Népújság, 1984. november (35. évfolyam, 257-281. szám)

1984-11-20 / 272. szám

6. Heti labdarúgó­menetrend Miután a magyar labda­rúgó-válogatott befejezte idei nemzetközi szereplését, a figyelem most már min­den tekintetben az őszi baj­noki hajrára irányul. Még négy forduló van hátra, eb­ből kettőt a héten bonyolí­tanak le, néhány érdekesnek ígérkező találkozóval. A szerdai műsor: Debrecen—Ferencváros Eger—Pécs Békéscsaba—Zalaegerszeg (valamennyi 13 órakor) Csepel—Bp. Honvéd Vasas—Szeged II. Dózsa—MTK VM Videoton—Tatabánya Rába ETO—Haladás (valamennyi 16 órakor A hét végi program meg­oszlik, szombaton hat talál­kozó lesz, ezek közül csak egy fővárosban,­­ a további két mérkőzést vasárnap vi­déken játsszák. A párosítá­sok: Szombat: C. Dózsa—Békéscsaba Zalaegerszeg—Videoton Haladás—Vasas Eger—Debrecen Szeged—MTK VM (valamennyi 13 órakor) Rába ETO—Csepel (16 ó.) vasárnap: Pécs—Bp. Honvéd (11 ó.) Tatabánya—Ferencváros (13 órakor) A Videoton szakosztályve­zetése közölte, hogy a belgrádi Partizán elleni UEFA Kupa mérkőzés no­vember 28-án, Székesfehér­várott, 17 órakor kezdődik. Csak röviden... A labdarúgó NB II. 17. fordulójában a következő eredmények születtek: Sop­ron—Debreceni Kinizsi 3 —2, Szekszárd—Nagykanizsa 2—0, Baja—22. 67. Volán 4—1, Kazincbarcika—Váci Izzó 1—1, Salgótarján— HÓDGÉP Metripond 2—0, Volán SC—Ózdi Kohász 1 —0, Nyíregyháza—Siófok 1 —0, Bakony Vegyész—Du­naújváros 6—1, Szolnok— Tapolcai Bauxitbányász 4 —1, Keszthely—Diósgyőr 1 —1. 17 4 310 14-2911 19. Tapolca 17 3 410 16-3210 20. 22. sz. Volán 17 2 213 23-496 * — a Nyíregyházától és a Diósgyőrtől 4—4 büntetőpont le­vonva.★ A Mátra területi ifjúsági labdarúgó-bajnokság újabb eredményei: Edelény—Hat­van 1—0, Nagybátony—Fü­zesabony 1—1, St. Síküveg­gyár—B. Volán 4—0, Bor­sodnádasd­—Bélapátfalva 1 —1, Sajóbábony—Romhány 1—0, Gyöngyös—MVSC 5— 0, DVTK II.—Recsk 3—1. A Recsk—Nagybátony mér­kőzést­­ november 7-én ját­szották le a hazaiak 2—1-re győztek A tabella állása: 1. Ganz-HAVAG 12 » 1 U- « 18 . Gyöngyösi SE 13­ 11 57-1« 14 3. Hatvani KVSC 17 C 4 2 15-11 1« 4. MVSC 17 7 7 3 90-11 IC 5. Bp. Bp. Volán SC 17 C 4 7 17- 9 IC «. St. Síküveggyár 7. Edelény 6. DVTK II. 9. Nagybátony Bélapátfalva uI. Sajóbábony 17. Romhány 13. Borsodnádasd 1C. Füzesabony 1«. Recsk 13 C 3 C 21-20 1$ 12 C S 3 21-17 13 12 C 7 C 30-10 14 17 S 7 3 13-19 12 12 C C C 19-19 17 17 I 1 7 19-24 9 17 3 1 I 20-3« 1 17 2 1 I 12-2« C 12 1 « 7 «-33 • 1112« »-73 4 RÖPLABDA NB I: Elmaradt a döntő Dl­ TÉP SC—EGER SE 3—1 ,(11—12,­­11—15) NB I-es női röplabdamér­kőzés Eger, körcsarnok, 400 néző. V.: ifj. Kiss, Legendás. BSE: Liktor, Héri, Szak­­már, Élesné, Arany, PÁLOS. Cs.: Baranyi, Seregi. Edző: Bodnár János. A nehéz helyzetbe sodró­dott egrieket Kecskeméten három játszmában győzte le­ a DUTÉP, ami sejttette, hogy a vasárnapi visszavágó esé­lyese is a vendégcsapat. A körcsarnokban a mintegy másfél órás küzdelemben, sok hosszú labdamenetet láthatott a közönség. Har­cos erényeket felvonultatva egyenlített a második játsz­mában az ESE. A folytatás­ban 9—9-ig haladt együtt a két csapat, ahonnan a ke­vesebbet hibázó alföldiek elhúztak. A