Hajdú-Bihari Napló, 1977. március (34. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-08 / 56. szám

Idegenből két pont DVSC-MÁV DAC 2-1 (1-1) Győrött bonyolították le vasárnap délután a DVSC- Győri MÁV DAC NB II-es labdarúgó bajnoki mérkőzést, melyen a debreceni csapat megérdemelten szerezte meg mindkét bajnoki pontot. Mar­ton játékvezető sípjelére kez­dődött a küzdelmes kilenc­ven perc. DVSC: Szabó J. — Kis J., Potyók, Puskás, Lipők — Herczeg, Kiss L., Waczlavik — Diószegi (Gottdiener, a 73. percben), Maczkó (Bodo­­nyi P. a 41. percben), Fodor. — MÁV DAC: Tóth L. — Kovács, Pálos, Kalmár, Sza­lai — Hannich, Gyomoroi, Molnár — Csollány, Czizma­­dia, Kozenkov (Tóth D., a 78. percben). Azonos hadrendben ját­szott mindkét csapat. A DVSC kapott hamarabb láb­ra és mezőnyfölénybe került. A 16. percben a debreceniek megszerezhették volna a ve­zetést, azonban Maczkó tisz­ta helyzetből, 14 méterről Tóth L. ölébe rúgta a labdát. A 24. percben formás DVSC- támadás gördült a játéktéren, amely góllal végződött: Li­pők futtatta Fodort, ő az alapvonal közeléből középre gurította a labdát, melyet a befutó Maczkó négy méter­ről a bal sarokba helyezett, 1—0. A gól után is a debre­ceniek játszottak fölényben. A 39. percben Maczkó és Szalai összefejelt, a debrece­ni játékos könnyebb agyráz­kódást szenvedett és kiállt, helyére Bodonyi került a tá­madósorba. Játékvezetői labdaejtéssel folytatódott a játék, ebből győri támadás alakult ki, Kozenkov kapura húzott, de Kis J. buktatta. A 11-est Hannich a jobb sa­rokba helyezte. 1—1. A 45. percben Kis J. harminc mé­terről nagy erejű lövést kül­dött kapura, a labda arasz­nyival kerülte el a jobb ka­pufát. Fordulás után a hazai együttes irányította a játékot, mintegy negyedórán keresz­tül. Az 50. percben Kozenkov előtt kétszer gólszerzési alka­lom kínálkozott — labdáit Szabó J. mindkét esetben há­rította.­­Ezután Csizmazia került jó helyzetbe, de az elébe futó debreceni kapus­ba rúgta a labdát. A mérkő­zés harmadik harmadában a DVSC — elsősorban közép-­ pályásai révén — lendült tá­madásba. A 68. percben Diószegit buktatták. A kapu­tól 18 méterre letett labdát Kiss L. ügyesen a kapu bal oldalába rúgta 2—1. Később a megsérült Diószegi helyé­re Gottdiener állt be. A be­fejezés előtti percekben a MÁV DAC irányított, de az eredmény már nem válto­zott. A DVSC korszerű játék­kal lepte meg a hazai együt­test, amely sokszor ideges­kedve, kapkodva játszott. A MÁV DAC csak a szünet utáni első negyedórában mu­tatott jó teljesítményt, egyébként a debreceni együt­tes jobb csapatteljesítményt nyújtott, a középpályás sora majd mindvégig uralta a me­zőnyt. Idei legjobb teljesít­ményét nyújtotta a DVSC, amelyben ezúttal nem vált gyenge pont. Megérdemelten hozta el Győrből az igen értékes két bajnoki pontot a debreceni vasutas csapat, amelyből elsősorban Szabó J., Puskás, Waczlavik, Diósze­gi, Maczkó, Kiss L. tűnt ki, a hazaiak közül Tóth L., Pá­los és Gyömörei játszott az átlagosnál jobban. A labdarúgó NB II. többi eredménye: Székesfehérvári