Hajdú-Bihari Napló, 1996. augusztus (53. évfolyam, 179-202. szám)

1996-08-22 / 195. szám

8 HAJDÚ-BIHARI NAPLÓ Kiesett a BVSC Barry Town (MTI)­­ A BVSC lab­darúgócsapata már a selejtezőben búcsúra kényszerült az UEFA-ku­­pában, a walesi Barry Townnal szemben maradt alul. A továbbjutás sorsát csak a 11-es rúgások döntötték el, ugyanis a párharc 210 percnyi játék után is döntetlen­re (4-4) állt. UEFA-kupa-selejtező, visszavá­gó: Barry Town (walesi)-BVSC 3-1 (3-1,3-1, 1-0), a tizenegyesrúgásokban: 4-2 a Barry Town javára. Barry, 3000 néző, vezette: Georgiou (cip­rusi). Gólszerzők: Pike (45. -11-esből), O'Gor­­man (46.), C. Evans (76.), illetve Egressy (61.). BVSC: Végh - Pomper (Farkas, 52.) - Mol­nár, Fehér - Komlósi (Bognár, 55.), Erős, Zo­­váth (Csordás, 46.), Füzi, Stanic - Bükszegi, Egressy. A 45. percben Bird kapott remek labdát a BVSC kapujának előterében, akit Pomper sza­bálytalanul szerelt. A megítélt büntetőből Pike a bal alsó sarokba vágta a labdát (1-0). Nem sokkal a folytatás után már a walesi csa­pat volt továbbjutó pozícióban, hiszen O'Gor­­man a 46. percben látványosan emelt a ma­gyar kapuba (2-0). A 61. percben Egressy egy jó támadást követően közvetlen közelről a jobb felső sarokba fejelt (2-1). A 73. percben C. Evans egyedül törhetett kapura, majd 14 méterről védhetetlenül bombázott a BVSC ka­pujába (3-1). Következett a hosszabbítás, s aztán a tizenegyesek. A büntetők a walesiek javára döntöttek. A BVSC-ből Stanic és Farkas nem hibázott, Bognár és Bükszegi vi­szont kihagyta a tizenegyest, így a walesiek örülhettek. MÚLTIDÉZŐ A huszonegyedik előtt Vitos György Szombat este Zalaegerszegen lép pályára a DVSC-Epona labdarúgócsapata. Az NB I. 3. fordulójában a két együttes 21. alkalommal találkozik a legjobbak között. Az előző húsz NB I-es találkozó mérlege a debrecenieknek kedvez: 9 DVSC-Epona-győzelem, 8 döntet­len és mindössze 3 zalai siker, 30-24-es gól­­különbséggel. Az I. osztályú premierre az 1979-80-as idényben került sor, és mindkét­szer megosztoztak a pontokon. (Debrecenben 0-0, Zalaegerszegen pedig 1-1 volt az ered­mény.) Aztán a Loki került fölénybe, az ott­honi győzelmek mellett Zala megyéből is gyakran hozták el a bajnoki pontokat. Elő­ször az 1980-81-es idényben győztek ide­genben 3-1-re, majd két évvel később 1-0- ra. 1985 tavaszán ugyancsak Zalából távoz­hattak győztesen a debreceniek (2-1), majd két évvel később ezt megismételték. Leg­utóbb - 1995. augusztus 11-én - 3-2-re nyer­tek idegenben a piros-fehérek. Igaz, még az első félidőben az olimpiai válogatott Prei­­singer a hazaiaknak szerzett vezetést, ám szü­net után az azóta már a Fradiban játszó Arany László kiegyenlített. Preisinger újra „bekö­szönt", de ezután már csak debreceni gólok (Balogh öngólja és Arany második találata ré­vén) következtek, így a Loki 3-2-re győzött. Legutóbb idén márciusban Debrecenben mér­kőztek egymással, és akkor a zalaiak