Lőrinci - Lőrinci Hírei, 2018 (27. évfolyam, 1-10. szám)

2018-07-01 / 5. szám

2018. július XXVII évfolyam 5. szám Alapítva 1992-ben // LŐRINCI LOKÁLPATRIOTA ÚJSÁG Dupla bajnokavató a focistáknál Hazai pályán aratott győzelemmel lett bajnok a Lőrinci VSC, amely a­TöVÓTICZön buli mecc­­sén a Petőfibánya csapatát fogadta. 24 mérkőzésükből 21-et megnyertek. Ragyogó nyári időben léptek pályára a Lőrinci és a Petőfi­bánya labdarúgó csapatai, hogy összemérjék tudásukat a selypi sporttelepen. A piros-fehér ven­dégcsapat végezte el a kezdő­rúgást, azonban a kék-sárgában játszó hazaiak szerezték meg a vezetést Gulyás Olivér góljával. A félidő végén egyenlítettek a petőfibányaiak, erre rögtön jött a válásgól, amit szintén reakció követett, így a félidőben 2-2 volt az állás. A második félidőben is négy gól született, azonban ezeket már csak a lőrinci fo­cisták rúgták, a végeredmény 6- 2 lett, így győzelemmel búcsúz­tak a szezontól a bajnokok. Győri Zoltán edző szerint a félidei cseréket követően egy fokozattal feljebb kapcsoltak, így lett magabiztos a győzelem. A lefújást követően következett a jól megérdemelt ünneplés és éremátadás, amelyet Vojtekov­­szki Csaba, a Magyar Labdarúgó Városi Könyvtár Szövetség Heves megyei igaz­gatója adott át a lőrinci klub felnőtt és ifjúsági csapatának is, mivel mindketten bajnokként léphetnek át a megyei I. osz­tályba. Fotó: Pesti Csaba Szabó Dénes LŐRINCI Mozgalmas nyár a polgárőröknél: új autó és újabb díj Polgárőr Várossá nyilvánították Lőrincit, az Országos Polgárőr Szövetség elnöke Dr. Túrós András 2018 évben a Lőrinci Közbiztonságáért Polgárőr Egye­sület támogatásáért Lőrinci Ön­­kormányzatának adományozta a Polgárőr Város kitüntető cí­met. A magas elismerés átvé­telére Baján, az Országos Pol­gárőrnapon ünnepélyes keretek között nyílt alkalom - közölte lapunkkal a lőrinci polgárőrség. Nem ez az első nagy kitün­tetésük, idén megkapták a megye közbiztonsági elismerését is. „Megérkezett az új szolgálati autónk:)” - ezt is hírül adta közösségi oldalán a Polgárőrség. - Köszönjük szépen a BRFK- nak, Dr. Túrós Andrásnak, az Országos Polgárőr Szövetség el­nökének, valamint Víg Zoltán­nak, Lőrinci város polgármeste­rének - tette hozzá a Polgárőrség. F.Z. :Az Országos­­ Polgárőr Szövetség elnöksége a város és lakossága biztonságát szolgáló polgárőrség támogatásáért a­­ Polgárőr Város kitüntető címet adományozza Lőrinci településnek.