NB II többi ered­ménye: várpalotai Bányász—Sze­gedi EOL 3—0 (2—0), Volán SC— Egri Dózsa 2—1 (1—0), Dunaújvá­rosi Kohász—Kossuth KFSE 1—0 (0—0), Budafoki MTE Kinizsi- Nagykanizsai Olajbányász 1—1 (0—0), Ganz-MÁVAG—Bp. Sparta­cus 2—1 (2—0), Oroszlányi Bá­nyász—Ózdi Kohász 1—0 (0—0), Szolnoki MTE—Kaposvári Rákó­czi 2—0 (1—0), Győri MÁV DAC— Dorogi AC 4—0 (1—0), FOSPED Szállítók—Szekszárdi Dózsa 1—1 (1-0). A labdarúgó NB II. állása Buús kiüti Tóth büntetőjét (Fotó: Szlovák) 1. SZEOL 22 13 4 5 40—24 30 2. Volán 22 12 3 7 36—25 27 3. K. Rákóczi 22 10 5 7 32—21 25 4. MÁV DAC 22 7 XI 4 31—20 25 5. Komló 22 8 9 5 24—22 25 6. Oroszlány 22 6 IX 5 20—23 23 7. Szekszárd 22 8 7 7 31—37 23 8. Spartacus 22 7 8 7 35—32 22 9. Várpalota 22 8 6 8 29—26 22 10. SZMTE 22 8 6 8 26—24 22 11. K. KFSE 22 8 6 8 24—27 22 12. Dorog 22 7 8 7 21—25 22 13. Kanizsa 22 7 7 8 36—33 21 14. Budafok 22 7 7 8 30—28 21 15. Dunaújv. 22 7 7 8 29—32 21 16. DVSC 22 7 6 9 29—29 20 17. FÖSPED 22 8 4 10 27—38 20 18. G.-MAVAG 22 5 9 8 20—23 19 19. Ózd 22 5 6 11 20—35 16 20. Eger 22 5 4 13 20—36 14 Harmadik a D. Dózsa Szombaton és vasárnap újabb fordulót játszottak a férfi kézi­­labda Felszabadulási Kupában. A D. Dózsa ezúttal a miskolci Sportcsarnokban szerepelt, s mindkét mérkőzésén győzelmet aratott , így az utolsó forduló előtt a harmadik helyen áll a táblázaton. D. Dózsa—Vasas 26—21 (14—11). D. Dózsa: Pécsi — Sárközi, Var­ga, dr. Süvöltős, Kormos, Kor­dás, Gottdiener. — Csere: Ta­kács, Hamza, Molnár. Végig iz­galmas mérkőzésen biztos győ­zelmet arattak a debreceniek. Góldobók: Varga (11), dr. Süvöl­tős (6), Sárközi (5), Kormos (2), Gottdiener és Molnár. D. Dózsa—Pécsi MSC 30—22 (15—10). D. Dózsa: Szabó — Sár­közi, Varga, dr. Süvöltős, Lu­kács L., Kordás, Gottdiener. — Csere: Pécsi, Lukács J., Takács, Molnár. A Dózsa gyors támadá­­sainak, fegyelmezett csapatjáté­kának köszönhette nagyarányú győzelmét. A debreceni góldo­bók: Varga (9), dr. Süvöltős (6), Sárközi (4), Molnár (3), Gottdie­­ner, Lukács J., Kordás (2—2), Lu­kács L. és Takács. A kupa állása 1. Elektromos 9 7 1 1 220—191 15 2. Bp. Honvéd 9 7 1 1 227—199 15 3. D. Dózsa 9 7 0 2 212—183 14 4. Szondy SE 9 6 0 3 237—210 12 5. Tatabánya 9 6 0 3 222—221 12 6. Ózd 9 5 0 4 198—197 10 7. Vasas 9 4 0 5 200—204 8 8. Pécs 9 3 0 6 215—228 6 9. Bp. spartac. 9 3 0 6 183—203 6 10. Rába ETO 9 2 1 6 189—20í 5 11. FTC 9 1 2 6 172—187 4 12. Ü. Dózsa 9 0 1 8 175—222 1 Jónyer=három arany A Calcutta­ világbajnok, Jó­nyer István volt a főszereplő a vasárnap befejeződött 58. magyar asztalitenisz bajnokság küzde­lemsorozatán. Férfi egyesben Gergely ellen aratott biztos, 3:1 arányú győzelmet, férfi párosban Gergely Gáborral az oldalán Televízió közvetítés — fel­vételről. A szerda délután 14.30-kor kezdődő Ferencvá­ros—FF Malmö labdarúgó KEK-visszavágóról a televí­zió felvételben számol be, 17 órától. A rádió 15.25 perces kezdettel egyenes adásban közvetíti a második félidőt, szerzett aranyérmet, vegyespá­­rosban pedig Magos Judit társa­ságában állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. A női egyest Kisházi Beatrix nyerte, női párosban pedig a Magos— Lotaller kettős bizonyult a leg­jobbnak. Hetvenötödik születésnap­ján köszöntötték Hajdúnáná­son Somorjai László nyugdí­jas testnevelő tanárt, aki ma is aktívan segíti a város sportéletét. A városi művelő­dési osztály képviselői ebből az alkalomból megajándékoz­ták az idős sportembert. Totóeredmények A Sportfogadási és Lottó­­igazgatóság közlése szerint a 11. heti nyeremények az ille­ték levonása után a követke­zők: 13 találatos szelvény öt darab, nyereményük egyen­ként 211 391 forint, ezek kö­zül 13 plusz 1 találatos szel­vény 3 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 341 879 forint. 