Háromszék, 2021. május (33. évfolyam, 9233-9250. szám)

2021-05-11 / 9238. szám

SPORT NŐI KOSÁRLABDA, NEMZETI LIGA Oda a hibátlan mérleg, szépített a Szatmár A vártnál gyengébben teljesítő Sepsi-SIC 21 pontos, azaz 75-54 arányú vereségbe szaladt bele a Szatmárnémeti VSK vendégeként a női kosárlabda Nemzeti Liga döntőjének harmadik mérkőzésén. Ezzel a kudarccal megszakadt a zöld-fehérek 29 bajnoki mérkőzése tartó győzelmi sorozata, a partiumi együttes pedig 2-1-re módosította az egyik fél három győzelméig tartó finálé eredményét. FOTÓ: MISKA BRIGITTA IBODI FERENC » A két megnyert sepsi­szentgyörgyi győzelem után magabiz­tos előnnyel utazott hétfői kisszállására a Sepsi-SSC, a Szatmárnémeti VSK vi­szont győzelmi kényszerben lépett pá­lyára, hiszen csak egy esetleges siker­rel tarthatta életben a bajnoki címmel kapcsolatos reményeit. Ennek tudatá­ban a spanyol Markel Lopez legerősebb ötösét - Claudia Cuie (Pop), Patricia Bright, Marina Solopova, Alina Podar, Bria Goss - küldte parkettre, a túlol­dalon viszont a zöld-fehérek trénere, Zoran Mikes most sem változtatott kez­dőcsapatán, s Jovana Pasiccsal, Orbán Nikolettel, Annemarie Godrn-Părăuval, Rebecca Tobinnal és Rebekah Gardner­­rel vágott neki a finálé harmadik mér­kőzésének. Szatmári kosár nyitotta meg a küzdelmet, amire Tobin válaszolt, majd következett Cuic triplája, Tobin kétpontosa és Goss büntetőből szerzett két pontja (7-4). A kezdeti adok-kapok után mindkét csapat játéka akadozott, így pontmentes percek következtek. A kosárcsendet Bright törte meg, s a 6. percben a VSK-nak kétszer annyi pontja volt, mint a vendégeknek (12-6). Szent­­györgyi időkérés után felváltva pontoz­tak az alakulatok, és 19-11-nél szólalt meg az első negyed végét jelző dudaszó. A második szakasz elején Carla Popes­­cu duplájával már 10 ponttal vezetett a Szatmár (21-11). A folytatásban vendég­látóink jól megszórtak, s csak a kispad­­ról jó ütemben beálló Andra Mandache tartotta játékban a mieinket (35-21). A jobb sorozatunkat hazai time out törte meg, s újra a szatmári lányok irányítot­ták a küzdelmet. Godrn-Părău büntető­ből pontozott, Orbán és Tobin akcióból szerzett kosarat, ám Solopováéknak mindig volt válaszuk, és a SIC 19 pontos hátrányban vonult szünetre (46-27). Zoran Mikes tanítványai harciasab­­ban kezdték a harmadik játékrészt, ám a küzdelmet még így is a szatmáriak irányították. A pontszegény negyedet a remek napot kifogó Brightnak is kö­szönhetően a házigazdák nyerték, és 30 percnyi játék után 58-37 volt az állás. Az utolsó tíz perc elején kapkodtak az együttesek, a pontgyártást pedig a VSK kosarasai indították be, amire Prnelops Pavlopoulou válaszolt. Azt követően itt is, ott is zörgött a háló és kiegyensúlyo­zottá vált a küzdelem, de ez már nem segített lányainkon. A vége 75-54 lett a Szatmárnak, amely ezzel a sikerrel szé­pített a döntőben. A mérkőzés és a mezőny legjobbját a házigazdák adták, Bright dupla dup­lával - 23 ponttal és 10 lepattanóval - vette ki részét csapat sikeréből. Tőlünk Mandache volt a legeredményesebb 12 megszerzett ponttal. Női