Kassai Ujság, 1930. június (92. évfolyam, 125-147. szám)

1930-06-03 / 126. szám

10. oldal Szeplőt, májfoltot , legbiztosabban eltá­volít a régi, bevált MARGIT­IMRÉM.­ Kapható minden gyógyszertárban és drogériában. Főlerakat: Szent Erzsébet gyógyszertár BRATISLAVA. Brna­nk­a 38. Trdlfant a vídJoBjret Bukovit lerúgják, aki több mint 10 pereg harcképtelenné válik. Magyarország 10 emberrel is frontban marad, lendülete nem csökken. Végre az osztrákok a 11-ik percben kiszöknek az ostromlott várhoz hasonlító kapujuk előtt elhelyezkedő magyarok rajvonalá­ból és komért érnek el. Mandl felszabadító rúgása Berkessy­hez kerül, aki a labdát áthúzza Turay­hoz. Turay védhetetlenül góloz a 12-ik percben. 2:0 MAGYARORSZÁG JAVÁRA! Ezután mindinkább eldurvul a játék. Az osztrákok mintegy 5 perces fölényt érnek el, mialatt Fehér kapuja sokszor forog veszélyben. A 22-ik percben korner ma­gyarok ellen, ami után a kapujuk felsza­badul. A 29-ik percben az osztrák kapu ellen korner. Félidő végefelé a játék kap­­kodóvá válik. Az utolsó percben Wesseli éles be­adását Adelbrecht kapja el és közel­ről magyar kapuba rúgja. Közben Fehér gyomrának fejjel rohannak úgy, hogy elterül a földön. Az osztrák csapatból messze kiemel­kedett Hiden kapus, aki legjobb formáját árulta el és bravúros védéseivel nem egy góltól mentette meg Ausztria csapatát, kívüle a hátvédpár, Adelbrecht és az ál­landó lesállástól * eltekintve — Wesseli voltak a legjobbak. A magyar csapat minden tagja remek játékot produkált úgy, hogy kiemelni sem lehet senkit. Talán Vince volt az egyetlen, aki néhányszor hibázott, azon­ban nem veszélyes helyzetben. AZ AMATŐRÖK IS GYŐZTEK! Magyarország—Ausztr­a 2:1 (0:1). A „nagy“ meccs előtt találkozott a két or­szág amatőr együttese. A két csapat rendkívül szép játékot nyújtott. Általában a magyarok támadtak. Az I. félidőben 11-eshez jutottak, de Bokor mellé lőtte a büntetőt. A 24-ik percben Ausztria Spechtl ré­vén jutott vezetéshez. Szünet után a 15-ik percben Rajnai ki­egyenlített és a 32-ik percben Beretvás megszerezte a győztes gólt. Magyar fö­lénnyel záródott a mérkőzés. A N­ŐK PROFI GARNITÚRÁK DÖNTETLENÜL VÉGEZTEK Budapest—Bécs 2:2. A bécsi négy vá­ros futball tornájának döntője. A magyar csapatban: Dresszler, Markos, Kronen­­berger és Acht váltak ki. Krakkó—Zágráb 5:1 (2:0). A torna vég­ső helyezése: 1. Bécs 4 pont (10:3), 2. Budapest 4 pont (8:3), 3. Krakkó 2 pont (6:7), 4. Zágráb 0 pont (2:13). Budapest teljesítménye kiválónak mondható. POZSONYBAN IS DÖNTETLEN! Bécs—Pozsony 3:3. A I­­ ik bécsi garni­túra pozsonyi meccsén a gólokat: Wind­­ner 2, Kettner, illetve Bulla, Priboj és Rieger lőtték. Az Atilla elvesztette a miskolci osztály­ozását Miskolcról jelentik: Vasas—(Budapest) —Attila 1:0. A visszajutásért, illetve bent­­maradásért vívott első oszályozó mérkő­zést nagy meglepetésre az idegen pályán játsszó II. osztályú Vasas nyerte. Ezzel az Attila reményei a minimumra csökkentek, mert a budapesti meccset legalább 2:0 arányban kell megnyernie. A győztes gólt Brunecker lőtte a 28-ik percben.­­ A kitűnő nagyszombati diákok győztek a brünni országos középiskolai atlétikai versenyben. Hajdóczy tanár reálgimná­ziumi növendékei 66,5 ponttal végeztek az első helyen. 