Aszód - Aszódi Tükör, 1997 (9. évfolyam, 1-12. szám)

1997-06-01 / 6. szám

ló Petőfi Sándor Gimnázium és Gépé­szeti Szakközépiskola tanulóinak versenyeredményei Petőfi-aranyjelvényt kaptak a versenyeken elért eredmé­nyeikért: Juhász Ildikó (4.a) Horváth Gábor (5.d.) Országos versenyek: Kersch Péter (3.a) OKTV I. kategória - fizika - 1. helyezés Sinka Bernadett (4.a) OKTV - területi döntő - német nyelv - 14. hely Jólesz Tamara (2.b) OKTV - országos döntőbe került Tegze Bálint (1.b) OKTV - német nyelv - országos döntőbe került Őszi Nóra (3.a) OKTV - irodalom­­ második fordulójában a leg­jobb 100 közé jutott Ságodi Ildikó (3.a) - francia nyelvű országos novellaíró verseny - 1. helyezés Nagy Emese (2.a) és Balázs Szabolcs (3.c) - két kezes zongora verseny - országos döntőbe jutottak Kovács Ádám (2.a) - triatlon - országos összesítettben 14. helyezés Langa Gábor (3.e) - a Magyar Motorkerékpár Szövetség által Szek­­szárdon rendezett felnőtt kategóriában (I. osztály 125 cm3) Honda motorjával 3. helyezést ért el Bódi Bernadett (3.c) Országos Középiskolai Bajnokság - magasugrás - 1. helyezés Laczi Ágota (2.a) OKTV I. kategória - francia nyelv - 2. helyezés Juhász Ildikó (4.a) OKTV II kategória - francia nyelv - 4. helyezés Honbolygó Ferenc (4.a) OKTV II kategória - francia nyelv - 6. helyezés Horváth Bence (3.a) OKTV - francia nyelv - 9. helyezés ASZÓDI i----------------------------------------------------------------------------------------1 Petőfi Sándor Gimnázium és Gépészeti Szakközépiskola LEVELEZŐ TAGOZAT |SZAKMUNKÁSOK! | | Iskolánkban felnőttoktatás folyik végzett szakmun­­­­­­kások számára. | Az 1991/92-es tanévtől a hároméves levelező for­­­­­májú általános érettségi felkészítés mellett korsze­­r­­­rű számítástechnikai képzést is adunk. Hallgatóink i­s az 1993/94. tanévtől fakultatív számítástechnikai j | érettségi vizsgát is tehetnek.­­ Elegendő jelentkezés esetén lehetőség van nyugati I i nyelvek tanulására is. j Kedvezményünk: ! • 70 %-os és 50 %-os utazást biztosító diákiga­­­­zolvány. j Jelentkezés: j • június 21-ig munkanapokon, nyáron szerda dél­­­­előttönként, augusztus 21-től szeptember 1-ig­­ munkanapokon. [ Megjegyzés: j • két osztály indítása lehetséges az 1997/98-as­­ tanévben. Betelt létszám esetén csak a követ­­­­kező tanévre lehet előjegyzést biztosítani. Kovács István [ tagozatvezető j L___________________________________________________________________________________I SPORTSI­KEREK A leány tornacsapat: megyei II. helyezést ért el, az országos területi döntőn a III. helyet szerezték meg A leány atléták megyei bajnokságot nyertek. Bódi Bernadett (3.c) 175 cm-el nyert magasugrásban, 100 m-es gátfutásban is első lett. Esélye van az országos diákolimpia megnyerésére is. Tóth Katalin (3.c) 100 m-es síkfutásban nyert, 200 m-es futásban II. helyezett lett. Ő is az országos döntőbe jutott. Az áprilisi városi mezei futóversenyt több korcsoportban is gimnazista lányok nyerték, így eredményes szereplésükkel a fiú versenyzőkkel együtt a legeredményesebb csapat lettek. A fiú sportolók a megyei triatlon versenyre készülnek. Részt vettek a budapesti Juventus Maraton futó­versenyen. Gratulálunk a szép eredményekhez és további sikereket kívánunk! Nyíry Szabolcsné testnevelő tanár