negyedik játsz­ma gyors egri pontokkal kezdődött, 9—2-es vezetés­nél torpant meg először a piros-kék gárda, később több alkalommal volt játszma­­labdájuk, de a befejezés mégsem sikerült. A szer­vákban, a nyitások fogadá­sában elemi hibákat is el­követtek, több esetben kép­telenek voltak rést találni az ellenfél sáncán, így el­­maradt a döntő, az ötödik játszma. A vesztes együttes­ben mindvégig kimagaslóan­­ játszott a hálónál jó ritmus­ban, kellő erővel ütő Héri. •Az őszi idényből egy ket­tős forduló van még hátra, a kiesőhelyre visszaesett eg­riek ellenfele a Duna SE. A DUTÉP ellen helyenként látott jó csapatteljesítmény állandósításával van remény a leszakadás elkerülésére. Az NB I-ben a „B»«csoport A mezőny egyik legjobbja volt Héri — szemben —, aki­nek leütései ellen gyakran tehetetlennek bizonyult a kecskeméti sánc (Fotó: Szántó György) állása: 9.BVSC 129 3 28-1921 10.Szív. Volán 128 4 28-1920 11.DUTÉP SC 128 4 27-19­20 12.TFSE 127 5 27-2419 13.Duna SK 126 6 30-2418 14.Szolnok 126 6 27-2518 15.Eger SE 124 8 23-2716 16.DÉLÉP SC 12 12­3-3612 Megnyitották a 26. sakkolimpiát Szaloniki­ben vasárnap es­te ünnepélyesen megnyitot­ták a 26. sakkolimpiát. A görög város sportpalotájá­­ban tartott megnyitón 99 ország — 98 férfi­­ és 52 női csapat — képviselői sora­koztak fel. Arisz Malavisz, Szalámid polgármestere mondott köszöntő szavakat, majd átvette a „béke üze­netét” az olajfaágat, amelyet futók százai hoztak az óko­ri olimpiák színhelyéről, Olympiából. A megnyitó al­kalmából megtartott koncer­ten felhangzott az a ze­nemű is, amelyet Mikisz Teodorakisz híres görög ze­neszerző komponált erre az alkalomra. A 26. sakkolimpia mér­kőzései hétfőn kezdődtek meg. l. Braunschweig—Bielefeld 2. Kaiserslautern—Bremen 3. Karlsruhe—Uerdingen 2—2 x 0—4 2 4. Leverkusen—Bayern München 3—0 1 5. Bochum—1. FC Köln 1—3 2 6. Mönchengladbach—VfB Stuttgart 2—1 1 7. Fortuna Köln—Aachen 0—1 2 1. Nürnberg—Solingen 2—1 1 3. Duisburg—Ulm 5—0 1 10. Ascoll—Napoli 1—1 X 11. Atalanta—Lazio 1—0 1 12. Avellino—Milan 0—0 X 13. Juventus—Torino 1—2 2 +1 14. Roma—Fiorentina 2—1 1 Nyeremények: 13+1 találat líem volt, 13 uUltt (3 db) = 1 399 930 Ft, ÍZ találat (157 db) — 17 «34 Ft, ll találat (3000 db) - 933 Ft, 10 találat (29C29 db) = 142. Ft. 0—0 * Egy év után NB II-es az E. Finommechanika A „híres” városban, Kecske­méten rendezték meg az osz­­tályozót a férfi kézilabda NB II-be jutásért. Heves megye bajnoka, az Egri Finommecha­nika négy csapat társaságában küzdött a másodosztályba kerü­lésért. összességében három ta­lálkozót megnyertek, egyet ve­szítettek, ami azt jelenti, hogy egy év után ismét az NB II-ben folytathatják a kézilabdázást. Eredmények: Salgótarján—E. Finommechanika 29—2«, E. Fi­nommechanika-Csurgó 23—21, —Ferroglóbus 31—22, —Szombat­helyi TK 28—25. Az egri csapat hat pontjával az osztályzó má­sodik helyén végzett, de ez elég volt a feljutáshoz. NÉPÚJSÁG, 1984. november 20., keddi MEGYEI BAJNOKSÁG Befejeződött az őszi pontvadászat A megyei labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának mérkőzéseiről a következőket jelentették tudósí­tóink : Sírok—Boldog 1—0 (0—0) Boldog, 