MÁV Előre—Pécsi MSC 3—1 (1—1), Budafoki MTE Kini­zsi—Szekszárdi Dózsa 0—0, Volán SC—Egri SE 3—1 (1—1), MIKE Fűzfői AK— Szolnoki MTE 2—2 (1—1), Szolnoki Volán—Kossuth KFSE 1—0 (1—0), Nagykani­zsai Olajbányász—Várpalo­tai Bányász 1—0 (1—0), Ganz-MÁVAG—Oroszlányi Bányász 0—0, Komlói Bá­nyász—Ózdi Kohász 1—0 (0—0), Vasas Izzó—Budapes­ti VSC 1—0 (1—0). A LABDARÚGÓ NB II. Állása 1. PMSC 23 13 7 3 33—19 33 2. Szt. MÁV 23 11 7 4 42—32 31 3. Izzó 23 11 6 6 41—29 28 4. DVSC 23 11 5 7 31—24 27 5. SZITE 23 12 2 9 44—30 27 6. Budafok 23 10 5 8 57—44 25 7. MÁV DAC 23 11 3 9 38—37 25 8. Olajbány. 23 9 7 7 33—32 25 9. Szekszárd 23 8 9 6 25—27 25 10. Eger 23 10 4 9 41—41 24 11. BVSC 23 7 9 7 37—35 23 12. Volán 23 7 8 8 34—30 22 13. Ganz-M. 23 7 8 8 35—40 22 14. KEF SE 23 9 3 11 30—36 21 15. Komló 23 8 5 10 22—30 21 16. Fűzfő­­23 7 7 9 27—36 21 17. Ózd 23 7 5 11 27—35 19 18. Várpalota 23 4 7 12 23—33 15 18. SZMAV 23 4 6 13 17—33 14 20. Oroszlány 23 3 7 13 21—55 12 HÁROM CSAPAT ESÉLYES IS D. Dózsa az MNK élén Váratlanul izgalmasan ala­kult a férfi kézilabda MNK négyes döntője , négy for­duló után ismét három csa­pat esélyes a kupagyőzelem­re. Szombaton még (a deb­receniektől szerzett három pont birtokában) a Szegedi Volán volt az első számú esé­lyes, vasárnap délután azon­ban a Tisza-partiak súlyos vereséget szenvedtek a fővá­rosban az FTC-től, így a be­fejező két forduló előtt há­rom csapat áll azonos pont­számmal. Szerdán a buda­pesti Körcsarnokban játsz­­szák a Ferencváros—D. Dó­zsa (17 óra) és a Dunakeszi— Szegedi Volán (18.10) össze­csapásokat, a visszavágókra pénteken kerül sor. A negyedik forduló ered­ményei: D. Dózsa—Dunakeszi Vas­utas 29—26 (15—13). Kör­csarnok, 500 néző, vezette Hucker és Hummer. D. Dó­zsa: Szabó — Takács 2, Kor­dás 1, VARGA 19, Benyáts 1, Kormos 2, SÁRKÖZI 4 — csere: Hoffmann, Horváth és Juhász. A dr. Süvöltés nél­kül játszó D. Dózsa akcióin meglátszott, hogy a csapat nélkülözi irányító emberét. A debreceniek csaknem végig vezettek, az ellenfél a 42. percben fordított a mérkő­zés állásán (20—21) , a bel­ügyi csapat azonban tudott erősíteni, s egyenlítés után újra előnyt szerzett, ezt a találkozó befejezéséig még növelte is. FTC—Szegedi Volán 22—15 (10—5). Körcsarnok, 800 né­ző, vezette Radnai és Ber­kes. G.: Tábori 7, Szilágyi 7, dr. Mikus 3, Kovács 3, Ho­­mor és Szabadics, illetve Bu­­day 6, Tamás 2, Lele 2, Ba­­ráth 2, Skalitzky 2 és Csáky. A NÉGYES DÖNTŐ ÁLLÁSA 1. D. Dózsa 4 2 11 110— 91 5 2. FTC 4 2 1 1 100— 87 5 3. Szegedi V. 4. Dunakeszi 4 2 1 1 86— 86 5 4 0 1 3 92—124 1 Négyezer néző előtt nyert a DMTE A Hajdúszoboszló kikapott Leninvárosban A labdarúgó NB III. vasárnapi, 23. fordulójában a DMTE Debre­cenben, négyezer szurkoló előtt szép győzelmet aratott a Salgótar­jáni Síküveggyár együttese ellen, viszont a Hajdúszoboszlói Bocskai Leninvárosban vereséget szenvedett. A DMTE továbbra is két pont hátránnyal második a Kazincbarcika mögött, a Hajdúszoboszló a 13. helyet foglalja el a bajnoki táblázaton. Demkó beadását Szabó (7) a hálóba