Kárpátalja, 2011. július-december (11. évfolyam, 26-52. szám)

2011-08-26 / 34. szám

SPORT, SZABADIDŐ I rcn­is ____________________2011. augusztus 26.______________________ Labdarúgás : Haladás tíz emberrel verte a Fradit A mérkőzést tíz ember­rel befejező Haladás 2-1- re legyőzte idegenben az FTC-t az NB I hatodik for­dulójában. Először ült a Ferencváros kispadján Nagy Tamás, aki Prukner László lemondását kö­vetően lett megbízott vezető­edző. Volt egy másik debütáló is a zöld-fehéreknél, a 40 éves Végh Zoltán állt a kapuban, akinek ez volt pályafutása 570. első osztályú bajnoki mérkőzése. A hazai drukkereket már az ötödik percben hidegzuhany ér­te, amikor Vujovicnek a jobbösz­­szekötő helyéről leadott lövése a bal alsóban kötött ki, Végh hiába vetődött. A Ferencváros Lisztes révén egy kapufát könyvelhetett el az első félidőben. A fordulást követően hamar növelte előnyét Aczél Zoltán együttese, egy legurítás után ballal tüzelő Halmosi lőtte ki pontosan a jobb alsót. A tanácstalanul játszó Ferenc­város a 63. percben nagy lehetőséghez jutott, ugyanis a reklamáló Slukát kiállította Iványi játékvezető, így ember­előnybe került a hazai csapat. A 71. percben Guzmics kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, Rósa magabiztosan belőtte a megítélt büntetőt. A hajrában a Ferencváros minden erejét mozgósította az egyenlítés érdekében, az utolsó másodpercben még kapufát is rú­gott az együttes, de az eredmény már nem változott. NB I, hatodik forduló: Fe­­rencváros-Haladás Sopron Bank 1-2 (0-1), Újpest FC-Diósgyő­­ri VTK 1-1 (1-0), Kecskeméti TE-Budapest Honvéd 3-1 (1 -1), Videoton FC-Pécsi MFC 4-1 (2-1), Lombard Pápa Termál FC-DVSC-TEVA 0-2 (0-1), MVM Paks-Győri ETO FC 1-2 (0-1), ZTE FC-Vasas-Híd 1-1 (1-0), BFC Siófok-Kaposvári Rákóczi 3-1 (2-1). A bajnokság állása: 1. Debrecen 18, 2. Győr 18, 3. Pécs 13, 4. Honvéd 12, 5. Vi­deoton 10, 6. Kecskemét 10, 7. Pápa 10,8. Diósgyőr 8,9. Siófok 8, 10. Paks 8, 11. Haladás 7,12. Kaposvár 5, 13. Ferencváros 2, 14. Újpest 2,15. Vasas 2, 16. Zalaegerszeg 1. (Kárpátalja/ MTI/origo.hu) Ukrán Kupa: Tovább menetel a Beregvidék, nyert a Hoverla Két kárpátaljai együttes is bejutott az Ukrán Kupa legjobb 32 csapatot szám­láló mezőnyébe. De amíg ez a teljesítmény valahol elvár­ható volt a másodosztály­ban remekül rajtoló Ungvári Hoverla-Zakarpattyától a vele egy szintén futballozó Heliosz Harkiv ellen, addig az amatőr státusban vitéz­kedő Beregvidék SC-től bravúrnak számít a javából a Premier Ligában igyekvő Naftovik kiverése. Az amatőr csapatok szá­mára kiírt tavalyi kupasorozat megnyerése óta Beregszászban igazi futball-láz alakul ki, ha kupameccset játszanak a helyi kedvencek, így volt ez a múlt héten is, amikor a másodosz­tály egyik élcsapata, a Naftovik Ohtirka látogatott el a Vérke­­parti városba. A mérkőzésre kilátogató rekordszámú, mintegy 5 ezer főnyi szurkolóból legtöb­ben csak a tisztes helytállásban bízhattak a jóval esélyesebbnek titulált ellenféllel szemben, de szerencsére a hazaiak most is komolyan hittek a sikerükben. A Nagy Róbert vezetőedző által irányított vendéglátók rögtön a meccs elején nekiestek fekete me­zes ellenfelüknek, előbb Szergejev, majd Szarkisz veszélyeztette a Naftovik kapuját Az első negyed­óra végén kis híján „felrobbant” a stadion: Szergejev bal oldali