Hajdú-Bihari Napló, 1977. március (34. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-11 / 59. szám

HOGY VOLT? A tavasszal lejátszott három bajnoki fordulóban veretlen a DVSC, öt pontot szerzett, s legutóbb éppen Győrött győzött, ahol évek óta nem sikerült két vállra fektetnie a MÁV DAC csapatát. Jól kezdett a DVSC, s már a 24. percben megszerezte a vezetést, azon­ban a hazaiak a félidő befejezése előtt nem sokkal egyenlítettek a 11-esből. Elérkezett a 68. perc! Erről Makray Balázs, a DVSC edzője így beszél: „Sokat gyakoroljuk edzéseken a szabadrúgások végrehajtását. Győrött sikerült egy ilyen helyzetet kihasználni. Ehhez el kell monda­nom, hogy az oldalról végrehajtott szabadrúgásoknál — így történt a MÁV DAC elleni mérkőzésen — a kapus a távolabbi kapufához helyez­kedik, s innen lép a kapu közepe felé. Kiss László a szabadrúgást el­küldte a sorfal mellett, a távolabbi kapufa irányába, a győri kapus jobb­ra lépett és már nem tudott visszamozdulni a labdára, amely a bal sarok­ban kötött ki (ezt a helyzetet mutatja rajtunk). Idegenben győzött tehát a DVSC és versenyben van a jobb helye­zésért. Hatvan percig nyomta a DMTE labdarúgóit a felelősség, ennyi idő telt el a Salgótarjáni Síküveggyár elleni mérkőzésből, amíg be tudták venni a vendégek kapuját. Ezután — a síküvegesek egyenlítése ellenére — hengerelt a debreceni csapat, felszabadultan, ötletesen, a széleken is támadva játszott és jóval nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. A mérkőzés után jó volt a hangulat, bár az ellenlábas Kazincbarcika is négy gól különbséggel nyert. A Hajdúszoboszlói Bocskai Leninvárosban szeretett volna pontot sze­rezni, de ez­­­em sikerült. A hazaiak már az első félidőben kétgólos ve­zetésre tettek szert s ezek után már csak az volt a kérdés, hogy mennyire nyernek a leninvárosiak. A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a Hajdú Vasas meg­nyerte a rangadót a DASE ellen, a D. Kinizsi vesztett Hajdúböszörmény­ben, a Balmazújváros kétszámjegyű győzelmet aratott a D. Volán ellen. Szoros az élmezőny , ki tudná megmondani, hogy melyik lesz a baj­nok?! 2+0 Az MLSZ fegyelmi bizottsága a Szek­szárd­on kiállított Szabó Imrét két hétre eltiltotta a játéktól. Tekintettel arra, hogy a DVSC labdarúgójának hathóna­pos felfüggesztett eltiltása is volt, az újabb büntetés a hatálytalanítást felol­dotta, így a két hét mellé újabb "hat hónapra, szeptember 13-ig eltiltották a debreceni játékost. Szabó Imre az MLSZ elnökségéhez fellebbezhet. Agytréning Akad olyan sportoló, akinek meg­mozdulásait csupán értelmezni lehet, de megérteni nem. Nincs olyan elfoglalt sportoló, aki legalább a sportpályán ne érne rá unat­kozni, hajlandó el-A sportoló minden jót hinni, magáról. A labdarúgásnak két ismérve van, a labda és a rúgás. Különös ismertetőjele pedig az, hogy a rúgás nem mindig a labdára irányul. Erőnlét nélkül hibákat sem lehet el­követni. (K. B.) ­SPORT. És