Hétfői Hírek, 1959 (3. évfolyam, 1-52. szám)

1959-08-31 / 35. szám

Ki vagy te rém, kérdi Tantered lovag „Az ember tragédiájában” és bizonyára ezt kérdezték vasár­nap este a magyar labdarúgósport szakvezetői, sze­relmesei is. A bajnokság vasárnap lejátszott fordu­lójában ismét felütötte fejét a Rém, a góltalanság réme. A vasárnap pályára lépett tíz NB I-es csa­pat fele nem tudott gólt rúgni! Ez bizony rányomta bélyegét a fordulóra. A Népstadion közönsége is IS0 perc alatt, négy csapattól, mindössze egy gólt látott, az is tizenegyesből született! A gólszegénységtől függetlenül is meglehetősen sivár játék jellemezte ezt a fordulót. Talán csak­ a táblázat szerinti rangadó, a Diósgyőr—Dorog mér­kőzés kivétel ez alól a megállapítás alól. A diós­győriek újabb győzelmükkel a bajnokság élére ke­rültek. A sok negatívum mellett­ azonban örömmel kell megemlíteni, hogy a mérkőzések jóval sport­szerűbb légkörben zajlottak le, mint a megelőző fordulóban. Ferencváros—Csepel 1:0 (0:0) NÉPSTADION, 50 000 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: KATONA Ferencváros: Horváth — Berta, Mátrai, Dalnoki — Vilezsál, De­­kány dr. — Rákosi, Albert, Friedmanszky, Orosz, Fenyvesi. — Csepel: Tóth I. — Kóczián II., Mednyánszky, Takács — Ughy, Klejbán — Sátori, Tóth I. Gon­dos, Pál, Fülöp. Szeles időben került sor a bajnok Csepel és a Ferencvá­ros közötti rangadóra. Az első félidőben a zöld-fehéreket se­gítette a szél, de ezt a Ferenc­város nem tudta kihasználni. Kiegyensúlyozott játék folyt a mérkőzésnek ebben a részé­ben, hajszállal a ferencvárosiak voltak a veszélyesebbek. A félidő utolsó percei csepeli fölényben teltek el. Két érde­kes mozzanat érdemel emlí­tést: Friedmanszky az egyik oldalon, Tóth IX. a másik ol­dalon, szinte közvetlen egymás után hibáztak óriási helyzet­ben, teljesen őrizetlenül ha­gyott kapuk előtt. A második félidőben a Cse­pelt segítette az erős szél. Még­is a ferencvárosiak támadtak újra egészségesebben. Szinte hajszálra meg­smétlődött Friedmanszky esete, a közép­csatár most 8 méterről várt ki nagyszerű helyzetben és így még közbeléphettek a csepeli védők. A csepeli védők nagyszerű teljesítmény nyújtottak. Ughy, aki a védekező munkában is segített, a mezőny legjobbja volt. A 32. perc mozgalmas eseményt hozott: Fenyvesi lö­vésébe Mednyánszky rohant bele, a labda a karját érte és a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Vilezsál nagy nyugalommal a kapu bal­sarkába helyezte. 1:0. A csepeli rohamok — közte egy újabb Tóth II. helyzet — eredménytelenek maradtak. A mérkőzés rövid összefoglalója: jó védelmek, gólképtelen csatársorok, a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. A Ferencvárosból Bertát, Mát­rait, Vilezsált, Rákosit és Fenyvesit, a Csépléiből pedig Tóth I.-et, Kóczián II.