Háromszék, 2018. május (30. évfolyam, 8385-8409. szám)

2018-05-16 / 8397. szám

SPORT LABDARÚGÁS, 1. LIGA Az emberhátrány ellenére is fölényesen nyertek Majdnem egy félidőt emberhátrányban játszott a Sepsi OSK, de Fülöp István két góljának és Ibrahima Tandia találatának köszönhetően így is fölényes győzelmet aratott tegnap a Temesvári Poli felett a sepsiszentgyörgyi stadionban az alsóházi rájátszás 10., hétközi fordulójában. Ezzel a győzelemmel a piros-fehérek a kieső helyektől hét pontra távolodtak. MISKA BRIC­ITTA » Ezúttal nem volt telt ház a sepsiszentgyörgyi stadionban, vi­szont a hangulatra nem lehetett panasz, a Székely Légió biztatásával a győzelembe hajszolta a piros-fehér mezes labdarú­gókat. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon voltak helyzetek. Először Sebastian Ghinga fejelt néhány méterről kapu mellé, majd Rázván Rat lö­vését védte magabiztosan Niczuly Roland. Nem sokkal később Yasin Hamed közel állt a gólszerzéshez, egy szabadrúgást kö­vetően nagy zűrzavar támadt a vendégek büntetőterületén belül, Hamed pedig ezt kihasználva fejelt kapura, viszont az erőt­len próbálkozást Alin Seroni a gólvonalról menteni tudta. A 36. percben egy összefejelés durva látványt okozott, Benjamin Kuku és Denis Harut ütközött a kezdőkörben, és ennek következtében a Béga-partiak játékosa mozdulatlanul feküdt a gyepen. A rögtön a pályára érkező mentőegységek nyakme­revítővel és hordágyon szállították kór­házba a labdarúgót, majd a játékvezető piros lappal büntette a házigazdák nigé­riai játékosát. A ráadásban Mihai Roman távoli lövését Niczuly bravúrral hárította, viszont az emberhátrányban játszó szent­­györgyiek nem sokkal később Fülöp Ist­ván révén megszerezték a vezetést. A 27 éves középpályás szabadrúgásból tekert a sorfal fölött védhetetlenül a jobb felső sa­rokba, Cătălin Straton hálóőr pedig moz­dulatlanul figyelte (1-0). A szünet után az Eugen Neagoe irá­nyította csapat inkább a védekezésre koncentrált, ezt pedig sikeresen vitték véghez, hiszen Niczulynak csak Fernando Oliva fejesét kellett hárítania. A védeke­zésben kiválóan helytálló házigazdák a 80. percben ellentámadásból megdupláz­ták előnyüket: Ousmane Viera passzolt a három védő közül kilépő Fülöp elé, aki egy csel után a hosszú sarokba lőtt (2-0). A 83. percben a vendégek is tíz emberre fogyatkoztak, Gabriel Canu megkapta má­sodik sárga lapját egy szabálytalanságért, majd Ibrahima Tandia szabadrúgást vé­gezhetett el, ami a sorfalon megpattanva begurult a bal alsóba (3-0). A Sepsi OSK az eddigi legnagyobb arányú sikerét ün­nepelhette az élvonalban, pénteken pedig 18 órától a Bukaresti Juventus csapatával játszik a sepsiszentgyörgyi stadionban. Eugen Neagoe: „Szurkolóink nagyszerűek, minden mérkőzésen mellettünk állnak, és folyamatosan biztatnak, segítenek győz­ni. Úgy vélem, ezúttal büszkék lehetnek a fiúkra, mert kiváló erőfeszítést tettek a győzelem érdekében, hiszen emberhát­rányban sikerült három gólt szerezni egy olyan csapat ellen, amelynek egyes játéko­sai száznál is több élvonalbeli mérkőzésen léptek pályára. A fiúk megérdemlik a di­cséretet mindenért, amit eddig a pillana­tig tettek, nemcsak kiemelkedő