2. Kereskedelmi Akadémia (Brünn) 23 pont. A 250 induló között mind­össze 3 német diák vett részt a versenyen. KASSAI ÚJSÁG Az 500 mérföldes autóversenyben számos baleset történt — haláleset nélkül Newyorkból jelentik. Az Indianapolis 500­­ mértföldes automobil-nagydíjért 38 versenyző indult. Mindjárt indulásnál az egyik versenyző nekiszaladt a falnak, az autó összetört, a versenyző azonban csak jelentéktelen sérülést szenvedett. Két má­sik autó nagy sebességgel egymásnak ro­hant, míg a versenyszakasz négy külön­böző pontján felborulások történtek, de a súlyosabb sebesülések csodálatos képen el­maradtak. A verseny utolsó órájában egy testvérpár autója a falnak ütődött és ös­­­szet­ört. A testvéreket súlyos sérülésekkel szállították kórházba. Újabb hatalmas magyar vizipole-győzelmek 43 góllal Budapestről jelentik. A túrázó UTE, és MAC, csapatai megsemmisítő arányban végeztek, respektábilis ellenfeleikkel szemben. A mérkőzések a következő he­lyeken folytak le: KARLSRUHE: UTE—Karlsruhe 15:4. Az úszószámok pontversenyét az UTE. 36:33 arányban nyerte meg. BRÜSSZEL: MAC.—Brüsszel válogatott 9:3 (5:3). A belga Delahay bíró pártoskodása ellenére a magyar csapat biztosan győzte le ellen­felét, amelyben 4 nemzeti válogatott is szerepelt. — Másnap a bajnokcsapat ellen 2:1 (0:0) arányban győzött a MAC. SAARBRÜCKEN: UTE.—SFS, 17:0 (9:0). Az úszószámok pontversenyében a magyarok 50:26 pont­arányban győztek. A jobb eredmények: 6X50 m.: UTE. 3 p. 11.4 mp. 100 m. mell: Heller (UTE.) 1 p. 21.7 mp. 100 m. gyors: Német (UTE.) 1 p. 08.3 mp. Magyarország levente atlétikai bajnokságai Budapestről jelentik. Az 1930 évi sze­nior bajnokságok figyelemreméltó ered­ményekkel végződtek: 100 m.: Gerő (VI. ker.) 11.4 mp. 400­ m.: Sugár (VII. ker.) 53 mp. 300 m.: Sarkadi (VII. ker.) 2 p. 0#.4 mp. 1500 m.: Eper (V. ker.) 4.17 p. Távol: Kiss IX. ker.) 642 cm. Magas: Schopp (VI. ker.) 170 cm. Súly: Horváth (VII. ker.) 11.21 m. Diszkosz: Balatoni (III. ker.) 34.25 m. Gerely: Balatoni 42.62 m. Buzogány hajítás: Balatoni 52.65 m. 4X400 m.: VII. kerület. Magyarország hatalmas sikere az egyéni Európa-kardvivóbajnokságban Lüttichből jelentik. Az Európa vivó­­bajnokság befejező napján az egyéni kardvivóbajnokságra került sor. A ver­senyen a magyar fölény váratlan mére­tekben bontakozott ki. Bajnok: Pillér lett 5 győzelemmel. 2. Petschauer, 3. Dorros (mindhárom magyar). Pillér győzelme és Dorros hizelgő helyezése külön szenzá­ciót jelent. A kassai CsSK durva játék után levonult Zsolnán Zsolnáról jelentik: S. K. Zilina—CsSK 2:2 (2:2). A kassai csapat olyan durva já­tékot produkált, amit rég nem láttak Zsol­nán. Amikor a II-ik félidő 20-ik percében egyik játékosukat a bíró goromba fault miatt kiállította, az egész csapat levonult. A gólokat Halmi, illetve Góliás és Veres rúgták. Csehszlovákia továbbjutott a Davis Cupban Scheveningenből jelentik: A csehszlo­vák Davis Cup team értékes 3:2 arányú győzelmével sikeresen fejezte be a III-ik fordulót. Az utolsó nap Kozeluh ismét régi jó formáját játszotta ki, Menzel ke­zén megsérült. A részleteredmények: Menzel, Kozeluh (Cs.)—Timmer, Die­mer Kool 7:9, 6:1, 6:2, 3:6, 6:4. Menzel­nek minden sikerült, Kozeluh is jobb volt, mint előző nap. Timmer (H.)—Menzel 9:7, 6:0, 4:6, 7:5. Kozeluh (Cs.)