kosárlabda Nemzeti Liga, dön­tő - 3. mérkőzés: Szatmárnémeti VSK­­Sepsi-SSC 75-54 (19-11, 27-16, 12-10, 17-17). Szatmárnémeti, Both Katalin Sportterem. Vezette: Alin Faur, Amalia Marchit, Máté András Stretea. Szat­már: Cuic 8/3, Bright 23/3, Solopova 7/6, Podar 7/3, Goss 21-Popescu 7/3, Kilin, Neagu, Huţanu 2. Edző: Maikel Lopez. Sepsi-SIC: Pasic 3/3, Orbán 6, Godun- Părău 2, Tobin 10, Gardner 10-Ghizilă 3/3, Pavlopoulou 8, Cătinean, Kelemen, Mandache 12/3, Kovács. Edző: Zoran Mikes. CSELGÁNCS, U23 Két ötödik helyezés Péntektől vasárnapig brassópojánai buborékban rendezték meg az U23-as korosz­tályú cselgáncsozók országos bajnokságát, amelyen öt sportoló képviselte Há­romszéket. Legjobb eredményük két ötödik helyezés, ami a kézdivásárhelyi Andra Norocea és a sepsiszentgyörgyi Laurenţiu Ţifrea nevéhez fűződik. A hétvégi megmérettetésen a céhes városi Nagy Mózes SK színeiben tata­mira lépett a sepsiszentgyörgyi Balogh Hanna is, de a 63 kg-os súlycsoportban érdekelt dzsudokánk az első meccsén megsérült - kificamodott az egyik vál­la­­ és nem tudta folytatni a viadalt. A Dévai MSK-nak versenyző Andra Norocea az 52 kg-osok között harcolt, s miután sikeresen abszolválta a se­lejtezőt, a nyolcaddöntőben is nyerni tudott, majd a legjobb négy között ve­reséget szenvedett, és végül bronzére­mért harcolhatott, ám ezt a küzdelmet is elveszítette, így be kellett érnie az ötödik pozícióval. A Sepsiszentgyörgyi MSK három cselgáncsozóját nevezte az országos bajnokságra: a 60 kg-os súlycsoport­ban Laurenţiu Ţifrea két győztes és két vesztes meccs után az 5. lett, míg a 66 kg-ban küzdő Vlad Lascu, valamint Da­niel Mocanu a nyolcaddöntőben veresé­get szenvedett, de vigaszági menetelé­sük is rövidre sikeredett. Az eredmények: ♦ lányok, 52 kg (11 versenyző): 1. Florina Bădiceanu (Piteşti-i MSK), 2. Alina-Mihaela Făcăeru (Mioveni-i SK/Dévai MSK), 3. Ioana Că­tană (Kolozsvári U/MSK) és Diana-Maria Argint (Szörényvári MSK), 5. Andra Noro­cea (Dévai MSK) és Ana-Maria Petrescu (Focşani-i SPL) ♦ fiúk, 60 kg (14 verseny­ző): 1. Alexandru Matei (Bukaresti Dina­mo), 2. Bogdan Drimba (Focşani-i SPL), 3. Claudiu Oancea (Kolozsvári U/MSK) és Victor Mocanu (Bukaresti Rapid), 5. Laureţiu Ţifrea (Sepsiszentgyörgyi MSK) és Flavius Lungu (Bukaresti Dinamo). (1) Az oldalt szerkesztette: Miska Brigitta 2021. MÁJUS 11., KEDD M­aromszeck_9 LABDARÚGÁS, 1. LIGA Először győztek a Kolozsvári CFR ellen A Sepsi OSK megtörte negatív sorozatát, ugyanis tizenkettedik nekifutásra dia­dalmaskodott- ráadásul ide­genben-a legutóbbi három bajnokságot megnyerő Kolozsvári CFR felett. A háromszéki együttes Pavol Safranko fejes góljával meg­érdemelten győzött a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a felsőházi rájátszás 7. fordulójában. Leo Grozavu legénysége a rangsorban mindössze egy pontra csökkentette hátrányát a harmadik helyet elfoglaló Craiova mögött. MISKA BRIGITTA » A mérkőzés elején a mezőnyben zajlott a küzdelem, majd a sepsiszentgyörgyi csapat magához rangadta a kezdeményezést, és nyomást gyakorolt a kolozsvári kapura. Az