továbbította Ez volt a DMTE ötödik gólja (Kalmár István felvétele) DMTE—I. Síküveggyár 5—1 (0—0) A nagyerdei sporttelepen ját­szották le vasárnap délután a DMTE—Salgótarjáni Síküveggyár bajnoki találkozót, melyen a DMTE jó játékkal, biztosan győ­zött. A mérkőzést Balázs játék­vezető bíráskodásával bonyolí­tották le. DMTE: Magyar G. — Pál, Tóth, Gergely, Makszin, Kiss, Magyar A. (Szabolcsi), Szabó, Ambrus, Demkó, Vékony. Az első félidőben a DMTE szél­lel hátban játszott, s bizony húsz percig egyik kapu sem forgott veszélyben. A 21. percben Amb­rus 14 méterről a kapust találta el a labdával, a következő perc­ben Krivanek 1. labdáját vetődve hárította Magyar G. A 25. perc­ben Dudás a hálóba juttatta a labdát, a 40.-ben Demkó egy csel után a kapuba lőtt. A játékveze­tő les címén egyik gólt sem adta meg. Szünet után a DMTE egy­re nagyobb fölénybe került. A 48. percben Vékony jobbal gyen­gén lőtt kapura, az 56. percben Ambrus átadásából Vékony tíz méterről jól célozta meg a jobb alsó sarkot, de Baár szögletre mentett. A 60. percben Kiss be­adását Vékony a kapufára to­vábbította, ezután a labda Amb­rushoz került, aki 15 méterről a kapuba vágta. 1—0. Két perc múlva egyenlített a vendégcsa­pat: Tábori szabadrúgásából Kri­vanek I. (akit senki nem őr­zött)­ a bal alsó sarokba fejelte a labdát. 1—1. A gól után egyre nyomasztóbbá vált a DMTE fö­lénye. A 67. percben Ambrus be­adását Vékony öt méterről fej­jel továbbította a hálóba. 2—1. A 70. percben Kiss szerelt, elfu­tott a labdával és 13 méterről a bal alsó sarokba lőtt. 3—1. Há­rom perc múlva tömörülés tá­madt a vendégek kapuja előtt, előbb a kapufa mentett, de Amb­rus jól eltalált lövésével szem­ben már nem volt orvosság. 4—1. A 85. percben Demkó elhúzott a jobb oldalon, beadását Szabó futtából laposan a kapuba küld­te. 5—1. A befejezés előtt az erő­teljesen játszó Szabolcsi lövése a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe. A játékidő nagyobb részében a DMTE irányította a játékot. A vendégcsapat elsősorban a védekezésre fordított nagy gon­dot, szünet után a legtöbbször már csak céltalanul vagdosták a játékosai a labdát. A debreceni együttes szinte hengerelt és nem az volt a kérdéses, hogy győz-e a csapat, hanem az, hogy­ milyen különbséggel nyer. Kitűntek: Pál, Szabolcsi, Kiss, Demkó, Ambrus, illetve Dudás és Tábori. Leninváros—Hajdúszoboszló 3—0 (2—0) Ezer érdeklődő volt kíváncsi a Leninvárosi MTK—Hajdúszobosz­lói Bocskai bajnoki mérkőzésre, melyet Simon J. játékvezetésé­vel bonyolítottak le. A hazaiak biztosan győztek. Hajdúszobosz­ló: Szöllösi — Csató, Sóvágó, Kántor, Király, Kuki, Erzse, Magyar, Mezei, Imri (Kálmán), Mikié. Már a kezdés után a Leninvá­rosi MTK irányította a játékot és az első félidőben biztosította győzelmét, amikor is kétgólos vezetésre tett szert. Előbb Ko­csis, majd Magyar juttatta a lab­dát a Hajdúszoboszlói Bocskai kapujába. Fordulás után sem változott a játék képe, bár a szoboszlóiak kísérletet tettek tá­madások vezetésére. Végül Vaj­da gólja beállította a 3—0-ás végeredményt. A