Kiskunmajsa - Kunsági Hírlap, 2015 (6. évfolyam, 1-47. szám)

2015-11-13 / 42. szám

2015. november 13. Kunsági Hírlap facebook.com/kunsagihirlap Visszatért a csapathoz a temperamentum Ekkora gólörömöt talán már évek óta nem láthattak a Kiskunmajsa FC meccseire járók, mint a 49. percben Nyerges Zoltán gólja után. A hajtós, kemény meccsen érezhetően erősebb csapat volt a Kecskemét, s inkább ők dominál­tak mint a Massa, de a hazaiak ki ki­jöttek a szorításból. Az első fél­időben nem is igen látszódott, miből lesz itt gól, bár a kecskemé­ti nyomás is inkább meddő volt, mint kitörő. A második félidő szintén Kecskeméti fölénnyel kezdődött. Aztán a 49. percben az ellentá­madásnál a kecskeméti kapusnak még volt annyi ideje, hogy kiszól­jon védőjének, vigyázzon, a majsai szélső nagyon sok­, de mire a hang eljutott a védőig, már beül­tették a hintába egy visszacsellel, majd a kapus fölött átívelt labda a kapufán csattant. A kipattanóra Nyerges Zoltán ért oda leghama­rabb, és 5 méterről a hálóba lőtt. A kecskemétiek szerint les volt, ez azonban nem zavarta a majsai já­tékosokat. A csapat egy ember­ként, üvöltve szakadt a gólszerző nyakába a 16-os vonalánál, csoda, hogy Zolika élve kecmergett ki a hatalmas kupac alól. A kitörő gól­öröm oka lehetett az esélyesebb csapat elleni gólszerzés ünnepe, de inkább egy felszabaduló fes­zültségnek szólt, ami az utóbbi időben felgyülemlett a csapaton belül. De az is benne volt ebben a gólörömben, hogy visszatért a csa­patba a temperamentum, Kis Zol­tán úgy mozgott, gesztikulált, ha­jtotta a csapatot, mintha csak az édesapja állt volna a vonal mellett, ami nyilván hatott a hajtó, akaró Majsára. A gól után rákapcsolt a Kecs­kemét, gyakorlatilag nem tudtunk a kapunk elől kijönni. A 62. perc­ben meg is lett az eredménye: a játékvezető (természetesen jogta­lanul a nézőtér egybe­hangzó kommentárja szerint) büntetőt ítélt, amit, mint képünkön is lát­ható, magabiztosan értékesített a Kecskemét. Carlos Alberto Az utolsó 30 percben folytató­dott a nagyiramú, kemény meccs, ahol az első félidőben abbama­radt, inkább kecskeméti domi­nanciával, de azért a Majsának is voltak lehetőségei. Az eredmény nem változott, maradt az igazsá­gosnak nevezhető döntetlen. A Majsa a 11. helyen áll x1 pont­tal, az őszi idény két meccsén már nagy menetelés nem várható előre helyezésben. Játékban, lelkesedés­ben, temperamentumban igen, ami jó alap lehet a tavaszi mér­kőzésekhez. Kiskunmajsa FC - Kecskeméti LC KTE SI 1 -1 (0 - 0) Vezette: Antal Péter Kiskunmajsa: Farkas Ákos - Bognár Bence, Máté Bendegúz, Németh András (sárga, 62), Torma Barna­bás, Nagy Gábor, Molnár Dániel, Szögi Zoltán, Nyerges Zoltán (gólszerző: 49, Domán Gábor, Lórik László (csere: 46 - Gilicze Bence) Vezetőedző: Kits Zoltán kunsagihirlap.hu A sírból hozták vissza az ifik Ismét hatalmas mérkőzést játszottak a majsai ifik. A Kecskemét az első 20 perc után már 2-0-ra vezetett, de a második félidőben sikerült az utolsó pillanatban döntetlenre hozni a meccset. A 65. percben Molnár Csaba szépített, majd a 79. percben kiállították