Dombóvár - Dombó-Táj, 2006 (2. évfolyam, 1-22. szám)

2006-04-06 / 7. szám

Sporthírek 0 Labdarúgás - Tolna megyei II. osztá­lyú bajnokság. Eredmény: Döbrököz - Apar­­hant 2:0, Bogyiszló - Döbrököz 4:1 (góllö­vők: Zsolnai 2, Paksi 2, illetve Prógli). Tabel­la: 12. Döbrököz.­­ Labdarúgás -Tolna megyei III. osztá­lyú bajnokság Északi-csoport. Eredmény: Dal­­mand — Ujireg 4:1 (góllövők: Rózsa 3, Nagy, illetve Rózsás), Iregszemcse - Dalmand 3:3 (góllövők: Hirscher 2, Franke, illetve Rózsa, Nagy, Pintér). Tabella: 9. Dalmand. ♦ Labdarúgás -Tolna megyei III. osztá­lyú bajnokság Déli-csoport. Eredmény: Csi­­kóstőttős-Kaposszekcső - Nagydorog 4:0 (góllövők: Geller 2, Gyulasi, Kiss), Hőgyész — Kurd 0:0, Izmény — Csikóstőttős-Ka­­posszekcső 2:1 (góllövők: Kelemen, Sebes­tyén, illetve Zrínyi), Kurd — Fadd 5:1 (góllö­vők: Bérdi 2, Máté, Bakos, Szőts, illetve Smolek). Tabella: 2. Kurd, 5. Csikóstőttős- Kaposszekcső. 0 Labdarúgás -Tolna megyei IV. osz­tályú bajnokság. Eredmény: Harc - Szakcs 2:4, Szakcs - Mucsfa 3:0 (góllövők: Horváth 2 Koncz), Bonyhádvarasd - Kocsola 3:6. Ta­bella: 1. Kocsola, 4. Szakcs. ♦ Kézilabda A Diákolimpia Tolna me­gyei döntőjében a IV. korcsoportos lányok mezőnyében a Kocsolai Általános Iskola csa­pata a második helyezést szerezte meg. Schmidtné Pintér Valéria testnevelő tanítvá­nyai a hat gárdát felvonultató torna csoport­­mérkőzésein előbb a szedresiek ellen nyer­tek 23:5-re, majd a Szekszárdi Babits Mihály Általános Iskola gárdájánál is jobbnak bizo­nyultak 17:8 arányban. A fináléban a kocso­lai kézilabdások nem bírtak a Szekszárdi Di­enes Valéria Általános Iskola együttesével és a 19:13-as vereségnek köszönhetően meg kellett elégedniük az ezüstéremmel. 0 Kosárlabda Az NB­ I A-csoportos ju­niorbajnokság 21. fordulójában az otthoná­ban pályára lépő EMK Dombóvári KC gárdá­ja 92:73 arányú győzelmet aratott a Debre­ceni Vadkakasok együttese felett A vendég­látók csapatából Szente 32, Várallyay és Ta­más 18-18, Zámbó pedig 13 pontot dobott a Teke A Szuperliga 15. fordulójában a tabella utolsó helyén szerénykedő Attalai SE csapata az éllovas Ferroép Szegedi TE együt­teséhez látogatott és 7:1 arányú vereséggel hagyta el a Tisza-parti várost A négy váloga­tott játékossal - köztük három világbajnok­kal - felálló házigazdák ellen csupán Páll tu­dott nyerni, Péter, Kisházy, Németh, Herr és Gábor pedig alulmaradt ellenfelével szemben. A vendégek csupán az edzőpart­ner szerepét tudták betölteni a bajnokesé­lyessel szemben vívott mérkőzésen. < Kézilabda Az Országos Serdülő Láng Bajnokság rájátszásának 3. fordulójában Marcaliban lépett pályára a Kocsolai SC gár­dája, mely a hasonló képességű riválisok csa­tájában 19:17 arányú vereséget szenvedett Jól kezdték a mérkőzést Schmidtné Pintér Valéria edző tanítványai, akik keményen vé­dekeztek és ötletesen támadtak. Ennek kö­szönhetően a vendégek az első félidő végé­ra háromgólos előnyre tettek szert A szü­ Q DOMBÓ-TJU net után a házigazdák vették át