Fiú Felsőkereskedelmi Iskola, Kaposvár, 1928

79 e) Beszámoló az ifjúsági Sportkör 1928—29. tanévi működéséről. A sportkör neve: Kaposvári közs. négyévfolyamú fiú felső kereskedelmi iskola „Turul“ sportköre. Kerület: Székesfehérvár, csoport: Kaposvár. A sportkör igazolási száma: 58. Megalakulási ideje: 1924. A sportkör tiszteletbeli elnöke: Bársony János igazgató. A sportkör vezető tanára testnevelési tanár-e? Nem. Az intézet tanulóinak teljes létszáma: 289. A magántanulók, illetve magánvizsgázók száma: 4. A testgyakorlás alól felmentettek száma: 11. A testnevelési alap alól felmentettek száma: Senki sem volt felmentve. A testnevelési alapra fizető tanulók száma összesen: 293. A sportkörben működő tanulók száma korosztályonként: III. korosztály (14—16 évesek): 9. II. korosztály (16 éven felül): 96, összesen: 105. A korosztályok sportköri foglalkozásának heti óraszáma összesen: 4. Működő szakosztályok: játék, torna, atlétika, vívás, céllövészet, turisztika, tennisz (asztaltennisz). Van-e az intézetnek tornaterme? Nincs. Van-e az intézetnek játékra alkalmas udvara? Nincs. Külön játszótere? Nincs. Melyik sporttelepen gyakorlatoznak a tagok? A kaposvári Turul SE és Rákóczi SE pályáján. Hányszor hetenkint? Egyszer. Van-e uszoda? A városnak csak nyári uszodája van (strandfürdő). Hányan tanultak meg úszni az iskolai év alatt? — Hányan tudnak összesen? 171. Télisport üzésére van-e mód? Korcsolyázásra. Versenyt ez évben a tennisz-szakosztály rendezett a helybeli áll. reál­­gimnázium sportkörével közösen, továbbá az atlétikai­ szakosztály tartott házi pontszerző versenyt. KISOK versenyben a sportkör nem vett részt. A múlt iskolai évben a szünidőre társadalmi egyesületekhez kiadott sport­köri tagok száma: 7. A sportkör vagyonának múlt évi maradványa: 39­45 P. A jelen tanévben testnevelési járulékból befolyt 40% részesedés: 28­28 P. A jelen tanévben befolyt egyéb bevételek összege: 1356 P. A sportkör jelen tanévi összes kiadása: 322Ю8 P. Maradvány: 1207 pengő. A sportkör működésére vonatkozó egyéb feljegyzések: A vívó-szakosztály tagjainak Noszlopy Géza vívómester az olasz rendszerű vívást tanította. — Az atlétikai­ szakosztály futói az 1928. okt. 7.-i városi kegyeleti staféta-versenyen 2010-es csapattal vettek részt. Az a) csapat első lett a versenyző 21 csapat közt és megnyerte az ezüst-serleg vándordíját, melyet Somogy vármegye Test­­nevelési Felügyelősége ajánlott fel erre a célra. A csapat tagjai külön-külön nagy­ ezüst érmet kaptak. A b) csapat 4. helyen végzett. — A Kaposvári Vadász- és Vadvédő Egyesület ugyancsak okt. 7.-én rendezett versenyén a középfokú iskolások részére kiírt 50 és 100 m-es csapatversenyben elsők lettünk az egyéni versenyeken 1 első és 2 második díjat nyertünk. — Október 14.-én a Turul SE. ad­. versenyén Benedek Lajos III. é. t. 108 mp.-cel első lett a 100 m-es síkfutásban, 300 m-en pedig 392 mp-cel kerületi rekordot futott. — A tennisz-szakosztály a reálgimnázium csapatával szemben 6:3 arányban nyerte meg az októberi tenniszversenyt. — A Turul SE. 1929. febr. З.-i korcsolya­versenyén Warvasovszky László Hs. é. t. az 500 m-es gyorskorcsolyázásban s a diákok részére kiírt műkorcsolyázásban első lett. E versenyen még 1 második és 1 harmadik díjat is nyertünk. A 4X400 m-es stafétában második helyre kerültünk a reálgimnázium csapata mögött. — Footballcsapatunk több training-