Népújság, 1971. június (22. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-29 / 151. szám

Jó iramú, színvonalas mérkőzés Győrben MÁV DAC — Egri Dózsa 2:1 (1:0) Győr, Lenin-ligeti sportte­lep, 1000 néző, V.: Wotta­ Wa, Wottawa sípjelére a kö­vetkező összeállításban kez­dődött a mérkőzés: MÁV DAC: Tóth L. — Nyers, Kovács, Nagy, Né­meth,­­ Máté, Weber, Gyo­moréi, Horváth, Tóth S., Szekeres. Edző: Kovács Im­re. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Greczeli, Rajna, Berán, Tóthi M., Bán­kúti, Tóth T., Ambrus, Szűcs. Edző: Kovács Ferenc. Cse­re : a győri csapatban a má­sodik félidő 72. percétől Szekeres helyett Pálos, az Egri Dózsa csapatában a 60. perctől Rajna helyett Tát­rai, a 65. perctől Tóth M. helyett Végh. Győri támadások vezették be a mérkőzést. Németh és Horváth lövése Bulyovsz­ky kezében halt el. Az ellentá­madást Tóth M. indította, aki Bánkútival játszott ös­­­sze, a csatár két győri vé­dőt kicselezett, és Kovács csak az utolsó pillanatban hárított szögletre. A 7. percben újra Bánkúti vezet­te a Dózsa támadását. A kaputól 25 méterre lövésre szánta el magát és a ravasz, pattogós labda majdnem be­csapta Tóth Lászlót. Egy perc múlva Tóth S. szép cselekkel tört az egri kapu fölé, majd Gyömöred elé tá­lalt, aki húsz méterről nagy lövést zúdított kapura, de Bulyovszky ragyogó érzék­kel mentett. Negyedóra mér­lege egyenlő erők színvona­las érdekes mérkőzése volt. A 16. percben Wéber az eg­ri térfélen szerezte meg a labdát, egyből indította Hor­­váthot, a győri csatár reme­kül célozta meg a bal felső sarkot, de Bulyovszky rit­kán látható bravúrral szög­letre hárított. Feltűnt, hogy az egri csapat támadásait Bánkád szervezi. A 21. percben a csatár ki is ug­rott a jobb oldalon, a bün­tetőterületen belül helyet csinált magának és úgy lőtt a hálóba. Wattawa nem ad­ta meg a gólt. A 30. percben gólt ért el a MÁV DAC. Wéber őrző nélkül maradt és a vékony­­dongájú győri jobbszélső 25 méterről kapura lőtt, amely az eddig kitűnően védő Bu­­lyovszky mellett a bal alsó sarokban kötött ki. A gól meglepte az egrieket, had­rendjük egy kissé zilálttá vált A szünetben mindkét csa­pat edzője további lelkes játékot kért fiaitól. Így kez­dődött a második félidő, amikor Czeczeli indult meg a győri kapu felé. A MÁV DAC térfelének közepéről ragyogó labdát ívelt előre, Nyers az ötösön a levegőt találta el és Tóth Lászlónak minden tudására szüksége volt, hogy Bánkúd elől fel­szedje a labdát. Következő percben Szekeres erős lövé­sét hárította az egri kapus. Az 57. percben újabb gólt ért el a MÁV DAC. Németh, a győri középpályás, a fe­lezővonalról Szekerest küld­te támadásba, a szélső el­húzott