beadá­sa Teplijt találta egyedül, akinek a fejese a jobb sarokban kötött ki. Nem sokkal később az egyik hazai gólfelelős, Kalapács akár megdup­lázhatta volna az előnyt, ám lövését a vendégek portása kapufára tolta. A második játékrészt egygó­­los előnnyel kezdő Beregvidék a folytatásban sem állt be védekez­ni, de ekkorra már érezhető volt a két csapat közötti két osztálykü­lönbség. Amit azonban a hazai­ak lelkes, fegyelmezett játékkal igyekeztek pótolni. A 75. percben a piros mezesek egyik legjobbja, Azarov jutott a kiállítás sorsára, mivel utolsó emberként sodorta el a vendégek kilépő játékosát. Ezután - a ráadásperceket is be­leszámítva - még 20 minutum állt a vendégek rendelkezésére, hogy feltörjék Krasevszkij kapuját, de a hősiesen védekező Beregvidék már kiállta az ostromot. A lefújást követően hatalmas népünnepély kezdődött az ezen a délutánon kicsinek bizonyuló Barátság stadionban, szurkoló és játékos önfeledten ünnepelte egymást, a beregszászi együttes az Ukrán Kupában bejutott a legjobb 32 csapat közé. Érdekesség, hogy a beregszásziak által tavaly az amatőr kuapasorozat fináléjában legyőzött Szlavhleb Szlavjanszk is másodosztályú gárda, az FK Odessza elleni 1 -0-val harcolta ki a továbbjutást. Az Ungvári Hoverla- Zakarpattya ugyancsak hazai környezetben harcolta ki a to­vábbjutást a Heliosz Harkiv ellen. A csereként beállt Kucserenko egy bal oldali beadást követően a ráadáspercekben szerezte meg a döntő találatot. (tamási) A Barcáé a spanyol Szuperkupa (Folytatás az L oldalról) Az első gólt mégis a Barca szerezte: Messi úgy indította - zseniálisan - a félpályáról la­pos passzal Iniestát, hogy ne legyen les, viszont a középpá­lyás ziccerhelyzetbe kerüljön: a spanyol világbajnok szépen át is emelt Casillason. Öt perccel később Ronaldo gólt ünnepelt, pedig a visszajátszásokból úgy tűnik,­nem biztos, hogy beleért a labdába. A pörgős és roppant lát­ványos első félidő Messi-Piqué sarokkal adott passzát követő -átemelős góljával zárult. A második félidőben sehol nem volt az első 45 perc vi­lágszínvonalú játéka, sok volt viszont a sárga lap és az ideges­kedés, no meg a csere. Helyzetet alig-alig lehetett feljegyezni, az utolsó tíz perc azonban ismét felugrasztotta a helyéről a rang­adó összes nézőjét. Benzema a 82. percben két ziccerlövésből nagy nehezen belőtte az egyiket, és amikor már elhitték a mad­ridiak, hogy Messi és a Barca ellen legalább egy hosszabbítás kiharcolható, akkor az argentin hét méterről olyan erővel lőtt Casillas kapujába, hogy a gyen­ge erőállapotáról szóló hírek valódiságában rögtön kételkedni kezdtünk. De nem lett volna ez egy Barca-Real, ha nincsen balhé. A szünetben beállt Marcelo megmutatta az Arsenaltól meg­vett Cesc Fabregasnak, hogy mire számíthat majd a Primera Divisiónban: két lábbal a félbe döngölte őt a Real-védő, amiért piros lapot kapott. Ekkor a zöld gyepen lévők­ben is, de a kispadon ülőkben még inkább elszakadt a cérna, Özil reklamált, a már lecserélt Villa ki tudja, mit csinált, amiért pirosat kapott, de José Mourinho sem bírta idegekkel, és belecsípett a Barca másodedzőjének az arcába. A spanyol bajnok Barca - zsinórban harmadszor - meg­nyerte a Szuperkupát, de a két meccs alapján egyértelmű: idén nagyobb ellenfele lesz a Real a címvédőnek, mint tavaly volt. Spanyol