Népújság, 1961. február (12. évfolyam, 27-50. szám)

1961-02-21 / 44. szám

6 N­EP O­JS ÄG Barátságos labdarúgó-mérkőzések Rózsaszentmártoni Bányász— Salgótarj, Tűzhelygyár 3:1 (2:0) Rózsaszentmárton, 500 néző. Vez.: Pogonyi. Rózsaszentmárton: Mátra — Bor­bély, Laczik, Patai — Kazi, Gubis — Imre mn., Boronkai, Gömöri, Dömér, Báti. Azonnal a fiatal erőket felvonul­tató hazai csapat vette át a játék irányítását, sok jó támadást veze­tett a vendégek kapuja ellen, s a 10. percben egy ilyen támadás vé­gén a gólt is megszerezte Boronkai révén. 1:0. Továbbra is a nagy kedvvel moz­gó rózsás együttes kezdeményezett többet és néhány perc elteltével Gömöri újabb góllal örvendeztette meg a szurkolókat. 2:0. Ebben a játékrészben a tarjániak csak szórványos előrelendülésekkel kísérleteztek, a védelem azonban jól állt a lábán, Mátra sok nehéz lövést tett ártalmatlanná. A n. félidőben csökkent a játék irama, feljött a vendégegyüttes és 10 percen át tartó jelentős*.fölényét Nyerges révén gólra váltotta. 2:1. Ezután egy darabig még a ven­dégek maradtak támadásban, s ek­kor Mátrának néhány esetben is­mét be kellett bizonyítania, hogy­ jó formában van, majd változatos küzdelem alakult ki, s az újítani tudó hazaiak Boronkai góljával 3:1-re alakították a végeredményt. A mély talaj sokat kivett a rózsás együttesből, így is megérdemelten győzött azonban, s a győzelmi arány nagyobb is lehetett volna. Örvendetes volt a két fiatal, Gu­bis és Gömöri jó teljesítménye. A közvetlen védelem ez alkalommal kitűnően zárt, a fedezetek sok jó támadást indítottak el, s a támadó­sor is kitett magáért, különösen Báti robbanékonysága volt feltűnő. JUHÁSZ MIKLÓS ózdi Kohász SE— Egercsehi Bányász 9:0 (5:0) Ózd, 1000 néző. Vez.: Árvai: Egercsehi, Tarczali — Balogh, Szűcs, Nyerges — Molnár, Török (Nagy I.) - Nagy IL, Tengely, Du­dás, S. Kovács, HidasL Már az első percekben kitűnt az ózdi együttes technikai fölénye, az ezen a mérkőzésen rendkívül pasz­­szívan játszó vendégekkel szemben. A hazaiak a 3. percben érték el első góljukat, s utána gyors egy­másutánban potyogtak a gólok, az egercsehi védők egyszerűen nem tudták feltartóztatni a nagy becs­vággyal, s most a talajhoz is jól alkalmazkodó ózdi csatárokat. A II. félidőben sem változott a játék képe, az egercsehiek teljesen védekezésre szorultak, ellentáma­dásokra már nem futotta erejük­ből. A kitűnő formában levő ózdi NB II-es csapatot nem állította nehéz feladat elé az Egercsehi Bányász, amelynek néhány játékosa rossz felfogásban, s főleg könnyelműen, küzdeniakarás nélkül játszotta vé­gig a 90 percet. Egercsehiben remélik, hogy ez a mérkőzés — egy héttel a­ bajnoki rajt előtt — hasznos tanulságokkal szolgált az NB III-as csapat szá­mára. Az együttes szerdán délután Egercsehiben a Recski Bányász együttesét látja vendégül. e­gyedi József Balassagyarmati Dózsa— Gyöngyösi Spartacus 2:1 (2:1) Gyöngyös, 1500 néző.V.: Terebesi, Gyöngyös: Lóczi - Pászti, Far­kas, Somodi — Trencsényi, Treiber - Túri, Bene (Boross), Bánhidi, Szerdahelyi, Keszthelyi. Vendég­rohamokkal kezdődött a mérkőzés, az első jó támadást a 9. percben vezették a gyöngyösiek, amikor Bene—Keszthelyi adogatás után az utóbbi alig lőtt mellé. Ezután mezőnyjáték következett, enyhe hazai fölénnyel, egyik kapu előtt sem tudtak a csatárok gól­helyzetet teremteni. A 20. percben Kiss (a gyöngyö­siek volt balszélsője) villámgyorr­san kiugrott a védők között, a 16-os vonal előtt azonban Farkas felvág­ta. A büntetőt hárították a ha­zaiak. A következő játékrészben nagy nyomás nehezedett a gyöngyösiek kapujára, s a 23. percben megszü­letett az első gól: Somodi elvétett egy előrevágott labdát, amit a jobbszélső szerzett meg és beadá­sát a jobbösszekötő közelről a há­lóba helyezte. 1:0. Három perc elteltével tovább nö­velték előnyüket a vendégek: Trei­ber szabálytalankodása miatt sza­badrúgáshoz jutott a gyarmati csa­pat, Kiss erős, de nem eléggé he­lyezett 28 méteres lövését Lóczi ki­ejtette és a berohanó középcsatár a hálóba lőtt 2:0. A gól után alábbhagyott a ven­dégek támadókedve, feljött Gyön­gyös és a 41. percben Szerdahelyi 11-esből lőtt góljával szépített. A n. félidőben nagy mezőnyfö­lényt harcolt ki a gyöngyösi csa­pat, a támadók lövései azonban rendkívül pontatlanok voltak. A félidő közepétől kiegyensúlyozot­tabbá vált a küzdelem, s újabb gól nélkül ért véget a mérkőzés. A helyzeteket tekintve, a döntet­len jobban megfelelt volna a játék képének. Egyénileg Farkas, Tren­csényi, Szerdahelyi és Keszthelyi nyújtott elfogadható teljesítményt.’ SZKOCSOVSZKY TIBOR Honvéd Zalka SE— Egri Vasas 3:1 (1:0)­­ Gyöngyös, 1500 néző.V.: Paróczai. Honvéd: Primovszky — Kiss, Kö­ves, Seier — Tóth I., László — Kar­dos, Csányi, Viszt, Kamondi, Anta­­lovics. Eger: Szűcs — Szász, Boros, Ré­vász — Váraljai, Miskolci­­ — Nagy II., Kelemen, Nagy I., Hídvégi, Bocsi. Egri támadások vezették be a mérkőzést, a gyöngyösi védelem azonban könnyűszerrel hárította ezeket a támadásokat. Ellentámadás során Kardos lövé­sét védte bravúrosan Szűcs. Ezután Primovszky két ízben is merész belevetődéssel mentett a rárohanó Hidvégi elől, majd fokozatosan a Honvéd vette át az irányítást és tartós mezőnyfölényt harcolt ki. A gyöngyösiek fölénye a 32. percben érett góllá, amikor kapu előtti ka­varodás végén Viszt lövése jutott Szűcs hálójába. 1:0. A közönség lelkes biztatása köz­ben, továbbra is a hazaiak uralták a mezőnyt, viszont az egriek szór­ványos előretörései minden eset­ben veszélyt jelentettek. A II. félidőt gyors hazai gól ve­zette be: Kamondi kiugratta Csá­­nyit, aki élesen a jobb felső sa­rokba lőtt. 2:0. Továbbra is a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, Kamondi elől Ré­vász szögletre hárított, a szöglet után Viszt csúsztatott fejesét ne­hezen védte Szűcs. A másik olda­lon Nagy I. lövését Primoszky szép vetődéssel mentette. A 74. percben tovább nőtt a ha­zaiak előnye: Csányi visszagurí­totta a labdát Tóth I-nek, aki mintegy 18 méterről­­ ívelt lövést küldött kapura és a labda az el­­alvó Szűcs mellett a jobb felső sa­rokban kötött ki. 3:0. Ezután a Honvéd engedett az iramból és a vendégek az időköz­ben beállt Lisztóczky révén szépí­tettek. 