Kiskunfélegyháza - Félegyházi Közlöny, 2013 (22. évfolyam, 1-17. szám)

2013-03-08 / 5. szám

______8. oldal Félegyházi Közlöny = Sport Poha­rak OB Kiskunfélegyházán amar­A megmérettetésre Szegedről, Budapestről, Szentendréről, Svájcból, és Bács-Kiskun megye településeiről érkeztek a versenyzők. A sportot két esztendeje űzik Magyarországon, ami amel­lett, hogy az oktatásban, a mindennapos testne­velésben is hasznos, egyéni sportág is. Jól fejleszti a szem-kéz koordinációt, a finom moz­gást, érzékelést és a gondolkodást. Európában a legtöbb verseny Németországban zajlik, ezért sze­retnék a Közép-Kelet Európai zónát levédeni. A tervek szerint az országos bajnokságok helyszíne a jövőben Kiskunfélegyháza lesz - mondta el Ko­vács Gábor, a Sport Poha­ Rak program szerve­zője, oktatója. _____ Százhatvanöt versenyző indult különböző versenyszámokban — egyéni páros, csa­patverseny, gyermek/szülőpáros­cius 2-án Kiskunfélegyházán megrende­zett Sport Polta-Rack országos bajnok­ságán. A magyar bajnokság egyben válo­gató verseny is volt az áprilisi Orlandóban (USA/Florida) megrendezésre kerülő­­ világbajnokságra. A Magyar Kupa döntőjében az ASTRA ETO FUTSAL CLUB - ASTRA Kiskunfél­egyházi Bulls 2 - 7 (1 - 3) Február 27., Győr: Magvassy. Játékvezetők: Ábrahám Attila, Csirke Rudolf, Czinder Imre. ETO: Nagy Tünde - Csepregi Gabriella, Jakab Réka, Szórádi Nikolett, Szűcs Adrienn. Cserék: Vigh Renáta, Szűcs Vivien, Jakab Petra, Remé­­nyik Katalin, Somogyi Lilla, Szalai Krisztina, Tóth Elvira. Vezetőedző: Molnár Attila Astra Bulls: Vincze Anikó - Vincze Gabriella, Megyes Ágnes, Jakab Kata, Szabó Boglárka. Cserék: Molnár Judit, Szekér Anita, Dombai Nagy Anett, Szabó Nóra, Oláh Erika. Vezető­­edző: Dombó János. Gólszerzők: Csepregi Gabriella, Jakab Réka il­letve Szabó Boglárka (3), Dombai Nagy Anett (2), Szekér Anita, Pincze Gabriella. Sárga lap: Vigh Renáta, Dombó János(Astra­ Bulls): Köszönetemet fe­jezem ki Hajba Ferenc gyúrónak, aki egy nap alatt csodát művelt négy sérült labdarúgónkkal. A győzelmet Zágor Bernadettnek ajánljuk, aki súlyos sérülést szenvedett hétfőn. Az első félidőben még egy kicsit izgultunk, de a második játékrészben megtaláltuk a játék ritmusát. Magabiztos játékkal jutottunk be a döntőbe. Molnár Attila(ETO): Ezen a mérkőzésen is jobb teljesítményt nyújtott ellenfelünk, fizikálisan is felénk nőttek. Az Astra megérdemelten jutott a döntőbe. Varga Ferenc - 2013. március 8._________ Hét érmet gyűjtöttek be birkózóink Az újonnan alakult kecskeméti birkózó szakosztály szervezésében a katonatelepi iskolában tartottak egy birkózó versenyt, ahol olyan kezdő gyerekek léphet­tek szőnyegre, akik csak néhány hónapja ismerked­nek a sportág szépségeivel A rendezők négy kör­nyékbeli csapatot hívtak meg. Abony, Bocsa, Lakitelek és Kiskunfélegyháza is örömmel vett részt, hogy a legfiatalabb generáció is megmutathassa oroszlánkörmeit A verseny előtt a jelenlegi legjobb kecskeméti birkózók tartottak egy rövid bemutatót, majd Lőrincz Tamás Európa bajnok, olimpiai ezüstérmest faggat­hatták a gyerekek egy élménybeszámoló keretében, de jelen volt még Bácsi Péter és Bánkúti Zsolt EB győztes és Szabó Emese EB ezüstérmes birkózó is. A félegyháziak hét fővel képviseltették magukat. Egy súlycsoport volt, ahol tapasztaltabb birkózók is küzd­­hettek, ez a serdülő 70 kg, ahol Czibolya Milán má­sodik lett. A kezdők között a 26 kg-os súlycsoportban Zsíros Juhász Zsombor a dobogó második fokára áll­hatott. Harmadik lett a 28 kg-os iskolások között Hederics Zsombor, aki még óvodás. Szintén har­madik helyezést ért el a 30 kilósok között Farkas Tamás. Ezután egy újabb ezüstérem következett, amelyet nagy küzdelemben Homor Péter szerzett a 32 kg-osok között A 36 kg-osok között Bátyai Dorián végzett a harmadik helyen úgy, hogy óvodás létére legyőzött egy iskolás fiút is! Végül pedig si­került egy aranyat is szerezni Farkas Norbert révén, aki a 40 kilogrammban nem talált legyőzőre. Edzők: Ván Jenő, Szabó József és Kelemen András Falmászóink sikere Balassagyarmaton ren­dezték meg a XX. Palóc­­kupát A kerek évfordu­lón a DSZDSE verseny­zői ismét nagyot alkottak. Városunkat Simon Ger­gely, és Molnár Eszter képviselte. Az igen népes mezőnyben a selejtezőket kiváló­an teljesítették, majd várták a végső megméret­tetést. Molnár Eszter korosztályában a II. helyet érte el, míg Simon Gergely az első helyen vég­zett. Gergely megmérettette magát a felnőtt me­zőnyben is. Második helyen jutott a döntőbe, sajnos nem tudta megtartani az előnyét és végül a negyedik helyet tudta megszerezni. Sok élmén­­nyel, és nagyon sok tapasztalattal lettek gazda­gabbak. Fábián József növendékei tovább öreg­bítették az egyesület, és városunk hírnevét. Tartson velünk a Dunakanyarba !! Kiskunfélegyházi felszállási lehetőség! CSDSZSE szervezésében és Utazási Iroda közreműködésével. Budapest - Szentendre - Visegrád - Esztergom - Dobogókő - Stúrovo - Gödöllő - Szolnok Időpont: 2015 augusztus 02 - 04-ig. Érdeklődni: Tel: 30/535-0833 Félegyházi Közlöny Online: www.felegyhazikozlony.hu