Szuperkupa, visz­­szavágó: FC Barcelona-Real Madrid 3-2 (2-1), kupagyőztes, 5-4-es összesítéssel a Barcelona. (origo.hu/Kárpátalja) Kajak-kenu Storcz: A férfi kajakszakágnak van még hova fejlődnie A magyar válogatott hat arany-, egy ezüst- és három bronzéremmel (az olimpiai számokat tekintve két arany­nyal és egy ezüsttel), vala­mint 14 ötkarikás kvótával zárta a szegedi kajak-kenu világbajnokságot. Voltak meglepő sikerek és váratlan kudarcok is, Storcz Bo­­tond szövetségi kapitány összes­ségében elégedett, bár fejlődést vár a férfi kajakszakágtól, mert abban nincs olyan hajó, amely egyértelműen éremesélyes lenne az olimpián. Storcz már a vébé előtt is elmondta, hogy Szegeden az érmeknél is fontosabb, hogy minél több kvótát gyűjtsenek a magyar versenyzők, és a célokat nagyjából sikerült teljesíteni, mivel 14 olimpiai kvótával zárták a vébét a hazai kajak-kenusok. A női kajakosok hozták a kapitány által várt szintet, Storcz előzete­sen hat kvótát irányzott elő, és ezt a mennyiséget szállították is a versenyzők. Londonban összesen négy női számra kerül sor, 500 méteren egyesben, párosban és négyes­ben, 200 méteren csak egyesben rendeznek versenyt, Szegeden egy arany és egy ezüst jött össze ezeken a távokon. Az aranyat a Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Benedek Dalma összeállítású egység hozta. A férfi kajakosoknál Storcz a nyolcból hat kvótával számolt, de ezt sikerült túlteljesíteni, összesen hét részvételi jog került a zsákba. Londonban 1000 méteren öt (K-1, K-2, K-4, C-1 és C-2), 200 méteren három (K-l, K-2, C-l) számban versenyeznek a férfiak. Szegeden ezeken a távokon csak egy magyar érem született, igaz, az arany volt, a minden szem­pontból hazai pályán versenyző Vajda Attila bizonyította, hogy a belgrádi Eb-n elért nyolcadik helyből korai volt bármilyen ne­gatív következtetést levonni. Kenu kettesben ezer méteren a Nagy Péter, Széles Gábor kettős nem jutott döntőbe, így a kvótáról is lemaradt, a kajakosoknál a Kökény Roland, Dombi Rudolf párosnak (K-2 500), a 200-on induló Molnár Péternek, valamint a Kammerer Zoltán, Vereckei Ákos, Kucsera Gábor, Boros Gergely összeállítású négyesnek (K-4 500) az érem nem, de a kvóta összejött. A magyar csapat legered­ményesebb versenyzője a két arannyal és egy ezüsttel záró Kozák Danuta (K-4 500, K-2 200, illetve K-1 500) volt, de Csípes Tamara (K-1 1000 és 5000 m) és Kovács Katalin (K-4 500, K-2 200) is kétszer állhatott fel a dobogó tetejére. A hat arannyal, egy ezüsttel és három bronzzal záró magyar csapat második lett az éremtáblázaton, mindössze egy ezüsttel elmaradva a németek mögött. (Kárpátalja/origo.hu) Tenisz Djokovic feladta a cincinnati döntőt hm A brit Andy Murray nyerte az amerikai Cincinnatiben rendezett tenisztorna férfiversenyét, miután riválisa, a szerb Novak Djokovic a második játszmában feladta a mérkőzést. A világranglista éllovasa vállsérülése miatt adta fel az összecsapást. A szerb játékos­nak idén ez volt a második veresége. Eredmény, döntő: fér­fiak (2,59 millió dollár összdíjazás): Murray (brit, 4.)-Djokovic (szerb, 1.) 