első veszélyes helyzetre a 35. percig kellett várni, Gabriel Vasvari jobb alsó felé tartó távoli lövését Grzegorz Sandomierski bra­vúrral szögletre mentette. A labdát többet birtokló Sepsi OSK a 41. percben vezetést szerzett, Andrei Dumber az alapvonalról középre emelt, az érkező Pavol Safranko pedig a hálóba fejelt (0-1). A házigazdák az első félidőben egyet­len kapura tartó lövést sem jegyeztek, így a szünetben Edward Iordanescu ve­zetőedző a támadójáték fellendítése ér­dekében hármat is cserélt. A kolozsvári együttes játéka valamelyest javult, bár továbbra sem okozott problémát a há­romszéki hálóőrnek. A vendégek az 55. percben egy kapushiba miatt tovább nö­velhették volna előnyüket, Sandomiers­ki egy kirúgásnál telibe találta a Sepsi OSK szlovák csatárát, akiről majdnem a hálóba pattant a labda. Leo Grozavu le­génysége továbbra is bátran játszott, sőt, a 69. percben ismét közel járt a gólszerzés­hez. Egy ellentámadást követően Marius Ştefănescu passzolt Dumber irányába, aki fordulatból kapura tekert, azonban a játékszer a bal kapufát súrolva elhagyta a játékteret. A folytatásban szintén a temes­vári csatár volt veszélyes, ezúttal Sando­mierski védte a próbálkozását. A hajrában az egyenlítésre törekvő Kolozsvári CFR pontatlanul játszott, míg a háromszéki gárda magabiztosan őrizte előnyét. A hosszabbításban Bilics Omrani pontot menthetett volna a címvédőnek, viszont Niczuly Roland védte a hazai ala­kulat egyetlen kapura tartó lövését, majd a francia csatár kapu fölé emelt. A Sepsi OSK két döntetlen és kilenc vereség után legyőzte kolozsvári ellenfelét, így az el­múlt két hét alatt a román élvonal mind­három bajnoki címre pályázó csapata fe­jet hajtott a székelyföldi gárda előtt. 1. Liga, felsőházi rájátszás, 7. forduló: Kolozsvári CFR-Sepsi OSK 0-1 (0-1). Kolozsvár, Dr. Constantin Rădulescu Stadion. Vezette: Andrei Florin Chivulete (Bukarest). CFR: Sandomierski - Camora, Burcă, Vinícus, Manea (Rondón, 77.) - Si­­gurjansson (Soares, 46.), Haban (Omrani, 46.), Itu (Costache, 46.) - Gîdea (A. Păun, 5.), Debeljuh, Deac. Vezetőedző: Edward Iordănescu. Sepsi OSK: Niczuly - Agano­­vic, Ninaj, Mitrea, Stefănescu - Fofana (Achahbar, 81.), Vasvari (Tincu, 81.) - Du­mber (Kovács, 81.), González (Fülöp, 60.), N. Păun - Safranko (Dumitrescu, 90+3.). Vezetőedző: Leo Grozavu. Gólszerző: Safranko (41.). Sárga lap: Burcă (90.), illet­ve Aganovic (63), Niczuly (90+2.). További eredmények, 7. forduló: • playoff: Craiova-FC Botoşani 2-3 (gól­szerzők: Nistor 25. - tizenegyesből, Ivan 57., illetve Al Mawas 9., Chindriş 45+3., Popa 88.) • playout: FC Voluntari-Chindia Târgovişte 0-0. A 8. forduló programja: • playoff: Academica Clinceni-FC Botoşani (péntek, 17.30 óra), Craiova-Kolozsvári CFR (szom­bat, 21.30 óra), Sepsi OSK-FCSB (vasárnap, 22 óra) • playout: Chindia Târgovişte-FC Viitorul (péntek, 20.30 óra), Astra Giur­­giu-FC Voluntari (szombat, 14 óra), Jász­vásári Politehnica-FC Hermannstadt (szombat, 16.30 óra), Aradi UTA-Medgye­­si Gázmetán (vasárnap, 14 óra), FC Argeş- FC Dinamo (vasárnap, 16.30 óra).