3:1. Aránylag jótalajú pályán került sor a nagy érdeklődéssel várt mér­kőzésre, amely végig nagyiramú, helyenként magas színvonalú játé­kot hozott. A jobb csapatmunkát felvonultató Honvéd Zalka SE megérdemelten győzte le NB I-as ellenfelét. Jók: Primovszky, Meier, Köves, László, Kardos, Viszt, illetve Bo­ros, Váraljai, Hidevégi. Paróczai kielégítő módon vezette a mérkőzést. HAJSZ LAJOS Birkózás Vasárnap Gyön­gyösön került megrendezésre az Északi terület fel­nőtt szabadfogá­sú birkózó-baj­nokságára. Az érdeklődők szép küzdelmeket láthattak, s főleg gyöngyösi sikere­ket. A viadalon ugyanis a Gyön­gyösi Spartacus birkózói szerepel­tek legjobban, közülük is kiemel­kedő teljesítményt nyújtott Híres János és Zilahi Zoltán. A pontversenyt is a Gyöngyösi Spartacus birkózói nyerték. EREDMÉNYEK.­­ Lepkesúly: 1. Ad­a mesék János (Egri Vasas), 2. Szabó (Ózd), 3. Oláh (Gy. Spartacus). Légsúly: 1. Soós (Ózd), 2. Mer­­cz­el (Egri Vasas). “Pehelysúly: 1. Terenyel (Egri Va­sas), 2. Balázs (Kazincbarcika), 3. Bagi (Gy. Spartacus). Könnyűsúly: 1. Ludnai (E. Vasas), S. Híves (Gy. Spartacus), 3. Halász (Gy. Spartacus). Váltósúly: 1. Zilahi (Gy. Sparta­cus), 2. Mák (Ózd), 3. Munkácsi (Kazincbarcika). Középsúly: 1. Farkas (Gy. Spar­tacus), 2. Szarvas (E. Vasas). Félnehézsúly: 1. Hering (Gy. Spartacus), 2. Bendicskó (Kazinc­barcika). Nehézsúly: 1. Potáczky J. (Gyön­gyösi Spartacus). Pontversenyben: 1. Gyöngyösi Spartacus 26 pont, 2. Egri Vasas 21 pont, 3. Ózdi Kohász SE 11 pont, 4. Kazincbarcika 7 pont. Szőke Miklós A Kilián testnevelési mozgalomért Új sportmozgal­munk, a Kilián testnevelési moz­galom május el­sején indul. Ta­lán mondanunk sem kell, hogy a mozgalom szer­vezésében, lebo­nyolításában mi­lyen nagy feladat jut a sportköröknek, a KISZ-szer­­vezeteknek és az MHS alapszerve­zeteknek. E nagy feladatok megol­dására Hatvanban összefogott a KISZ járási és városi bizottsága, az MHS járási és városi elnöksé­ge, valamint a hatvani JTST. Feb­ruár 20-án, hétfőn reggel 9 órától a hatvani cukorgyári kultúrott­­honban már közös értekezletet tart, amelyen a Kilián testnevelési mozgalom szabályzatát tárgyalják meg. Remélhetőleg, ezen a fontos érte­kezleten sokan jelennek majd meg, akik a hallottakat tovább adják majd a KISZ és az MHS alapszer­vezetekben, valamint - természe­tesen - a sportkörökben is. tsakt&fxdm... — Budapest labdarúgó-válogatott­ja Kairóban, 40 ezer néző előtt, Tichy 3, Sándor és Albert góljai­val 5:2 (3:0) arányú győzelmet ara­tott Kairó válogatottja ellen. A ma­gyar válogatott mintegy 35 percen keresztül remekül játszott. — Befejeződtek az országos asz­talitenisz-bajnokság küzdelmei. A női egyesben Földiné Kóczián