Újszászi Híradó, 2022 (32. évfolyam, 1-12. szám)

2022-09-01 / 9. szám

A Újszászi Híradó SPORT E­rzsébet-tábori lábtoll-labdázás­ ­ Augusztus 16-án a Badacsonnyal szemben, közvetlenül a Balaton-par­­ton fekvő, nagyon szép helyen lévő fonyódligeti nemzetközi Erzsébet-tá­­borban lábtoll-labdáztak az Újszászi VVSE versenyzői. Fehér János vezeté­sével a Bubori Hajnalka, Diós Letícia, Ézsiás Lotti, Farkas Lilla, Steczina Nikol összeállítású lánycsapat érkezett a haj­nali vonattal a táborba, ahol egy nagy sátorban állították fel hálóikat a játék­hoz. A hálóállításban segítségükre volt a tábori sportnap szervezője, Gyenis Martin szederkényi testnevelő tanár, aki a seregélyesi diákolimpiáról jól is­meri az újszászi lábtoll-labdázókat. A táborban a Békés megyei Csorvás Gyulyás Mihály Általános Is­kolájának tanulói és Ukrajnából érke­zett menekült gyerekek nyaraltak. A csorvásiak nagyon lelkesen játszot­tak. Voltak közöttük olyanok, akik az egész délelőttöt végig lábtoll-lab­­dázták. Az ukrajnai gyerekek eleinte messziről nézték a számunkra isme­retlen játékot, majd nekibátorodva, a nyelvi nehézségeket is legyőzve ők is bekapcsolódtak a játékba. A kétórás játék után finom ebéddel és kellemes balatoni fürdéssel zárult az újszá­­sziak fonyódligeti programja. Fehér János XXXIX. Tatai Minimaraton rendezők a verseny kezdési időpont­jával visszatértek a hagyományokhoz, és augusztus 6-án, szombat délután 16 órai rajttal rendezték meg a 39. Tatai Mini­maraton és Félmaraton nemzetközi utcai futóversenyt. A futók körében leghangu­latosabb versenyként számontartott tatai futás különlegessége az is, hogy a korábbi 38 futásnak mindnek volt újszászi részt­vevője. A sorozat most sem szakadt meg, mert Új­szász most is népes, 12 fős csapat­tal nevezett. A többség már futott Tatán. Most is volt egy újonc. Sebők Roland elő­ször teljesítette a tatai 13.5 kilométert. Fu­tás közben többen felismerték a piros fri­­zurás Tik-tok sztárt. Fehér János 39. alka­lommal rajtolt. Ketten, ő és a tatai dr. Répássy György büszkélkedhetnek 39 rész­vétellel. A kezdésre a nagy hőség megenyhült. Elviselhető melegben, helyenként erős szélben futottak a versenyzők. A létszám a szokásosnál kevesebb volt. Közel 400-an futottak. A legnépszerűbb a minimaraton volt. Az Öreg-tó és a Cseke-tó megkerülé­se után a vár kapujánál lévő célban ért vé­get a futam. 169 férfi és 65 nő teljesítette a 13,5 kilométert. Népszerű volt a váltó, amelyben hárman teljesíthették a mini­maratont. 17 női és 42 férfi váltó küzdött a helyezésekért. A 21 kilométert 42 férfi és 9 nő futotta végig. Az újszásziak jól futottak. A várudvar­ban tartott eredményhirdetésen kétszer szólították őket a dobogóra. A leggyor­sabb egy órás idővel Bakos Dávid volt. A 19-24 évesek között harmadik helyezést ért el. Fehér János a 70-74 évesek között lett bronzérmes. A Diós Letícia, Kovács Brigitta, Kis Csenge Czíz trió az 51-100 év össz életkorú női váltók versenyében épphogy lemaradt a dobogóról. Negye­dik helyen értek célba. A legjobb újszászi eredményt a korábban Új­szászon sporto­ló, most Győrben dolgozó és ott sportoló Battyányi Attila érte el. Abszolút 8.-ként, 56:09-es idővel a 45-49 évesek között 1. helyezést ért el. A minimaratonok után az Öreg-tó hűs vizében szokott lazítani az újszászi csa­pat. Két alkalommal sárkányhajózás is szerepelt a programban. A délutáni kez­dés és a hosszú eredményhirdetés miatt ezek a vizes programok elmaradtak. He­lyette a verseny előtt az 907-es bánhidai győztes csata emlékére 1907-ben állított, Tatabánya fölé magasodó, Európa legna­gyobb madárszobrához, a Turul-szobor­hoz tettek egy rövid kirándulást az újszászi futók. Bubori Hajnalka, Ézsiás Lotti, Steczina Nikol, Farkas Lilla, Diós Letícia és Fehér János (Fotó: Gyenis Martin) Lefutották a 39. Tatai minimaratont 28 2022. szeptember