300 néző. V.: Vincze­­pap. Sirok: Kovács M. — Hilyák, Gyurácz, Erdélyi B., Kovács L., Horváth, Erdélyi I., Győri, Cziz­­marik (Utasi), Váczi, Pócsik. Edző: Gere Tihamér. Boldog: Kiss — Szabó, Nagy, Soós (Józsa S.), Csányi, Tóth D, Józsa P., Futó: Inkret, Őszi Cs., Imre (Józsa G.). • Edző: Tóth Dénes. Jó iramú, színvonalas mérkő­zést hozott a rangadóvá előlé­pett találkozó. A hazaiak mind­két félidőben többet kezdemé­nyeztek, de a gólhelyzetek so­rát hagyták kihasználatlanul. A listavezető kevés támadásából a 70. percben Erdélyi István gól­jával megszerezte a győzelmet. Jók: Kovács M., Hilyák, Kovács L. Pócsik, illetve Nagy, Futó, Tóth, Józsa P. Ifik: Sirok—Bol­dog 4—0. Hegedűs Ernő Heves—H. Gáspár SE 2—0 (2—0) Heves, 300 néző. V.: Ambróczki (Szolnok m.). Heves: Marosvári (Szarka) — Patkó, Kolozsvári, Nász, Tóth, Vona (Bakos), Csintalan, Dudás, Pásztor, Balázs, Pataki. Edző: Varga István. H. Gáspár SE: Nagy — Veres, Hartman, Balázs, Szedmák, Acs, Mihalkó, Rédei, Kapus, Acs ., Tóth. Edző: Oláh Ferenc. A hazaiak már az első félidő­ben eldöntötték a két pont sor­sát a küzdelmes találkozón. G.: Csintalan (11-esből), Pásztor. Jók: Marosvári, Kolozsvári, Nász, Tóth, illetve Hartman, Acs. Ifik: Heves—Eger SE II. 3—8. Fegyveres István Poroszló—Apc 1—0 (1—0) Apc, 300 néző. V.: Dévai. Poroszló: Kecskeméti — Nagy, Szász, Veres, Fazekas, Görbe, Illés, Nagy S., Domoszlai (Lu­­hály), Habóczki, Molnár. Edző: Pázmándi Gáspár. Apc: Hegedűs — Csorba, Sző­ke, Duzs, Jakab, Nagy (Jamb­­rik), Janik, Kiss, Fodor L., Fo­dor B. (Kovács), Terényi. Edző: Rezsnyák András. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a sok gólhelyzetet kihagyó hazaiak nem bírtak a lelkesen és jól játszó poroszlói gárdával. G.: Szász. Jók: Nagy, Szász, Illés, Molnár, illetve Csorba, Szőke, Jakab. lfik: Apc—Po­roszló 3—2. Pandúr Sándor Nagyréde—Pétervására 3—2 (0—0) Nagyréde, 200 néző. V.: Tóth B. Nagyréde: Jekkel — Vályinagy, Ács, Deme, Ördögh, Kovácsik, Nagy I. (Bárdos), Lukács, Ba­kos, Orosz, Papp. Edző: Szén József. Pétervására: Kovács M. — Ivády, Pál, Marittyák, Nagy, Lakatos, Pusoma, Panyi, Buk­­rán, Bojtos, Bíró. Edző: Bocsi Barnabás. A mély talajú pályán végig jó iramú, színvonalas játékot láthatott a közönség. Kiállítva: Bárdos, illetve Pál. G: Bakos, Papp, Vályinagy, illetve Buk­­rán, Lakatos. Jók: Vályinagy, Ács, Deme, Kovácsik, Papp, il­letve Kovács M., Ivády, Ma­rittyák, Nagy, Bukrán. Ifik: 5—1. Bozovits János Gyöngyöshalász—Tarnaméra 1—1 (0—0) Gyöngyöshalász, 150 néző. V.: Kiss L. Gyöngyöshalász: Horváth — Harmath L., Tóth Gy., Szabó B., Tóth J., Komjáti, Harmath J. (Márkus), Molnár, Szabó Gy., Győri, Szabó L. Edző: Jakab István. Tornaméra: Juhász — Csillag, Ugrai, Farkasinszki, Blahó, Kiss, Sisa (Somodi F.), Kovács, Nagy, Bencze (Tóth), Somodi. Edző: Keresztesi István. Közepes iramú, küzdelmes mérkőzésen a végig mezőnyfö­­lényben játszó hazaiak sok gólhelyzetet hagytak kihaszná­latlanul a jól védekező méraiak ellen, akik rászolgáltak a dön­tetlenre. G.: Tóth J. (11-esből), illetve Somodi. Kiállítva: So­modi F. (a 85. percben). Jók: Harmath L., Szabó B., Komjá­ti, illetve Ugrai, Kovács, Somo­di. Ifik: 4—0. Pongrácz György Kompolt—Besenyőtelek 2—1 (0—1) Kompolt, 100 néző. V.: Kalas, Kompolt: Somogyi — Varga, Parádi Z., Káló, Báder I. J., Báder II. J., Rajnai S. (Klein F.), Smidt Z., Antal V., Angyal, Farkas R. Megbízott edző: Káló János. Besenyőtelek: Kovács — Túró, Szabó K., Riczu I., Szabó Gy., Cseh, Szakál, Rézműves, Mül­ler, Vratarics, Antal (Kriston). Edző: Szakál Miklós. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a hazai együttes nehezen nyert a lelkesen küzdő Bese­nyőtelek ellen. G: Klein F., Káló, illetve Müller. A hazaiak közül Klein F.-et és Kálót csak góljáért lehet dicsérni, különben a csapat átlagon aluli teljesít­ményt nyújtott. A Besenyőte­lekből Kovács, Túró, és Müller tűnt ki. Ifik: 4—2. Klein Péter Selyp—Mikófalva 6—1 (1—0) Selyp, 100 néző. V.: Darók. Selyp: Kodák — Bíró, Tóth (Juhász), Koós, Szabalics, Né­meth, Varga, Lánczos, Barta (Králik), Szabad, Kurucz. Edző: Zilahi János. Mikófalva: Nagy — Sárosi, Bajzáth, Kovács A., Mikó, Ko­vács J., Kovács G., Józsa, Csu­­hány, Csuhaj (Kelemen), Dér. Edző: Nagy Miklós. A mérkőzés kezdete előtt a selypi sportvezetők búcsúztatták az aktív játéktól visszavonuló Barta Józsefet és Tóth Károlyt. A találkozón végig a hazaiak irányították a játékot és hely­zeteik alapján még több góllal is nyerhettek volna. Jók: Varga (a mezőny legjobbja), Bíró, Szabalics, Králik, ill. Bajzáth, Kovács J. G., Varga 3, Németh, Králik, Lánczos (11-esből), il­letve Kovács J. Jók: Varga, Németh, illetve Kovács J. Ifik: 0—0. Nógrádi Béla Domoszló—Petőfibánya 0—0 Domoszló, 200 néző. V.: Os­­várt, igazságos pontosztozkodás. Kiállítva: Tamács (a 76. perc­ben, a partjelző megsértéséért). Ifik: Petőfibánya—Domoszló 4—3. A bajnokság MATRA-CSOPORT Őszi első a Hatvan A területi labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának mérkőzéseiről a következő jelentéseket kaptuk tudósítóinktól: Hatvan—H. Papp 1. SE 2—0 (0—0) Hatvan, 400 néző. V.: Martin­ké. Hatvan: Takács — Pádár, Bó­­na, Hegyi, Kerek, Gohér, Bo­­rics, Zombori, Sváb, Juhász, Kovács. Edző: Gál Béla. A gólok története. 0S. perc: hazai támadás folyamán Borics mintegy 20 m-ről váratlanul lö­vésre szánta el magát, s a jól eltalált labda a hálóban kötött ki, 1—0. 45. perc: Hegyit a 16- oson belül felvágták. A meg­ítélt büntetőt Hana értékesítet­te, 2—0. A rangadón végig nagy ira­mú, küzdelmes mérkőzést lát­hatott a közönség. Az első fél­időben kiegyenlített küzdelem folyt. Fordulás után a hazaiak fokozták az iramot és megér­demelten nyertek. Jók: Pádár, Hegyi, Borics, Zombori, illetve Szilágyi, Jávorszky. Keresztfalvi Ferenc Recsk—Ganz-MÁVAG 3—« (1—0) Recsk, 300 néző. V.: Simon. Recsk, Magyar — Bálák, Bódi 11., Maksó, Klement, Bódi 1., Tóth (Gál A.), Danyi, Kolozsvá­ri, Csányi, Bencsok (Forgó). Ed­ző: Szabó Géza. A gólok története. 43. perc: bal oldali támadás végén az egyik védő Csányi lábát elhúz­ta a 16-oson belül. A megítélt 11-est a sértett fél értékesítet­te, 1—0. 