Éva győzött, a férfi egyest Bérezik nyerte. További bajnokok. Női pá­ros: Földiné—Bukácsné. Férfi pá­ros: sidó—Bérezik. Vegyespáros: Sidó—Földiné. — Barátságos labdarúgó-mérkőzé­sek: MTK—Slovan Bratislava 3:1. Pécsi Dózsa—Dinamo Berlin 5:3, Spartak Sokolovo Prága—Ferencvá­ros 1:0, Győr—Vasas 4:3, V. Dózsa— Szállítók 7:0, BVSC—DVSC 2:0, Dorog—Szombathely 2:2, SBTC— Ganz-MÁVAG 3:2, SZEAC—Szegedi VSE 4:1, Borsodi Bányász—DVTK 2:1. — Prágában Madarász Csilla szombati győzelme után nagy ér­deklődéssel várták Dobay Gyula rajtját a 100 méteres gyorsúszásban. A magyar bajnok 56,7-es, kitűnő idővel győzött a szovjet Scserbov­­szkij előtt, s Götteborgban nagy meglepeté­sekkel végződött a férfi gyorskor­csolyázó világbajnokság. A világ­­bajnoki címet váratlanul a holland van der Grift hódította el az esélyes szovjet Koszicskin előtt. — Prágában Kanada jégkorong­válogatottja 7:6 (12: 4:3, 2:1) arány­ban legyőzte a csehszlovák váloga­tottat. A csehszlovák válogatott már 5a arányban vezetett. Ugyan­akkor Csehszlovákia utánpótlás­­csapata 6:4 arányban diadalmasko­dott az USA válogatottja ellen. — Az Eötvös Zoltán gyorskorcso­lyázó emlékversenyen a bajnok Ivánkai távollétében Sárosi nyerte a férfiak versenyét, a nőknél Ma­gyar Kornélia bizonyult a legjobb­nak. — Bukarestben nemzetközi jég­korong-tornát bonyolítottak le, amelyen Budapest válogatottja igen gyengén szerepelt, s a 4. helyen végzett. A budapesti csapat utolsó két mérkőzésén Leningrádtól 17:2, Berlintől pedig 8:2 arányú veresé­get szenvedett; Heves megyeiek nélkül... A tavaszi idény­re való NB III-as játékvezető kül­dés megszervezé­sére Debrecenben ülést tartott a Borsod, a Hajdú- Bihar és a Sza­­bolcs-Szatmár megyei játékve­­­­zetők tanácsa. Az ülésre meghívták a Heves megyei JT-t is, amely azonban nem képviseltette magát az összejövetelen. Az értekezleten megtörtént a ta­vaszi mérkőzésekre való játékve­zető-küldés, egyelőre nem név sze­rint, hanem olyan formában, hogy melyik mérkőzésre, melyik megyé­ből küldenek játékvezetőt. A tava­szi idény 120 mérkőzéséből a Haj­­dú-Bihar megyei játékvezetők 42, a Heves és a Borsod megyeiek 28— 28, a Szabolcs-Szatmár megyeiek pedig 22 mérkőzésen működnek majd. Az első két fordulóban a Gyön­gyösi Spartacus—Miskolci MTE, a Rózsaszentmárton—DEAC és az Egercsehi Bányász—D. Építők mér­kőzésen borsodi, a Rudabányai Bá­nyász-Egri Vasas mérkőzésen Haj­dú megyei játékvezető szerepel. Március 5-én a DEAC—Egercsehi mérkőzést szabolcsi, a Somsály— Rózsaszentmárton mérkőzést bor­sodi, a Kisvárda—Gyöngyös mérkő­zést Hajdú-Bihar megyei és az Egri Vasas—D. Honvéd mérkőzést bor­sodi játékvezető vezeti. t a TOTO eredménye Kitüntetés Vasárnap délelőtt az országos ökölvívó értekezlet keretében több kitüntetést osztottak ki az ökölvívó­­sport fejlesztésében kimagasló munkát végző edzőknek, sportveze­tőknek. Puchler Lajos, a Honvéd Zalka SE kitűnő edzője, sok éves munká­jáért az MTST díszoklevelét kapta. EDZŐ KERESTETIK A Közel-Kelet egyik mesés gaz­dagságú — és immár matuzsálemi korú — olajsejkje Amerikába kül­dötte megbízottait, hogy szerződ­tessenek egy jó képességű női ko­sárlabda-edzőt. — A háremem számára — mon­dotta. — Annyit unatkoznak sze­génykék. 