Leninvárosi MTK a játék­idő legnagyobb részében táma­dott, és helyzetei alapján még nagyobb gólkülönbséggel is győzhetett volna. Jók: Szanyó, Vanczó, Kocsis, Magyar, illetve Sóvágó, Mezei és Miklé. A labdarúgó NB III. északke­leti csoportjának többi eredmé­nye : Kazincbarcikai Vegyész-Záhonyi VSC 4—0 (3—0), Vasas Ikarus—Kisvárdai SE 3—3 (2—2), Salgótarjáni Kohász—Balassa­gyarmati SE 2—0 (1—0), Miskolci VSC—Rudabányai Ércbányász 2— 0 (2—0), Borsodi Bányász- Sátoraljaújhelyi Spartacus ME­­DOSZ MÁV 2—1 (0—1), Nyíregy­házi Spartacus Petőfi—Hatvani Kinizsi 1—0 (0—0), Honvéd Papp József SE—Gyöngyösi Spartacus 3— 2 (2—1). A LABDARÚGÓ NB III. , ÁLLÁSA Északkeleti csoport 1. K.-barcika 22 15 6 1 63—22 36 2. DMTE 22 15 4 3 55—21 34 3. Papp J. SE 22 10 7 5 3~5—27 27 4. Ny.-háza 22 10 7 5 28—22 27 5. Ikarus 21 8 8 5 32—17 24 6. SKSE 22 8 8 6 30—26 24 7. B.-gyarmat 22 10 3 9 32—24 23 8. MVSC 22 7 8 7 35—25 22 9. N.-bátony 21 8 6 7 35—32 22 10. Gyöngyös 21 8 6 7 29—34 22 11. Leninváros 21 8 5 8 26—28 21 12. S.­újhely 22 9 3 10 26—37 21 13. H.­szoboszló 22 6 8 8 25—35 20 14. Rudabánya 22 6 6 10 27—32 18 15. S. Síküveg 22 7 2 13 36—47 16 16. Borsodi B. 22 5 6 11 19—31 16 17. Záhony 22 5 6 11 19—41 16 18. Hatvan 22 4 7 11 20—37 15 19. Kisvárda 22 3 4 15 23—57 10 20. Egri Vasas visszalépett SZIMULTÁN A DÍSZUDVARON Vasárnap délelőtt a sakkozók vették birtokukba a Kossuth Egyetem díszudvarát , a KJLTE KISZ-bizottságának rende­zésében ebben az évben is sor került a hagyományos 102 táb­lás sakkszimultánra, melyen az idén Sax Gyula, Lengyel Le­vente és Adorján András mérkőzött a vállalkozó kedvű deb­receniekkel. Leghamarabb Adorján András rótta le a köröket , alig két óra alatt 18 győzelmet és 9 döntetlent ért el 27 ellenfe­lével szemben. Lengyel Levente 20 játszmát nyert, hat mér­kőzésen döntetlenre végzett, ifj. Kántor Sándor (DEAC) és Tóth Sándor (Kaba) ellen pedig vesztett. Az elmúlt évi ma­gyar sakkbajnok, a fiatal Sax Gyula 33 táblán mérkőzött, 26 alkalommal nyert, ötször döntetlenre adta a játszmát , az agráregyetemi Nagy Zsolt és Hodosi Lajos (Vasas) pedig el­mondhatja, nemzetközi nagymestert győzött le a debreceni szimultánon. A képen: az ellenfél Sax Gyula, az 1976. évi magyar sakk­bajnok (Fotó: Iklódy) Hírek a szorítóból A debreceni ökölvívók számá­ra is megkezdődött a verseny­­idény , március első napjaiban Szegeden és Budapesten léptek szorítóba a D. Dózsa és a DMTE öklözői. Huszonkét egyesület 142 ver­senyzője részvételével rendezték meg Szegeden a Dózsa Kupa viadalt. A debreceniek az alábbi helyezéseket érték el. Harmat­súly: 3. Kozma (D. Dózsa). — Pehely: 3. Geszti (D. Dózsa). — Kisváltó: 2. Sütő (DMTE), 3. La­katos J. (D. Dózsa). — Közép: 2. Szabó (D. Dózsa). — Félnehéz: 2. Kiss (DMTE). Budapesten, a Rózsa János­­emlékversenyen a DMTE junior versenyzői indultak. A harmat­súlyú Zöld Ferenc mind a négy ellenfelét döntő fölénnyel győzte le. Névtelen (nagyváltósúlyban) második helyezést ért el, Lakatos G. (légsúly) és Bácsi (kisváltó­­súly) harmadik helyezést