labdarú­gók, hanem emberként is kifogástalanok. Büszke vagyok, hogy ilyen futballisták vannak a csapatomban, a Temesvár ellen szinte tökéletes játékot produkáltak. Még van négy meccsünk, amelyeket teljes ko­molysággal kell kezelnünk, értelemszerű­en mindegyiket meg szeretnénk nyerni.” Adrian Neaga: „Denis Haruţ jól van, viszont a csapat számára ez az egyetlen jó hír. A meccset elveszítettük, és azt gondo­lom, a fordulópont Haruţ sérülése volt, hi­szen a 40. percig, vagyis tizenegy a tizen­egy ellen jól teljesítettünk. A szervezőknek csak gratulálni tudok, akárcsak a szurko­lóknak, hiszen mindig nagyszerű hangu­latot teremtenek, szerintem megérdemli a klub, hogy az élvonalban maradjon. Emelt fővel harcolunk a folytatásban is, megpróbálunk az első osztályban marad­ni, szeretnénk legalább az osztályozót érő helyet összehozni. Hétfőn a Medgyes eltel játszunk, és számunkra ez lesz a playout legfontosabb mérkőzése, létfontosságú a három pont, de ehhez az is kell, hogy a labdarúgók fizikailag rendben legyenek.” Labdarúgó I. liga, alsóházi rájátszás, 10. forduló: Sepsi OSK-Temesvári Poli 1-0 (3-0). Sepsiszentgyörgy, MSC Stadion, mintegy 3500 néző. Vezette: Marcel Bârsan (Bukarest). Sepsi OSK: Niczuly-Dalmau, Viera, Ursu, Sato-Ghinga, Fülöp (Gorrin, 81.)-Hamed (Dima, 89.), Tandia, Oliveira (Petrovic, 55.)-Kuku. Vezetőedző: Eugen Neagoe. Temesvár: Straton-Străuţ, Cânu, Şeroni, Raţ-Vaşvari, Munteanu (Ciucur, 62.), Haruţ (Bîrnei, 42.), Oliva (Enescu, 79.)-Roman, Drăghici. Vezetőedző: Adrian Neaga. Gólszerzők: Fülöp (45+6., 80.), Tan­dia (84.). Sárga lap: Petrovic (71.), Fülöp (73.), Tandia (90.), illetve Cânu (45+4., 83.). Piros lap: Kuku (41.). Kiállítva: Cânu (83.). Mestermérleg FOTÓ: HENNING JÁNOS 2018. MÁJUS 16., SZERDA aromszek_9 Elhunyt Cristian Topescu Elhunyt Cristian Topescu sportkommentátor tegnap. Az Elias Sürgősségi Kórházban leállt a szíve, és nem tudták újraéleszteni. 81 éves volt. Sportri­porterként a román közszolgálati televíziónál hat nyári és négy téli olimpián vett részt. KOSÁRLABDA, MEGYEI BAJNOKSÁG Kizárták a Bálványost Sorozatos meg nem jelenés miatt a 17. forduló után kizárták a háromszéki amatőr kosárlabda-bajnokságból a Bál­ványos csapatát, amely így elvesztette eddigi összes szerzett pontját, a tabellán az utolsó helyre csúszott vissza, és a foly­tatásban 20-0 arányban kapott ki a to­vábbi mérkőzésein. A pontvadászat múlt heti körében nyert a címvédő Bad Boys, a Brassói Brasovia, a többszörös bajnok Da Bomb, a Háromszék és a Drink Team, utóbbi pedig játék nélkül gyűjtötte be a győzelemért járó két pontot. Eredmények: Bad Boys-Athlos 58-32, Brasovia-Rozsdás Csont 45-33, No Stress-Da Bomb 37-57, Keleti-Kár­pátok Múzeuma-Háromszék 45-60, Bálványos-Drink Team 0-20, * kizárva A 18. forduló mérkőzései (Mihai Viteazul Főgimnázium sportterme): Athlos ISK-Da Bomb, Drink Team- Brassói Brasovia, Háromszék-Bál­­ványos, Rozsdás Csont-Bad Boys, No Stress-Keleti-Kárpátok Múzeuma, (iif) A táblázat: 1. Bad Boys 17 01014-609 34 2. Da Bomb 15 21071-724 32 3. Háromszék 135 884-660 31 4. KKM 107 859-713 27 5. Drink Team8 9 636-731 24 6. Athlos ISK5 12 631-885 22 7. Braşovia3 14 536-978 20 8. No Stress3 13 