-t, Ta­­kácsot, Ughyt, Kleibánt és Fáit dicsérhetjük. Ajtay György Szeged—Vasas 1:1 (1:0) . SZEGED, 15 000 NÉZŐ,­ ­ Szeged: Mészáros — Baráth, Portörő, Kürtösi — Dezsőfi, Zallár, — Szabó, Nemes, Hajós, Polyvás, Boros. — Vasas: Szentmihályi — Kárpáti, Bundzsák, Sárosi — Szilágyi n., Berendi — Hadaly, Kékesi, Csordás, Matesz, Lenkei. A hazai csapat nagy lelke­sedéssel vetette magát a küz­delembe, s az első félidőben Boros révén a vezetést is megszerezte. (1:0.) Változatos, jóiramú játékkal folytatódott a mérkőzés. Szü­net után a Vasas támadott többet, egyenlíteni akart a budapesti csapat. A tervsze­rűtlen támadások azonban so­káig nem hoztak eredményt. JÁTÉKVEZETŐ: FÜLÖP A 39. percben a kaputól 20 méterre Bundzsák szabadot rúgott. A szegediek lövést vártak, arra helyezkedtek. Bundzsák azonban Raduly elé gurított. Nagy tömörülés tá­madt a szegedi kapu előtt és Raduly lövése a Vasas egyenlítő gólját jelentette. 1:1. A gól után a szegediek heve­sen tiltakoztak, a játékvezető azonban — a partjelző meg­kérdezése után — megerősí­tette ítéletét. Jók: Portörő, Zallár, Baráth és Polyvás, illetve Sárosi, Bundzsák, Raduly és Kárpáti. U. Dózsa-MTK 0:0 NÉPSTADION, 60 000 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: PÓSA MTK: Gelei ■— Falicskó, Sípos, Lantos — Nagy, Kovács m­. — Sándor, Sas, Bödör, Molnár, Szim­­csák. — U. Dózsa: Török — Rajna, Várhidi, Győrvári — Szini, Bor­­sányi — Nagy, Göröcs, Szusza, Kuharszló,­ Tóth. A kettős műsor főmérkőzé­­sérre erősen beborult. Érdekes­ség volt, hogy az MTK-ban az ifjúsági Sas személyében új já­tékos mutatkozott be az NB I.-ben. A kék-fehérek és a lila-fehérek rangadója soro­zatos Dózsa-támadásokkal kez­dődött. Míg az újpestiek töb­bet, az MTK veszélyesebben rohamozott. Már a mérkőzés elején kitűnt a higanymozgá­sú Sándor, aki magára vonva a Dózsa védelmét, nagyszerű helyzeteket dolgozott ki. Bödör kétszer is hibázott „ordító” helyzetben. A liláknál Szusza csillogtatta már az első percekben — ezen a mérkőzésen is — nagy lövő­tudását. Húsz perc után ellaposodott játék, eléggé unalmassá vált. Teljesen hiányzott mindkét csapat játékából az ötletesség, a kombináló képesség. Így fe­jeződött be az I. félidő, csak a szüneti totó-tombola „rázta” kissé fel a közönséget. A második félidő eleje sem okozott különösebb izgalmat. Sándor majd Molnár előtt kí­nálkozott helyzet, de mindket­ten kihagyták. Ezután percekig a Dózsa­­ostromozott, Göröcs „alakításán” jött tűzbe a kö­zönség. Hosszú és meddő mezőnyjá­ték után végre Szimcsák kö­zeli fejese veszélyeztette a li­lák kapuját, majd Kuharszky ragyogó lendülettel tört ka­pura, de éles szögből fölé lőtt. Az utolsó öt perc az újpestiek rohamaival telt el, de a győ­zelmet már nem sikerült ki­csikarni. A nézők elégedetle­nül távoztak a kettős rangadó­ról, hiszen a 180 perc alatt mindössze egy gólt láthattak — azt is 11-esből... A kék-fehérek csapatából Geleit, Sípost, Lantost és Sán­dort, az újpestiek közül Törö­köt, Várhidit, Győrvárit és Nagyot említhetjük meg külön. Diósgyőr—Dorog 2:0 (0:0) DIÓSGYŐR, 20 000 NÉZŐ, Diósgyőr: Hódi — Werner, Szi­geti, Paulás - Török, Sólymos — Iván, Csányi, Kiss, Papp,­ Pál.­­ Dorog: Ilku — Láng, Lakat, Fel­legi — Pálmai, Prohászka — Ké­kesi, Varga, Monostori, Andris, Cseri. Az első félidőben változatos, jóiramú mérkőzést vívott a két csapat, de gólt egyik sem tudott ebben a játékrészben elérni. A második félidőben a hazai csapat már a 10. percben Iván révén megszerezte a vezetést. 