Vác - Váci Napló, 2007 (16. évfolyam, 1-52. szám)

2007-03-13 / 21-22. szám

Váci Napló Eltángálták a váciakat Győrben Valami megint nem stimmel! KÉZILABDA Alig egy hónapja szörnyülköd­­ve írtuk, hogy a Váci NKSE két együttese összesen 76 gólt ka­pott Dunaújvárosban. Sajnos ezt a “teljesítményt” is sikerült a mieinknek alulmúlni Győrött: a felnőtteket 42, a fiatalokat pe­dig 50 találattal küldték padló­ra a hazaiak!­ Győri Audi ETO KC - Váci NKSE 42-19(18-9) Győr, 1600 néző. Vezette: Herceg, Sápi. Győr­­ gólszerzők: Görbicz 7 (1); Dokic, Vérten 6-6; Bradeanu, Gogirla 4-4; Radulovics, Spiridon 3-3; Bódi, Hornyák, Kovacsicz, Temes 2-2; Juhász 1. Edző: Róth Kálmán. VNKSE: Juhász - Orbán 3, Farkas 3, Rábai 1, Őri 1, Veszeti 4 (2), Belső 2. Csere: Gridnyeva (kapus), Schmidt 1, Trufán 2, Brecska, Bagócsi, Lázár 2 (2). Edző: Kenyeres József. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 5/4. Az eredmény alakulása: 10. perc: 8-0 (!); 16. perc: 11-5; 22. perc: 13-7; 44. perc: 31-14; 50. perc: 36-16. Újabb visszaemlékezés: az említett dunaújvárosi zakó után Győrbe kupameccsre látogatott csapatunk, ahol 20 góllal ma­radt alul. A jogosnak tűnő ma­gyarázat szerint a nagy különb­ség részben Veszeti Judit távol­léte miatt jött létre. Most viszont pályán volt (két akció- és két hetesgólig jutott) a góllövőlista éllovasa, a vereség azonban még csúfosabb lett... Nagy elánnal rontott a mie­inkre a bajnoki cím védője. Gyorsan elhúztak a hazaiak (a váciak 8-0 után szerezték első góljukat), majd az első játékrész második felében már kiegyen­lítettebb volt a küzdelem. A szü­netet követően azonban tovább romlott a vendégek szempont­jából az “egyet dobok, kettőt ka­­pok”-sorozat. A győrieknél minden mezőnyjátékos betalált a kapunkba. Folyamatosan (és fájdalmasan) nőtt a különbség, a mienknél az egyetlen pozití­vumot az jelentette, hogy a baj­nokságban első ízben léphetett pályára a súlyos sérülés után fel­gyógyult Lázár Szilvia. Aztán, hogy az utóbbi egy hónap súlyos vereségeinek a ki­tűzött terv füstbeszállása miatti elkeseredettségen kívül milyen egyéb okai vannak, azt csak ta­lálgathatják a szurkolók. Vala­mi viszont megint nem stimmel­het a csapat (a klub?) körül! Keresztúri Gyula Két fordulóval a bajnoki alapszakasz vége előtt - a mieink március 24-én a Cornexit fogadják 17 órakor, majd 30-án este hatkor a Fradihoz látogatnak - matematikailag is eldőlt, hogy a Váci NKSE a 9. helyen zárja ezt a kört. A csapat hátránya négy pont a Vasas mögött, de az egymás elleni eredmények az angyalföldieknek kedveznek. A 10. helyen öt ponttal lema­radva a békéscsabaiak következnek. Tehát az április 22-én in­duló rájátszás során a 9-12. helyért vívandó újabb hat forduló­ban a váciak 4 bónusz ponttal kezdik a versengést, a viharsar­kiaknak 3, a makói együttesnek 2, míg a Spartacusnak 1 pon­tot írnak jóvá a kezdő tabellán. Váci mérleg: egy győzelem, egy döntetlen __________________SAKK__________________ A Váci Sakk Club két csapata is asztalok mellé ült a bajnokságá­ban. Az NB II-es csapatbajnokságban Fóton vendégeskedett a váci csapat: Fót - Vác 5 - 7. A váci csapatból győzött: Cseke Richárd, Fekete József, Hönsch Pál, Tajber Csaba, Trajber Dáni­el, döntetlent ért el: Bauer Péter, Bagyánszki Attila, Veres István, és Fendrich Zoltán. A Pest megyei PR osztályban: Törökbálint- Vác 2,5 - 2,5. A váci játékosok közül nyert: Dér Ervin és Solti Gergely, döntetlent ért el: Burik József. »» Humánum Temetkezés «« Tel.: 27/313-152. Vác, Rákóczi tér 3. 