1. Atalanta—Catania1 1:0 2. Bari—FiorentinaX 0:0 3. Bologna—Milan2 0:2 4. Juventus—Spal1 1:0 5. Napoli—Lazio2 2:56. Sampdoria—Lanerossi 1 3:1 7. Lens—RC Paris2 1:3 8. St. Franciás—MonacoX 1:1 9. Le Havre—AngersX 0:0 10. Lyon—NimesX 2:2 11. Grenoble—RouenX 0:0 12. Troyes—Toulouse2 0:3 Kiírták Eger város vízilabda-bajnokságát A Heves megyei úszószövetség is­mét kiírta Eger város vízitalógia­­bajnokságát, amelynek célja a víziliabda-sport népszerűsítése mellett lehetősé­get adni az üze­mi és iskolai — szervezett baj­nokságban részt nem vevő — játé­kosok részére a sportág gyakorlására. A bajnokságot Egerben a ver­senyuszodában bonyolítják le jú­nius 1-től. A bajnokság egyfordu­lós, a csapatokat két csoportra osztják, a mérkőzések hétköznap és vasárnap délelőtti időpontokban kerülnek lejátszásra. Eltérően az elmúlt évben meg­rendezett bajnokságtól, ezúttal csak olyan játékosok vehetnek részt a küzdelmekben, akik személyi iga­zolványokkal tudják igazolni vál­lalati alkalmaztatásukat. Az első helyezett csapat a Ta­­ródy—Szigricz Géza emlékkupát kapja, amely négy éven át mint vándorserleg kerül a győztes együt­tesekhez, s amely csapat négy éven keresztül megőrzi elsőségét, s vég­leg megkapja a kupát. Ezenkívül az első három helyezett éremdíja­zásban részesül. Nevezési határidőt április 1. A nevezéseket a Heves megyei úszó­szövetséghez (megyei tanács) kell beküldeni. A sorsolást április 15-én ejtik meg. A bajnokság a MUSZ versenyszabályai alapján kerül le­bonyolításra és a Kilián testneve­lési mozgalom pontszerző verse­nyébe is beszámít. Megbecsülés Vége felé közeledett a meg­lehetősen hosszúra elhúzódott zárszámadási közgyűlés a fü­zesabonyi Petőfi Termelőszö­vetkezetben. Kicsit türelmet­lenkedett már a 350 főnyi tag­ság, de még mindig hátra volt egy „napirendi pont”. Tizen­négy darab sárga színű boríté­kot tartott kezében Barta And­rás tsz-elnök és egymás után olvasta a rajta levő neveket: Sári János, Hidvégi Péter, Ka­­kuk András, Csanálosi István­ná, Molnár Istvánná. Nevük elhangzása után az elnöki emelvény előtt 350 ember tap­sa mellett átvették az 500, il­letve 300 forintot tartalmazó borítékot. Mind a tizennégyen nyugdíjas tsz-tagok, egy páran közülük a 80 évet is meghalad­ták. Hogy miért kapták ezt a tar­talmat? Azért, mert az elmúlt évben tehetségükhöz és erejük­höz mérten segítették a terme­lőszövetkezetet a­ közös mun­kák végzésében. Sári Jani bá­csi például 82 éves, és idős fe­leségével 1400 négyszögöl cu­korrépa megművelését vállalta és annak kapálását és betaka­rítását az elsők között végezte el. A nyugdíj mellé még 120 % munkaegységet is teljesített, ami 47,44 forinttal számolva elég tekintélyes összeg. Ezért