most mesélje el, hogyan lehet egy ilyen nagy súlytömeget meg­tartani? ... RÁMENŐS RIPORTER Vándorszurkolók A góléhes szurkolók a kedvenc csapat támadósoránál helyezkednek el, hiszen legjobb közelről élvezni a játékot, azt, amikor a hálóban táncol a pettyes. Ez a szokás a DMTE nagyerdei sporttelepén is. Az elmúlt vasárnap a bejárati oldalon helyezkedtek el a gólra „legéhesebbek”, de hiába. Félidőben a szurkolók is for­dultak, s amint a felvételen láthatjuk, szünet után a salgótarjániak kapuja mögött várták a gólokat. Ezúttal jól érezték meg a dolgokat és nem kevesebb, mint öt gólt láthattak, testközelből. SÁTORVERÉS Nyolcszázhatvan kö­zépiskolás lány és fiú vetélkedett a megyei mezei futóbajnokságon. Szép számmal jelentek meg és indultak a ver­senyen a megyeszékhe­lyen kívüli iskolák fia­taljai, voltak, akik vo­nattal, voltak, akik busszal érkeztek. A be­rettyóújfalui Zalka Má­té Szakközépiskola ta­nulói rögtönzött öltözőt „építettek” maguknak a Nagyerdő fái közt, in­nen indultak a rajt­helyre. Szép eredmé­nyeket értek el, pél­dául a negyedik osztá­lyos fiúk egyéni és csa­patbajnokságán is fölé­nyesen győztek. II bíró sem bírja A nemzetközi játékvezetői élgárda egyik kitűnőségét, Európa egyik leg­fiatalabb FIFA-bíróját, a nálunk is jól ismert Clive Thomast (Wales) számos alkalommal meghívják a rázósabb mér­kőzések vezetésére. Ő bíráskodott az 1976. évi kupadöntőn is. Az egyébként kitűnő erőnléttel ren­delkező Clive Thomas a közelmúltban általa vezetett Manchester United-Li­verpool rangadómérkőzés után így pa­naszkodott az újságíróknak: „A két csapat olyan szédületes iramot diktált, hogy pályafutásom során először a szünetben az öltözőmben lefeküdtem, hogy kissé kipihenjem a mérkőzés fá­radalmait.” Persze a szurkolók nem bánnák. Ha a játékvezetők minden mérkőzésük után azonos fáradalmakról panaszkod­nának, a játékosokról nem is beszél­ve ... KISDOBOSOK Tűnődés az arcokon, reménykedés a szemek­ben , verseny előtti várakozás, izgalom. A hajdúböszörményi kis­dobosokról készült e felvétel, akik a megnyi­tó után összemérték ügyességüket, tudásu­kat. A városi csapat­­bajnokságban, a lá­nyoknál, a haladóknál a 3., a kezdőknél ugyan­csak a 3., a fiúk mező­nyében, a haladóknál a 3., a kezdőknél a 2. szá­mú általános iskola csa­pata győzött. A verseny után ezek közt volt a legnagyobb az öröm. KLUBHŰSÉG Ha valaha kiosztanának egy olyan díjat, mellyel a fanatikus szurkolók ritkaságszámba menő cselekedeteit jutalmaznák, azt minden bizonnyal a 44 éves angol David Beestonnak ítélnék. A hivatali tisztviselő Ma­­deleyből bejelentette az anyakönyvi hivatalnál, hogy klubhűsége és ked­venc csapata iránti rajongó szere­­tete jeléül Burnleyre változtatja ne­vét. Boldog angolok! Nálunk az efféle — esetleges kisebb-nagyobb családi perpatvaroktól eltekintve — nem menne olyan simán. Képzeljék csak el, ha egy fanatikus MTK-szurkoló történetesen Magyar Testgyakorlók