Kiskunmajsa - Új Kun-Majsa, 2003 (16. évfolyam, 1-50. szám)

2003-05-30 / 21. szám

o SPORT o SPORT o SPORT o SPORT o SPORT o NŐI KÉZILABDA NB II.­­'­ Abony KC - Majsai­­ NKSE 24-16 (11-7). Majsa: Síposné - Terbe, Fehér 8/2, Tabajdi 3/1, Holló 2, Csankovszki 3, Szikora. Csere: Balogh, Vetró, Tóth, Máté- Tóth, Hunyadi. Edző: Agócs Adrien. Hétméteresek: 2/2 ill. 4/3. Kiállítások: 10 ill. 4 perc IFJÚSÁGI KÉZILABDA­­­ Abony KC - Majsai­­ NKSE 21-20 (12-11). Majsa: Vetró - Hunyadi 1, Lódri 1, Terbe 7/4, Máté-Tóth 3, Csan­kovszki 7/3, Szikora. Csere: Balogh, Tóth 1, Papdi. Edző: Agócs Adrien Hétméteresek: 5/2 ill. 8/7. Kiállítások: 4 ill. 6 perc. Agócs Adrien Kiskunmajsai Szabadidős Sportnap II. Országos Paintball Nyíltnap május 30-31. Helyszín: Kiskunmajsa, Kiserdő (Sziget Disco után) Péntek: 19:00 Bikini szabadtéri előkoncert (előzenekar: Ozirisz) 22:00 Nosztalgia DISCO (hab-partyval), Sörsátor Jegyek elővételben, illetve a helyszínen kaphatók 1.200 Ft-os áron. Jegyárusító helyek listájáról az információs telefonszámokon lehet érdeklődni. Szombat (ingyenes):­­ Megnyitó: Mózer Gyula (Méh Nemzeti Területfejlesztési Hi­vatala Kistérségi megbízott) nyitóbeszéde. Sportbemutatók:­­ íjászat - Karate bemutató (10:30) - Paintball bemutató, játék lehetőség - Erős emberek bemutatója, vendég: Fekete László, a világ legerő­sebb embere - Bács-Boksz Kupa (13:00) Kulturális programok: - Fúvószenekar fellépése (17:00) - Történelmi fegyverek bemutatója Egyéb szórakozási lehetőségek: Bűnmegelőzési sátor - Fegyverkiállítás - OFF-Road bemutató - Kiskunmajsai S. E. Lovas Szakosztályának felvonulása, séta­­kocsikázásai lehetőség - Sörsátor (meleg étel, hideg sör) - Sátras árusok (cukorka, ajándék, stb.) - mini vidámpark (légvár, barlang, csúszda, stb.) A rendezvény fővédnöke: Vári Gyula, háromszoros vadászrepülő világbajnok Támogatók: Kiskunmajsa Város Önkormányzata, Művelődési Központ Kiskun­majsa, Somafone, Kiskunmajsa Város Polgárőrség: Ritzel László vál­lalkozó, Casino Drink-Bár, Rádió-Majsa, CATEL TV Re­ Cord, Tekepálya, Alfa-GSM, hirösindex.hu, Gladiátor's Sercurity. Információs telefonszámok: 06-30/218-07-67, 06-20/988-89-08 A szervezők a változtatás jogát fenntartják. Kiskunmajsa FC - Kerekegyháza ___________7-1 (1-1)__________ Kiskunmajsa, 250 néző. Vezette: Rácz, Tóth. Süveggyártó. Kiskunmajsa: Mindák (Huszka) - Kuklis, Szőke, Andricz - Ábrahám, Újfalusi, Szűcs, Deli, Szikora (Dó­zsa) - Verba, Varga (Kamara). Edző: Tel­inger Vilmos. A 38 ponttal rendelkező vendégek fiatal, jó erőkből álló és meglepeté­sekre is képes (Izsákon győzött, ott­hon kikapott a Mélykúttól) csapat igazolni akarta a róluk alkotott véle­ményt. A 15. percben Mindák bra­vúr, a 16. percben nagy helyzetben fölé lőtték a labdát, a 18. percben már gólt is szereztek, 1-0 a vendé­gek javára. Tíz percnek kellett eltel­nie ahhoz, hogy csapatunk némileg magához térjen, ehhez kellett Varga Tibi szerencsésnek mondható egyenlítő gólja is. A félidő hátralevő részében kiegyenlítettebb lett a já­ték, de még így is a 33. percben a vendégek 10-ese lőtt nagy kapufát. A második félidő úgy kezdő­dött, ahogy hazai pályán mindig ját­szanunk kellene. A 46. percben Újfalusi szép egyéni játék, az 51. percben Varga lőtt a kapuba, az 53. percben Ábrahám szép beadását Verba értékesítette. Ezek után némi levegővételhez jutott a vendégcsa­pat, hogy azután a 80. perctől újabb gólokkal legyen nagyarányú csapa­tunk győzelme. Újfalusi lekopírozta a korábbi gólját, Verba egyéni akci­óból, majd büntetőből volt eredmé­nyes és alakította ki a látottak alap­ján megérdemelt, nagyarányú győ­zelmet. Ezzel a győzelemmel ismét visszafoglalta a második helyet a táblázaton csapatunk. Vasárnap, június 1-jén a sereg­hajtó Sükösd otthonába látogat csa­patunk. Jó lenne megőrizni a máso­dik helyünket, de hosszú évek ta­pasztalata alapján a sereghajtók el­len nem szoktunk eredményesen szerepelni. Nagyon bízunk abban, hogy ez a sorozat most megszakad. Góllövők: Verba (3), Varga (2), Újfalusi (2). Jók: Az egész csapat, de Újfalusi já­téka azért nem volt mindennapi. Nagyon jó ilyet leírni, hogy ezen a délutánon majsai játékos nem kapott még sárga lapot sem. Gyovai János In Kiskunmajsa sind wertvolle Immobilien, wie: - Einfamilien­häuser, Betriebe - Ferienhäuser - Bauernhöfe, Reiterhof - Kurien - Wälder, Seen - Baugründe und auch zum Inverstieren geeignete. Es gibt über 170 Angebote Kovács jr. Immobilient. Tel.: 00-36-30-9743-495 e-mail:cue257@freemail, hu Értesítem kedves jelenlegi is leendő vendégeimet, hogy június közepétől szombat, vasárnap és hétfői napok­on az üdülőfalu bejáratánál elhelyezett la­kókocsiban, a hét többi napján pedig az Zárda utca 1/A alatti fodrászüzlet­ben várom a szépülni vágyókat. Matos Mária 06-30/3939-376 2003. május 30. Kiskunmajsa Város Közéleti Hetilapja Főszerkesztő: Hunyadi Erik; Felelős szerkesztő: Posztobányi László Tördelő szerkesztő, hirdetésfelvétel: Darányi Ágnes Munkatárs: Takács Géza HU ISSN 0238-7476 A szerkesztőség címe: 61201 Kiskunmajsa, Félegyházi u. 2/A. Esmail: kunmajsa@colonial.hu Telefon: (77) 482-317 Kiadja: Majsa Lapnyomda Bt. Kiskunmajsa Lapigazgató: Szekeres Béla Készíti: VARI-KER Bt. Nyomda, Kiskunmajsa A hirdetések tartalmáért nem vállalunk felelősséget! “KUN-MAJSA