a játék irányí­tását és szép átlövésekből gyorsan egyenlí­tettek. A folytatásban a Somogy megyei vá­ros együttese többször durva szabálytalan­sággal állította meg az ismét lendületbe jött kocsolaiakat, akik azonban a javukra megítélt büntetők közül hatot is kihagytak. A találko­zó lefújása előtt két perccel 17:17-et muta­tott az eredményjelző. A „zárófelvonást” a marcaliak bírták jobban idegekkel, így meg­érdemelten győztek. A Tolna megyei község csapatából Borsi és Kalauz 4—4, Erdődi 3, Pólik, Orsós és Széles 2—2 gólt dobott. ♦ Kosárlabda Az NB­ I A-csoportos ju­niorbajnokság legutóbbi játéknapján a fővá­rosban a MAFC-Újbuda gárdájának otthoná­ban pályára lépő EMK Dombóvári KC együt­tese 99:49 arányú vereséget szenvedett. A vendégek közül Szente 17, Tamás 14 és Zámbó 13 pontot dobott. ♦ Kézilabda A Simontornyán négy női csapat részvételével lebonyolított Sió Kupát a Kocsolai SC gárdája a házigazdák és a mezőszi­­lasiak mögött a harmadik helyet szerezte meg. ♦ Kötélugrás A Diákolimpia Tolna me­gyei fináléjában a IV/B. korcsoportban az egyéni megmérettetésben induló szakcsi Bálint Andrea a harmadik helyen végzett. A formációs csapatversenyben az Attalai Álta­lános Iskola gárdái közül az egyik a III. kor­csoportban bronzérmet szerzett, a másik a IV. korcsoportban ezüstmedáliát érdemelt ki. Az ugyanebben a korcsoportban induló Szakcsi Általános Iskola együttesét a zsűri harmadiknak rangsorolta. ♦ Kézilabda A dombóvári együttes a bronzérmet szerezte meg a Simontornyán négy öregfiúk csapat részvételével megren­dezett Sió Kupán, ahol a győzelem a vendég­látóké lett, az ezüstmedália pedig az alapi gárdának jutott. ♦ Atlétika A Budapesti Mezei Futóbaj­nokságon jól szerepeltek a Dombóvári Vas­utas Atlétikai és Szabadidő Sportegyesület versenyzői. A 12 éves lányok 1200 méteres távján Beke Zsanett harmadikként haladt át a célvonalon. A 13 esztendősök mezőnyé­ben Csiszár Viktória a hatodik helyen vég­zett a 2400 méter teljesítése során. Az ifjú­sági fiúknál Csiszár László ezüstérmet érde­melt ki 6000 méteren. A csapatok megmé­rettetésében a Csiszár, Képes, Fogarasi, Or­sós négyes győzött. A juniorok szintén 6000 métert szaladtak, közöttük Sárközi Róbert a hatodik lett. A felnőtteknél rajthoz álló Or­sós Zoltán tizenkettedikként zárt a 8500 méteres távon. A Kosárlabda Nyíregyházán lépett pá­lyára az NB­ I A-csoportos bajnokság márci­us 25-i fordulójában a szezon során már a második edzőcserén átesett BMK Dombó­vári KC csapata, mely szoros csatában 80:76-ra kapott ki. A jövőben szakmai igaz­gatóként dolgozó Bálind Józsefet váltó Né­meth József az eddigieknél határozottabb védekezést és bátrabb támadójátékot kért tanítványaitól a találkozó előtti taktikai érte­kezleten. Az intelmeket megfogadva kezdték a meccset a vendégek, akik az első negyed zárásakor hatpontos vezetéssel térhettek rövid pihenőre. A folytatásban is fej-fej mel­lett haladtak a gárdák. A nagyszünetben 45:41-es dombóvári előnyt mutatott az