575-735 19 9. Rozsdás Cs.3 13 646-837 19 10. Bálványos*8 10 755-7350 ASZTALITENISZ Hétvégi verseny Baróton Vasárnap, május 20-án amatőr asztalitenisz-versenyre kerül sor Baróton a Gaál Mózes Általános Iskola sporttermében. A viadalt két - 50 év alatt és 50 esztendő fölött - korosztályban hirdették meg. További információkért és nevezni hívják a 0745 046 180-as (Cocean Valor) telefonszámot. (t) LABDARÚGÁS, NŐI ROMÁN KUPA Sepsiszentgyörgyön rendezik a döntőt Hétfőn kisorsolták a női labdarúgó Román Kupa-elődöntő párharcait a Román Labdarúgó Szövetség székházában. A Székelyudvarhelyi Vasas Femina ellenfele az elődöntőknek otthont adó Beszterce-Naszód megyei Borgóprundi Henin lesz, míg az Aradi Piros Security a Târgovişte csapatával játszik. A döntőt május 29-én Sepsiszentgyörgyön rendezik. A Vasas Femina a versenykiírás második fordulójában csatlakozott, ahol a harmad­­osztályban érdekelt Roman vendégeként 9-0 arányú győzelmet aratott. A Hargita megyei csapat a nyolcaddöntőben a má­sodosztályban szereplő Rákói Măgura együttesével találkozott, és a Székely János irányította lányok ezúttal 12-0-ra győz­tek. A negyeddöntőben már nehéz feladat előtt álltak a székelyudvarhelyiek, hiszen a rekordgyőztes, a legutóbbi hét kupasoro­zatban döntős és hatszor győztes, címvédő Kolozsvári Olimpia ellen kellett pályára lépniük. Az udvarhelyi mérkőzésen hatal­mas bravúrt hajtott végre a házigazda, a rendes játékidőben nem sikerült gólt sze­rezniük a csapatoknak, majd a hosszabbí­tásban a vezetést a Vasas Femina szerez­te meg, azonban az Olimpia egyenlíteni tudott. A büntetőknél a hazaiak sokkal magabiztosabbak voltak, és a romániai női labdarúgás elmúlt időszakának legna­gyobb meglepetését okozva búcsúztatták a címvédőt. A Kolozsvári Olimpia a baj­noki címmel vigasztalódhatott, miután az utolsó játéknapról előrehozott mérkő­zésen 3-0-ra győzött Târgovişte otthoná­ban, így három fordulóval a bajnokság vége előtt matematikailag is behozhatat­lan előnyre tett szert. A Beszterce-Naszód megyei együttes­ben három, korábbi Vasas Femina-játé­­kos szerepel, a Román Kupa-elődöntőket pedig május 23-án rendezik. A bajnok­ságban a Vasas Femina Borgoprundon 1-0-ra, míg hazai pályán 2-1-re győzött, jelenleg 27 ponttal a rangsor harmadik helyét foglalja el. (miska) TENISZ Serena Williams a Roland Garroson tér vissza Edzője szerint a Roland Garroson versenyez újra Serena Williams, az amerikai huszonháromszoros Grand Slam-bajnok teniszező. „Azért indul el Párizsban, hogy megnyer­je a tornát. Hat éve edzem őt, így tudom, hogy bármire képes” - szögezte le Patrick Mouratoglou. A francia szakember és akadémiatulajdonos kifejtette, tanítvá­nya elsiette a visszatérést márciusban, és újra kellett építenie az izomzatát. A 36 éves Williams első gyermeke szeptemberi születése miatt 404 napot hagyott ki, majd márciusban Indian Wellsben és Miamiban lépett pályára. Kaliforniában a harmadik fordulóban nővére, Venus búcsúztatta, majd Flo­ridában a nyitókörben kikapott az In­dian Wells-i bajnoktól, a japán Oszaka Naomitól. Az amerikai sztár azóta nem versenyzett. Az év második GS-tornája jövő vasárnap kezdődik. Az oldalt szerkesztette: Tibodi Ferenc