12 találatos szelvény 139 darab, nyereményük egyenként 3651 forint, 11 ta­lálatos szelvény 2503 darab, nyereményük egyenként 282 forint. A 10 találatos szelvé­nyek száma 18 219, nyeremé­nyük egyenként 58 forint. A telitalálatos szelvény: 1, x, x, x, 1, x, 1, 1, 2, 1, 2, 1, X, X. Imi a­z 1 KÉT FÉRFI A VÁROSBAN. Szí­nes, szinkronizált francia—olasz film. VÍG du. %4, 6. SZERELMEM. ELEKTRA. Szí­nes magyar film. . APOLLO du. ‘/14, %6. METEOR 3. ERKEL. Magyar film. Filmbará­tok körének műsora. Nyilvános előadás. METEOR */16, t/,8. NE HAGYD MAGAD PITKIN. Angol filmvígjáték felújítása. VÍG du. V.9. APOLLO de. V/410, V.12, V/42. SZÜZEK ELRABLÁSA. Szines román kalandfilm. VÍG de. V.10, V.12, V.2. HÓSZAKADÁS. Színes magyar film. HORVÁTH A. 6. EGY BOLOND PÁRIZSBAN. Színes francia filmvígjáték. (16) APOLLO du. 8. A TITOKZATOS RENDSZÁM. Szinkronizált szovjet—grúz bűn­ügyi film. KLINIKA 5. HÍRADÓ VIIO, V212. 3/42, 3/46. SZERELEM CSÜTÖRTÖK. Szí­nes magyar filmvígjáték. Szerep­lők : Zenthe Ferenc, Pecsei Sán­dor, Takács Mária. 3/44,­­ 45 KIS­­FILM-ÖSSZEÁLLÍTÁS. VÍG­MESEMOZI 3/44, 6 A BOSSZÚÁLLÓK. Színes szovjet kalandfilm. METEOR-MESEMOZI 3, V46 ROMA KALANDJAI. Színes, szinkronizált szovjet film. FILMMÚZEUM V26, 8 SZERET­LEK. SZERETLEK. Alain Res­nais francia filmdrámája (1967). Főszereplő: Claude Rich. SZÍNHÁZ Ma 7-kor Vihar, Lendvay bér­let 1—2, szerdán 7-kor Gül Baba, bérletszünet. Csütörtökön 7-kor Lakmé, Somlay bérlet 1—2. ELŐADÁSOK A HUNGÁRIA KAMARASZÍNHÁZBAN Csütörtökön 7-kor Az idő vasfo­ga, Megyery bérlet 2. TV BUDAPEST. 1. műsor 9.00—10.15 Iskolatévé. 10.15 Di­ákablak. 11.05—11.40 Iskolatévé. 13.05—17.00 Iskolatévé. 17.03 Mű­sorismertetés. 17.05 Hírek. 17.10 „Életet az éveknek.” Nyugdíjasok műsora. 17.45 Postafiók 250. Ta­kács Mária műsora. 18.00 Papír sárkány. 18.35 Játék a betűkkel. 19.00 Mindennapi kenyerünk. 19.05 Esti mese. 19.20 Idősebbek is elkezdhetik ... Tévétorna. 19.30 Tv-híradó. 19.50 Tanácsko­zik az MSZMP XI. kongresszusa. Kb. 20.35 Történelmi dallamok. 21.05 Tanzánia. A Magyar Televí­zió útifilmje. I—II. rész. 22.05 Tv­­híradó, 3. BUDAPEST, 2. műsor 20.00 Műsorismertetés. 20.01— 23.20 Csusingura. Kb. 21.35 Tv­­híradó, 2. POZSONY 8.30 Híradó. 9.00 Zambia. (Dok. film.) 9.20 Fiaink. (Ism.) 10.25 Publicisztika. 15.10 Hírek. 15.15 Metronóm. 15.55 Szlovák dók. film. 16.05 Filmzene. 16.25 Jégko­rong-mérkőzés. 19.00 Híradó, majd publicisztika. 20.00 Pusztá­kon és őserdőkön át. (Lengyel film.) 20.50 Publicisztika. 21.15 Híradó. 21.55 Hangverseny. BUKAREST 15.00 Orosz nyelvoktatás. 15.30 Angol nyelvoktatás. 16.05 Az arab ligáról. 16.15 Jogi műsor. 16.30 Zenés műsor. 16.50 Ismeretterjesz­tés. 17.35 Ifjú muzsikusok. 18.00 A megyék bemutatása. 18.20 A legkisebbeknek. 18.30 Tv-hiradó. 19.00 Gazdasági újság. 19.30 Olt* menti dalok. 19.40 Román színhá­zi est. A NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ MŰSORA 18.00—19.00 Észak-tiszántúli kró­nika — Tanácskozik az MSZMP XI. kongresszusa. (Tudósítónk jelenti.) — Népszerű operarészle­tek — Ipari híradó. Horváth Já­nos műsora — Sanzonok. HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ — A Magyar Szocialista Munkáspárt Hajdú-Bihar megyei Bizottságának lapja — Főszerkesztő: Pallas Imre — Szerkesztőség: 4024 Debrecen, Tóthfalusi tér 10. — Telefon: 12-140, nyomdai ügyelet 14-193 — Kiadja a Hajdú megyei Lapkiadó Vállalat Debrecen, Tóthfalusi tér 10. Postacím: 4001 Debrecen, Postafiók 72. — Telefon: 13­ 925 — Felelős kiadó: Biri András — Terjeszti a Magyar Posta — Előfizetési díj egy hóra 20 forint — Előfizethető a helyi postahivatalokban és kézbesítőknél — Index 25 027 — Alföldi Nyomda Debrecen — Felelős vezető: Benkő István