Kárpáti mellett, be­adását Gyomoréi levette, egy cselt csinált és 12 mé­terről ritkán látható gólt lőtt az egri hálóba, 2:0. A 62. percben Tóth M. a szög­letzászlónál beadásra szánta el magát és a magasan fel­ugró Tóth T. védhetetlenül fejelt a jobb sarokba, 2:1. A gól felrázta az egrieket, egyik szép támadást a má­sik után vezették, csak a befejezésekkel volt baj. Az utolsó negyedóra nagy har­cot hozott, és egy egyenlíté­si alkalom­ is nyílt az egriek előtt. A 80. percben Amb­rus vezette az egriek tá­madását, kitűnő labdát tálalt Bánkúti elé, aki óriási hely­zetben 10 méterről a kapu mellé lőtte a labdát. A hát­ralevő percekben Bulyovsz­ky védéseinek tapsolt a kö­zönség, majd a mérkőzés utolsó akciójaként Ambrus megiramodott a győri kapu felé. 20 méterről hatalmas lövést eresztett meg, de a győri kapus a helyén volt. Élvezetes, jó iramú mér­kőzést láthatott a közönség. Mindkét csapat széleken in­dította a támadásait és igye­kezett megközelíteni az el­lenfél kapuját. A győri csa­pat méltó ellenfele volt az NB I-es Egri Dózsának. Az egri csapatból Bulyovszky volt a mezőny legjobbja, de elismerést érdemel Czeczeli, Berán, Bánkúti és Tóth T. Is. Wattawának nem volt nehéz dolga ezen a mérkő­zésen. Pintér István Az NB I. Bf további ered­ményei : Pécsi Bányász— Szolnoki MTE 2:1, (2:1) Ganz-MÁ­V­AG—Debreceni VSC 3:3 (3:3), VM. Egyet­értés—Békéscsabai Előre Spartacus 3:1 (0:0), BKV Előre—Székesfehérvári MÁV 1:0 (1:0), Kecskeméti Dózsa —Ózdi Kohász 4:1 (2:1), Oroszlányi Bányász—BVSC 2:1 (1:1), Várpalotai Bá­nyász—Fősped Szállítók 4:0 (2:0), Zalaegerszegi TE—Bp. Spartacus 1:1 (1:0). Az NB I. B. végeredménye: 14.Lehel—MGM1 4:0 1.Vasas—U. Dózsa1 2:1 2.Tatabánya—HonvédX 2:2 3.Pécs—MTEX 0:0 4.Videoton—SBTC1 2:0 5.MÁV DAC—Eger1 2:1 6.Kecskemét—Ózd1 4:1 7.G.­MÁVAG—DVSCX 3:3 8.BVSC—Oroszlány2 1:2 9.Pécsi B.—Szolnok1 2:1 18.Pápa—Dorog1 2:1 11.Győri D.—Szekszárd1 3:1 12.Máza-Sz.—Bakony2 0:1 13.Vecsés—Cegléd +1X 2:2 Három új országos csúcs Egerben •­z Egri Dózsa 4 x 100-as női vegyes váltója új serdülő országos csúcsot úszott Három új országos csúcsot döntöttek meg Egerben az első területi serdülő bajnokságon, s ami külön öröm Heves me­gyének, mindhárom országos­­ csúcsot az Egri Dózsa sportolói értek el. EREDMÉNYEK: Lányok: 100 m gyors: 1. Nagy Zsuzsa (BVSC) 1:06.3, 3. Harmath Katalin (Egri Dózsa) 1:07.2. 100 m mell: 1. Bede Er­zsébet (E. Dózsa) 1:26.3, 4. Pol­gár Katalin (E. Dózsa) 1:28.4. 200 m vegyes úszás: 1. Nagy Zs. (BVSC) 2:46.2, 2. Kelemen Ga­bi (E. Dózsa) 2:48.4, 3. Harmath Katalin (E. Dózsa) 2:56.2. 800 m gyors: 1. Pacsek E. (Bp. Hon­véd) 10:29.7, 4. Lázár Eszter (E. Dózsa) 10:53.5. 