17 VKSE: ahogy illik K­ZLABDA A várakozásoknak megfelelő­en fölényes magabiztossággal verte sereghajtó ellenfelét NB II-es kézilabda csapatunk: Váci KSE - Tarján SE 34-19 (15-9) Vác, 100 néző. Vezette: Palkovits, Babity. Váci KSE: Csizmazia - Varga 5, Lovrek 3, Jacsó, TA­MÁS 6, Sólymos 2, HAJDÚ 8. Csere: ERDŐS (kapus), Ke­rékgyártó 2, Grabecz 3, Doroszlai 2, Szikra, Krizsov­­szki 2 (1), Bognár 1. Edző: Balogh Zoltán. Tarján - legjobb góldobó: Reiner 7. Edző: Nagy Péter Kiállítás: 6, illetve 2 perc. Hétméteresek: 1/1, illetve 4/2 Az eredmény alakulá­sa: 10 perc: 4-4; 20. perc: 10- 7; 25.perc: 12-8; 40. perc: 20-13; 50.perc: 27-17. Ezúttal is álmosan kezd­tek a mieink és a vendégek meglepően bátor játékkal az első negyedórában tartani tudták a lépést. Aztán első­sorban Hajdú Tamás révén a szünetre féltucatra nőtt az előny. Sportszerű volt a ta­lálkozó, a váciak cserekapu­sa, Erdős Zoltán ismét bizo­nyította tehetségét és bravúr­jai segítségével fokozatosan húztak el Balogh Zoltán edző tanítványai. A mérkőzés záró szakaszában további ifjúsági korú játékosok kaptak lehe­tőséget, majd súlyos térdsé­rüléséből felépülve Bognár László is góllal tért vissza csapatába. A Váci KSE a következő fordulóban vasárnap a Pénz­ügyőr otthonában lép pályára. Keresztúri Gyula Két tanulságos mérkőzés A szakemberekre vár az értékelés KÉZIALBDA A váci klub ifjúsági csapata az elmúlt hét során két tét­mérkőzést is játszott. Szer­dán az Országos Ifjúsági Kupa negyeddöntőjében fo­gadták Majoros Gusztáv ta­nítványai a székesfehérvári utánpótlást. Mint már a mie­ink összecsapásain megszok­hattuk, rengeteg gól esett most is. A félidőben 20-15- re vezettek a hazaiak, ám az előny a szünet után pillana­tok alatt elfogyott. A foly­tatásban fej-fej melletti küz­delem dúlt, majd rendkívül izgalmas végjátékban 39-38- ra nyert a Vác. (A döntetlen a vendégek elődöntőbe jutá­sát jelentette volna.) Az edző értékelése szerint a 10 gólt dobó Bagócsi Barbara mel­lett Laki Laura (képünkön) és Mezei Tímea tette a leg­többet a sikerért. A közös helyszínen rendezendő né­gyes finálé sorsolását márci­us 19-én tarják. A vasárnapi bajnoki aztán már egy egészen más kategó­ria: Győr ifi - Váci NKSE ifi 50-25 (25-9)! A részletekkel - úgy vélem - ezúttal nem ér­demes különösképpen foglal­kozni (a szakembereknek an­nál inkább!), örüljünk inkább a fiatalok kupában elért sike­rének. »» Klimász János kőfaragómester «« Vác, Avar u. 16. Érdeklődni lehet: 27/510-335, 06-30/9345-214. Sírkövek, kripták készíté­sét vállalom. Részletfizetési kedvezmény! E-mail: klimasz@vnet.hu: www.klimasz.hu.