eredményjelző. A fordulást követően egy darabig még tartotta magát a Tolna megyei város együttese, azonban a harmadik tíz perc végére kiegyenlítettek a nyíregyháziak. A „zárófelvonásban” az EMK DKC legénysége nem adta fel a küzdelmet, hanem tartotta a lépést riválisával. A lefújás előtti perc bünte­tőpárbajából a házigazdák kerültek ki jobban és ennek köszönhetően megszerezték a győzelmet. A legnagyobb probléma ezen a mérkőzésen az volt, hogy a három „karmes­ter” - Harper, Rudzii­s, valamint Krasznai - közül egyik sem tudott igazi vezéregyéniség­gé válni és a nehéz pillanatokban átlendíteni a holtponton a társaságot. A legjobb nyolc csapat közé kerülésről vereségével immáron bizonyosan lemaradó dombóváriak közül Li­­sauskas 20, Ocitti 19, Rudzit­s 18, Balogh és Harper 6-6, Gáspár 5, illetve Krasznai 2 pontot dobott. ♦ Úszás A Dombóvári Sportiskola fiatal­jai március 25-én Székesfehérváron ugrottak vízbe a Korosztályos Versenyen. Az előzete­sen nevezett tizenkét úszónak csak a fele tu­dott rajthoz állni, mert a többieket legyőzte a hirtelen jött influenza. Csutorás József edző tanítványai közül még egy a futamok közben lázasodott be, így csupán öten tud­ták befejezni a többszáz résztvevőt felvonul­tató megmérettetést, ahol számonként álta­lában több mint ötvenen indultak. Bognár Gergely nyolcadik helyen végzett a 100 mé­teres mellúszásban, kilencedik lett a 200 mé­teres gyorsúszásban és tizenhatodikként zárt a 200 méteres vegyesúszásban. Schott Anikó tizenegyedikként csapott célba a 100 méteres mellúszásban. 0 Biliárd A dombóvári Német Közössé­gi Házban március 25-én másodszor rende­zett a Deutschklub versenyt, melyet a hét magyar játékos mellett két német résztvevő tett nemzetközivé. A győzelmet Glaub Ró­bert szerezte meg Dieter Giesler és Raffai Nándor előtt, a negyedik helyen Elmauer István végzett, az ötödik Magyar Imre lett, hatodikként pedig Szabó Attila végzett. ♦ Thai box A nemrégiben megalakult dombóvári Forgi Box Club Közhasznú Egye­sület március 25-én először rendezett gálát, melyen az új sportág helyi bemutatkozását követhették nyomon a DVMSE sportcsarno­kába ellátogató szurkolók. Pécsi, budapesti, komlói, kaposvári, siklósi és pécsváradi ver­senyzők szálltak ringbe, akik között Európa- és magyar bajnok, valamint Világkupa 2. he­lyezett is volt. A mérkőzések látványos csa­tákat hoztak, a közönség hangosan bíztatta a kedvenceit. A három- és ötmenetes össze­csapások előtt a résztvevők az ősi rituális „Ram-Muai” szent táncot mutatták be. A Teke A Szuperliga XVI. fordulójában Zalaegerszegen szerepelt az Attalai SE gárdá­ja, mely több mint 400 fás különbséggel 8:0 arányú vereséget szenvedett az Európa Kupa győztesétől. A modern panelpálya nem tet­szett Lukács Pál edző tanítványainak, akik kö­zül mindössze Németh nyújtott elfogadható teljesítményt, de pontot Herrhez, Gáborhoz, Kisházyhoz, Péterhez és Palihoz hasonlóan ő sem szerzett a remek egyéni teljesítmények­kel előrukkoló házigazdák ellen.