Hajdú-Bihari Napló, 2017. november (74. évfolyam, 255-279. szám)

2017-11-20 / 270. szám

2017. NOVEMBER 20., HÉTFŐ Meglepetésre a Fradi legyőzte az MVFC-t futsal. Az FTC otthonában vendégszerepelt a férfi futsal NB I. nyolcadik fordulójá­ban a listavezető MVFC-Be­­rettyóújfalu. Sergio Muller Cabrera tanítványai hibátlan mérleggel várták az össze­csapást, melynek esélyesként veselkedhettek neki. Ehhez képest szoros meccsen, 3-2- re alulmaradtak. Az ex-újfalui Komáromi Péter rögtön az első percben betalált, nem is született több találat a szünet előtt. Fordulás után egyen­lített a Mezei-Vill, azonban a hazaiak egyből utána újfent előnybe kerültek. A hajrában Gál István egalizált, a lefújás előtt aztán a Fradinak sikerült megszerezni a győztes gólt. A DEAC a Győr együttesét fogadta pénteken a DESOK- ban. Ahogy arra számítani lehetett, az ETO akarata ér­vényesült a találkozón, már az első félidőben négy gólt rámoltak be a vendégek, pon­tosabban Alex Constantino egymaga. A folytatásban is a Rába-partiak domináltak, 7-0 lett a vége. hbn Nem számított a pofonra a Berettyóújfalu fotó: archív A tények Gól: Komáromi (1))Juhász (25. Horváth B. (39.), illetve Amilcar (24.), Gól: Alex Constantino (2., 5., 11., 21., 23.), Fabio (8.), Juanra (33.) SS LEMEZCENTRUM NAPLÓ Komoly lépést tettek meg A balmazújvárosiak a második félidei produk­ciójuknak hála tudták két vállra fektetni a Haladást, labdarúgás. A Balmaz Kamil­la Gyógyfürdő együttesére valódi hatpontos ütközet várt a hétvégén, Horváth Ferenc tanítványai a szintén a kiesés elől menekülő Haladást fo­gadták. A Vas megyei alaku­latnál ezen az összecsapáson debütált a nemrég kinevezett szlovák tréner, Michal Hipp. A hajdúságiaknál Pogacsics Krisztián megsérült, a hálóőrt Szécsi Gergő pótolta, míg a védelem tengelyében az el­tiltott Tamás László helyét Jagodics Bence vette át. Ellentétes félidők Halmosi Péter nem sokáig húzta az időt, már a máso­dik perc elején „megkínál­ta” egy lökettel Szécsit, ám a kapuvédő állta a sarat. A félidő derekán megszerezték a vezetést a szombathelyi­ek, szabadrúgáshoz jutott a Haladás, Németh Márió be­ívelését követően kalandos úton jutott helyzetbe Ramos, aki gyönyörű mozdulattal ér­tékesítette a helyzetet. A bal­mazújvárosiak játéka nagyon körülményes volt az első fél­időben, Horváth Ferenc sem lehetett elégedett a látottak­kal, hiszen a szünetben kettőt is cserélt, Fekete Ádám, vala­mint Rácz Ferenc kapott lehe­tőséget a bizonyításra. Jót tett a pihenő az Újváros­nak, a második játékrészben a szebbik arcát mutatta a gárda. Egyértelműen az újonc domi­nált, a fölény pedig a 61. mi­­nutumban érett góllá. Oldal­ról érkezett egy pontrúgás, a játékszer felpattant az egyik szombathelyi játékoson, Fe­kete megelőzte a kapujából kilépő Királyt, a csatár fejesé­vel szemben tehetetlen volt a cerberus. Érdekesség, hogy a futballista legutóbb márci­usban köszönt be bajnokin, akkor egy Csákvár elleni NB II-es találkozón ünnepelhe­tett. Badiana Arabuli hatal­mas helyzetet rontott, a grúz játékos rávezethette a labdát Királyra, de lövését lábbal há­rította a legendás „kesztyűs”. Ekkor még bosszankodhatott a publikum, ám a 79. perc­ben javított hibáját Arabuli, aki remekül szolgálta ki Sigér Dávidot, a csapatkapitány pe­dig 15 méterről kipókhálózta a jobb felsőt. A hajrában még Grumics igyekezett egalizál­ni, de Szécsi eszén nem tu­dott túljárni. Klon­ba Nagyot küzdve gyűjtötték be a három pontot fotó: derencsényi István A tények Balmazújváros, 1577 néző­, v.: Kassai Balmaz Kamilla Gyógyfürdő: Szécsi - Habovda, Rus, Jagodics B„ Uzoma - Vajda S„ Sigér, Orovecz (Fekete, a szünetben), Maisuridze (Batarelo, 72.) - Zsiga (Rácz, a szünetben), Arabuli Swietelsky Haladás: Király - Polgár, Wils, Jagodics M„ Bosnjak - Németh Mi., Tóth M. (Mészáros, 82.), Németh Má. (Kiss B. 60.) - Ramos, Williams (Grumic, 72.), Halmosi gólszerzők: Fekete (61.), Sigér (80.), illetve Ramos (21.) sárga lap: Jagodics B. (35.), Jagodics M. (48.), Williams (64.), Ramos (92.) Horváth Ferenc: Ma nagyon nagy lehetőség volt számunkra, hogy a kiesőzó­nától messzebb kerüljünk. A szünetben elhangzottak nem jelenhetnének meg nyomtatott formában, de a célját elérte. Kettőt cseréltem, ugyanis nem volt súlyunk a Haladás kapuja előtt. Kellett egy ember, aki a két belső védőt ott tudja tartani, ez volt Fekete, Rácz pedig veszélyesen játszott. Michal Hipp: Nagyon rövid ideje vagyok a csapatnál. Tisztában voltam azzal, hogy ez a négy mérkőzés nagyon nehéz lesz. Fordulás után aktívan szerettünk volna játszani, de növekedett a nyomás, az erőnk pedig folyamatosan fogyott. Csúfos hazai cívis kudarc vízilabda. A papírforma alap­ján esélyesként várta a férfi vízilabda OB I. A csoportjá­ban hetedik összecsapását a DVSE, hiszen az a Kaposvár látogatott szombaton este a Debreceni Sportuszodá­ba, mely ebben a szezonban még egyetlen együttest sem tudott felülmúlni. A kötele­ző győzelem azonban elma­radt, a Somogy megyeiek az ex-debreceni Vindisch Ferenc vezérletével 9-7-re nyertek, megszerezve ezzel első idei diadalukat. A csalódást keltően pó­lózó Debrecen szerdán is­mét meccsel, 20 órától a BVSC-Zugló otthonába láto­gatnak Komlósi Péter tanítvá­nyai. HBN A tények DEBRECEN: LÉVAI M. - Durik, Macsi, Vidovics 2, Süveges, Kállay, Szőke 1. Csere: Fejős, Obradovics, Somlai 1, Boros 2, Smitula 1. Edző: Komlósi Péter Gól - emberelőnyből: 8/3, ill. 10/6 Kiállítva (végleg cserével): Durik (3. p.), Smitula és Pataki (mindkettő a 24. p.), Boros és Sántavy (mindkettő a 30.p.) www.naplv.hu HGAG Válassza Ön is a Naplót! Használja ki előfizetői kedvezményeinket. Kedves Előfizetőink! A Budapesti Operettszínház Újévi operett és musical gáláját 2018. január 6-án, szomba­ton 19 órától a debreceni Főnix Csarnokban rendezik meg. A Napló szerkesztőségében (Debrecen, Dósa nádor tér 10.) Önök belépőjegyeiket kedvezményesen vásárolhatják meg munkanapokon 8.00-tól 16.00 óráig; további - nem ked­vezményes árú - jegyek vásárolhatók: a Fórum Debrecen Bevásárlóközpont Camel márkaboltjában, a ■■■■n Főnix Csarnokban, a Karakter 1517 kávézóban és a Tourinform irodában. Online jegyvásárlás: gag.jegy.hu Figyelem! A kedvezményes árú belépőjegyek a készlet erejéig állnak rendelkezésre! ______914634 HIRDETÉSEK DEAC: kellemes meglepetés KOSÁRLABDA. A DEAC a Falco elleni hazai fiaskót követően a sereghajtó Sopronhoz láto­gatott. Remekül kezdte a szom­bati bajnokit a hajdúsági egylet, ám a hűség városá­nak kosárlabda-fanatikusai a tizenötödik percben annak örülhettek, hogy a mérkőzés folyamán először a házigaz­dánál volt az előny. A záró játékrész eleje szo­ros küzdelmet hozott, hol az egyik, hol a másik alakulat vezetett. Szerencsére a „libi­kókából” Velkeyék jöttek ki jobban, s a győzelmet nem engedte ki a kezéből a cívis­egylet.­­ HBN A tények SOPRON KC-DEAC 80-86 (20-20, 4-16,19-30,17-20) DEBRECEN: Jones 6/3, Lilov 6, Molnár A. 7/3, FARKAS A. 23/9, ARMWOOD 27/3. Csere: VELKEY 15/15, Bognár K. 2, Opre. Edző: Berényi Sándor Berényi Sándor: Alaposan feltüzeltük magunkat, s eközben voltak bravúros megoldásaink és bravúros pontjaink. SZABOLCS-SZATMÁR-BEREG MEGYE HAJDÚ-BIHAR MEGYE TISZÁNTÚLI www.tiszantulitakarek.hu Közönségkapcsolat és jegyértékesítés: Tourinform Iroda (Piac u. 20., +36 52 412 250), Kölcsey Központ (Hunyadi u. 1­ 3., +36 52 518 400) . Belépők a koncertek előtt a helyszínen, valamint az Interticket országos hálózatában és a www.jegy. hu weboldalon is válthatók. A műsor- és szereplőváltozás jogát fenntartjuk. +3Ó 52 500 200 • info@kodalyfilharmonia.hu • www.kodalyfilharmonia.hu „MINT A HEGYEK” 2017. november 23., 19.30 Szent Anna Székesegyház Műsor: Orbán György kóruskönyvei az idén 70 éves szerző tiszteletére Közreműködik: Kodály Kórus Debrecen Vezényel: Szabó Sipos Máté ■***.­«*»------— — Jegyár: 1500 Ft Fiför^ónía FigSw,** • !*=“* *** S- # ♦fr­________________________________913945