Kiskunmajsa - Kunsági Hírlap, 2016 (7. évfolyam, 1-47. szám)

2016-03-11 / 10. szám

2016. március 11. Kunsági Hírlap facebook.com/kunsagihirlap SÖTÉTKARMA Kisvasút állomás Az egykor szebb napokat is megélt Kisvasút állomás. Igazán impozáns látvány ez az épület, sokan csak elmennek mellette, de ha megnéznék az apróbb részleteit, rájönnének , mennyire értékes: nem kellene veszni hagyni. A fotót készítette: Vörös Dániel - fb/Vörös Daniel Photography/ vagy flickr.com/photos/127597056@N06/ Emberek! Ma már szinte mindenki kezében ott van egy fényképezőgép, ha más nem a telefonja révén. Nem kell mást tenned, mint a neked tetsző képet elküldeni e-mailen a kunsagihirlap@gmail.com címre vagy akár a Kunsági Hírlap Facebook oldaláról üzenetként ahhoz, hogy megje­lenjen nyomtatásban. Ha fontosnak tartod, küldd át a képhez tartozó legfontosabb tudnivalókat is - név, felhasználónév, hol vannak még fotóid, ha valaki meg szeretné őket nézni, bármit­­, néhány gondolatot, amit szerinted tudni érdemes a felvételedről. De ha úgy gon­dolod, mindez feles­leges, ninc­s sodkod rá, akkor elég csak a képet átküldeni, és majd mi segítünk a többiben. Egyetlen kérésünk van, a kép formátuma 16:9-es legyen lehetőleg, de az se baj, ha nem, majd mi megvágjuk. A legjobb fotók megjelennek itt, a Sötétkarmában, aminek a lényege az, hogy nyomtatásban is élvezhetők legyenek ezek a Majsáról, Majsa környékéről készített felvételek. IS kunsági hirlap 1m Vereséggel nyitott a Majsa Elmaradt mérkőzéssel kezdte a ta­vaszi idényt a Kiskunmajsa FC együttese két héttel ezelőtt. A foly­tatás múlt héten annyiból jobban sikerült, hogy most más pályára lé­ptek a fiúk Kalocsán, de többnek ezúttal nem örülhettünk: 1-6-ás vereséggel kezdtük a tavaszt. A csapatunk a téli szünet játé­kosmozgásai után így állt fel: Mikovic Srdjan - Németh András, Cseh Dániel, Vizin Darko, Domán Gábor - Nagy Gá­bor, Pekó Cson­gor, Bognár Bence, Nagy Andor, Máté Bendegúz - Nyerges Zoltán. A mérkőzés 49­ percében kiál­lították Németh Andrást, és ez sorsdöntőnek bizonyult: ahogy ilyenkor történni szokott, rögtön gólt szerzett az emberelőnybe került csapat. Kalocsa - Kiskunmajsa 1-6 (o-o) Vereségével a Kiskunmjasa a n­edik helyen áll 12 ponttal, 7 ponttal leszakadva az előttük álló János­halmától és n ponttal a kilencedik Bácsalmástól - bár ők egy meccsel többet játszottak. Ifjúsági mérkőzés A fiatalok folytatták őszi jó szere­plésüket, tavaszi első mérkőzésü­kön Kalocsán győzték le a kalocsa­iakat 3-1-re, pedig a szünetben még a hazaiak mentek 1-0-ra. A második félidőben Sipos József, Gilicze Bence, Forczek Ti­bor góljaival fordítottak a majsai ifjak, így 32 ponttal a negyedik he­lyen állnak egy mérkőzéssel keve­sebbet játszva, mint az előttük ál­lók - a bajnokságban vezető Kiskőrösnek 37 pontja van így. Következő forduló Kiskunmajsa - Akasztó - március 12.14-30, Ifj. 12.15 - Kiskunmajsán Élesedik a küzdelem A megye IIl-ban már lement két forduló. Változás csupán annyi történt, hogy az élen álló Csóly­­ospálos pontelőnye elolvadt a Szánkkal szemben, miután feb­ruár végén kikaptak 2-1-re Csá­szártöltésen, a Szánk viszon nyert otthon 3-0-ra a Kisszállás ellen. Az első márciusi fordulóban mindkét csapat nyerni tudott (Fü­­löpjakab-Szank 3-5, Csólyospá­­los-Jászszentlászló 5-1), így jobb gólkülönbséggel a Csólyospálos vezeti a bajnokságot. Ki bírja job­ban a 13 meccses véghajrát?