örülhet­tek jobban. Arany László ugyan a hazaiak­nak szerzett vezetést, ám Szabó II. és Sebők révén az egerszegiek fordítottak az első fél­időben. Szünet után Sándor Tamás kiegyen­lített, de a győztes gólt a Lokinak nem sike­rült elérnie. Ifjúsági bajnokság Debrecen (HBN) - Újabb fordulót játszottak az NB I-es ifjúsági lab­darúgó-bajnokságban. A korcso­port: DVSC-SI-Győr 3-0 (1-0). Debrecen, 100 néző, vezette: Soós L. DVSC­­SI: Laczkó - Varga - Sarkadi, Kuti, Naricza - Juhász (Donka), Fórián, Bencsik, Benczik - Kiss, Sárkány (Burai). Edző: Jankovics Sán­dor. Gólszerzők: Juhász 2, Kiss. Jók: Varga, Juhász, Donka. B korcsoport: DVSC-SI-Győr 0-1 (0-0). Debrecen, 100 néző, vezette: Nyitrai. DVSC­­SI: Ujj - Tóth I., Nagy Sz., Oláh, Tóth J. - Tren­­csényi, Tar (Bálint), Gődör (Lőrincz), Orens­­tein - Fehér, Szőke. Edző: Sidó Csaba. SOROKBAN • A Loki Club söröző a szombati, augusz­tus 24-i Zalaegerszeg-DVSC-Epona labda­rúgó-mérkőzésre szurkolói buszt indít. Jelent­kezni a sörözőben lehet (Piac u. 30.). • Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a Sport­­fogadás című lap kései megjelenése miatt totótanácsadónkat pénteki számunkban ol­vashatják. 1996. AUGUSZTUS 22., CSÜTÖRTÖK Nem voltak képesek a csodára Bajnokok Ligája, selejtező, visszavágó: FTC-Göteborg 1-1 (1-0) Budapest - Üllői út, 10 000 néző. Vezette: En­­cinar (Garcia, Mercado - spanyolok). Ferencváros: Hajdú - Telek - Szűcs, Jagodics - Nagy Zs., Miriuta, Arany, Lisztes, Nagy N. - Horváth, Nicsenko. Edző: No­­vák Dezső. Göteborg: Ravelli - Johansson, Lucic, J. Olsson, M. Nilsson - Lindqvist, Mild, Alexandersson, Blomqvist - Pettersson, A. Anders­­son. Edző: Mats Jingblad. Csere: Petterson helyett Erling­­mark a 15., Szűcs h. Aranyos a 30., Hajdú h. Szeiler a 61., Johans­son h. Lamberg a 75., Nagy Zs. h. Páling a 81. percben. Gólszerző: Horváth a 15., An­­dersson a 87. percben. Sárga lap: Szűcs a 12., Erling­­mark a 43., Blomqvist az 57., Lindqvist a 75. percben. Hatalmas lendülettel kezdtek a hazaiak, beszorították a vendé­geket saját térfelükre, a söpröge­­tő Lucic vezérletével a svédek azonban biztosan állták a sarat. Az első igazi helyzetből aztán a 15. percben megszerezte a vezetést a Horváth Ferenc, az első gól szer­zője Fotó: Nagy Gábor (ISB) Ferencváros: Nagy N. a bal oldal­ról, a 16-os oldalvonaláról reme­kül ívelt középre, s az őrizetlenül hagyott Horváth F. az ötösről biz­tosan fejelt a kapuba (1-0). A 38. percben Andersson egy hajszállal fejelt a bal kapufa mellé, az ellen­­támadás során viszont Lisztes tün­dökölt, egy káprázatos csel után lövése Ravelli zsákmánya lett. Szünet után a svédek játszottak job­ban, az FTC-nek momentumai sem voltak. Az 53. percben Blomqvist óriási helyzetben a felső lécre fe­jelt. A Göteborg irányította a já­tékot, egymás után alakították ki a helyzeteket, de gólt nem sikerült rúgniuk. A megsérült Hajdú he­lyére Szeiler állt be a Fradi