Köre-Vörös Meteor Egyetértésre szeretné változtatni nevét. Ma: D. Dózsa—FTC Vérbeli kupaküzdelem jellemzi a férfi kézilabda MNK négyes döntőjének ala­kulását. Ma, pénteken délután öt órától a jelenlegi éllovas, a Ferencváros mérkő­zik a debreceni városi sportcsarnokban. Az FTC két ponttal vezet a táblázaton , ötgólos debreceni győzelem esetén azonban már a D. Dózsa állna jobban. A ver­senykiírás szerint az egyenlő pontszámmal álló csapatok között a gólkülönbség, újabb egyezés esetén a több adott gól, illetve az egymás elleni eredmények, majd a több győzelem dönt. A debreceni mérkőzéssel egy időben az ugyancsak ötpontos Szegedi Volán hazai pályán fogadja a Dunakeszit. A szegediek abban az esetben végezhetnek az első helyen, ha az FTC vereséget szenved Debrecenben, ők pedig olyan arányú győ­zelmet aratnak, hogy jelenlegi tetemes hátrányukat ledolgozzák. Lehet tehát latolgatni: három csapat esélyes arra, hogy Magyarországot kép­viselje a jövő évi Kupagyőztesek Európa Kupájában. *** A Körcsarnokban az FTC nemcsak jól, de amint látjuk, túl keményen is vé­dekezett. MI LESZ? A hét végi labdarúgóprogram érdekesebbnek ígérkező mérkőzései. NB II.: Debreceni VSC—Budafoki MTE Kinizsi (14.30 óra, ?, Bodó, Hoff­er). NB III.: Hajdúszoboszlói Bocskai—Gyöngyösi Spartacus (14.30, Ba­lázs). A DMTE szabadnapos. Megyei I. osztály: DEAC—Hajdú Vasas (szombat, 14.30, szolnoki jv., Pencz, Hegedűs), DASE—Balmazújvárosi Lenin TSE (11.15, szabolcsi jv., Darányi, Vámos), Hajdúböszörményi Bocskai—Püspökladányi MÁV Egyetértés (14.30, borsodi jv., Tuti, Hunyadi). Megyei II. osztály: Létavértes—Komádi (14.30, Pencz, Juhász L., Kiss I.), Hajdúbagos—Biharnagybajom (14.30, Torna, Pataki, Nagy L.). TURMIX- összeállította Fülep Kornél Sporthírek A tokiói Voyogi-csarnokban megkezdődtek a jégkorong vi­lágbajnokság B-csoportjának küzdelmei. Norvégia—Jugo­szlávia 4:2 (2:1, 1:1, 1:0). A sakkvilágbajnok-jelöltek negyeddöntőjében újabb játszmákra került sor. Pet­­roszjan és Korcsno­ a negye­dik fordulóban 20 lépés után döntetlenben egyezett meg. A mérkőzés állása: 2,2. A brazil Mecking és a szovjet Poluga­­jevszkij — ugyancsak a 4. játszmában — a 24. lépés­ben döntetlenben egyezett meg. Polugajevszkij—Me­cking 2,5:1,5. A Maracana-stadionban 200 000 néző előtt, labdarúgó VB-selejtező mérkőzésen Brazília 6:0 (4:0) arányban győzött Kolumbia ellen. Különvonatot szervez a DVSC a március 20-i Egri SE—DVSC NB II-es labda­rúgó-bajnoki mérkőzésre. Útiköltség 31,20 — jelentke­zés március 15-ig naponta 9 és 12, valamint 15 és 18 óra között a vasutasklub könyv­tárában, Petőfi tér 0. MOZI SZÖKTETÉS (USA, 16). Via du. %4, 6. 1/,9, APOLLO de. V.10, '',12, v«2, METEOR 3 (zártkörű előadás),­­/»«, V*8. SÁTÁNI ÖT­LET (fr.—olasz). VíG de. 1 «12, V.2, APOLLO du. s/«6, 8. PROTEKCIÓ NÉLKÜL (román). APOLLO du. 