200 m gyors: 1. Bacsek Edit (Bp. Honvéd) 2:22.2, 4. Bodnár Ágnes (E. Dó­zsa) 2:32.7. 100 m pillangó: 1. Nagy Zs. (BVSC) 1:15.1, 4. Ke­lemen Gabi (E. Dózsa) 1:18.1. 200 m mell: 1. Bócz J. (Bp. Hon­véd) 3:05.2, 2. Bede Erzsébet (E. Dózsa) 3:05.5, 4. Nagy Andrea (E. Dózsa) 3:20.1 új országos delfin csúcs. 100 m hát: 1. Ba­csek Edit (Bp. Honvéd) 1:15.3, 3. Bodnár Ágnes (E. Dózsa) 1:19.1. 200 m pillangó: 1. Cordines Edit (FTC) 2:46.9, 4. Kelemen Gabi (E. Dózsa) 2:58.9. 200 m hát: 1. Nagy Zsuzsa (BVSC) 2:44.8, 2. Harmath Katalin (E. Dózsa) 2:46.7. 400 m­ vegyes úszás: 1. Nagy Zsuzsa (BVSC) 5:51.8, 2. Bede Erzsébet (E. Dózsa) 5:54.9, 5. Nagy Andrea (E. Dózsa) 6:15.5 új országos delfin csúcs. 400 m gyors: 1. Bacsek Edit (Bp. Honvéd) 4:59.5, 4. Bodnár Ágnes (E. Dózsa) 5:19.6. 4x100 m ve­gyes váltó: 1. Egri Dózsa (Bod­nár, Bede, Kelemen, Harmath) 5:09.6 új országos serdülő csúcs. 4x100 m gyorsváltó: 1. Egri Dó­zsa (Kelemen, Pelle, Bodnár, Harmath). Fiúk: 100 m gyors: 1. Mikola T. (Bp. Honvéd) 1:01.3, 2. Simon Géza (E. Dózsa) 1:06.6, 3. Holló Tivadar (E. Dózsa) 1:08.2. 100 m mell: Varga J. (BVSC) 1:19.8, 3. Vermes Albán (E. Dózsa) 1:23.5. 200 m gyors: 1. Mikola T. (Bp. Honvéd) 2:13.6, 2. Holló Tiva­dar (E. Dózsa) 2:32.1. 100 m pil­langó: 1. Mikola T. (Bp. Hon­véd) 1:08.8, 5. Bakos István (E. Dózsa) 1:16.9. 200 m mell: 1. Var­ga J. (BVSC) 2:54.0, 2. Vermes Albán (E. Dózsa) 2:58.7. 100 m hát: 1. Márton I. (BVSC) 1:09.3, 4. Lőrincz József (E. Dózsa) 1:21.5. 200 m pillangó: 1. Havas­réti P. (Bp. H.) 2:33.7, 5. Bakos István (E. Dózsa) 2:55.6. 4x100 m vegyes váltó: 1. Bp. Honvéd 4:50.9, 3. Egri Dózsa (Somos, Vermes, Bakos, Holló) 5:24.4. 4x100 m gyorsváltó: 1. Bp. Hon­véd 4:16.3, 3. E. Dózsa (Somos, Bakos, Holló, Simon) 4:44.9.4x200 m gyorsváltó: 1. Bp. Honvéd 9:25.0, 3. E. Dózsa (Vermes, Ba­kos, Simon, Holló) 10:25.1. A Gáspár SE és a BelflIf elbúcsúzott az SUB IBS Véget ért az NB III-as bajnok­ság 1970—71-es küzdelemsorozata. A Gyöngyösi Spartacus első he­lyét már az utolsó fordulók nem befolyásolták. A tabella alján azonban mozgalmas hét­vége volt az északi csoportban. A ki­esésre álló csapatok óriási becs­vággyal küzdöttek a legutolsó 90 percben is, ez a végső fellángo­­lás azonban kevésnek bizonyult, mint ezt a Gáspár SE példája is bizonyítja, amely a 3:1-es megérdemelt győzelem után sem maradhatott bent az NB III-ban, mert a két rivális, az Ormosbá­nya és a MEAFC ez alatt dön­tetlent játszott egymással. A Hatvani Kinizsi fölényes, 5:0-ás győzelmével elkerülte a kiesést. Gáspár SE—Gy. Spartacus 3:1 (2:0) Hatvan, 100 néző. V: Vágó.­ * Gáspár SE: Csesznyák — Do­monkos, Pozsár, Tóth T., Sza­bó, Eipel, Gendur, Toldi, Lavas (Balogh), Fedor, Ludvig. Edző: Pogonyi Lajos.