kapu­jába, s a cserekapus nem keltett csalódást. A félidő közepén ki­egyenlítettebbé vált a játék, a zöld­fehérek kissé kiszabadultak a svéd szorításból. Aztán a hajrára „leült" a mérkőzés, eseménytelenül teltek a percek. Végül a teljesen elfáradt Lisztesék asszisztálása mellett a svédek Andersson révén szép gól­lal egyenlítettek (1-1). Az IFK Göteborg 4-1-es össze­sítéssel jutott a Bajnokok Ligájába. Peter Shilton nagy álma London (dpa)­­ Újabb szerződéshosszabbítás­ról tárgyal az angol lab­darúgó Premier League legidősebb játékosa, Peter Shilton. A kiváló kapus, aki a következő hónapban tölti be 47. életévét, je­lenleg a West Ham Unitednél sze­repel. Ha sikerül a karácsonyig szóló megállapodást tető alá hoz­ni, Shilton továbbra is a második számú hálóőrnek számítana a cseh Ludek Miklosko mögött, s emel­lett kapusedzőként is tevékeny­kedne. Shilton álma, hogy akár­csak a legendás Stanley Matthews, még 50 évesen is az élvonalban játsszon. - Ugyanolyan fittnek érzem ma­gam, mint korábban - jelentette ki a kiváló kapus, aki hosszú éve­kig angol válogatott volt. Shilton 125 válogatottságot számlál, ennél többre csak a szaúd-arábiai Ma­jid Abdullah (147) és a svéd Tho­mas Ravelli (127) lehet büszke. Matthews rekordja mellett azon­ban egyelőre egy másik csúcsra koncentrál Shilton. Eddig 996 baj­nokin lépett pályára, így már csak négy hiányzik neki ahhoz, hogy elérje a bűvös ezrediket. A ZTE helyett a Tegáz-DKK a Szuperligában! Borisz Maljkovicsnak eltört az orra a „barátságos" kosárlabda-mérkőzésen . Budapest, Debrecen (MTI-HBN)-A Tegáz- DKK férfi kosárlabda­csapata indul a ZTE he­lyett a Compaq Szuperligában! Két helyszínen, az ausztriai Kap­­fenbergben és a szlovákiai Svit­­ben pénteken megkezdődnek a csoportmérkőzések. A „közép-európai bajnokság" létjogosultságát több szakember megkérdőjelezte az elmúlt évek­ben, veszélybe is került a sorozat folytatása. Sikeresnek bizonyultak azonban a tárgyalások, új lebonyo­lítási formát találtak ki, így az oszt­rák szövetség ismét kiírhatta a küzdelemsorozatot. Sőt, soha nem látott erősségű mezőny kezdi meg a vetélkedését a trófeáért, s a győz­tesre váró 50 ezer schillingért, hi­szen a részt vevő négy országot a bajnokságaikban az első négy he­lyen végzett csapatok képviselik. Kivételt jelentenek a magyarok, mivel a negyedik helyezett zala­egerszegieket a mögöttük végzett debreceniek helyettesítik. - Nem tudom az okát a za­laiak visszalépésének, bennünket a magyar szövetség főtitkára, Hor­váth Frigyes értesített, hogy indul­junk el a sorozaton - nyilatkozta Fialka Pál, a Tegáz-DKK csapatá­nak technikai vezetője. - Szeren­csésen illeszkedik felkészülési programunkhoz a hét végi torna, hiszen újonnan igazolt játékosaink tétmérkőzéseken bizonyíthatnak. Reméljük, a legutóbbi ötödik he­lyünket meg tudjuk őrizni a baj­nokságban, s a Koracs-kupában is helytállunk. A debreceniek kapfenbergi me­netrendje: augusztus 