Kiskunmajsa - Majsa Info, 2015 (2. évfolyam, 1-48. szám)

2015-08-18 / 30. szám

2015. augusztus 18. ---------------------------------------­ LABDARÚGÁS - MEGYEI I. OSZTÁLY A majsai tizenegy meg­szorongatta a bajnokot Kiskunfélegyházi HTK - Kiskunmajsai FC 3-2 (2-2) KFC: Farkas Ákos - Lőrik László, Papdi Szabolcs, Domán Gábor, Torma Barnabás, Nagy­­ Gábor, Mucsi Máté, Kiss Zol­­­­tán, Bognár Bence, Mihalkó Dávid, Nyerges Zoltán. Edző: Molnár Tibor. Nem kellett sokat gondol­kodni a kezdő tizenegy kije­lölésén Molnár edzőnek, mert csupán egy tucatnyi játékos állt rendelkezésre az előző szezon bajnoka elleni idénynyitón. Két kapust nem állíthatott be, így az ifista cerberus, Andóczi volt az egyetlen cserelehető­ség. (Megjegyzendő: a 6-1-es vereséget elszenvedő majsai ifinél is csak egyetlen játékos ült a kispadon...) A két kapuvédős verzió le­het, hogy mégis segített volna abban, hogy Csurka Ádám ne zörgesse meg a majsai hálót az 1. percben (1-0). Az „Éljen! Éljen!” utáni sokkból szerencsére felocsú­dott a KFC, olyannyira, hogy a 21. percben Kisl Zoltán egyenlített, majd újabb tíz perc múltán, Nyerges Zoltán a vezetést is megszerezte (1-2). Az előnyt hat percig sikerült megőrizni, amikor Ábel Zsolt egalizált (2-2). Az iszonytató melegben a 73. percig állt pontszerzésre a Majsa, de ekkor megint jött Csurka és megszerezte - mint később kiderült - a győztes gólt (3-2). A következő fordulóban - augusztus 22-én, 17 órakor - a Kalocsa csapata látogat Majsá­­ra. Ifimeccs: 14.45-kor. MI GSZ A Majsa Napok keretében első alkalommal mérik ös­­­sze erejüket Kiskunmaján az erős emberek. Mint Bartalos Tamás főszervező elmondta, a fesztiválhétvége szombati nap­jára tervezett versenyen 8-10 sportoló indul majd, akiket az ország különböző részeiről hív­tak meg. „Korábban a Majsa Napokon voltak bemutatók és rekordkísérletek is, de most sze­rettem volna megmutatni, hogy a magyar mezőnyön belül mire vagyok képes” - fogalmazott a majsai erős ember, aki maga is benevez az összecsapásba, amelynek keretében lesz példá­ul buszhúzás, Rábakerék-for­gatás, koffercipelés és rönknyo­más is. A versenyt a Fő utcán, a Martini pékség előtti placcon rendezik meg. MI Majsai a legjobb női traktoros Augusztus 8-án ötödik alka­lommal rendezték meg Csó­­lyospáloson a traktoros felvo­nulást és ügyességi versenyt. A falu határában található lovas pályán ezúttal az erőgépeké volt a főszerep. Összesen több mint 150 helyi és a környékbe­li településekről érkező jármű gyűlt össze, hogy összemérjék tudásukat ezen a különleges „traktoros olimpián”. A kora reggeli felvonulás a község utcáin jó nézőcsalogatónak bizonyult, mert ezúttal is - a kánikula ellenére - több mint ezren kísérték figyelemmel a küzdelmeket. Kellemes színfoltja volt a rendezvénynek a hölgyek szá­mára szervezett verseny. Ebben a kategóriában Sándor Anett (Kiskunmajsa) diadalmasko­dott. A helyiek nem kis örömé­re Kovács Nikoletta (Csólyos­­pálos) lett a második, a dobogó harmadik fokára pedig Dér Andrea (Kiskunmajsa) állha­tott fel. A férfiak vetélkedése a kö­vetkező eredményeket hozta: Akadályverseny 1. Fűtz Tibor (Csólyospálos) 2. Szalai Ádám (Kiskunmajsa) 3. Tanács Szabolcs (Zákány­szék) Gyorsulási verseny 1. Maróti Zsolt (Zsombó) 2. Horváth Zsolt (Zsombó) 3. G. Kiss Csaba (Csólyospálos) Erőhúzás 1oo­lóerőig 1. Dudás Róbert (Zsombó) 2. Mezőfi Richárd (Kiskunmajsa) 1 3. Csóti Gábor (Zákányszék) Erőhúzás 160 lóerőig 1. Bálint János (Kiskunmajsa) 2. Makra Csaba (Kömpöc) 3. Négyöklű Norbert (Zá­kányszék) Erőhúzás 160 lóerő felett 1. id. Gregus János (Zákányszék) 2. Papp László (Zákányszék) 3. Farkas Gábor (Zákányszék) A nem hivatalos csapatver­senyt Kiskunmajsa nyerte 11 ponttal, a második helyen Zá­kányszék végzett 9, míg a bron­zérmet Zsombó hódította el a megszerzett 8 pontjának kö­szönhetően. (A tavalyi győztes Csólyospálos ezúttal 6 ponttal a negyedik helyre szorult.) ONSAG! EGYEN A vendégünk­, NAPI MENŐ a Tiger’s Cafe Grillben! Akár elvitelre is. A heti menüt keresse Facebook-oldalunkon! Természetesen továbbra is választhat bőséges kínálatunkból: reggelik, frissen sültek, tigris­tál, óriás hamburgerek, gyros, stb. Válasszon a hűsítő italokból: limonádé, jeges kávé, csapolt sör!. Reggel 5 órától este 18 óráig várjuk a Tigers Cafe Grillben (Csontos Károly u. 14., a Csavarbolt mellett.)­ LABDARÚGÁS - MEGYEI III. OSZTÁLY Hét góllal nyitott­­ a Csólyospálos A tavalyi ezüstérmes Csólyos­pálos a Császártöltést fogadta és egy félidő után (4-1) eldön­tötte a három pont sorsát. A kék-fehérek az 5 gólig jutó Var­ga Martin vezérletével végül 7-2-re nyertek. További gólok: Boros Tibor és Paragi Ferenc. Idegenbeli sikerrel kezdett a Szánk, ők Kisszálláson győztek 2-1-re. A végeredmény már az első játékrészben kialakult, a szanki gólokat Segesvári Ar­nold lőtte. A Jászszentlászló a Kecel Senior vendége volt és 0-0-s félidőt követően 2-0-ra kikaptak.