Háromszék, 2017. április (29. évfolyam, 8063-8085. szám)

2017-04-11 / 8071. szám

SPORT BIRKÓZÁS Orbán Norbert országos bajnok A Sepsiszentgyörgyi MSC sportolója, Orbán Norbert végig kimagasló teljesít­ményt nyújtva magabiztos diadalt ara­tott az ifjúsági 1-es birkózók országos bajnokságának döntőjén, miután az 55 kg-os súlycsoportban nem talált legyőző­re. A csapat másik birkózója, Fejér Cson­gor (74 kg) a hetedik helyen zárt. J­orbi nagyon jól teljesített, hiszen minden el­lenfelét tussal vagy éppen technikai tus­sal győzte le, és roppant elégedett vagyok az eredményével” - nyilatkozta érdek­lődésünkre Mátéfi Árpád, friss országos bajnok birkózónk edzője. Az eredmény: 1. Orbán Norbert, 2. Alexandru Apostol (Călăraşi-i MSC), 3. Mădălin Baranga (Buzaul MSC) és Joan Mihály (Kolozsvári II). (1) KARATE Tizedszer is Sport-All háziverseny A Sport-All Sportklub karateszakosztálya az elmúlt hétvégén rendezte meg a 16. Sport-All Karate Kupa háziversenyét, ahol a város számos óvodájából, illetve iskolá­jából érkező, mintegy 140 egyesületen belüli karatéka mérhette össze tudását. A rendezvény a Székely Mikó Kollégium sporttermében a négyévesek versenyszá­maival kezdődött. A szervezők az előírt programot teljes mértékben tudták tar­tani, hála a nagyszerű szülői és sportolói szaksegítségnek. Céluk volt, hol min­den kis karatéka érmekkel és pozitív él­ményekkel térhessen haza, illetve a célt szolgálta az egy korosztályon belüli kis­csoportos díjazás is, ahol minden sporto­lópalánta dobogóra állhatott .Külön elismerés a többi, második és harmadik helyezettnek. Ez a kupa sikeres versenyélmény volt a gyerekek és a szü­lők számára egyaránt Meg szeretnénk köszönni elsősorban a szülők belénk fektetett bizalmát, a bírók segítségét to­vábbá az Orex, a Mammut Copy, a Terran Románia, a Kovászna Megyei Ifjúsági és Sportigazgatóság, Multicereal-Com MCC támogatását valamint a Székely Mikó Kollégiumnak a partnerséget, hogy is biz­tosította a helyszínt” - fogalmazott Vass Hunor edző. Az első helyezettek: ❖ lányok: Tankó Maja, Kiss Flóra, Er­­zse Kertész Rebeka (5 éves korosztály, siho­geri versenyszám); Pakucs Rebeka, Tankó Maja és Elekes Dorka (5 éves, szivacs ku­mite); Virág Viola, Borbély Eszter, Forró Frida és Antal Gréta (6 éves, siho geri); László Kincső, Dezső Petra és Patkós And­rea (6 éves, szivacs kumite); László Kincső (6 éves, kata); Fazakas Adrienn (7 éves, siho geri); Jankó Andrea (7 éves, szivacs kumite); Már Haima (7 éves, kata); Jakab Eszter (7 éves, kumite); Tamási Panna Fruzsina (9 éves, kata és kumite) ❖ fiúk: Vass-Vitus Ada (4 éves kor­osztály, siho geri versenyszám); Mun­­tyán-Nagy Marót (4 éves, szivacs kumite); Ferencz Nándor, Szabó Bence, Kányád­ Mihály, Taranek Bernárd és Tímár Hunor István (5 éves, siho geri); Ferencz Nándor, Kányád­ Mihály, Szakács Nándor, Szabó Bence és Albert Gergő (5 éves, szivacs ku­mite); Szántó Ádám, Vitályos Péter, Kis­györgy Bence, Örsi Mátyás, Örsi Zalán, Maróti Örs, Czegő Ábel, Ferencz Balázs és Fejér Milán (6 éves, siho geri); Vitályos Pé­ter, Szántó Ádám, Ferencz Balázs, Fazakas Tamás, Kelemen Gellért, Fejér Milán, Nagy Zoltán, Örsi Mátyás, Maróti Örs, Czegő Ábel (6 éves, szivacs kumite), Fejér Maán (6 éves, kata), Tischler Botond, Albert Ábel, Balá­zsi Dávid és Nagy Dániel (7 