a 9 perccel korábban beálló kecskeméti játékost. Az utolsó percben kicsit felpörögtek az ese­mények, kiállítottak még két kecskeméti játékost, valamint a majsai gól szerzőjét, Molnár Csabát, illetve ekkor esett a majsai ifik egyenlítő találata is Gera Bence révén. Parázs, izgalmas mérkőzésen sikerült az egyik pontot megmenteni, s ezzel a harmadik helyet is a tabellán. Következő mérkőzések: A felnőtt csapat 16.30-kor kezd az utolsó előtti helyen álló Soltvadkert ellen Soltvadkerten november 15-én. A mérkőzés elvileg hozható, sze­rencsés esetben egy hellyel feljebb lépnénk a tabellán. Az ifik előtte lép­nek pályára 14.15-kor, természetesen szintén a Soltvadkert ellen. Ezüst Mókust hozhat az ősz November 15-én 10 órakor játszák idegenben utolsó mérkőzésüket az Arany Bácska ellen a Kiskun­­majsai Mókusok. A mérkőzés tétje a második hely megszerzése az őszi idényben a bajnokságban az utolsó helyen, -22-es gólkülönb­séggel álló bácskaiak ellen. Az egy mérkőzéssel többet játszó, de 20 pontos Halast most nem tudják már a majsai lányok utolérni, de a 16 pontos Akasztót igen. Váratlan vereség A Csólyospálos hármat kapott, a Szánk hetet rúgott. Az idény során másodszor kapott ki a Csólyospálos, ennel ellenére két fordulóval az őszi zárás előtt vezeti a tabellát, még ha már csak egy ponttal is. Ritkán fordul elő az utóbbi években, de néha megtörténik, hogy kikap a Csólyospálos csapa­ta. A ritka alkalmak haszonélve­zője ezúttal a Kisszállás volt, amely 2-2-es félidő után 3-2 nyert otthonában (A csólyospálosi gól­szerzők: Varga Martin, Telek Má­té). Veresége elenére maradt az élen a Csólyospálos, de már ott van a nyakán egy ponttal lemarad­va a Vadkert, akikkel az őszi idény befejezése szempontjából sors­döntő meccset játszanak 15-én 13.30-tól: aki nyer, szinte biztos őszi első. Ami akár még a Szánk is lehet, hiszen 3 ponttal van csak lemarad­va az éllovas Csólyospálostól, s pa­zar formában utazhatnak szom­baton Tabdira, ahol 13.30-tól ját­szanak: most hétvégén 7-1-re lép­ték le a Csengődöt (gólszerzők: Dékány János 2, Segesvári Arnold 2, Rávai Dezső, Kovács Sándor 2). A Jászszentlászló szintén nyerni tudott a hétvégén otthoná­ban, az előttük álló Fülöpjakabot verték 3-2-re úgy, hogy az utolsó 10 percben rúgtak kettőt, amire már csak egy góllal tudtak a ven­dégek válaszolni (gólszerzők: Ár­vai Sándor, Gera Szabolcs, Cseh Attila). A következő fordulóban Soltszentimrére utazik a szent­­lászlói csapat, ahol 15-én 13.30-tól játszanak. Számukra azért van jelentősége az összecsapásnak, mert három csapat is csak három ponttal előzi meg őket, így a 11. helyről az ősszel akár a nyolcadik is elérhető egy kis szerencsével. Jól tolják a Mourinho-fiúk Az őszi idény vége felé meg kell emlékeznünk a kvázi majsai csa­patnak is tekinthető Pálmonosto­­ráról. A Halász Csaba vezette együttes a harmadik helyen áll a Megye II. északi csoportjában, most hétvégén a Fülöpjakabot ver­ték 7-1-re. A hét gólból ötöt egykori majsai játékosok vállaltak, Gera Ádám egy maga vágott négyet, il­letve Varga Tibor is eredményes volt.