Tiszaújváros - Tiszaújvárosi Krónika, 2022 (40. évfolyam, 1-52. szám)

2022-03-31 / 13. szám

2022. március 31. Színvonalas meccsek ASZTALITENISZ. Reggeltől estig pattogott a labda március 27-én a Miskolci Egyetem Körcsarnokában, ahol a 30. MEAFC Vándorkupa - Szlaboda István Em­lékversenyt, valamint a Géczi István Emlékversenyt rendezték meg. A házigazda MEAFC asztalitenisz szakosztálya nem ke­vesebb, mint 105, megyénken kívül az ország távolabbi részéből és Szlovákiából is érkezett játékos nevezését fo­gadta el. A borsodiak közül a legmagasabban jegyzett férfi egyéniben a diósgyőri Bari Csaba harcolt ki egy értékes bronzérmet. A szerencsi Köllő András két aranyat is ha­zavihetett, de szintén két éremmel gazdagodott klubtársa, Sárossy Balázs, továbbá a tiszaújvárosi színeket képviselő Fónagy-Árva Zsófia, Balázs Ádám és Köllő Ábel is. Csoportkép a legjobbakról. Mindenki dobogós KARATE. Miskolcon rendezték meg az Adamantin Kupa karate bajnokságot, melyen a tiszaújvárosi Jus­titia Fuji-Yama SE négy versenyzővel vett részt. Szép eredmények születtek, mindenki katában, kadett kor­osztályban indult és felállhatott a dobogóra. A fotón balról jobbra Grenczel Áron (1. h.) Tóth Imre (2. h.), Gyürky Eszter (1. h.), Kurucz Hanna (2. h.) és Kujbus Annabella edző. y.1 TTI.’П A Sportcentrum eseményei Március 31. (csütörtök) Labdarúgás 15.00 Bozsik intézményi program Uszoda Atlétikapálya Füves pálya Játékcsarnok Füves pálya Műfüves pálya Április 2. (szombat) 09.30 Regionális aquation verseny Labdarúgás 10.00 FCT-Hevesi LSC U14 csapatok bajnoki mérkőzése Kézilabda 18.00 Tiszaújvárosi SC- SBS Eger férfi bajnoki mérkőzés Április 4. (hétfő) Műfüves pályák Labdarúgás 17.00 Bozsik torna áll csapatok részére Sport I 15. A jobb helyzetkihasználás döntött LABDARÚGÁS: Az NB III Keleti csoportjának hétvégi játéknapján a Putnokot látta vendégül a Termál­fürdő FC Tiszaújváros. A kék-sár­gák hiába dolgoztak ki sok helyze­tet a mérkőzésen, mégis vereséggel vonulhattak le a pályáról. A találkozó első félórájában a két­szer is a kapusok voltak a főszerep­lők. Először a 18. percben Bartusz 10 méterről leadott lövését védte Cserep­­ka, majd a 31. percben a másik olda­lon Sramkó 17-ről lőtt kapura, de Ga­lambvári könnyűszerrel hárított. A fé­lidő hajrájában némi meglepetésre a vendégek szerezték meg a vezetést. A 40. percben egy putnoki szögletet kö­vetően a hazaiak kapusa csak kiöklöz­ni tudta a labdát, a védők is bizony­talankodtak, röviden mentettek, vé­gül a labda Hadházi elé került, aki 8 méterről félmagasan bombázott a ka­puba, 0-1. A Tiszaújvárosnak a félidő vége előtt végül összejött az egyenlí­tés. A 45. percben Erős kanyarítot­­ta jobbról középre a labdát, melyre Nagy D. érkezett, fejese mellé ment volna, de a kapu előtt settenkedő Bar­tusz közelről a hálóba passzolta a já­tékszert, 1-1. Fordulás után bekezdett a hazai ala­kulat, de a helyzeteit nem tudta ki­használni. Az 50. percben Nagy D., Bartusz összjáték végén utóbbi 13 méterről lőtt, de nem találta el a ka­put. A 74. percben ismét vezetéshez jutottak a gömöriek. A 74. percben a csereként beállt Laczkó adott remek labdát Szicsnek, aki lerázva a védő­ket, éles szögből 8 méterről a háló­ba lőtt, 1-2. A hátralévő időszakban a házigazdáknak kétszer is megvolt az esélyük az egyenlítésre. A 80. percben Vitelki 23 méteres szabadrúgását véd­te a putnoki kapus. A 85. percben Bar­tusz küldött kapura egy védőktől el­pattanó labdát, de a kapufa megmen­tette a góltól a vendégeket. A Tisza­újváros megőrizte 5. helyét, és április 3-án Jászberényben lép pályára. Tiszaújváros - Putnok 1-2 (1-1) Tiszaújváros, 100 néző, V.: Lovas, Termálfü­rdő FC Tiszaújváros: Ga­lambvári - Bocsi, Mahalek, Nagy P., Bussy (Vitelki B.), Tóth S. (Géringer L.), Bartusz, Lőrincz, Gottfried (Ben­­ke), Erős (Molnár M.), Nagy D. Edző: Vitelki Zoltán. Putnok FC: Cserepka - Gellén, Nadi­­mev (Riznicsenkó), Petrecsko (Lacz­kó), Nagy Zs. (Fülöp), Buda, Szics, Csutora, Sramkó, Hadházi, Katona. Edző: Szala Ákos. Vitelki Zoltán: A találkozó végén is megvolt az esélyünk az egyenlítés­re, úgy érzem az egy pontra rászol­gáltunk volna. A helyzeteink megvol­tak, de a végjáték egy kicsit döcögő­sebb volt. A mostani, valamint a Sal­gótarján elleni hazai vereségünk iga­zán fájó, de tanulnunk kell a hibáink­ból, hogy a folytatásban jobb teljesít­ményt nyújthassunk Szala Ákos: Két gólt tudtunk rúgni, ami a Tiszaújváros mostani formá­ját nézve jó teljesítmény. Eltiltottja­ink és sérültjeink miatt csupán 13 me­zőnyjátékossal érkeztünk a találkozó­ra. Biztos védekezésből építettünk a kontrákra, ami be is jött. Két helyzet, két gól, maximálisan elégedett va­gyok a fiúkkal. DVSC II. -Sényő 5-1 Békéscsaba - DVTK II. 0-2 Füzesgyarmat - BKV Előre 1-1 Kisvárda II. - DEAC 0-1 Eger - Jászberény 1-0 Hajdúszoboszló - Hidasnémeti 0-0 Kazincbarcika - Törökszentmiklós 2-1 Tiszafüred - SBTC 1-1 Újpest II. - Tállya (szerdán) Í KőxmnkezikTí^^f«~d­ű­lő) 2022. április 3., vasárnap 11:00 DVTK II. - Tiszafüred 16:00 Törökszentmiklós - Békéscsa­ba II. Hidasnémeti - Kazincbarcika Putnok - Hajdúszoboszló Jászberény - Tiszaújváros Eger - DEAC BKV Előre - Kisvárda II. Sényő - Újpest II. DVSC II. - SBTC Tállya - Füzesgyarmat A vendégek kapusa, Cserepka sok tiszaújvárosi támadás végére tett pontot Egy negyeddel nem lehet nyerni KOSÁRLABDA: Az alapszakasz utolsó mérkőzését hazai pályán ját­szotta a Phoenix. A DEAC U23 csa­patával küzdött meg, a győzelem azonban sajnos ezúttal is elmaradt. Phoenix KK - DEAC U23 64-79 (13-14, 9-21,27-17, 15-27) Tiszaújvárosi Termálfü­rdő Phoenix KK: Drahos Gábor (11/6), Gerőcs Roland Bálint (7/3), Hegedűs Ger­gely (9/6), Molnár Bence (9/9), Jor­dan Madrid-Andrews (27). Csere: Drizner Gábor (-), Hajdú Boldizsár (-), Frikker Marcell (1), Taskó István (-), Szabó Norbert (-), Kovács Zoltán (-), Asszú Ádám (-). Vezetőedző: Sis­ka János. A találkozó elején sokáig előnyben volt a Phoenix, ekkor azonban meg­született a debreceni egyenlítés, és bár egyszer még sikerült vezetni, vé­gül egypontos lemaradással zárult az első etap. A második negyedben a ti­szaújvárosi fiúk nem tudták megaka­dályozni a különbség növekedését. A félidőhöz 22-35-ös állással jutottak el. A nagyszünet alkalmat adott Sis­ka János vezetőedzőnek arra, hogy rendezze a sorokat, és ezek után re­mek harmadik etapot játszott a Pho­enix, utolérte riválisát. Az ezt követő fordítást azonban nem tudta tartós ve­zetésre váltani, de Drahos találataival továbbra is versenyben maradt. A ne­gyedik játékrész jól indult, az egyen­lítés és fordítás helyett azonban a DEAC fölénye érvényesült. Ráadásul az utolsó percek sietsége lazított a vé­dekezésen, így végül tizenöt egység­gel maradt le a hazai csapat. Siska János: Amíg a szerkezetünk megvolt a pályán, addig szoros mér­kőzést játszottunk, amikor ez meg­bomlott, már nem tudtunk változtatni. Játszottunk egy jó mérkőzést, a ráját­szás előtt ez mindenképp jót tett. Tóth Viktor: Pár játékos komoly sze­repet vállalt a tegnapi NB I-es mérkő­zésen is, érezhető volt, hogy fáradtak vagyunk egy kissé, tompák, de úgy gondolom, hogy nagyot küzdöttünk, és sikerült behúznunk a mérkőzést. Megbomlott a csapat szerkezete.