éves, siho­geri), Papp Zalán, Nagy Ádám és Szilágyi Apor (7 éves, szivacs kumite); Gál Dávid és Andrei Pelin (7 éves, kata); Gál Dávid és Péter Csíki Csanád (7 éves, kumite); László Matteo és Andrei Pelin (8 éves, siho geri); László Mat­teo és Antal Dániel (8 éves, szivacs kumite); Tölgyesi Gergő, László Matteo és Galiger Szilárd (8 éves, kata); Tölgyesi Gergő és Ga­liger Szilárd (8 éves, kumite); Kicsi László (9 éves, kata); Adrian Vasilache (9 éves, ku­mite); Rápó Árpád (10-13 éves, kata); Rápó Árpád (10-13 éves, kumite). A Sport-All következő versenye áp­rilis végén Bulgáriában lesz, ahol mint­egy 24 sportolóval vesznek részt a Sho­­tokan Karate Világbajnokságon. (miska) NŐI KOSÁRLABDA: I. UCA KSE-Bukaresti Agronómia 53-60 Kézdivásárhelyi SE Debreczi 8. Incze 2, Kovács 8, Biszak­­o, Csurulya 20/6, Bartók 5/3, Kászoni, Voloncs, Czimbalmos, Fejér, Istók, Rem 8. Edző: Kolarevic Ljubomir. Agro­nómia: Volcinschi 21. Chelariu 13^. Ar^ 10/9. Stanga 9. Ferencz 2, Topala 2, Vrânce­­anu 2, Chitanui, Constantin, Brudea, Constantinescu,Balba. Edző: Nebojsa Biro. Három elvesztett és egy döntetlen negyed (9-12,16-19,11-12,17-17) után a házigazda Kézdivásárhelyi SE vasárnap hét ponttal kapott ki a Bukaresti Agronómiától a női kosárlabda I. liga elődöntős szakaszának hetedik fordulójában. Annak ellenére, hogy a céhes városbéli lánytól ia kezdték a meccset, a fővárosiak gyorsan átvették a párhiarc irányítását, s játékrészről já­tékrészre növelték előnyüket. Az utolsó negyed kiélezett csatát hozott, s a KSE egy­szer két kosárnyira is megközelítette a bu­­karestieket ám végül a rutinosabb vendé­gek sikerével ért véget az összecsapás. (1) 2017.ÁPRILS 1­1.,KEDD :Háromszék TEREMLABPARUCAS, I. UCA KSE-Kolozsvári Clujana 7-6 (3-2) Kézdivásárhely, városi sportcsarnok. Mintegy 450 néző. Vezette: Georgian Ionescu (Buzău) és Petrescu Ionel Boholeanu (Buftea). Kézdivásárhelyi SE: Bunduc-Cáll, Caj­­dó, Cășuneanu, Albu (cserék: Daczó, Rancz, Oláh, Niczuly, Erős, Kis, Szakács, Fábián). Edző: Gazda József Kolozsvári Dujana: Mocanu-Timiş I., Acatrinei, Câmpean (cserék: Ileanu, Incze, Tamás, Cioară, Gherman, Filimon). Edző: Tamás Miklós. Gólszerzők: Albu (5., 10.), Gál (14-), Căşineanu (22., 25., 40.), Rancz (33.), illetve Inae (11., 40.), Acat­­rínei (19., 31-), Ileanu (35., 36.). Csapat­libák: 8-9­ Kiállítva: Câmpean (40.) FOTÓ: MISKA BRIGITTA A Kézdivásárhelyi SE megnyerte első play-outbeli mérkőzését, miután vasár­nap este hazai környezetben egygólos különbséggel győzni tudott a Kolozsvári Clujana ellen. A találkozó a rendes játék­idő lejárta előtt ért véget, a kincses város­beliek 17 másodperccel az utolsó sípszó előtt elhagyták a pályát, tettükkel pedig a vereségüket eredményező játékvezetői mulasztás ellen tiltakoztak. A hazai csapat iramaival indult a talál­kozó, ami az 5. percben Albu révén góllá érett (1-0). A 10. percben duplázott a házi­gazdák játékosa, majd később Incze bevet­te Bunduc kapuját (2-1). A 14. percben Gáli találatával visszaállt a kétgólos különbség (3-1), ám az első félidő eredménye a 19. percben alakult ki Akkor Acatrinei szer­zett gólt a Clujanának, és 3-2-es állásnál vonultak szünetre a csapatok. A második játékrészt Cășuneanu két találata nyitotta meg (5-2), amire Acatri­nei válaszolt (5-3). A 33. percben