23. péntek: BVC Brno (cseh)-TEGÁZ-DKK, 19.45. Augusztus 24., szombat: TV Aflenz (osztrák)-TEGÁZ-DKK, 18.00. Augusztus 25., vasárnap: Banik Cigel Prievidza-TEGÁZ­­DKK, 11.45. A csoportokból az első két he­lyen végzett csapatok jutnak a kö­zépdöntőbe, amelyet december­ben, illetve januárban játszanak le. Nemzetközi férfi kosárlabda­mérkőzést játszottak tegnap - szer­dán­­ az Oláh Gábor utcai sport­­csarnokban. Tegáz-DKK-Egye­­sült Arab Emírségek 85-65 (43-31). 200 néző, vezette: Kóthay, Simó. Tegáz-DKK: Walke 26/15, Malj­kovics 5/3, Horváth 11/3, Kara­­gits 12, Senánszky 13. Csere: Sze­keres 9/3, Lakatos 3, Ronkay 2, Ja­kab 2, Habuczki 2. Edző: Stevan Tot. Az ellenfél legjobb dobói: Ab­dullah Ibrahim 18/12, Abdul Eteff 11. A barátságos találkozón több­ször is paprikás hangulat alakult ki. Sajnos, a hazaiak egyik legjobb­jának, Maljkovicsnak - a második félidőben - egy összecsapás után eltört az orra. Szünetben pedig még egy kupát vehetett át a Tegáz- DKK menedzserétől, Nagy Lász­lótól. Maljkovics a legutóbbi, sop­roni tornán nyújtott teljesítményé­vel érdemelte ki a serleget. Maljkovics (a labdával) ezen a meccsen peches volt Fotó: Horváth Katalin Közönségsikert aratott az OTP-Karnevál-kupa Gottdiener Lajos Debrecen (HBN)­­ Európa egyik legna­gyobb utánpótlástorná­ja fejeződött be hétfőn. A VI. OTP-Karnevál-kupa szakmai értékelésére Hegedűs Gábort, a rendező Olasz Focisuli vezetőjét kértük fel. - Nagy közönségsikerrel zárult a négynapos rendezvény. Me­gyénk gárdái igen jól szerepeltek a tornán. Nem akarok szerényte­len lenni, de az OFI kiemelkedett a mezőnyből, ezt az éremtáblázat is bizonyítja. Az FTC, UTE és a Vác eredményessége nem lep meg, hi­szen NB I-es csapatok révén jó utánpótlásbázissal rendelkeznek. Nagyon örülök viszont annak, hogy a Kisvárda és a Nyíregyhá­za is nyert aranyérmet, bizonyítva azt, hogy színvonalas munkát nem csak NB I-es kluboknál lehet vé­gezni. - Elégedett-e az OFL szereplésé­vel? - Igen, hiszen újfent bebizonyí­tottuk, hogy magas szintű szak­mai munka folyik nálunk, a gyerekekkel jól képzett edzők dol­goznak. Edzőink, Seres Tibor, Ludánszky István, Köteles István, Sipos István, Szabó László, Pajkos János, Nagy István, György Gábor szép eredményeket értek el. - Mi a véleménye a rendezésről? - Úgy gondolom, a tornát szín­vonalasan rendeztük meg, mely szorosan kapcsolódott a millecen­tenáriumi ünnepségekhez. Az idén ezért adtunk több gárdának részvételi lehetőséget, mivel több vidéki városban is folytak a küz­delmek. A játékosok nemcsak a mérkő­zéseken vettek részt, hanem kul­turális programunk keretében is­merkedtek megyénk és Debrecen nevezetességeivel, szépségeivel. Remélem, hogy mindenki kelle­mes emlékekkel távozott, és jó hí­rét vitték Debrecennek mind az or­szágban, mind pedig külföldön. Gólöröm - mint a nagyoknál... Az eredményhirdetésre is sokan voltak kíváncsiak Fotók: Iklódy János ................... K*1