1:0. A mérkőzés második, egyben utolsó gólját a 45. percben rúgta a hazai csapat. A góllövő ezúttal a közép­csatár, Kiss volt. 2:0. A Diósgyőrből Szigeti, Paulás, Török, Iván és Papp, a ven­dégcsapatból Lakat, F­ellegi, JÁTÉKVEZETŐ: PÓSFAI Pálmai, Prohászka és Monos­tori dicsérhető. Az M­­T 1 állása Első ízben rendezték meg vidé­ken — Miskolcon — a Színészek— Újságírók hagyományos labdarúgó­mérkőzést. Mintegy 5000 főnyi kö­zönség előtt, nagyszerű esztrád­­műsor keretében, izgalmas, érde­kes mérkőzést játszott a két csa­pat. Az eredmény 1:1. A színészek gólját Bodrogi, az újságírókét Muha szerezte. 1. Diósgyőr 5 3 2 — 3:4 8 2. MTK 5 2 3 — 12:7 7 3. Ferencv. 5 2 3 — 5:3 7 4. Bp. Honvéd 5 3 1 1 13:9 7 5. Dorog 5 2 2 1 6:4 6 6. U. Dózsa 5 2 2 1 6:5 6 7. BVSC 5 3 — 2 8:7 6 8. Szeged 5 X 3 1 5:7 5 9. Tatabánya 5 1 2 2 4:4 4 10. Vasas 5 — 4 X 7:9 4 11. Csepel 5 1 1 3 5:8 3 12. Pécs 5 — 3 2 3:6 3 13. Sal BTC 5 — 2 3 5:9­2 14. Szombati 1. 5 — 2 3 6:11 2 TOTÓ-POSTA A TOTO A H. H. tippjei Egyetértés—Jászberény 2:0 1 ., Kecskemét—Orosháza 2:0 35 heti telitalálata Cl OO. Hétre Pénzügyőrök—D. Bánya­ 3:0 OvJ. N­K211 SZVSE—Bp. Előre 1:0 1. MTK—U. Dózsa 0:0 x 1. Csepel-MTK x 1 Debrecen—Ózd 2:1 2. Ferencv.—Csepel 1:0 1­­ 2. Dorog—Bp. Honvéd 1x2 Nagybátony—Szolnok 0:0 3. Diósgyőr—Dorog 2:0 1 3. Sal BTC—Ferenc 0. 1 4. Tatabánya—Pécs 2:0 11 4. Tatabánya-BVSC 1 NYUGATI CSOPORT 5. Szeged—Vasas 1:1 x 5. Pécs—Diósgyőr x 1 6. Bp. Spart.—Misk. 2:4 2 1 6. Sztáliny.-Győr 2 x Budafok—Komló 1:0 7. UTTE—Borsod 0:1 2 7. Pápa-Vác 1 Szállítók—BVTK 4:1 8. Egyetért.—Jászberény 2:0 1 1 8. Magyaróvár—Székesf: 2 1 ZTE—Láng 3:1 9. Ózd—Debrecen 1:2 2 1 9. BVTK—Budafok 1• x 2 1 Győr—B. Spartacus 2:1 10. Nagybátony—Szolnok 0:0 x ■ 16. B. Spartacus—ZTE 1 Vác—Sztálin város 1:0 11. Budafok—Komló 1:0 1 | XI. Bp. Előre-Kecskemét 1 Kapos­vár—Oroszlány 4:2 17. Kaposvár—Oroszlány 4:2 1 22. Orosháza—Egyetértés­­ 2 Székesf.—PVSK 2:0 Tatabánya—Pécs 2­0 (1: 0) TATABÁNYA, 9000 NÉZŐ, JÁTÉKVEZETŐ: BOROS­ DR. Tatabánya: Grosics — Hetényi, Polgár, Molnár — Szepesi (Sze­­dunka), Peller — Rappai, Bukovi, Dombai, Lahos, Deli — Pécs: Zelenik — Farkas, Kocsis, Hegyi­­— Plock, Kresz — Freppán, Schwarz, Horváth, Rupity, Kovács. A hazai csapat nagy iram­ban kezdett, már az első per­cekben is fölényt harcolt ki. A félidő egyetlen gólját mégis csak a 44. percben szerezte meg a középcsatár Dombai. 1:0. Szünet után változatos játék alakult ki. A 25. percben újra a hazai csapat ért el gólt. A Bukovi buktatásáért megítélt büntetőt Lahos értékesítette. 2:0. g Jók: Polgár, Szepesi, Dombai, illetve Hegyi, Plock és Rápity. Komló újabb veresége KELETI CSOPORT Miskolc—Bp. Spartacus 4:2 Olimpiai előkészületek — igelben Lengyel sikerek születtek vasár­nap, a Bp. Honvéd és a Bp. Dózsa nemzetközi síugró verseny­én. A jól meglocsolt igeliten szélvészként siklottak alá a lengyel válogatott keret tagjai. Szép ugrásaikat sű­rűn követte a felcsattanó taps. Különösen jó eredményt ért el Tajner Wladislav, aki 42,5 m-es ugrásával új sáncrekordot állított fel. Tajner 221.9 ponttal nyerte a versenyt. Balszerencsésen versenyeztek a magyar válogatott síugrók. Csávás Lászlónak például 41 m-es ug­rása is volt, de bukott. Így kény­telen volt a 13. hellyel megelé­­gedni. A magyarok közül egyéb­ként a legjobb teljesítményt Csá­vás István nyújtotta. A magyar szakvezetők vélemé­nye szerint a két válogatott keret közös versenyei­­ nagy segítséget jelentenek a magyar olimpiai ke­ret további sikeres felkészülésé­hez. „Tíj” szereplőt fedeztünk fel a BVSC—Szombathely mérkőzésen. Annyiban volt új ,ez az arc, hogy eddig csak a pályáról ismertük. A sajtó részére kijelölt helyen most láttuk először Albert Fló­riánt, fiatal válogatott csatárun­kat. Tegyük azonban hozzá: örömmel láttuk. Szerényen ült a Népsport tudósítója mellett, szót­lanul jegyezte az akciókat, s kérdésünkre mondta el, hogy az MTI sportrovatánál dolgozik. Új­ságíró szeretne lenni: sportesemé­nyek krónikása. Sok szerencsét az új pályán, „Flóris’! Furcsa szokások A most folyó torinói Főiskolai Világbajnokság botrányos eseménye k­omolyan aggasztja a világ sportközvéleményt. Ismeretes, hogy az FVB nemzetközi rendezőbizottság a Kínai Népköztársaság sportolóit ismerte el kínai képviselő­nek, azzal a teljesen helytálló indokolással, hogy Taix szigetén nincsenek főiskolák és így főiskolai sportolók s­­csenek. A csangkaisekisták­ római diplomáciai képviselőin alaratmunkája azonban felháborító provokációra ragadta­ az olasz rendőrséget. A torinói pályaudvar előtti téren, résztvevő országok zászlói közül, a rendőrség eltávolítóa a Kínai Népköztársaság lobogóját. A nemzetközi sportszolidaritás keményen válaszolt provokációra: az FVB nemzetközi felügyelő és döntőbíró­sága, egyhangú tiltakozás után, úgy határozott, hogy le­vonja valamennyi résztvevő ország zászlaját, ha a rendi­ség továbbra is megakadályozza a Kínai Népköztársas­g lobogójának kitűzését. . A főiskolai játékok viharos történetében is példás botrányra vasárnap sor került. A Nemzetközi Főist. Sportszövetség svájci elnöke és a Nemzetközi Diák­szövő sporttanácsának vezetői sajátkezűleg vonták be Torinób a nemzetek lobogóit. Ezzel a szomorú közjátékkal fált most Torinóban a főiskolás sportolók világbajnoksága. Ilyen előzmények és ilyen jelenségek láttán — amik még el sem ültek teljesen a „Schur-ügy” hullámai — ne csoda, hogy a nemzetközi sportközvélemény mind nagyon aggodalommal tekint az olimpiai játékok elé. Hiszen Schul­tel is csak azért tagadták meg a beutazási engedélyt, íra," az NDK-ban él, dolgozik és sportol. Mind több sportembe­ren merül fel a kérdés: a reakciós olasz kormánykörök e a nagy sporteseményt is a szocialista tábor elleni hisztéri szolgálatába akarják állítani? Adrea Újabb három bajnokságot nyertünk a kajak-kenu EB-n Duisburgban vasárnap fe­jezték be az 1959. évi kajak­kenu Európa-bajnokság küz­delmeit. A magyar verseny­zők folytatták jó szereplésü­ket, s az igen erős nemzetkö­zi mezőnyben újabb három Európa-bajnokságot és négy második helyezést értek el. Ezzel a magyar versenyzők hét európabajnoki címet sze­reztek. Ragyogó teljesítmény! A vasárnapi futamok ered­ményei: K—1. (1000 méter) Európa­­bajnok: Szőllősi (magyar) 4:10.1, 2. Kiss (m) 4:14.2. C—1. (1000 m) Európa-bajnok: Ismail Cuc (román) 4:54.6, 2. Parti (m) 4:58.8. K—2. (1000­ m) Európa-bajnok Szente— Mészáros (m) 3:41.1, 2. Szől­lősi—Petrőczy (m) 3:44.4. K—2 női (500 m) Európa-bajnok Kiszelova—Seredink (szovjet) 2:03.8, ...4. Bánfalvi—Egresi (m) 2:06.8, 5. Tolnai—Kecskés (m) 2:10.6. C—2. (1000 m) Európa-bajnok: Hunics—­Dö­mötör (m) 4:51.0. 4x500 m ka­jakváltó Európa-bajnok: NSZK 8:01.2, 2. Magyarország 8:03.4. Szoros küzdelem a magyar—lengyel tornászviadalon Népes számú szurkolósereg néz­te végig a magyar—lengyel nem­zetközi tornaverseny második napját. Kíváncsiak voltak, hogy a következő számokban magyar sikernek lehetnek-e tanúi, vagy tovább folytatódik a lengyel győ­zelemsorozat? Vasárnap este ló­ugrással folytatódtak a küzdel­mek. Ebben a számban magyar győzelemnek, tapsolhatott a kö­zönség. Békési 9,5 ponttal győ­zött, míg a második helyen a lengyel Jokics végzett. Csapatban 46.30 pontos holtverseny alakult ki. A nők versenyében a talaj gya­korlatokat bonyolították le­. A második szám végén ismét ma­gyar siker született. Csapatban 20 század­ponttal sikerült a len­gyel lányokat­­megelőzni. Igaz, hogy az örömbe egy kis üröm is vegyült, mert Két, a lengyelek igen csinos és tehetséges üdvös­kéje egyéniben ismét első lett. Lengyelország női­­csapata a ta­laj gyakorlatok után is vezet 137,15 ponttal, szemben Magyarország 136,35 ponteredményével. Lapzárta és nyújtó, valamint a női fele­­után került sor a férfiak korlát más korlát gyakorlataira. Tihanyban is rajthoz áll a Grand Prix-győztes Ritter Jövő vasárnap, szeptember 6-án rendezi az Építők SE a hagyo­mányos tihanyi­­. motorversenyt. Ismét —­ de utoljá­ra — megjelen­­nek a külföldi és magyar ver­senyzők a kanyargós, keskeny hegyipályán. Idén kaptak erre utoljára engedélyt. Az Építőkhöz eddig főleg osztrák versenyzők nevezése futott be, de még több helyről várnak választ, elsősorban a környező országokból. A befu­tott nevezések között szerepel az idei Grand Prix oldalkocsis győz­tese, Ritter (NSZK) és a negye­dik helyezett osztrák, Pongratz neve is, valamint több osztrák versenyzőé. (Richter, Schneider, Böhm, Merinka és Sauerbon.)­­ Hem­éjük, hogy ezt a népes meze­zőnyt még több küföldi verseny­zővel kiegészülve láthatjuk majd a magyar gyorsasági bajnokság második fordítójában. Motoros rejtvénytúra versenyt rendez szeptember 12—13-án a Ma­gyar Honvédelmi Sportszövetség. A kis, közép- és nagymotorosok számára lebonyolításra kerülő, Bu­dapest—Tihany útvonalon húzódó versenyre minden motoros jelent­kezhet, tehát azok is, akik nem MHS-tagok. Jelentkezés: V. Be­loiannisz utca 1.. .I.. Magyar sikerek Torinóban A torinói Nemzetközi Főiskolai Játékok vasárnapi küzdelmei so­rán két sportágban jutottak szó­hoz a magyar versenyzők. Az 1500 m-es gyorsúszás második előfuta­mában Kádár 20:41,6-os idővel győzött, s ezzel bejutott a döntő­be. Megkezdődtek a férfi tőrcsa­patok küzdelmei is. A magyar együttes a második csoportba ke­rült, az angolok és a jugoszlávok mellé. Jól kezdtünk, 9:2 arányban simán legyőztük a jugoszlávokat, s mivel az angolok is győztek Ju­goszlávia ellen, velük együtt be­jutottunk a legjobb nyolc közé. Női úszóink fejlődését mutatta­­ az országos bajnokság Egy héttel a Reutlingen visszavágóját jelentő Magyar­­országi NSZK úszóviadal előtt különös figyelem fordult az országos úszóbajnokság felé Az első két napon többnyire mérsékelt eredmények szület­tek. Egyedül Várszegi Lajos (FTC) ért el kiemelkedő időt, országos csúcsot a 400 m-es vegyesúszásban. A küzdelmek harmadik, s egyben befejező napja is egy országos rekor­dot hozott. A 100 m-es női mellúszásban Killermann Klá­ra (FTC) érte el ezt az új csú­csot, 1:22.7-es idejével. Mö­götte a második és a harma­dik helyen ugyancsak FTC- versenyzők végeztek. (Kárpáti 1:27, Ózdi 1:27.2.) A zöld-fe­héreknek ez a sikeres szerep­lése egyébként az egész baj­nokságra jellemző. Az 1500 m-es gyorsúszásban Katona (Eger) 18:59.8-cal győzött, a 100 m-es női hátúszásban Bo­ros (­ Dózsás bizonyult a leg­jobbnak (1:13.8), a 100 m-es férfi gyorsúszás pedig Hon­véd-sikerrel zárult: Gulrich 5, 4-es lett hősnek. Végül a 200 m-es férfi mellúszásban Kunsági (Vasas) jutott elsőnek a célba 2:45.3-as idővel. Az FTC ezután újabb há­rom bajnoksággal biztosította legeredményesebb szereplé­sét. A 4­x 100 m-es női gyors­úszásban (4:36.6-tal) a 4x200 m-es férfi gyorsúszásban 9:08.2-vel), míg a férfi torony­ugrásban Újvári (151.08 pont­tal) szerzett a zöld-fehéreknek újabb bajnokságokat. A női toronyugrást Zságot Irén (BVSC) nyerte 77.63 ponttal. A verseny után beszélget­tünk Tarródi Zoltánnal, az Úszószövetség ügyvezető el­nökével. — Örvendetesnek tartom az indulók nagy számát — mon­dotta. — Az egyéni számokban 348 versenyző, a váltószámok­ban pedig 53 csapat indult. Ami az eredményeket illeti, el­sősorban a nőknél tapasztal­ható fejlődés. A férfiak általá­ban középes időket úsztak, de ha jövő hétig tartani tudták ezt a formájukat, minimális különbségnél legyőzheti­­k az NSVK-t. Hej, ha sikerülne a visszavágás... Mi minden­esetre reménykedünk benne. Hiszen volt a bajnokságnak jónéhány bíztató momentuma, 100 m-es női gyorson például az első öt helyezett ideje nem sokkal maradt el az Európa­­csúcs mögött. Ez azt is jelenti, hogy igen erős váltót állítha­tunk össze. . Bizony, jó volna, ha a reut­­lingeni „k­isrohács” és a car­­diffi vereségre egy kis vigasz­talást kaphatnánk. Az orszá­gos bajnokságon látottak némi reményt nyújtanak erre. „Mali“ nyerte a Kőbányai díjat A vasárnapi galoppversenyek fő száma a 10 000 forinttal díjazott Kőbányai díj volt. Az 1800 m-es távon lefutott verseny végéig érdekes és izgalmas lefolyású volt. Sokáig „Rivális”, majd „Ba­kony” járt az élen, a távnál azonban elhúzott mellettük „Ro­dostó”, s már biztos nyerőnek látszott, amikor az utolsó métere­ken „Malo” meglepte és nyak­hosszal legyőzte. I­­X. Marko Polo, 2. Levendula, 3. Jusztsem. Tot.: 10:36, 14 13 14 Bef.: 95 és 84. n. 1. Borneo, 2. Sellő, 3. Méla. Tot: 10:11, 12, 114, 44. Bef.: 416 és 145. III. 1. Surranó, Szende II. Tot.: Bef.1 93 és 156. rv. 1. Sablon, 2. Thalia tartós. Tot.: 10:107, 24 Bef.: 157 és 384. Rá-40. V. 1. Mab, 2. Rodostó, 3 Ba- Tot.: 10:144, 27, 17, 14. Bef.: 321 és 278. 2. Damaszt, 10:73, 17, 14, 3. 17. 3. 17, HÉTFŐI HÍREK Politikai hetilap Főszerkesztő: Parragi György Szerkesztő: Gombó Pál Szerkesztőség: Bp. V., Bajcsy-Zs­u 78. S­em. Telefon: 118-007 Kiadja a Hírla­pkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Csollán­y Ferenc igazgató. Kiadóhivatal: Budapest. Vm., Blaha Lujza tér 1-3. Telefon: 343-100 Terjeszti a Magyar Posta, Zrínyi Nyomda