'll*. FOLYTASSA, CLEOl (angol). HÍRADÓ de. VilO, HÍRADÓ du. 3/«8. SZÉPEK ÉS BOLONDOK (magyar). HÍRADÓ de. */jl2, 5/,2. HÍRADÓ du. •/**. Mr. CONRACK (USA). KLINIKA 5. KÖVETEM A KIJELÖLT IRÁNYT (szovjet). HOVATH A. ■,6. EGY KALAND UTÓÉLETE (francia, 16). MŰVÉSZ */13, 5, 'j8. FOLYTASSA, COWBOY! (angol). FEGYVERES ERŐK KLUBJA 5, VIB. AZ ELEFANT es A STRUCC (lengyel). VÍG MESE s/­4, 6. ADJ PACSIT, PAJ­TI! (szovjet). METEOR MESE *.'­8. (3 órakor zártkörű előadás) SZÍNHÁZ CSOKONAI SZÍNHÁZ Ma 6-kor Hamlet, Déryné­bérlet 1—2. HUNGÁRIA KAMARASZÍNHÁZ Ma 7-kor Félbehagyott nők, Szerdahelyi-bérlet 1. TV BUDAPEST, 1. MŰSOR 8.59 Műsorismertetés. 9.00 Idő­sebbek is elkezdhetik ... 9.05— 9.35 Iskolatévé. 12.05—15.00 Iskola­tévé. 15.00 A megnőtt élet. 15.50 Iskolatévé. 16.33 Műsorismertetés. 16.35 Hírek. 16.40 Postafiók 250. Takács Mari műsora. 16.55 Célok. Vitaműsor. 17.25 Öt nerc meteoro­lógia. 17.30 A nyelv világa. 18.1 Mindenki közlekedik ... 18.30 Megújulás. 19.00 Reklám. isd- Esti mese. 19.20 Idősebbek­­ kezdhetik... 19.30 Tv-híradó. 20.00 Ki mit tud? VI. elődöntő. 22.00 Delta. Tudományos híradó. 22.25 Tv-híradó, 3.­­22.35—22.45 Tv-tükör. BUDAPEST, 2. MŰSOR 20.00 Műsorismertetés. 20.01 Íratlan költészet. Népköltészeti sorozat. 20.55 Szauna. Svéd ba­lettfilm. 21.10 Tv-híradó, 2. 21.30 „Erdő mellett eszvéledtem...” 22.20—23.55 A kikötő. (Szovjet film.)­­POZSONY 9.05 Orvosi tanácsok. 9.15 Az utolsó menedék (ism.). 10.45 A Jazserka stúdió műsora. 11.25 Bábjáték. 12.15 Hírek. 15.15 A nő útja. 16.45 Hírek. 17.00 Rövidfil­mek. 17.50 A fiatalok tévéklub­ja. 19.00 Híradó. 19.30 Zenés szó­rakoztató műsor. 20.25 Az út. (Lengyel sorozat, 5. rész.) 21.20 Dalok. 21.30 Híradó és sportered­mények. 22.15 Veszedelmes állás­pont. (Bűnügyi film.) 23.05 Ci­­kuszcsillagok. (Lengyel film.) BUKAREST 15.00 Iskolatévé. 15.30 Francia nyelvoktatás. 18.20 A legkiseb­beknek. 18.30 Tv-híradó. 19.00 Társadalmi ankét. 19.40 Olasz film. „Út az igazság felé.” 21.20 Tv-híradó. A NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ MŰSORA 17.00 Műsorismertetés — Hírek — Lapszemle. 17.05 Sztárok és slágerek. 17.25 Köztünk marad­jon! Angyal Sándor szatirikus jegyzete. 17.30 Spike Jones zenei paródiái. 17.35 Jó hétvégét! Programajánlat. 17.50 Régi rock and roll-sikerek. 18.00 Észak-ti­­szántúli krónika. 18.15 Koncs. Zsuzsa és a Fonográf együttes műsorából. 18.25—18.30 Hírössze­foglaló — Lapszemle — Műsor­előzetes. F­AJDU-BIHARI NAI’LO — A Magyar Szocialista Munkáspárt Hajdú-Bihar megyei Bizottságának lapja — Szerkeszti: a szerkesztő bizottság — Szerkesztőség: 4024 Debrecen, Tóthfalusi tér 10. — Telefon: 12-140, nyom­dai ügyelet: 14-193 — Kiadja a Hajdú megyei Lapkiadó Vállalat Debrecen, Tóthfalusi tér 10. Postacím: 4001 Debrecen, Postafiók 72. — Telefon: 1.3­925 — Felelős kiadó: Biri András — Terjeszti a Magyar Posta — Előfizetési díj egy hóra 20 forint — Előfizető a helyi postahivatalokban és kézbesítőknél — Index 25 027 — ISSN 0133-1051 — Alföldi Nyomda Debrecen — Felelős vezető Repítő István