és hasonlókért kapták tizenné­gyen az említett borítékokat. Nem sok volt az a 300—500 fo­rint, de az átvételkor egy-két könnycsepp kihullott a sokat látott és sokat megélt öreg sze­mekből. F. B. Neonfények a Budapesti Hajtóműgyár egri telepén Fénycsövek szerelését kezd­ték meg a Budapesti Hajtómű­­­gyár egri telepének üzemré­szeiben, s a fénycsöves arma­túrák szerelési munkáinak zö­mét már elvégezték. Az új szerszámműhelyben és a forgá­csolóműhely nagycsarnokában az újfajta világítóberendezések árasztják a fényt. A fénycsöves világítás beve­zetése két dolog miatt is jelen­tős: az armatúrák kevesebb­­ áramot fogyasztanak, s a mun­­­­kahelyet is esztétikusabbá te­remtik. A fénycsövek szerelési mun­káival egy időben nagy ütem­ben halad a géppark átrendezé­se is, a gazdaságosabb kihasz­nálás érdekében. A szerszám­műhely már teljes egészében átköltözött új helyére. A fogazóműhely átrendezésé­nek határideje március első he­te. Ezt a határidőt a gyári­­ ki­­szisták társadalmi munkával néhány nappal megrövidítik; a munkásfiatalok a bontási mun­kálatokból és egyéb szerelési akciókból már eddig is tevéke­nyen kivették részüket. A mérlegen: Heves megye atlétikája n. Legutóbbi számunkban a női fu­tóeredményekkel foglalkoztunk, most beszámolunk a női távol- és magasugrásról. Táolugrás: 508 cm Domonkos Erika (Egri Sportiskola) 502 Dienes Katalin (GYVSC) 472 Nagy Katalin (HVSE) 468 Lelik Mária (E. Sportiskola) 451 Rohály Éva (Gyöngyöshal.) 442 Sőregi Irén (Gy. Gimn.) 441 Csiba Julianna (Gy. I. sz. iskola) 440 Huszár Katalin (Gy. Gimn.) 434 Szécsi Gizella (HVSE) Átlagok­: 1956: 448, 1957: 467, 1958: 465, 1959 : 474, 1960 : 459. Távolugrást 140 cm Szécsi Gizella (HVSE) 135 Balogh Ildikó (Gy. Gimn.), Gyenes Katalin (FVSC), Fab­­riczi Irén (H. Gimn.), Nagy Ágnes (Gy. Gimn.), Kiss Má­ria (Kömlő) 133 Tolvaly Erzsébet (Gy. I. sz. iskola) 130 Csiba Julianna (Gy. I. sz. iskola), Kovács Katalin (Gy. ITSK), Laczik Katalin (H. Gimn.), Kovács Mária (E. Közg. Techn.), Nagy Katalin (HVSE), Veréb Ilona (Egri Sportisk.), Tóth Judit (Hat­van), Baktasz Katalin (Gy. Gimn.), Antal Mária (Káli Gimn.), Temessy Tünde (E. Szilágyi Gimn.). Átlagok: 1956: 128, 1957: 128, 1958: 133,7, 1959: 134,5, 1960: 134,3. Domonkos a távol­­ugrásban is bebizo­nyította kivételes te­hetségét. Erőlködés­­mentes, laza roham­mal 550 centiméter fölé kerülhet! Dienesnek nem volt jó távolugró éve és Nagy Katalin is , mel­lékesnek tekintette ezt a számot, amely­ben már egyszer or­szágos ifjúsági baj­nokságot is nyert. Az első 10 között — de hátrább is — sok tehetséges atléta van. Magasugróink közül Szécsi 140 centiméteres eredménye meglepe­tést keltett az ózdi versenyen, a hatvani kislány korszerű techniká­val ugrik, ami biztosítja további fejlődését. Magasugrásban is sok tehetséges leány van. Valószínű, hogy ebben az évben a 130 centi­­méteres eredmény nem lesz ele­gendő a legjobb 10 közé jutáshoz. Az eltávozott Mihályfi