Kiskunmajsa - Majsa Info, 2015 (2. évfolyam, 1-48. szám)

2015-11-10 / 42. szám

2015. november 10. LABDARÚGÁS - MEGYEI I.OSZTÁLY Itthon vesztettünk pontot Kiskunmajsa KC­­Kecskemét LC KTE SI 1-1 (0-0) V: Antal Péter KFC: Farkas-Szögi, Németh, Máté, Domán, Torma, Molnár, Nagy, Bognár, Lórik (Gilicze), Nyerges Megbízott edző: Kisl Zoltán A csapatból ezúttal is hiány­zott Kitl Zoltán, akit a Bácsal­más ellen állítottak ki, és még az eltiltását tölti. A mérkőzés elején gyorsan letámadtuk a vendég kecskemétieket. Ez a játékstílus nem tetszett a passzolós játékot ját­szó vendég­­csapatnak. A középpályán folyt a játék, a kapuk is csak kétszer forogtak veszélyben. Nyerges Zoli 16 méteres lövését ütötte ki a kapus, majd ismét ő került helyzetbe, de lövésébe belevető­dött az NBI-et is megjárt Tóth kapus. A második félidő első percében ment a kapunkra az első lövés, de a 30 méteres pró­bálkozás Farkas Ákosnak cse­mege volt. A 48. percben szereztük meg a vezetést. Torma tizenhatos jobb sarkáról eleresztett lövése a kapufán csattant, a kipattanót Nyerges Zoli megszelidítette, majd befelé csinált egy cselt, és az ötösről visszalőtte a jobb al­sóba (1-0). A 61. percben Nagy Gabi a tizenhatoson belül küzdött az ellenfél csatárával, amikor a spori a büntetőpontra mutatott. Lelke legyen rajta. Filyó a balra vetődő Farkas mellett laposan a jobb alsóba vágta a labdát (1-1). rés A mérkő­előtt lefújása sokkal nem Far­kas kapus­nak kellett egy 20 mé­teres sza­bad­rúgást hárítania. A csapat ment, küzdött, haj­tott. Fia az utolsó passzok bejöttek volna, megnyerhettük volna a mér­kőzést, így maradt az igazságos döntetlen. Csapatunk legköze­lebb 15-én (vasárnap), 16.30- kor Soltvadkerten lép pályára. Ifjúsági mérkőzés: Kiskunmajsa-Kecskeméti LC ÚJDONSÁG! NAPI MENÜ a Tiger’s Cafe Grillben! Akár elvitelre is. A heti menüt keresse Facebook-oldalunkon! Természetesen továbbra is választhat bőséges kínálatunkból: reggelik, frissen sültek, tigris­tál, óriás hamburgerek, gyros, stb. Válasszon a hűsítő italokból: limonádé, jeges kávé, csapolt sör! Reggel 5 órától este 18 óráig várjuk a Tigers Cafe Grillben (Csontos Károly u. 14., a Csavarbolt mellett.)! 9. oldal LABDARÚGÁS - MEGYEI III. OSZTÁLY Nem lépett meg a Csólyos A Csólyospálosi FSE nem tud­ta kihasználni a nagy rivális Vadkert FC botlását, akik 4-3 kikaptak hazai pályán a Kecel Seniortól. A kék-fehérek vasár­nap 4 pontra növelhették volna előnyüket a tabellán, ha győz­nek Kisszálláson. A 34. percig minden a csó­lyospálosi elképzelések szerint alakult, hiszen Varga Martin és Telek Máté góljaival 2-0-ra ve­zettek a vendégek. Egy perccel később szépítettek a hazaiak, majd a félidő utolsó percében egalizáltak (2-2), pedig egy kiállítás miatt akkor már csak 10 emberrel játszottak. A for­dulás után erőteljes támogatást kaptak a kisszállásiak, hiszen egy nehezen értelmezhető döntés nyomán megszűnt az emberelőny, mert Vargát is ki­állították az 50. percben. Szűk húsz perc múlva megszületett a kisszállásiak harmadik gólja is, ami a végén a győzelmet je­lentette számukra (3-2). A hét sárga és két piros lapot hozó ta­lálkozón a három pont mellett, az eddig 24 gólt szerző Varga Martin elvesztése a legnagyobb gondja a csólyospálosiaknak. Vasárnap 13.30-kor ugyanis a második helyezett Vadkertet fogadják, akik előtt mindössze 1 pont az előnyük. A harmadik helyet a Szanki OBSE a Csengőd elleni 7-1- es sikerrel erősítette meg, és mindössze egy győzelemnyi a ponthátrányuk az első helye­zettől. A vendégek a 3. percben ugyan „ráijesztettek” a hazai­akra, akik Segesvári Arnold 2, Dékány János 2, Kovács Sán­dor 2 és Rávai Dezső góljaival megmutatták, hogy „ki az úr a háznál”. A Jászszentlászló SE 3-2-re verte az inkább hazai pályán eredményes Fülöpjakabot, így a „Jese” tartja all. helyét. Gó­lok: Árvai Sándor, Gera Sza­bolcs, Cseh Attila, MI Melinda a válogatott keretben y A folyamatosan kiváló formá­ban védő Szikora Melinda újra meghívást kapott a női kézilab­da-válogatott bő keretébe. A decemberi dániai világbaj­nokságra készülő válogatott keretébe egyelőre öt kapus ka­pott meghívót - köztük a majsai származású Szikora Melinda. Németh András szövetségi ka­pitány már korábban is kipró­bálta a Fradi jelenleg első számú kapusát, de akkor nem volt foly­tatás. Melinda azonban most ki­váló formában játszik, a BL-for­­dulókban többször is bekerült a TOP5-be valamelyik védése, a Győr elleni múlt heti ranga­dón pedig szintén „kivédte az ellenfél szemét”. Nem csoda, hogy a szurkolók „követelték”, hogy legyen belőle válogatott. A köztévé interjújában nem vé­letlenül tették fel Melindának is a kérdést, miszerint „ez váloga­tott teljesítmény volt?”. A kapus frappáns válasza szerint, „ez még annál is több volt”. MI