­­ Gy. Spartacus: Kovács — Nagy J., Tóth Gy., Forgács, Nagy G.,­­Pethes (Barta), Gáspár, Nagy L., Bágyi, Nádudvari, Tóth M. Edző: Treiber Rudolf. Kedves ünnepséggel kezdődött a mérkőzés. A hazaiak virággal kö­szöntötték a már bajnok Gyön­­­­gyösi Spartacus csapatát. A 2.­­ percben a hazaiak meg is sze­rezték a vezetést. Eipel labdáját Fedor 10 méterről a bal sarokba rúgta. 1:0. Ezután szinte szár­nyakat kaptak a hazaiak, s mintegy 30 percen keresztül tel­jesen egyenrangú ellenfelei vol­tak a bajnok együttesnek. A 32. percban Laval, majd a 36. perc­ben Bagyi lövése adott munkát a kapusoknak. A 39. percben Eipel, Fedor, Gendur volt a lab­da útja, az élelmes jobbszélső remek csel után a jobb alsó sa­rokba helyezte a labdát. A 42. percben Bagyi 15 méteres sza­badrúgását védte a kapus. A 47. percben Lavaj kiugrott a védők közül és nem hibázott. Feljött a vendégcsapat. Az 57. percben Barta előtt gólszerzési alkalom nyílt, a csatár azonban hibázott, illetve Csesznyák védett. A 62. percben Bágyi nagy lövését Csesznyák kiütötte Nádudvari elé, az újból kapura vágott lab­dát Csesznyák bravúrral védte. A 70. percben Nagy L. megsérült. A 82. percben Bágyi nagy erejű szabadrúgása Ludvigon irányt változtatott és a tehetetlen Csesz­nyák mellett a labda a hálóba jutott. Ezzel ki is alakult a vég­eredmény. A Gáspár SE a for­duló utolsó mérkőzésén rászol­gált a győzelemre. Jók: Eipel, Fedor, Gendur, illetve: Tóth Gy., Forgács, Bágyi, Nádudvari. (marosvári) Zalka SE— Ózdvidéki Bányász 0:1 (0:1) . Gyöngyös, V., Becske. Zalka SE: Rozsnoki — Rátóti, Bocsi, Szőke, Barta, Birincsik, Horváth, Matisz, Beraxa, Mar­csók, Zsólya (Sándor). A vendégek kezdtek jobban, s ez a kezdet egyben a mérkőzés sorsát is eldöntötte, mivel az Ózdvidéki Bányász az 5. percben megszerezte a győzelmet jelentő gólt. Barta röviden adott haza, a szemfüles Tóth elcsípte a labdát és a meglepett Rozsnoki mellett a sarokba lőtt. Ez az esemény öt perc múlva szinte hajszálnyira megismétlődött, de Rozsnoki résen volt. A 15. perc­ben Beraxa elhamarkodottan kapu fölé vágta a labdát. A 20. percben Barta 20 méteres sza­badrúgása jelentett eseményt, a lövés azonban elkerülte a ka­put. A második félidőben a bá­nyászcsapat kezdett jobban. Az 55. percben Rozsnoki csak bra­vúrral tudott menteni. A 60. perctől ellaposodott és érdekte­lenné vált a játék. A Zalka SE megérdemelten szenvedett vere­séget a bányászcsapattól. A Zal­ka csapatából csak Horváthot lehet dicsérni, tbdBn: Bervai Vasas— Edelényi Bányász 1:1 (Oá­) Eger, 200 néző. V.: Gáspár, Berva, Tóth — Szűcs, Sípos I.