—Diemer Kool 6:4, 4:6, 6:3, 6:3. Hétszer győzött Cséfay a munkás atlétikai bajnokságban Budapestről jelentik: Az MTE. rende­zésében megtartott két napos bajnoki verseny eredményei a következők: Magas: Cséfa­y (MTE.) 166 cm. 2. La­katos (Vasas) 160 cm. 8001 m.: Schubert (Bécs) 2 p. 05.2 mp. 2. Kiss (MTE.) 2 p. 07.2 mp. Távol: Cséfay 629 cm. 2. Lakatos. Diszkosz: Cséfay 31.42 m. 2. Hesz (MTE). Hármas: Cséfay 12.57 m. 2. Goldberger (Vasas). 5000­ m.: Német (MTE.) 16.22 p. 2. Gé­­gény (ESC.). Gerely: Cséfay 47.22 m. 2. Köves (MTE). Távol női: Arnold (MTE.) 473 cm. 2. Obrucsay (MTE). Súly női: Gübhler (Csehszl.) 8.52 m. 2. Szabó (ESC). 100­ m.: Farkas (MTE.) 11.8 mp. 1500 m.: Kiss 4.26 p. 200 m. ifj.: Nonn 25.6 mp. Súly: Cséfay 10.65 m. 400 m.: Schubert 54 mp. 200 m. gát: Cséfay 282 mp. 3000­ m.: Krizsan (Vasas). 9.35 p. 4X400 m.: MTE. 10 km. országúti: Balogh (Vasas). Háziasszonyok öröme a Ismét eladóknak minden mennyiséget raktárunkról eredeti gyári áron szállítunk! 99REFORM 99 és 99NORMA 99 zománcozott tűzálló edény, corallpiros, barna és fekete színekben.­­ Főzés közben nem paff­an le! KoS­ ce, Fö 1. és «"«fceres­kedés 1930. június 3. 120. szám Tamás Alfréd operaénekes és növendékeinek hangversenye a Schalkházban 4656 Jegyek: 15, 12, 10 és 8 Ke­­rban Vitéznél, Fő ucca 75 I Fényes kísérlet után csak ezt használom! l| Nincsen jobb! iS»* ffgv •» a? Bf 0 IP^Quil H I« »SH Kapható gyógyszertárakban, drogériákban és szaküzletben A KAC súlyos veresége Eperjesen (Saját tudósítónktól. P. Törekvés—KAC 8:2 (3:2) Az eperjesi csapat gyors játé­kával lehengerelte a kassaiakat. A KAC válogatott játékosai nélkül szerepelt. Petkiewicz újból győzött , Koscsák harmadik Varsóból jelentik. A nemzetközi ver­seny főszámában a 3000 m-es futásban a lengyel Petkiewicz 8 p. 35.8 mp. szenzá­ciós rekordidő alatt győzött honfitársa, Kuszcinski előtt (8.40 p.), míg a csehszlo­vákiai Koscsák csak harmadik lett. Ideje: 9.05 perc. _____ Belföldi eredmények: BÁRTFA: CSK II. Kosice—SKB 1:0 (0:0). TEPLITZ: FKT—Bohemians 7:3 (3:1). A prágaiak fölényben voltak, de kapu előtt csődöt mondtak. A gólokat: Wieser 3, Hartl, Ha­­berstroh, Krenz, Sillma, illetve Sedivy 2, Hoffmann lőtték. Bajnokság: KARLSBAD: KFK—Meteor VIII. 2:2 (2:1). BRÜN: Mór. Slavia Zidenice 5:3 (3:2). Favorit­ vereség, TROPPAU: Mór. Ostrava I.—Troppau 4:2 (2:0). Troppau három 11-est nem bírt értéke­síteni. DSK.—M. Ostrava. II. 6:4 (3:2). M. Ostrau: Csehszlovák zsupa—zsidószövetség 5:3 (3:2). _____ TESCHEN: Külföldi eredmények: BUDAPEST: Ausztria—Magyarország 2:1 (2:1). Gyephokkimérkőzés. Az első gólt a 9-ik percben Masarek lövéséből érik el az osztrákok. A 23-ik percben Ghillányi egyenlít, de a 32-ik percben Riesberger megszerzi az osztrák csapat győztes gólját. PÉCS: Pécsbaranya—Sabária 3:1. (1:1) Barát­­ságos. BELGRÁD: Jugoszlávia—Hungária (Budapest) 2:0 (0:0). Megérdemelt győzelem. A Hungária nagyon rosszul játszott. Hungária—SK. Beogradski 2:2 (2:0). SPALATO: Hajduk—Nicholson 4:1 3:1 Reváns­mérkőzés: DFC (Praha)—Beuthen 5:1 (1:1). A DFC pompás játékot produkált. Taussig kapus, Truschka, Sokolár csatárok brillíroztak. A gólokat Truschka, Stol 2:2, Kannhäuser lőtték. POSEN: Warta Garbarila 5:1 (1:1). KATOWITZ, Ruch—Pogon (Lemberg) 4:1 (0:0) LEMBERG, Cearni—Legia 0:0. Füleki TC—Slavia Lucenec. Sb 4:1 (3:1) Az FTC-nél Szabó, Klesz és Magyar vol­tak jók. REUTHEN: