Ajka - Ajkai Szó, 2001 (14. évfolyam, 1-44. szám)

2001-05-25 / 20. szám

2001. május 25. Olvasónk írja Ballagáskor önkiszol­gáló a Turul vendéglő! 2001. május 12-én ballagásról fáradtan, szomjasan, éhesen hazatérve (Balatonfüred­­ről) - előzetes egyeztetés alapján - a megbe­szélt időpontra (12:30) megérkeztünk a Turul vendéglőbe, hogy korgó gyomrunkat megetes­sük, kiszáradt torkunkat leöblítsük. Kis családi társaságunknak hatalmasat kel­lett csalódnia. A főnökasszony ajánlatát elfo­gadva az emeleten egy szobában kaptunk elhe­lyezést, azonban még azt sem lehet mondani, hogy egy kiürített szobában, mivel a szekrényt és az ülőgarnitúrát bent felejtették. Azért fogadtuk el az ajánlatot, mert ezt a napot a bal­lagás megünneplésére szántuk, nem arra, hogy bizonyos idő eltelte után felálljunk és átadjuk helyünket a következő csoport számára. A megbeszélt időpontban svédabrosszal leterített üres asztalok vártak bennünket. Ekkor felhoztak egy rekesz üdítőt, egy rekesz sört, valamint hat vegyes poharat 22 főre. Fél óra múlva megérkezett a 22 db lapos tányér. A keserű szájízű ünnepi beszéd után nem tud­tunk aperitiffel koccintani. Utána megérkezett a 8-10 tál kétszemélyes tálon az egyenként 3 adag étel, mivel nem volt elég tál. Evőeszköz még sehol! Kérésre, segítségünkkel feljutott az evőeszköz, amit szétosztottunk magunk között. A savanyúságot társaságunk tagjai hordták fel, ahogy minden mást. Nem is kerül­hetett volna ránk külön felszolgáló (annak­­ ellenére, hogy erre ígéretet kaptunk), mivel a 12 csoportra (kb. 200 fő) 3 felszolgálót (köz­tük egy tanulót) alkalmazott ezen a forgalmas napon a főnökasszony. A magunk kiszolgálása közben több vendég felszolgálónak, alkalma­zottnak nézett bennünket, s rajtunk kérték szá­mon a saját rendelésüket. A vitt süteményt is magunk tálaltuk fel, mivel a pogácsát nylon­táskába, az egyéb süteményt pedig papírdo­bozban kaptuk meg. Csoportunkból kb. 15 fő dohányzott, azonban a délután folyamán hamuzás egyszer sem történt. A 0,03­1 kávét capuccinos csészékben kaptuk meg (1 adag kávé 0,05­1). Az ételt 24 főre rendeltük eredetileg (1.850 Ft/fő kerettel). Ezért kaptunk 20 db (nem adag) rántott szeletet, 12 db rántott csirkecombot, 12 db sajttal, sonkával töltött pulykamellet + köret + általunk feltálalt savanyúság. Egy egy­szerű szorzás és kiderül, hogy ezért mennyit kellett fizetni. Még lehetne sorolni oldalakon át, de értel­metlen, felesleges lenne. Köszönjük a Turul vendéglő vezetőjének, hogy ezt a nem mindennapos eseményt még „emlékezetesebbé” tette. Egyet a saját kárun­kon jegyeztünk meg: „Soha többet Turul”. Szele József Ajka, Ifjúság u. 2/C. Pályázati felhívás Ajka város Önkormányzata Gazdasági és Város­­fejlesztési Bizottsága pályázatot hirdet a Szabadság téri (Zenit ABC mögötti) 1796/2 hrsz-ú nyilvános illemhely üzemeltetésére. A pályázó feladata a léte­sítmény üzemeltetése, a felmerülő közüzemi és egyéb költségek viselése. A pályázatok benyújtásá­nak határideje: 2001. május 31. A pályázatokat a Polgármesteri Hivatal Pénzügyi és Vagyonkezelési Irodára kérjük benyújtani. Ajka város Önkormányzata Gazdasági és Városfejlesztési Bizottság Ajkai Szó 7 Balszerencsés vereség Balatonlelle-ASE 2:1 A labdarúgó NB II. Hummel csoportjának 16. fordulójában Balatonlellén lépett pályára az ASE a következő összeállításban: Németi - Radics, Ritter, Czvetkó, Rózsás (Hajas), Garai, Csörnyei Z., Király, Bárány, Horváth Z. (Szé­­csi, Csepregi), Korpos. Az első helyzet a harmadik percben a haza­iak előtt adódott. A 15. percben viszont az ASE szerzett vezetést. Csörnyei Z. indításával Kor­pos remekül húzott el a baloldalon, beadását Király a kapu jobb oldalába lőtte, 0:1. Németi remek védése után Korpos növelhette volna az ASE góljainak számát, de gólhelyzetből lea­dott 12 méteres lövését Gyenes hárította. Szü­net után az 50. percben 11-est hibázott a hazai csapat, majd Németi hárított remekül egy közeli lövést. A 63. percben egyenlített a hazai csapat. Egy jobboldali szöglet után a védők fölött átszállt labdát Szabadi lőtte a léc alá, 1:1. A 73. percben Csörnyei Z. kecsegtető helyzet­ből leadott lövését remekül hárította a hazai kapus, ugyanezt tette Korpos 14 méteres lövé­sével is. A 85. percben furcsa körülmények között született a hazaiak győztes gólja. Jobb­oldali beadás után egy kapu előtti kavarodásnál Kiss Németi kezéből kirúgva a labdát talált a hálóba, 2:1. A gól után reklamáló Németit a játékvezető kiállította. A 91. percben Király egyenlíthetett volna, de 12 méteres lövését Gyenes bravúrral hárította. Utánpótlás eredmények: Serdülő „B” mér­kőzés: Balatonfüred-ASE 1:2, ASE gl.: Orbán A., Szűcs. NB II-es serdülő mérkőzés: ASE-Sárvár 3:5, ASE gl.: Szokoli 2, Zeitler V NB 11-es ifjúsági mérkőzés: ASE-Sárvár 6:0, ASE gl.: Domonkos 2, Fehér, Táncsics, Benkő, Váradi. Az ASE ifjúsági csapata a hátralévő két forduló eredményétől függetlenül már megnyerte az NB II Bakony csoportjának baj­nokságát.­­bel-KÉZILABDA: K. K. Ajka-Alsóörs 24:32 Utolsó hazai mérkőzésén a már NB II-es baj­nok Alsóörs csapatát fogadta a K. K. Ajka. Az Alsóörs csapatában három - Huszti, Jakab, Ferenczy - játékos is pályára lépett, akik hosszú évekig Ajkán szerepeltek. Főleg a mér­kőzés első félidejében hibáztak sok ziccert az ajkai fiatalok. A rutinos vendégek Huszti vezérletével ezeket a hibákat kihasználva jelentős előnyre tettek szert. Bizonyítva, hogy ebben a csoportban ők a legjobbak. Szünet után már kiegyenlítetté vált a játék, bár az ajka­­iak ekkor is sok ziccert hibáztak. A K. K. Ajka csapatában, akik újoncként a negyedik helyen végeztek, ezen a mérkőzésen a következők szerepeltek: Kundermann - Bakos T, Bakos Zs. 3, Koncz 8, Németh 5, Okolenszki 6, Pető­­házi 2. Csere: Bita (kapus), Fülöp, Varga, Sza­­lay, Poór. Edző: Poór Tamás. -Kej- Tisztelt Szülők, kedves Gyerekek! Általános iskolás korú gyermekek szá­mára a szünidő hasznos és kellemes eltölté­sére Nyári Úszó Tábort szervezünk. A tábor tervezett turnusai: I. 2001. június 18-29., II. július 2-13. A tábor ún. napközis rendszerben (reggel 8-tól délután 15-ig) kerül lebonyolításra. Az étkezést (ebéd) biz­tosítjuk. A Tábor központja a Városi Strand és Uszoda. Tervezett Programok: Komplex mozgás program: úszás tudás elmélyítése, „vizes” játékok, labdás játékok (strand-röpi, foci, lábtenisz), torna-pálya. Ismeretterjesztő program: kirándulás (Balaton, Somló), gyár látogatás (Üveggyár, Kenyérgyár), szellemi vetélkedő, angol nyelvi szekció. A tábori élet szervezői a gyerekek, a szervezettségről és a szakértelemről a témafelelősök­­ Komplex mozgás program: Magvas Istvánná pedagó­gus, röpi-edző; Varga Orsolya úszó edző. Ismeretterjesztő program: Farkas Nikolett tanárképző-hallgató; Nagy Péter „minde­nes” és Farkas András úszó edző) gondos­kodnak. Jelentkezni személyesen Farkas András ill. Varga Orsolya edzőknél a Fedett Uszodában naponta 16-19 óra között. Érdek­lődni telefonon is lehet a 06 30­ 9-592-618-on. Rája ’94 Úszó Klub Sportelőzetes: Május 26-án (szombat) 8.00 órától Veszprém Megyei Hivatali Kupa. Helye: Városi sporttelep, Kristály teke pálya, lőtér, Fekete I. Ált. Isk. • Május 27-én (vasárnap) 15.00 és 17.00 órakor ifi és felnőtt megyei II. o. labdarúgó mérkőzés: Ajka Kristály-Pusztamiske. • NB II-es bajnoki labdarúgó mérkőzés a sportcentrumban május 30-án (szerdán) 17 órakor: Ajka SE-Lenti TE. • Június 2-án (szombat) 17 órakor megyei 1. osztályú labdarúgó mérkőzés a Bányász pályán: SK 2000 Ajka-Zirc. Nyári napközis úszótábor 2001. június 18—22-ig és június 25-29-ig a városi strandon illetve uszodában 4-16 éves korú gyermekek, fiatalok részére. Tájékoztató és csoportbeosztás június 18-án, illetve június 25-én 8 órakor az uszoda előcsarnokában. Táborvezető: Papp Béla. Részvételi költség: 7000 Ft/10 nap. Jelentkezés és befizetés: 2001. június 4-ig munkanapokon 8.30-15.30 óráig a NS­VMK Gyermekek Házában. Lekötött összeg 1 hónap 3 hónap 500.000-5.000.000 Ft között 9,50% 9,15% 5.000.000 Ft felett 9,75% 9,40% További futamidők: 6 és 12 hónap. Az EBKM megegyezik a közölt éves kamatlábakkal. Hívja a 06-40-48-48-48-as telefonszámot! Bankfiók: Ajka, Szabadság tér 4. www. ra i f fei sen. h u Raiffeisen BANK