55. perc: egy beívelt labdát Várhidi haza akart emel­ni Erdélyihez, de az már kiin­dult kapujából és a pettyes fö­lötte a hálóban kötött ki, 2—«. (öngól). C0. perc: Kolozsvári a jobb oldalon indította Csányit, akinek pontos beadását Tóth a hálóba fejelte, 5—0. A nehéz talajon, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak helyzeteik alapján akár nagyobb arány­ban is nyerhettek volna. Az idei legjobb teljesítményt nyúj­tó Ércbányász gárdájából Kle­ment, Bódi I., Kolozsvári, Csá­nyi, Bódi II. és Bencsok nyúj­tott kiemelkedő teljesítményt. Gál Mihály Füzesabony—Bélapátfalva 1—1 (1—0) Bélapátfalva, 400 néző. V.: Ko­vács S. Füzesabony: Tóth — Lakatos J., Barta, Takács, Polgár, Tor­­bavecz, Mártha, Kása, Kiss 11., Bari, Jónás. Edző: Káló Mihály. Bélapátfalva: Erdős — Cseh, i­ágonyi, Sasvári (Bay), Józsa, Bóta, Berecz E., Bartuska, Do­­mánszki (Patkós), Kovács P., Horváth. Edző: Várallyay Mik­lós. A gólok története. 10. perc: Jónás elfutott a bal oldalon, lö­vésszerű beadását Erdős kiütöt­te, s a jókor érkező Bari a ka­pu közepébe fejelt, 1—0. 70. perc: Horváth szögletét Kovács P. magasan felugorva fejelte a kapuba, 1—1. Az „alsóházi” rangadón ala­csony színvonalú mérkőzést ví­vott a két csapat. A hazaiak mezőnyfölényét a vendégek gyors ellenakciókkal törték meg, amelyek egyikéből a vezetést is megszerezték. Az utolsó félórá­ban az Építők fölénybe került, de csak az egyenlítést sikerült kiharcolniuk. Igazságos ered­mény született. Jók: Zágonyi, illetve Jónás, Bari, Mártha. If­júságiak: 3—2. Horváth Mihály Bp. B. Volán—Gyöngyös 1—1 (1—0) Miskolc, 200 néző.­ V.: Ágoston, Gyöngyös: Nagy A. — Mol­nár, Mádl, Jakab, Bársony, Vá­gó (Kovics), Soltész, Csomány (Tóth Gy.), Vajda, Ferencz, Nagy G. Edző: Treiber Rudolf. A gólok története. 30. perc: jobb oldali támadás után, nagy védelmi hibát követően Czél ré­vén a hazaiak jutottak vezetés­hez, 1—0. 72. perc: Bársony­­ ve­zette fel a labdát bal oldalon, majd lágyan középre ívett, vé­gül a 10-eson belülre­­ befutó Jakab a kapujából kimozduló Kiss felett fejelt a hálóba, 1—1. Az első játékrészben alacsony színvonalú, csapkodó játék ala­kult ki, valamivel többet kezde­ményeztek a hazaiak. Szünet után olyan nagy fölénybe ke­rült a GYSE, hogy a helybéli­ek alig jutottak át a felezővo­nalon. A második 45 percben mutatott játéka alapján a Gyöngyös győzelmet érdemelt volna. Jók: Lugosi, Tamás, il­letve, Jakab, Vajda, Tóth Gy. Ifik: 4—2. Szkocsovszky Tibor További eredmények: Sajóbá­bony—Nagybátony 3—0, Rom­­hány—Edelény 4—4, BKV Előre —St. Síküveggyár 2—2, MVSC— Borsodnádasd 0—0. A bajnokság állása: 1.Hatvan 14 102 2­30-10­22 2.Ganz-MÁVAG 14 74 326-1518 3.Sajóbábony 14 82 417- 818 4.St. Síküveggyár 14 66 219-1418 5.H. Papp J. SE A TECHNOLUX Szolgáltató Szövetkezet központi irodájába felvételt hirdet gyakor­lattal rendelkező KONTIROZÓ KÖNYVELŐI munkakörbe. A nyomdaüzembe: OPSZETGEPMESTERT azonnali felvétellel. Jelentkezni lehet: TECHNOLUX Szolgáltató Szövetkezet Eger, Petőfi Sándor u. 18. Személyzeti vezetőnél. A Hm-i Sütő- és Édesipari Vállalat, a halmajugrai kekszgyárába, váltott műszakkal felvesz: — vizsgázott gáztüzelésű kazánfűtőket, — elektroműszerészeket, — lakatosokat, — vizsgázott targonca­vezetőket. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet: Halmajugra, Kossuth u. 184. alatt-