Éva pótlása nem könnyű feladat, talán Kovács Katalinban van meg az a képesség, amellyel hamarosan 140 centiméter fölött is átjuthat. KÖMLEY KÁROLY (Folytattuk) 961. február 21., kedd Egy órán belül... A világon egyetlen órán be­lül 5500-an születnek, de ugyan­ezen idő alatt 4700 férfi és nő mond örök búcsút az életnek. Hatvan percen belül ezer fiatal pár köt házasságot és másik száz pár bontja fel a há­zassági köteléket. S mennyi élelmiszert fo­gyaszt az emberiség ugyanezen időszak alatt? ötmillió csésze kávét, 25 millió kilogramm burgony és 35 millió kilo­gramm veret. A statisztikusok azt is kiszá­­mtották, hogy egy órán belül a világ lakossága 60 millió új­ságot olvas el. Az Eger és Vidéke Körzeti Földművesszövetkezet helyi intéző bizottsága 1961. február 23-án, csütörtö­kön, este 6 órai kezdettel kia­­dott v­álasztó tagértekezletet tart az alábbi helyeken: 3-as számú iskola (Ráckapu tér), Kertész utcai általános iskola, Szovjethadsereg utcai (Szvorényi utcai) iskola, Baktai úti iskola. Kérjük az fmsz. tagtársak szíves megjelenését. ÜDÜLÉSHEZ szétszedhető vi­­kendházak, bútorzattal együtt megrendelhetők a TÜZÉP-te­le­pe­ken. Fogyasztói ára: 14 100 forinttól 16 500 forintig. Érdeklődni a TÜZÉP-telepeknél. KITŰNŐ állapotban levő fenyő­deszka, fűszerüzlet-berendezés sürgősen eladó. Érdeklődni: Hal­­majugra, Kossuth u. 90. szám; EGERBEN, Árok-köz 6. (Cifra­kapu felé) családi ház eladó, be­költözhető, Jó Állapotban levő motorke­rékpár, 125-ös Csepeli eladó. Eger, Versenyuszoda; ÉPÍTKEZŐK figyelem! Nem lesz gond az építőanyag-beszerzés, ha idejében anyagbiztosítási megálla­podást kötnek a TÜZÉP-teleppek 350 KÖBCENTIS, zöld, kis motor­­kerékpár eladó, Eger, Bástya u. 12. NÉPÚJSÁG A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor« Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat; Felelős kiadó: Tóth József* Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz U. 3. Telefon: 12-57, 12-73. Postafiók: 33. Gyöngyös, Köztársaság tér 15. Telefon: 697. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca Is Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger, Bródy Sándor utca 4. Felelős vezető: Mandula Ernő. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft. 204 NÉGYSZÖGÖL házhely, Eger, Kisfaludy utcában eladó. Érdek­lődni: délutáni órákban, Csokonai u. 29. PATTANÁSOS, mitesszeres arcok kikezelése, korszerű szépségápolás szövetkezetünk kozmetikájában, Eger, Dobó tér 1. Telefon: 58-82. HÁZ eladó, szoba, konyha, kam­ra, azonnal beköltözhető. Cím: Gyöngyös, Mikes u. 45. KÉPKERETEZÉST ízléses kivitelben vállal a Füzesabonyi Vegyes Ktsz. Telefon: 43. PATTANÁSOS ARCBŐR és egészségügyi gyógykeze­lés szövetkezeti kozmeti­kánkban, Füzesabony. Telefon: 78. Az ÉM Heves megyei Állami Építőipari Vállalat felvesz egri munkahelyére KARBANTARTÓ VILLANYSZERELŐT. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni: Eger, Dobó tér 4., III. emelet. Főépítés­­vezetőség.