Érd - Érdi Újság, 2005 (15. évfolyam, 32-43. szám)

2005-12-19 / 43. szám

XV. évfolyam 43. szám 2005. december 19. Sport Iskola után kiváló sportolók Az elismeréshez az is kell, hogy érdi iskolába járjon Előző lapszámunkban közöltük a Kiváló Sportoló kitüntető címet kapott diákok listáját. Megkerestünk néhány diákot a boldog díja­zottak közül. Sajnos találtunk szomorút is, aki érdi létére azért nem kapott elismerést, mert pesti iskolába jár. Bodrog Beáta Marton Anita: cél a fekete öv A kitüntettek között volt Marton Anita karatéka, aki elmondta, hogy nyolc-kilenc évesen kezdte a versenyzést. A viadalok kilenc esz­tendeje alatt több mint harminc érmet gyűjtött össze a harma­dikos diák, akinek tervei között szerepel az is, hogy a Testnevelési Egyetem edzői szakát elvégezi majd. Érmeinek legnagyobb része arany a kétszeres magyar bajnok Anitának - számos országos és regionális megmérettetésen állt a dobogó legfelső fokára. Bár még friss az utolsó tanulói fokozat barna övszíne, már azt fontolgat­ja, hogy egy-két esztendő múlva a mesterfokozatot, azaz a fekete öv DAN-fokozatát szerzi meg. Beszél­getésünkhöz még hozzáfűzi, hogy sikereihez edzője, Kurucz Mihány és szülei is hozzájárultak. Vörös Marcell: edzés csak lecke után A Széchenyibe járó hetedikes Vörös Marcell harmadik éve kajakozik versenyszerűen. A bala­toni nyaralásnál érezte meg a kajakozás ízét, és szeptembertől már a Dunafüredi Vízisport Club­ban edzett bátyjával együtt. Legjobb eredménye a magyar bajnoki cím megszerzése volt kajaknégyesben, de volt már or­szágos bajnokságon második is váltóban - ekkor hárman küzdtek a címért, sőt öt kilométeres mara­toni versenyben hatodik párjával harminc versenyző közül. A bioló­gus vonalon továbbtanulni szán­dékozó Marcell szeretné folytatni a versenyzést. „Saját gyermeke­men tapasztalom - mondja édes­anyja, Brindzik Zsuzsa testnevelő szakos tanárnő hogy jobban megy a tanulás, szívesebben is tanul így, hogy sportol, hiszen csak lecke után mehet el edzésre. A sporttal foglalkozó egyesületek­ben a lehető legjobb helyen van a gyerek. Nagy László: pesti diáknak nincs elismerés? Nagy Lacitól, Benta Judo idén két­szeres magyar bajnokától azt kérdeztem volna meg, hogy mely versenyeiken nem aranyérmet szerzett. Kiderült volna, hogy az Európa-bajnoksági válogatóver­senyre felkészítő két hazai viadalt megnyerése után a nemzetközin ezüstérmet nyert, és súlycso­portjában ő volt az első számú ember, aki képviselte a magya­rokat az ausztriai EB-n - itt 8. lett 30 versenyző közül öregbítve Érd hírnevét és az olaszországi ifjúsá­gi olimpián, mivel az ezt meg­előző csehországi és lengyelorszá­gi nemzetközi versenyről érem­mel, bronzzal tért haza. És ekkor még nem is szóltunk azokról az aranyérmekről, amelyeket egy grazi nemzetközi versenyen és egy kecskemétin nyert az itthoni kétszeres­­ ifjúsági és junior korosztályban is­­ magyar bajnok. Mindez kevés volt ahhoz, hogy meghívják a díjkiosztó ünnepély­re, mert nem érdi iskolában járja a gimnáziumot... A Junior Holiday rock and rollt táncoló versenyzői közül két csapattal találkoztam, akik az idén a november végi országos pécsi magyar bajnok­ságon érték el az egyesület legjobb eredményét. A tíz-tizenegy éves, két éve együtt versenyező „Boszorkánypalánták” (Bar­­tus Annamária, Huszár Blanka, Nagy Eszter, Sziaszni Fanni, Tanai Dóra, Rákóczy Dorina) children kisformációban második helyen végeztek erős mezőnyben. Ez eddigi legrangosabb eredményük - mesélik, a dobogós hely biztosított minden egyes megmérettetésen - fűzi hozzá Szunyoghné Cseh Krisztina edző. A tizenhárom-tizennégy esztendős, három éve együtt táncoló „Fire Girl”­­ök (Dézs Bianka, Káli Zsanett, Kiss Martina, Kutas Orsolya, Nagy Anna és Nagy Zsófia), akik két héttel ezelőtt bajnokok lettek Vépen, a pécsi ma­gyar bajnokságon bár hatodik helyet értek el, de ez a kategóriájukban, a juniorban nagyszerű eredménynek számít - magyarázza az edző -, hiszen az itt induló versenyzők világversenyekre járnak. Újítottak is, hiszen kisformációs rock and rollt hip-hopos bevezetővel indították. Most már egy januári viadalra, egy matrózos nagyformációval készülnek - mesélték. Boszorkánypalánták: a dobogó már biztos Itt a második helyezést érték el a „Boszorkánypalánták” Érdi Újság a Bodrog Beáta II. Citroen Mikulás Kupán, mely december első hétvégéjén Érd Vá­ros