szer­zett. A Magyar Ökölvívók Szövet­sége ifjúsági bizottságának érte­sítése szerint Abrók László (Hajdúhadházi Bocskai) és Ko­módi Lajos (D. Sportiskola) meghívást kapott az ifjúsági vá­logatott keret edzéseire. ­Sporthírek Baróti Lajos labdarúgó-szö­vetségi kapitány kedden Lon­donba utazik az UEFA technikai bizottságának ülésére. Az euró­pai szakbizottság megtárgyalja a nyáron, az angol fővárosban sorra kerülő edzői tanfolyam anyagát, az edzői diplomaterve­­vezetet. A szövetségi kapitány elutazása előtt 18-as keretet je­lölt ki a március 15-én Teherán­ban sorra kerülő Irán—Magyar­­ország válogatott találkozóra. Az alábbi 18-as keretből 16-an re­pülnek majd el március 12-én Iránba: Gujdár, Kovács L., Mar­tos, Kerekes, Kereki, Bálint, Tóth J., Nyilasi, Nagy N­., Csa­pó, Ebedy, Pintér, Pusztai, Fa­zekas, Törőcsik, Weimper, Ma­gyar és Nagy L. A Vasas játéko­sai KK kötelezettségük miatt nem kaptak helyet a keretben. A magyar együttes a március 15-i, keddi mérkőzés után szer­dán már visszaérkezik Budapest­re. Berlinben, az NDK atlétikai bajnokságán Rosemarie Acker­mann 195 centiméterre javította a női magasugrás fedett pályás világcsúcsát. A párbajtőrözők Martini Ku­pa versenyén Londonban 13 or­szág száz sportolójának verse­nyéből a magyar dr. Fegyvesi Csaba került ki győztesként. Pécsett, a Hungária Kupa nemzetközi cselgáncsverseny egyetlen magyar győzelmét az abszolút kategóriában Petrovsz­­ky Mihály szerezte.­­A sakkvilágbajnok-jelöltek pá­rosmérkőzésén : Portisch—Lar­sen 2,5:1,5, Petroszjan—Korcsnoj 1,5:1,5, Szpasszkij—Hort 2,5:1,5. Külföldi labdarúgó-bajnoksá­gok. Olaszország: Juventus 32, Torino 31, Internazionale 24, Na­poli 21, Fiorentina 21. —­ Anglia: Liverpool 40, Ispwich Town 38 (két mérkőzéssel kevesebb), Manchester City 37 (egy mérkő­zéssel kevesebb). — Csehszlová­kia: Dukla Praga 29, Slavia Prá­ga 26, Inter Bratislava 23, Tren­­cin 23. — NDK: CZ Jena 24, Dynamo Dresden 23, Dynamo Berlin 21. — Skócia: Celtic 34, Rangers 31, Aberdeen 30, Dundee 29. — NSZK: Möncnengladbach 31, Braunschwelg 31, Schalke 29, Duisburg 27, Bayern 27, Köln 26, Hamburg 25 pont. Elutazott Tokióba, a jégkorong­világbajnokság B-csoportjának küzdelmeire a magyar váloga­tott. A küldöttségben két kapus, hét védő és 11 csatár kapott he­lyet.­­ Labdarúgó világbajnoki selej­tezők : Kolumbia—Paraguay 1—1 (0—0), Bolívia—Venezuela 3—1 (1—0), Chile—Peru 1—1 (1—0). lotónyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 10. játékhéten 13 plusz 1 ta­­lálatos szelvény nem volt. A 13 találatos szelvények szá­ma 2 darab, nyereményük egyenként 717 816 forint. A 12 találatosok száma 75, nyereményük egyenként 12 761 forint. A 11 találato­­sokra 929, a 10 találatosokra 166 forintot fizetnek. A telitalálatos szelvény: 2, x, x, 2, 1, 1, 2, 2, x, 1, X, X, 1, 2. MOZI DUROC, A KATONA (francia). VÍG du. 3/,4, 6, Vi9, APOLLO de. •*/«10,­­/212, 'A2. ÉN ÉS A TÁBOR­NOK (angol). VÍG de. '/»I0, V« 12, y,2. Afonya, a vágány (szov­jet). APOLLO du. »/a4, 3A6, 8. PÓKFOCI (magyar). METEOR 