Kiskunfélegyháza - Félegyházi Közlöny, 2013 (22. évfolyam, 1-17. szám)

2013-01-11 / 1. szám

8. oldal Félegyházi Közlöny Szilveszteri futóverseny a Kossuth utcán Eredmények: 6 év alatt (200m) 71 fő nevezett. Fiú: 1. Lombos Miklós, 2. D. Kószó Marcell, 3. Trungel Nagy Zalán. Lány: 1. Dinnyés Lili, 2. Marie Schweiger, 3. Retkes Léna. 6-10 éves korig (600m) 68 fő nevezett. Fiú: 1. Kis - Czakó Máté, 2. Provics Gergő, 3. Trungel Nagy Kolos. Lány: 1. Fricska Anna, 2. Patyi Lili, 3. Hegyi Boglárka. 10-99 éves korig (2200m) 361 fő nevezett. Férfi: 1. Nagy Sándor, 2. Palásti Sándor, 3. Magony László. Női: 1. Pető Dóra, 2. Lefor Mercédesz, 3. Seres Ildikó. A startjelet Balla Lász­ló alpolgármester, Dr. Garai István országgyűlési képviselő és Szamosi Endre önkormányzati kép­viselő adta meg. Huszonegyedik alkalommal rendezte meg hagyományos szilveszteri futóversenyét a Kossuth utcán a Jogging Szuperinfó Futóklub. A megmérettetésen korosztályonként összesen 504-en álltak rajt­hoz Elsőként a legkisebbek futották le 200 méteres távot, majd 6-10 évesek sprintje következett Végezetül a felnőttek teljesítették a 2200 métert Vas Bianka ismét kitűnően teljesített Alig­’ Kálmán íjász tiszteletére rendezett emlék­­versenyt a Tárnoki Íjász Egyesület Érden a Batthyány iskola tornacsarnokában, december 22-én. A Turul Koppány íjászai öt fővel (Vas Bianka, Vass Tibor, Kis Csaba, Papp Zoltán, Din­­­nyés Gyula) indultak a megmérettetésen­ Vas Bianka magabiztosan nyerte az ifi lány kategóriát 213 pontos eredményével. Bianka re­ményeink szerint indulni fog az EB-én is 2013- ban, ezért fontos állomás volt ez a verseny is. A legnépesebb pusztai felnőtt férfi kategóriában három Koppány mérettetett meg. Papp Zoltán ki­egyensúlyozott teljesítménnyel - 296 pontos ered­ménnyel - az előkelő harmadik helyet szerezte meg. Zoltán is szeretne az EB-n indulni. Vass Tibor az első körben kisebb hibákkal, de eredményesen haladt, míg a második körben kimagasló sorozattal 230 pontos végeredménnyel küzdötte fel magát a 12. helyre. Kis Csaba 195 pontos eredménye a 17 helyre volt elég, de nem lebecsülendő a ka­tegóriájában több mint 30 fős igen rangos mezőnyben. Szenior férfi, pusztai kategóriában Dinnyés Gyula 238 ponttal az 5. helyen végzett. Rangadót nyert az ASTRA- BULLS A női futsal NB­ I-es bajnokság II. for­dulójában a bajnoki táblázat első és második helyezett csapatai találkoztak Kiskunfélegy­házán a Kész Aréna Sportcsarnokban. A két csapat már a mérkőzés kezdetén felvállalta a bátor támadójátékot Kiskunfélegyháza, KÉSZ Aréna Sportcsar­nok 2013. január 6. Játékvezetők: Zimonyi Péter, Temesi Tibor, Temleitner Krisztián. ASTRA Kiskunfélegyházi Bulls - DVTK Miskolci Vénusz 5 - 3 (2-0) Astra­ Bulls: Vincze Anikó - Szabó Bog­lárka, Zágor Bernadett, Megyes Ágnes, Sze­kér Anita. Cserék: Oláh Erika, Pincze Gab­riella, Szabó Nóra, Molnár Judit, Benkő Mónika, Dombai Nagy Anett, Godvár Ka­talin. Vezetőedző: Dombó János DVTK Miskolc: Papp Gyöngyvér - Ivanics Anita, Váradi Cintia, Bernáth Csilla, Újvári Krisztina. Cserék: Kovács Aliz, Miliczki Noémi, Szőke Zsuzsanna, Teodoru Bianka, Boros Kinga. Vezetőedző: Sárréti Géza Gólszerzők: Szekér Anita (2), Zágor Berna­dett, Godvár Katalin, Dombai Nagy Anett il­letve Váradi Cintia (2), Újvári Krisztina. Sárréti Géza (Miskolc): Változások voltak a csapatnál, két játékosunk eligazolt. Záros határidőn belül pótoljuk őket és visszatérünk a saját játékunkra. Gratulálok az Astrának. Dombó János (Astra­ Bulls): Igazi rangadó volt. Hosszú téli szünet és ünnepek után kel­lett játszanunk. Keveset edzettünk. Több jó teljesítményünk volt, de gyenge pillanataink is adódtak. Végig kézben tartottuk a mérkő­zést. Varga Ferenc 2013. január 11. Ezüstérem az országos bajnokságon Hajdúszoboszlón rendezték meg november 28. és december 1. között az idei junior ökölvívó magyar bajnokságot Répás Szilvia, a KHTK ökölvívója 54 kilogrammban ezüstérmet szer­zett szakosztályának. A megmérettetésen negyvenki­lenc szakosztály 98 versenyzője küzdött a helyezésekért. Répás Szilvia Varga István és Mihály János edző tanítványa, élete első országos versenyén maga­­biztosan küzdött. Újabb érmekkel­­ gazdagodtak falmászóink Ismét hallattak magukról a kiskunfélegyházi falmászók. Veszprémben került megrendezésre december 8-9-én a Darvas kupát követő első megméretetés. A DSZDSE versenyzői ismét maradandót alkottak. Molnár Eszter korosztályában gyors II. nehézségi II. Simon Fanni junior kategória gyors I. nehézségi I. Simon Gergely gyors II. nehézségi II. A magyar bajnokságot követően egy 30 kunsztból álló nyíltkategóriás boulder verseny vette kezdetét A felnőtt mezőnyben Simon Gergely a 12. helyen, míg Simon Fanni a 11. helyen végzett. A vasárnap sem tel­hetett el kihívások nélkül. A bajnokság szabályaitól merőben eltérő verseny újabb kihívásokat jelentett a fiatal gladiátoroknak. Az igen népes felnőtt mezőnyben megje­lentek az ország legjobbjai. 12 igen nehéz út várt a versenyzőkre. Simon Gergelynek jól sikerült a verseny, hiszen az előkelő V. helyen végzett. Simon Fanni all. lett. Levezetésként a felnőtt gyorsasági versenybe is beneveztek az ifis fiúk. Gergely ebben a versenyszámban is V. lett. Félegyházi Közlöny Online: www.felegyhazikozlony.hu