Önkormányzata és a Citroen Sipos Kft. támogatásával zajlott le, 87 versenyző vett részt, köztük a Budapesti Honvéd SE, UTE, Török­bálint, Budaörs, Budakeszi, Biator­­bágy csapata - tudtam meg Cset­nek Béla vezetőedzőtől, aki csapa­tával egy éve a Junior Holiday szak­osztálya lett - azelőtt pedig négy esztendeig a Diósdi DSE után­pótlás csoportja volt. Főként a tanfolyamos, utánpótlás korú, tehát még nem versenyző gyermekeknek szervezi ezt a viadalt a Junior Holiday SE és a Kőrösi Csom­a Sándor Általános Iskola a hagyományt követve. Ez a megmérettetés egyrészt kiváló gyakorlás a gyermekek számára, hiszen kipróbálhatják magukat, tudásukat. Másrészt nagy élményt is jelent nekik, hiszen igazi bírók vezették a mérkőzéseket, és üres kézzel nem távozott senki - mégis csak a Mikulás jegyében telt el a jó hangulatú küzdelem. A helye­zettek az érmek mellett csokit és kis Citroen autókat, a dobogós helyet nem szerzettek a csokoládé mellé oklevelet kaptak. Az egyéni versenyek helyezettjei alapján a csapatok viadalát a Junior Holiday SE nyerte meg, akit követett a Diósdi DSE és a Százhalombatta. DZSUDÓ Autó az érmek mellé BIRKÓZÁS Mennyből a pokolba Ezt az érzést élte meg az érdi birkózók felnőtt csapata az Országos Csa­patbajnokságon. Bár a kitűzött célt már elértük, a felnőtt CSB-n először induló felnőtt csapatunk a selejtezők során a legjobb hatba került az NB I-es ligába. A döntő napján mérlegeléskor ezt el is könyveltük, ugyanis 55 kg-os versenyzőnk Raus Pál betegség miatt, Győre István 74 kg-os, nagyon sok nemzetközi eredményt felmutató versenyzőnk külföldi munkája, Földe­­si István nehézsúlyú versenyzőnk egyéb okok miatt hiányzott a mér­legelő csapatból. De hát evés közben jön meg az étvágy, sorsolás folytán a Kaposvár és a Sziget SC csapatával kerültünk egy csoportba. Kaposvár csapatával kezdtünk, nagyon szoros mérkőzésen - köszönhetően Südi Gábor, Pató István, Bacsó Áron és ifj. Tar Mihály kitűnő birkózásának, papírformát meghazudtolva 16-14-re legyőztük őket. Következő mér­kőzésen Kaposvár csapata legyőzte a Sziget SC csapatát. Ekkor már megcsil­lant a remény a döntőbe kerüléshez. Nagyon jól is kezdtünk. Pató Pisti ismét ragyogó birkózással győzött. Südi Gabi nagy rutinnal, sérülten utasította maga mögé ellenfelét. Bacsó Áron is 6-1-re diadalmaskodott ellenfele fölött. Ezzel már 12-4-re ve­zettünk, egyetlen pontozásos vereség elég lett volna, és döntőbe megyünk. Ez az utolsó másodpercig állt is, Tóth Tomi 5-2-s vereségre állt, ez jó is volt nekünk, de az utolsó leküldés eme­lésénél egy véletlen folytán „benn­ragadt” a lába, a bírók ezt rosszul megítélve intéssel honorálták, mivel ez Tomi harmadik intése volt, így 5-0 lett a mérkőzés eredménye. A hiányzó súlycsoportok folytán 12-14-es veresé­get szenvedtünk. Pontszámítás követ­kezett, melynek következményeként a csapat csoport harmadikként vég­zett A csapat tagjai voltak az említett versenyzőkön kívül: Juhász Ferenc, Vejki Tamás, Száva József, Sinka István. A döntőt egyetlen győzelemmel a Vasas nyerte a Kaposvár előtt. Diák Kötöttfogású Országos Bajnokság A Vasas SC csarnokában szombat délután a felnőtt CSB után kezdődtek a diák kötöttfogású bajnokság küzdelmei, melyek vasárnap kora délutáni órákban fejeződtek be. A kiegyensúlyozott mezőnyben a részt vevő közel 50 egyesület­ből harminc szakosztály versenyzői osztoztak az érmeken és az olimpiai pon­tokon. A sorsolás nem kedvezett az érdi birkózóknak, jó néhányan súlyban azonos csoportba kerültek, illetve egymás ellen kezdték meg a küzdelmeket. Az OB-n elért eredmények: 35 kg-ban Ferenczi Gábor VII., 38 kg-ban Cseke Attila II., Sárosi János III., 42 kg-ban Barta Sándor VII., 46 kg-ban Boros Balázs V, 55 kg-ban Járvás Levente V, 61 kg-ban Márton Attila VII., 68 kg-ban Bodor­kos Dániel V, +75 kg-ban Onestyák Norbert II., Sallai Richárd V Csapat pontversenyben az Érdi Spartacus birkózói 22 ponttal a második helyet szerezték meg. 2005-ben az érdi diák korcsoportú birkózóink, - a Diák Szf.-n OB csapatverseny megnyerését is figyelembe véve - igen előkelő helyen végeztek. Veterán versenyzőnk Száva József két gyerekversenyzőnkkel képviselte egyesületünket Soltvadkerten a Szüret Kupa birkózóversenyen, ahol­ 22 kg-ban Kovács Bence V helyezést,, 26 kg-ban Bárkányi Sándor II. helyezést, 74 kg-ban veterán korcsoportban Száva József I. helyezést ért el.