Vác - Váci Napló, 2011 (20. évfolyam, 52-104. szám)

2011-11-22 / 93. szám

9 Váci Napló A végén jött a csattanó: újabb hazai győzelem! A Szolnok, Hegedűs, meg mögötte a zenekar Labdarúgás. Az NB II 14. for­dulójában: Dunakanyar-Vác - Szolnoki MÁV 1-0 (0-0). Vác, 250 néző. Vezette: Fábián M. (Varga Zs., Panyi Gy.). Vác: Héger 6 - Kroner 7, Pálos 6, Tányéros G. 6, Hegedűs Cs. 7 - Rabold 6 (Papp K. 0, 91.), Albert 6, Arany Z. 5, Berki 5 (Sza­bados T. 0, 68.) - Rusvay 6 - Michel 5 (Lovrencsics B. 0, 87.). Vezetőedző: Híres Gábor. Gólszerző: Hegedűs Cs. a 89. percben. Kisebb késéssel, hideg időben kezdődött a mérkőzés, amelynek elején a vendég szolnokiak léptek fel kezdeményezőbben: a 3. perc­ben Antal baloldali szabadrúgását Vári fejelte Héger kezébe. Továbbra is eseménydúsan tel­tek a percek, a 9. percben Rábold jobboldali szabadrúgását Tányé­ros fejelte fölé, majd a 17. perc­ben egy kiugratást követően Ber­ki lőtt a tizenhatos bal sarkáról szintén fölé. Bár a Szolnok töb­bet birtokolta a labdát, a mieink ellentámadásai gólt hordoztak magukban. A 34. percben Rábold újabb szögletét Arany fejelte nem sokkal a jobb felső sarok mellé. A félidő hajrájában a vendé­gek is eljutottak a váci kapuig, egy szöglet után Szepessy lőtt fölé, majd Antal távoli szabadrúgása jött ki Hégerről, de a kipattanó után Pálos tisztázott. Végül­­ Jáöob jobb oldalról elvégzett sza­badrúgása egy fejen megcsúszott, a hosszún érkező Albert lőhetett, de a próbálkozás kapu fölé ment - igaz, a középpályást kilökték, azonban a játékvezető tizenegyes helyett kirúgást ítélt. Szünet után is támadásban maradtak a mieink: elsőként a 47. percben Rábold jobboldali sza­badrúgását a hosszún álló Albert fejelte fölé. Nyolc perccel később Albert hozta fel a középpályáról a labdát, kiugratta Michelt, aki ajtó-ablak helyzetben, csupán a kapussal szemben állva sajnos a bal sarok mellé lőtt! A percek múlásával egyre job­ban nyomott a Szolnok, de zicce­rig szerencsénkre nem jutottak el. A 64. percben egy baloldali szög­let után Berkit lekönyökölte Papp, de a bíró sípja néma maradt, ám­bár fiatal játékosunk a durvaság következtében agyrázkódást szen­vedett és felrepedt a szája is, így kórházba kellett szállítani, ahol bent tartották megfigyelésen. A hajrában egyre inkább fokozódtak az izgalmak, mindkét csapat meg­nyerhette volna a mérkőzést. A slusszpoén mégis a legvé­gén következett: a 89. percben a védelemből előretörő Hegedűs ugratta ki a bal oldalon Rusvayt, a csapatkapitány egy csel után beívelt és a remekül érkező He­gedűs 8 méterről a jobb alsó sa­rokba fejelt (1-0)! A gól pillana­tában eksztázis lett úrrá többeken, de még ki kellett húzni a három perces hosszabbítást, amelynek legmelegebb pillanata az a jele­net volt, amikor egy szöglet után még Rézsó kapus is feljött, a be­ívelés után ide-oda pattogott a lab­da, a váci védők a tumultusban először nem tudtak felszabadíta­ni, aztán végül mégis kikerült a tizenhatosról a labda. A győzelemmel a csapat vég­re elkerült a kieső helyekről, so­rozatban harmadik hazai bajnoki­ját nyerte meg és ezért minden dicséretet megérdemel, hiszen a küzdőszellem és a harcos játék az éllovas legyőzését jelentette. Híres Gábor: - Van egy csodá­latos Hegedűsünk, aki elhúzta a Szolnok nótáját, de ehhez kellett a háttérben egy jól működő zene­kar is. Hegedűsön kívül Rusvay, Pálos és Kroner teljesítménye volt különösen kiváló. (F. B.) Gombos góleső Szektorlabda. A váci bajnokság 5. fordulójában nem a kapusok ját­szották a főszerepet, tíz mérkőzé­sen hatvan gólt rámoltak be egy­másnak a fiúk. Ezen gólok közel fele fűződik Szathmáry Károly ne­véhez, aki makulátlan teljesít­ménnyel végzett az élen, megelőz­ve Laczkó Balázst és Kollár Tibort. Összetettben is az élre állt Karcsi, leszorítva a most negye­dikként záró Deményt az első helyről, akit Laczkó egyelőre csak megközelíteni tudott. Nem kis meglepetést okozott, hogy Ko­vács Balázsnak nem sikerült mér­kőzést nyernie a nap folyamán, igaz, Tibi elleni mérkőzése nem is került lejátszásra,­­szektor­­se­ ghost. hu) »» Klimász János kőfaragómester «« Vác, Avar u. 16. Érdeklődni lehet: 27/510-335,06-30/9345-214. Sírkövek, kripták készítését vállalom. Részletfizetési kedvezmény! E-mail: klimasz@vnet.hu; www.klimasz.hu. A labda száll, a bíró csak néz és áll. A váci Berkit lekönyökölték, a fiatal játékosunk a durvaság következtében agyrázkódást szenvedett és felrepedt a szája is, így kórházba kellett szállítani, ahol bent tartották megfigyelésen (fotó: Füzesi Bálint) Sorsoltak a kupákban Kézilabda. Csütörtökön a Ma­gyar Kézilabda Szövetségben elkészítették a női és férfi Ma­gyar Kupa negyedik fordulójá­nak sorsolását. A hölgyeknél a legjobb nyolc közé jutásért vívott párharcok­ban már részt vesznek az előző élvonalbeli bajnokságban első négy helyen zárt együttesek is, így most kapcsolódik a küzdel­mekbe a Váci NKSE hölgyko­szorúja is. Ökrös Csaba tanítvá­nyai az EHF kupasorsolás után most sem panaszkodhatnak, hi­szen elkerülték az NB I-es rivá­lisokat. A hivatalosan 2012. ja­nuár 25-ére kiírt játéknapon a mieink a másodosztály Keleti csoportjában jelenleg harmadik egriek otthonába látogatnak. A váci férfi gárda is másod­­osztályú ellenfelet kapott, még­pedig a másik csoportban má­sodik helyen álló törökszent­­miklósiakat. A bajnoki és kupa­folytatásban már IPG Hungary- Váci KSE-Taxi2000 néven sze­replő Csík-legénység december elején utazik ellenfeléhez. A mérkőzés december 6-án ked­den este hét órakor kezdődik. Mindkét csapatunk egy ta­lálkozón lép pályára a tovább­jutásért. A nőknél nyerni kell a továbbjutáshoz, míg a VKSE egy esetleges döntetlennel is bejuthat a negyeddöntőbe. (vac.hu)