3, V«8, V»8, HÍRADÓ de. ‘/210, */112, »A2, HÍRADÓ du. »A4, »/««, 3A8. HÉT TONNA DOLLÁR (ma­gyar). (16). KLINIKA 5. AZ UTOLSÓ SZOLGALAT (USA). (18). HORVATH A. 1/26. BUDA­PESTI __ TAVASZ (magyar). FEGYVERES ERŐK KLUBJA. SZERELMEM, HIROSIMA (fran­cia-japán). FILMMÚZEUM 3/26, 8. HATAN HETEDHÉT ORSZÁ­GON ÁT (NDK). VÍG MESE 3A4, 6. ÉN ÉS A NAGYAPÁM (ma­gyar). METEOR MESE 3, ‘AG. SZÍNIHÁZ CSOKONAI SZÍNHÁZ: Ma, 7-kor Hamlet, Egressy-b. 1-2. TY BUDAPEST, 1. műsor 7.59 Műsorismertetés. 8.00 Idő­sebbek is elkezdhetik ... Tévé­torna (ism.). 8.05—12.35 Iskola­tévé. 13.05—16.30 Iskolatévé. 16.43 Műsorismertetés. 16.45 Hírek. 16.50 Iskolatévé. 17.20 Játék a betűkkel. 17.45—18.45 Mindenki iskolája. 18.45 „A mindenséggel mérd magad ..Három arc­kép. 19.15 Esti mese. 19.20 Idő­sebbek is elkezdhetik ... Tévé­torna. 19.30 Tv-hiradó. 20.00 Örökbefogadás. Magyar film (1975). 21.20 Csak ülök és mesé­lek ... Vitray Tamás műsora. 22.25 Tv-hiradó, harmadik ki­adás. BUDAPEST, 2. műsor 20.00 Műsorismertetés. 20.01 A tenger titkai. Ismeretterjesztő műsor. 2. Delfinek. 20.50 Tv­ hiradó, második kiadás. 21.10 Autó-motorsport. 21.30—22.25 A Dibbedidapp mulató. NSZK té­véfilm. POZSONY 9.00 Bábjáték. 9.30 Jó estét, nagymama! (Ism.) Jo.so Hírek. 17.00 Hírek. 17.20 Dok.-foro le fa­ragókról. 17.50 Bölények a rezer­vátumban. 18.00 Publicisztika. 18.25 A labdarúgó-bajnokság hí­rei. 19.00 Híradó. 19.30 Szórakoz­tató műsor. 20.20 A háború hosz­­szú versztjei (szovjet film 2. rész). 21.30 Híradó és sportered­mények. 22.00 Musica viva. BUKAREST 15.00 Iskolatévé. 15.30 Angol nyelvoktatás. 16.05 Költészet. 16.15 Szíriai képek. 17.15 Doku­mentumfilm. 17.50 A nők nem­zetközi napján. 18.20 A legki­sebbeknek. 18.30 Tv híradó. 19.40 Román színházi est. 21.20 Tv­­híradó. A NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ MŰSORA 17.00 Műsorismertetés — Hírek — Időjárás. 17.05 Klasszikus or­gonamuzsika. 17.10 Vállon hor­dott évtizedek. 17.25 Keringő­­egyveleg. 17.30 Lemezespolc. Zenés beszélgetés. 17.40 Régi slágerek. 17.50 Orvosi tanácsok. 17.55 Hortobágyi népdalok. 18.1­0 Észak-tiszántúli krónika. 18.15 Mireille Mathieu és Gilbert Bé­­caud énekel. 18.25—18.30 Hírössze­foglaló — Lapszemle — Műsor­­előzetes. KÖZLEMÉNY A Közmű- és Mélyépítő Vál­lalat csatornaépítési munkák miatt lezárja a Liszt Ferenc ut­cának a Kossuth utca és Liszt Ferenc tér közötti szakaszát 1977. március 8-án 7 órától. (x) HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ — A Magyar Szocialista Munkáspárt Hajdú-Bihar megyei Bizottságának lapja — Szerkeszti: a szerkesztő bizottság — Szerkesztőség: 4024 Debrecen, Tóthfalusi tér 10. — Telefon: 12-140, nyom­dai ügyelet: 14-193 — Kiadja a Hajdú megyei Lapkiadó Vállalat Debrecen, Tóthfalusi tér 10. Postacím: 4001 Debrecen, Postafiók 72. — Telefon:­­3­925 — Felelős kiadó: Biri András —­­Terjeszti a Magyar Posta — Előfizetési díj egy hóra 20 forint — Előfizető a helyi postahivatalokban és kézbesítőknél — Index 25 027 — ISSN 0133-1051 — Alföldi Nyomda Debrecen — Felelős vezető Benkő István