6:4, 3:0-nál Djokovic feladta. (MTI/telesport.hu) Autósport Loeb és a Citroen ragaszkodnak egymáshoz Sebatien Loeb hétszeres vb-győztes pilóta két évvel, a 2013-as szezon végéig meghosszabbította szerződését a Citroennel. A francia autógyár azt követően je­lentette be az együttműködés folytatását, hogy napvilágot láttak olyan értesülések, melyek szerint a sorozatba jövőre visz­­szatérő Volkswagen a 37 éves versenyző­ átcsábítását tervezi. Loeb tíz éve a Citroennel kezdett el versenyezni, s a legutóbbi hét évben megnyerte a világbajnoki pontversenyt, amelyben jelenleg is az élen áll. (MTI/telesport.hu) Labdarúgás Meglepetésmentes játéknap A 7. forduló nem nevezhető totógyilkosnak az ukrán Premjer Ligában, nagyjából mindenütt papírforma-ered­mények születtek. Eredménysor: Olekszandrija-Obolony Kijev 1-0, Zorja Luhanszk-Arszenal Kijev 0-3, Csomomorec Odessza-Voliny Luck 0- 0, Vorszkla Poltava-Dnyipro 0-0, Tavrija Szimferopol-Kárpáti Lviv 1-1, Sahtar Donyeck-Illicsivec Mariupol 3-0, Metaliszt Harkiv-Metalurg Donyeck 2-0, Dinamo Kijev-Krivbász 1-0. A Sahtar 19 ponttal vezeti a tabellát a 17 pontos Dinamo és 15 pontos Metaliszt előtt. (felvégi) Hatból hat a Hoverla mérlege kb 457 perc után kapott először gólt a most folyó baj­nokságban az Ungvári Hoverla-Zakarpattya, de még az első játékrészben fordítani tudott a Titan ellen, így hat forduló után is hibátlan a mérlege. Labdarúgásunk második vonalában a hatodik játéknapot rendezték vasárnap, melynek keretében a Titan Armjanszk volt a Zaki ellenfele. A 7. percben megtört a hazaiak páratlan sorozata, a most fo­lyó pontvadászatban eddig még gólt sem kapó ungváriak hálóját Fedorcsenko vette be. A vendégek nem sokáig örülhettek a veze­tésnek, hiszen Nadrij és Kucserenko még az első negyedóra végén megfordította az állást, a szünet előtt pedig Rajcsevics állította be a végeredményt jelentő 3-1-es hazai győzelmet. A forduló rangadóján az Arszenal Bila Cerkva hazai pályán 2- 1-re legyőzte az eddig még makulátlan mérleggel rendelkező Metalurg Zaporizzsját, így a Hoverla 18 ponttal immáron egyedül vezeti a másodosztályú tabellát a 15 pontos Metalurg előtt. Az augusztus 26-án rendezendő 7. fordulóban Olekszandr Szevidov csapata a középmezőnyben található Dinamo Kijev má­sodik számú együttesének vendége lesz. (tamási) Nagyszőlősnek nem volt esélye mmmum A hétközi parádés kupasikert követően vasárnap a bajnokságban is brillírozott a Beregvidék. Az áldozat ezúttal Nagyszőlős csapata volt. Szerednyén nem bírt egymással a két trónkövetelő. A 14. forduló eredményei: Beregvidék-Nagyszőlős 5-0, Szerednye-Polena 1-1, Visk - Nagybocskó 3-0, Munkács-Volóc 3- 0, Újdávidháza-Ilosva 4-1, Ungvár-Pisztraháza 1-2. Az újabb bajnoki cím felé robogó Beregvidék 36 ponttal vezeti a mezőnyt a 31 pontos Munkács és 29 ponttal harmadik Szerednye előtt. (séel) Járási bajnokság: Kettős versenyfutás a bajnoki címért A beregszászi járási labdarúgó-bajnokságban a 16. fordulót követően alighanem végérvényesen két csa­patra szűkült a bajnoki címért folytatott párharc, mivel a legutóbbi ezüstérmes Badaló Somban szenvedett vereséget. Eredmények: Som-Badaló 3-2, Déda-Gát 3-0, Beregszászi Csillag-Kaszony 3-1, Nagybereg-Nagybégány 4-1, Bakos-Jánosi 1- 1, Remete-Mezővári 1-0. A Beregszászi Csillag 39 ponttal első a 36 pontos, de egy mécs­esel kevesebbet játszó Déda és a 31 ponttal harmadik Badaló előtt. Ugyanitt a másodosztályú pontvadászat eredményso­ra: Tiszacsoma-Gut 3-2, Csetfalva-Borzsova 1-1, Kígyós- Nagymuzsaly 1-3, Bátyú-Papi 6-1. (felvégi)