Rancz hatodszor is betalált a kolozsvári kapuba (6-3). A vendégek nem adták fel a harcot, és a folytatásban háromszor is eredmé­nyesek voltak (6-6), ám a véghajrában Cășuneanu ismét megzörgette a kolozs­vári hálót (7-6). Tizenhét másodperccel a vége előtt, a kapott gól után elszabadul­tak az indulatok: a vendégjátékosok rá­rohantak a bírókra és szabálytalanságot reklamáltak a KSE hetedik góljánál. A szópárbaj Câmpean kiállításához veze­tett, majd a Clujana elhagyta a pályát. A játékvezetők kivárták az ilyenkor előírt három percet, majd lefújták a meccset. A Kézdivásárhelyi SE megdolgozott vasárnapi sikeréért, a céhes városbéli közönség pedig egy szép és látványos fut­­salmérkőzésnek volt a tanúja. Szép volt, fiúk! (nagy­ tibodi) LABDARÚGÁS A negyeddöntővel folytatják A megyei Román Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén, azaz ma délután Ge­­lence Uzon vendége lesz, míg szerdán további három találkozót rendeznek. A címvédő Papolci FC Bardoc, a Kézdivásárhelyi SE pedig Illyefalva otthonában ját­szik, illetve a tavalyi döntős Berecki FC Nagyajta ellen lép pályára. A mérkőzések (17 órától): • ma Uzon-Gelence • szerdán Bardoc-Papolci FC, Illyefalva-Kézdivásárhelyi SE, Nagyajta-Berecki FC. Újra élen a Honvéd A Budapest Honvéd átvette a vezetést a Videoton FC csapatától a labdarú­gó OTP Bank Liga 25. fordulójában. A játéknap előtt egypontos hátrányban lévő kispestiek a hajrában szerzett gól­lal 1-0-ra nyertek a Haladás ellen, míg a székesfehérváriak az utolsó másod­percekben kapott találattal maradtak alul 2-1-re a Vasas alakulatával szem­ben, így a Honvéd két ponttal előzi meg a Videotont. Az esélyesebb félnek tartott, címvédő Ferencváros hazai pályán döntetlent játszott Diósgyőr együttesével, amely szintén nem lehet elégedett, hiszen a kiesés ellen küzdő riválisai közül az MTK és Debrecen is begyűjtötte a három pontot. Eredmények: Újpest FC-Paksi FC 1-1, Videoton FC-Vasas 1-2, Debreceni VSC­­Gyirmót FC 2-1, MTK Budapest-Mezőkö­vesd FC 2-0, Haladás-Budapest Honvéd 0-1, Ferencváros-Diósgyőri VTK 1-1. A 26. forduló:­­ ma Vasas FC-Újpest FC, Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd , szerdán MTK Budapest-Haladás, Me­zőkövesd FC-Debreceni VSC, Gyirmót FC-Videoton FC, Paksi FC-Ferencváros. A rangsor: 1. Honvéd 14 5 6 39-23 47 2. Videoton 13 6 6 50-22 45 3. Vasas 12 5 8 39-27 41 4. Ferencváros 10 9 6 40-31 39 5. Haladás 10 5 10 32-34 35 6. Paks 8 11 6 29-27 35 7. Újpest 7 11 7 36-37 32 8. Mezőkövesd 8 7 10 27-36 31 9. Debrecen 8 6 11 29-33 30 10. MTK 7 8 10 20-28 29 11. Diósgyőr 7 4 14 30-49 25 12. Gyirmót 4 7 14 13-37 19 Torinóban játszik a Barcelona A negyeddöntő mérkőzéseivel folytató­dik a labdarúgó Bajnokok Ligája. Az első játéknapon az FC Barcelona Torinóban játszik, míg a Borussia Dortmund az AS Monaco csapatát fogadja. A második já­téknapon az angol bajnok Leicester City az Atlético Madrid otthonában lép pá­lyára, illetve a Real Madrid München-Az oldalt szerkesztette: Miska Brigitta­ben folytathatja útját a címvédés felé. A mérkőzések: ♦ ma Juventus-FC Barce­lona (21.45 óra - PRO TV, Dolce Sport 1), Borussia Dortmund-AS Monaco (21.45 óra - Dolce Sport 2) ♦ szerdán Atlético Madrid-Leicester City (21.45 óra - Dolce Sport 2), Bayern München-Real Madrid (21.45 óra - Dolce Sport 1). (miska)