* Várkonyi, Csapó, Pázmándi, Za­­jácz, Miskolczi, Sípos n., Prin­­czes (Szabó)* Antal* Eúző, Sik­­tor László.­­ A­ mérkőzés elején a Vasas lé­pett fel támadólag, de a vendé­gek védelme jól zárt. Az enyhe hazai fölényt több lövés jelezte, igazi gólhelyzet azonban nem alakult ki. A vendégek ritkán jutottak el a Vasas kapujához, mozgékony csatáraik azonban ilyenkor veszélyt jelentettek a kapura. A játék az első félidő­ben meglehetősen eseménytelen és alacsony színvonalú volt. Szünet után is a Vasas táma­dott, mégis a Bányász szerezte meg a vezetést. Az 53. percben a szöglet utáni kavarodásból Kál­lai lőtt a hálóba. A Vasas nem adta fel a küzdelmet, és a 61. percben sikerült is egyenlíteni. Egy beadásba Szabó szinte be­lerobbant és a pergő labda a ka­pufát, majd a kapust érintve ke­rült a hálóba. A Vasas táma­dott, de a vendégek védelme ez­után áttörhetetlen volt. A játék képe alapján a döntetlen igaz­ságosnak mondható. Jók: Sípos I., Szűcs, Miskolczi. (fesztbaum) Hatvani Kinizsi— Mákvölgyi Bányász 5:0 (3:0) Hatvan, 700 néző. V.: Móré. Hatvani Kinizsi: Bacsa — Ga­rami ,Szekeres, Mészáros, Bara­­nyi, Gubis, Urbán, Szabó, Ro­mán, Tóth, Kővágó (Zábrák). Edző: Kristyán István. A Kinizsi kezdte a játékot és a 2. percben már meg is szerez­te Tóth révén a vezetést, aki az egész védelmet kicselezve lőtt a hálóba. A 4. percben Urbán a jobbszélen ment el, beadásába a középhátvéd kézzel ért bele, s a megítélt 11-est Tóth értékesítet­te. A 6. percben Baranyi és Ko­vács összeakaszkodott és a já­tékvezető Baranyit leküldte a pályáról. Ezután Tóth és Urbán hagyott ki nagy helyzeteket. A Bányász-védelem csak szabály­talanság árán tudta tartani a Ki­nizsi csatársorát. A második fél­időben a Kinizsi támadott ve­szélyesebben és több gólhelyze­tet dolgozott ki. A 75. percben Zábrák jött be Kővágó helyett és rögtön góllal mutatkozott be. Majd a 77. percben szintén Záb­rák volt eredményes. A vég­eredményt Tóth állította be. A Kinizsi óriási lelkesedéssel, szé­pen és jól játszott. Jóki Szeke­res, Mészáros, jDrdány Szabó, Tóth és Zábrák. ___(császár) tilüG fiel Egercsehi Bányász— MÁV HAC 2:4 (1:3) Egercsehi, 100 néző. V.: Lóczi. Egercsehi, Molnár — Dorkó II., Kovács I. (Barta), Csuhaj, Stoff, Kozma, Erdei, Ballai (Su­lyok), Halász II., Petrényi, Ko­vács II. Edző: Juhász Attila. MÁV HAC: Hajdák — Pócs, Terényi, Konkoly, Gugyela, Kő­műves, Kulacsik (György), Tóth, Mayer, Bálint, Gulyás. Edző: Szalontai Béla. A mérkőzés góllal kezdődött, az első percben jobb oldali szög­let után Kovács II. a hálóba lőtt. A 4. percben Kovács I. elvétett egy labdát, Mayer berobbant és a hálóba emelt 1:1. A 20. perc­ben a bizonytalankodó hazai vé­delem hibájából Gulyás megsze­rezte a