Kiskunmajsa - Majsa Info, 2016 (3. évfolyam, 1-46. szám)

2016-03-01 / 8. szám

2016. március 1. LABDARÚGÁS - MEGYEI BAJNOKSÁGOK Kalocsán kezdi a tavaszi idényt a KFC Még egy bajnokit sem játszott le a Kiskunmajsai FC - a nyitány a majsai pálya alkalmatlansága miatt maradt el a Kiskunfélegy­háza ellen -, máris újabb játé­kosát veszítette el a csapat. Kitl Zoltán (Kecel), és az irányító pótlására kiszemelt Csupity Ist­ván (Szilády BFC) után Gera Ádám (Pálmonostora) sem lett a majsaiak játékosa. Pontosab­ban: a majsai kötődésű csatár Tápai Tibor csapatával készült 13 napon keresztül, és hivata­losan is visszaigazolt Majsára február 11-én - ám február 24- én újra aláírt a Halász Csaba irányította Pálmonostorához. A szabályok szerint erre lehetősége volt a megyei II. osztályban ed­dig 11 gólt jegyző csatárnak, aki vasárnap már ott volt a pályán Tiszaalpár elleni bajnokin. A hétvégi bajnoki fordulót követően a KFC maradt a 11. helyen, mert az előtte 6 ponttal álló Jánoshalma szabadnapos volt, a 12. helyezett Kunszállás pedig 2-0-ra kikapott a Kecske­méttől. A kék-sárgák számára így március 6-án (vasárnap), 14.30-kor Kalocsán kezdődik a tavaszi idény. A 3. helyen álló kalocsaiak győzelemmel nyitot­tak, idegenben verték 1-0-ra a Kisl Zoltánnal felálló Kecelt. A megyei III. osztály Kö­zép-csoportjában is megkez­dődött a pontvadászat. A Jász­­szentlászló hazai pályán 3-1-re kikapott a Kecel Seniortól. Gera Szabolcs gólja csak a szépítést jelentette. A tabella 2. helyén álló Szanki OB­SE számára nem jelentett gondot a tíz emberrel kiálló Kisszállás legyőzése. Rá­­vai Dezső (2) és Horváth Lász­ló találataival 3-0-ra nyertek a házigazdák. A három kulcsjátékosát - Varga Martin, Harkai Zoltán, Tóth Gábor - sérülések miatt, tartósan elveszítő Csólyospálosi FSE vasárnap Császártöltésen vendégszerepelt. A listavezető vendégek Ko­vács René góljával 1-0-ra vezet­tek az első félidőben, de végül 2-1-re alulmaradtak. A találko­zó három piros lapot is hozott, amit szintén 2-1-re nyertek a töltésiek, sárga lapos figyelmez­tetésekben 3-3 lett a vége. TORNA Másfél hete, hétvégén rendezték meg Kiskunmajsán az U7-es Focifarsang labdarúgó tornát. A végeredmény: 1. Kelebia 2. Kiskunhalas 3. Kiskunmajsa „A” 4. Csólyospálos 5. Kiskunmajsa „B” A torna válogatott csapata: Ká­rász Bence (Kiskunhalas), Kol­lár Norbert (Kelebia), Zámbó Miron (Csólyospálos), Czom­­bos Noel (Kiskunmajsa „A”) Feró Dávid (Kiskunmajsa „B”), 9. oldal KÉZILABDA - MEGYEI BAJNOKSÁG Óriási lépés a bajnoki cím felé PVSE Bácsalmás - Kiskunmajsai KC 38-33 (19-17) Bácsbokod, 160 néző V: Bálint, Szarvas KKC: Papdi, Hegedűs K. 8, Benkő 6/1, Gál 3, Lakatos 3, Fel­földi 13/1, Hegedűs G. 2, Abonyi, Bauecker 1, Bálint 1, Csányi, Dá­vid, Kis, Kun-Szabó, Sipos-Sza­­bó, Varga 1 Mindkét csapat nagy erővel ké­szült a rangadóra, amely lénye­gében eldönti/eldöntheti a baj­noki cím sorsát. A Bácsbokodon játszott mérkőzés első perceiben gyors iramot diktáltak a Tigrisek, a hazaiak egészen a félidő dere­káig csak futottak az eredmény után. A 12 vendég gólból négyet az „Angliából leigazolt” Felföl­di Laci lőtt, a Bácsalmás ezzel szemben nyolcszor volt ered­ményes. A következő tíz perc azonban a vendéglátóké volt: 9-1-es részeredményt produkál­tak. Lakatos Zoliéknak főként a szerb Papic Petarral és Patocskai Krisztiánnal gyűlt meg a bajuk, ők egyébként az egész meccsen 9, illetve 14 gólig jutottak. A szünet előtt még a majsai fiúk is megráz­ták magukat, így csak kettő lett az előny oda (17-19). A pihenő után azonban új takti­kát alkalmaztak a Tigrisek: kettős emberfogással védekeztek, így a bácsalmásiak szinte csak szabad­dobásból szereztek gólt. Tegyük hozzá, a hazaiak kispadja elég rövid volt, mindössze 10 játékost neveztek, miközben a KKC 14 mezőnyjátékossal és két kapussal gazdálkodott. Ez az erőnlétben sokat jelentett: bár az utolsó tíz percig fej-fej mellett haladtak a csapatok, a Bácsalmás lassan „megadta magát”. Az utolsó nyolc percben 7-1 volt ide, így a végén 33-38-at mutatott az ered­ményjelző. „Sok majsai szurkoló előtt nagyon jól küzdött a csapat! A szívünk a helyén volt, még ha a labda dadogott is néha” - értékelte a mérkőzést Molnár Zsolt edző. A Tigrisek ezzel a győzelemmel veretlenül vezetik a tabellát. Az őket üldöző Bácsalmás 5, a Ke­cel 3 ponttal van lemaradva, de mindkét csapat eggyel több mér­kőzést játszott, mint a Majsa. A mezőny játékerejét figyelembe véve elég jó eséllyel lehetne fo­gadni arra, hogy a Tigrisek baj­nokok lesznek. Mi Kikaptak a Vadmacskák Szintén Bácsbokodon ven­dégszerepelt a Kiskunmajsai KC női alakulata is. Hiába ju­tott Terhe Ági 9, Holló Anett pedig 6 találatig, a másik ol­dalon kiegyenlítettebb telje­sítményt nyújtottak a lányok. Félidőben 13-10-re vezettek az egyébként második he­lyen tanyázó hazaiak, és ezt az előnyt a végére megdup­lázták: 26-20. A Vadmacskák 12 ponttal a 6. helyen állnak a 11 csapatos megyei bajnok­ságban.