vendégek második gól­ját. A 40. percben Kovács I. el­húzta Bálint lábát és a vitatha­tatlan 11-est Mayer értékesítette. A 60. percben Gulyás ment el, Sulyok a kapufára fejelt, majd a visszapattanó labdát Erdei a kapu mellé küldte. A 82. perc­ben a hátráló hazai védelem mellett Bálint elhúzott és a ki­mozduló Molnár nem tudott há­rítani. A 84. percben a vendé­gek rosszul adtak haza. Sulyok elcsípte a labdát és a kapus mel­lett a hálóba gurított. A szét­­esően játszó hazaiak ellen telje­sen megérdemelten győzött a MÁV HAC. C.: Mayer 2, Gulyás, Bálint, illetve: Kovács II., Su­lyok. Jók: Mayer, Bálint, Terényi, Konkoly. A hazai csapatból sen­kit nem lehet dicsérni. (béta) A bajnokság végeredménye: 1. Gyöngyös 30 19 7 4 53-19 44 2. Papp SE 30 17 6 7 66-35 40 3. Rudabánya 30 16 8 6 41-29 40 4. Misik. B. 30 11 13 6 49-35 34 5. Edelény 30 13 5 12 60-42 32 6. Bervai V. 30 11 8 11 50-53 31 7. Trencs. SE 30 13 6 11 41-46 31 8. Ózd V. B. 30 11 8 11 42-42 30 9. Zalka SE 30 11 6 13 38-49 27­­ 10. Eg­ercsehi 30 8 11 11 36-34 26 11. Mákv. B. 30 9 9 12 40-45 26 12. Ormosb. 30 8 10 12 30-43 26 13. Hatv. Kin. 30 9 8 13 44-66,26 14. Gáspár SE 30 10 5 15 45-46 25 15. MEAFC 30 8 6 16 41-55 23 35. MÁV HAC 6» # 23*59 1% .j­an. június 29., M3 Egy megyei győzelem a Bornemissza ifjúsági ök­ölvívóversenyen Három napon át zuhogtak az ütések Egerben, a Bródy­ Film­színházban felállított szorító kö­telei között, hogy a Bornem­issza ökölvívó ifjúsági emlékver­senyen eldöntsék a helyezések sorsát. Egybehangzó volt a szak­értők véleménye, hogy jócskán emelkedett a színvonal az el­múlt évhez képest. A három nap alatt mindössze egy kiütéses ve­reség volt, ketten szenvedtek sé­rülés miatt vereséget és a 145 induló közül senkit nem kellett sorozatos szabálytalanság miatt leléptetni. A selejtezők és elő­döntők is magasabb színvona­lat hoztak a közepesnél, a dön­tők pedig kimondottan magas színvonalú mérkőzések voltak. A Bornemissza Kupa védője 1971. évben a Budapesti Honvéd csa­pata lett a Csepeli Vasas és az ÉVIG előtt. A rangos verse­nyen a legeredményesebb edző­nek kiírt tiszteletdíjat a Buda­pesti Honvéd edzője nyerte el, míg­­ a legtechnikásabb ökölví­vónak járó különdíjat Dezonics Tibor, a Soproni VSE verseny­zője érdemelte ki. A MOM által adományozott vándorserleget, amelyet a legeredményesebben szereplő ITSK részére írtak ki, ebben az évben az egri 212. sz. ITSK védi. Megyénkből a petőfibányai Re­zes László érdemel dicséretet, aki igazolta képességeit és if­júsági válogatotthoz méltó im­ponáló vívással győzött minden mérkőzésén. Eredmények Papírsúly: 1. Fi­­kó Gy­örgy (ÉVSG), 2. Nagy Miklós (Eger). Légsúly: 1. Dero­nics Tibor (Soproni VSE), 2. Bo­tos Árpád (S.tarján), a Madrid­ban szereplő Botos testvére­k (a szerk.) Légsúly: „B”: 1.­ Oláh Sándor (S.tarján), 2. Kiss Mihály (Csepel). Harmatsúly: „A”: 1. Sűrű Béla (II. Dózsa), 2. Ma­­róthy Kálmán (Tatabánya), „B”: 1. Szabó Ferenc (Bp. Építők), 2. Botos József (S­tarján), „C”: 1. Bácsai János (Debrecen), 2. Ta­si László (Zalka SE). Pehely­súly: 1. Bencsik Árpád (Bp. Honvéd), 2. Lukács István (Zalka SE), „B”: 1. Csap Já­nos (Tolna), 2. Molnár István (Oroszlány), ,,C”: 1. Löke Győző (Erzsébeti Sport­), 2. Takács Gá­bor (Borsodi B.). Könnyűsúly: „A”: 1. Marton Pál (Csepel SC), 2. Nagy József (Bp. Honvéd), ,,B”: 1. Herceg Ferenc (Bp. Épí­tők), 2. Papfalusi Béla (ÉVIG). „C”: 1. Kovács László (Szolnoki ISK), 2. Tölgyesi Emil (Orosz­lány). Kisv­áltó­súly: ,,A”: 1. Ka­tona László (Soproni VSE), 2. Szarvas Lajos (Miskolci VSC), „B”: 1. Kiss József (Szekszárd), 2. Kovács Ádám (Debrecen), „C”: 1. Boros László (Debrecen), 2. Bakondi J. (Ózd). Váltósúly: „A”: 1. Bodolai Lukács (Mis­kolc), 2. Budai János (Keszt­hely), ,,B”: 1. Harmat Ferenc (Bp. Honvéd), 2. Vértes József (34. ITSK, Bp.) „C”: 1. Ungi Ti­bor (Csepel), 2. Horváth György (ÉVIG). N­agy­váltósúly: 1. For­ma Béla (Csepel), 2. Dudás Mi­hály (Szeszárd). Középsúly: „A”: 3. Rezes László (Petőfibánya), 2. Kóbor Rudolf (MPSE) „B”: 1. Bohus Pál (Békéscsaba), 2. Kiss István (PVSK). Félnehézsúly: 1. Csák György (Bp. Honvéd), 2. Gyurics János (MPSC). Nehéz­súly: 1. Klimisz Dezső (ÉVIG), 2. Tamás Sándor (XI. ker. Sportisk.). A súlycsoportonkénti többcso­portos beosztást a nagyszámú nevezés tette indokolttá és szük­ségessé. A petőfibányai Rezes „kivágta a rezet”. A középsúlyban ifjúsági válogatott hírnevéhez méltón, imponáló fölénnyel öklözött és győzött. (Fotó: Molnár I.) h­íres megyei siker a területi lovasba­jnokságon A területi lovasbajnokság második fordulóját ez al­kalommal a Borsod megyei Mezőkeresztesen rendezték m­e­g. Heves megyét a hatvani Benin Termelőszövetkezet és a Gyöngyös—domoszlói Állami Gazdaság lovasiskolája képviselte. A kétnapos versenyen, ahol díjlovaglás, ugra­tás és az összesített csapatverseny döntötte el a legjobb helyezéseket, a Heves megyeiek jól szerepeltek. Bár a csa­patversenyben mindkét napon az előkelő második helyet szerezték meg, az egyéni akadályversenyben a hatvani Lenin Termelőszövetkezet versenyzője Harling Tibor sze­rezte meg az első díjat. A verseny után az úttörők és a fogatok bemutatója következett. Különösen nagy sikert aratott Pásztor József, a sarudi Tiszamente Termelő­szövetkezet csikósának egyéni bemutatója. Képünk az akadályugratáson készült, ' ■­*H1 ’ ’ .u—i . (Fotó: Kiss Bek!