Kassai Ujság, 1933. június (95. évfolyam, 126-147. szám)

1933-06-20 / 140. szám

Országos bajnokság: UflTi-FIC 1:1 , Donault­-ISE 3:0 Magyarország munkásbajnokságai Budapestről jelentik. A magyar atléti­kai munkásbajnokságokban a magyarok részéről csak az MTE versenyzői indultak. Az osztrákok végig letaroltak mindent. EREDMÉNYEK: 400 méter: Vecero Z. V. Bécs 55, Einwil­­ler MTE 56.2 mp. — 1500 méter: Er­dinger A. Z. S. Bécs 4.09.8 p. — Magas: Svidrony MTE 168 cm. — Távol: Freudmann Z. V. Bécs 655, Sóti MTE 643 cm. — Suly: Zou­­fall A. S. V. Bécs 14.30. Munkás rekord! — Diszkosz: Patzek A. S. V. Bécs 36.72 m., Zoufall 36.70 m. NŐI VERSENYEK. Magas: Romatka Z. V. Bécs 140 cm. — Távol: Ricker Z. V. Bécs 492 cm. — Suly: Zeitz St.-Pölten 9.73, Tichy MTE 9.46 m. — Diszkosz: Tichy 29.97 méter. _____ Külföldi eredmények BÉCS: Libertas—Simmering 6:1 (3:0). FRANKFURT: WAC Bécs—FVS 4:2 (2:1). SZMIRNA: Kispest—Alton Ordu 5:1 (4:1). A szmirnai bajnokcsapat nem bírt ellenállni a jól diszpo­nált magyar csapatnak. Gólok: Szabó II. 3, Serényi. SZATMÁR: Budai »11«—Válogatott 4:1 (1:0). A válo­gatott csapat gerincét a Törekvés játékosai alkották. Gólok: Sztancsik 3, Polgár. ZWICKAU: Bocskai Debrecen—Zwickau [02] 4:1 (1:0). Teleki ragyogó formát árult el, mellette Pa­lotás nyújtott komoly teljesítményt. A gólo­kat Teleki rúgta. BÉCS: Rapid—III. kerület 8:0 (4:0). A magyar él­csoport egyik tagjának csúfos veresége a formája tetőpontján álló bécsi zöld-fehérek­kel szemben. SALZBURG: Vienna—SSK 6:0 (3:0). Gólok: Gschweidl 3, Wortmann 2, Erti, Tögl. VARSÓ: Legia—Czarnl 3:0 (2:0). Lemberg: Pogon -Lodzer SK 1:0 (0:0), Krakkó: Wisla— Warta 2:1 (1:1). Siedlce: Warszawianka— 22. gy. e. 2:2 (1:1). MÜNCHEN: Bayern—Ferencváros 3:2. WAC Bécs—FC Schramberg 9:3. Chemnitz: Nürnberg, Fürth komb.—Chemnitz 4:0 (4:0). Plauen: Kombi­nált—München (1860) 3:2 (0:0). STOCKHOLM: Dánia—Svédország 3:2 (1:2). ROTTERDAM: Németország—Hollandia 5:2 (1:1). Vizi­­polómérkőzés: _____ 0 Az angol Tourist Trophy motorkerékpár­verseny 500 köbcm-es kategóriájában is Wood Stanley győzött, aki »Norton« gépén 3.15.35 óra alatt tette meg a 425 km-es távot (130.4 km-es átlag). Mint ismeretes, Wood előzőleg a 350 ccm-es kategóriában is első lett. 2. Simpson 3.16.07 (129.4 km átlag), 3. Hunt 3.17.33 (12S.9 km átlag). A világ leg­jobb motorkerékpár-versenyzőjének tekint­hető Wood előző évben is kétszer győzött a klasszikus versenyben, amelynek ezúttal 50.000 nézője volt. 0 Nagyszabású sportnap Beregszászon. Beregszászi tudósítónk jelenti: Szombaton délután nagyszabású sportünnepélyt rende­zett a beregszászi futball- és tenniszklub, Pelle István olimpiai tornász-világbajnok részvételével a BFTC pályán. Bevezetés­képpen a korláton mutatott be mutatványo­kat, majd a nyújtón, gyíjrohintán és lovon produkálta magát Pelle. A sportünnepély ke­retében válogatott volleyball-mérkőzés volt a helyi magyar gimnázium és a Sokol vá­logatott csapatai között. A lelkes közönség buzdítása hozzájárult a magyar csapat győ­zelméhez, melyet nehezen szerzett meg, te­kintettel a Sokol-együttes fürgeségére. Mind­két­ szettet a magyar csapat nyerte 12:15 gólarányban. Mindkét csapat játékosai ki­válóak voltak, de meg kell említenünk Zaple­­fal sokalista tudását, brilliáns játékával bá­mulatba ejtette a közönséget.­­ A Munkácsi SE mérkőzött barátságos jelleggel a Bereg­szászi FTC-vel, Halpert, ungvári bíró veze­tésével. A két rivális csapat mérkőzése nagy sportélvezetet nyújtott a közönségnek. Az első félidőben teljes BFTC-fölény volt, de a második félidőben az MSE kezdett lábra­­kapni, azonban éppen csak egyenlíteni tu­dott. Az eredmény 2:2. A beregszászi gólo­kat Sztrausz (1) pesti tréner és Erbach (1), m­íg a munkácsi csapat góljait Szabó (1) és Kicsi (1) rúgták. Félbeszakadt a mérkőzés, de nem jétszik le a hátralevő időt Fülek sikeres szereplése és Donaustadt fölényes győzelme Ungvárról jelentik: Füleki TC—UMTE 1:1 (1:0). A szlovenszkói magyar futball-­­­bajnokság első országos döntőmérkőzése esőtől felázott, mély talajon indult. UMTE- fölény mellett a 33.-ik percben a fülekiek kornert érnek el, a kifutó Hudák kapus mel­lett és Balogh bekk hibája következtében Márkus gólba kotorja a labdát. Azután két UMTE-korner következik. Szü­net után a 6.-ik percben ugyancsak korner­­ből egyenlít, majd kitör a zivatar és a sáros pályán ezután már élvezhetetlen, csapkodó játék folyik. Tizenöt perccel befejezés előtt Brüll dr. lefütyüli a játékot. Az ellenfelek megállapodtak, hogy a hátralevő időt nem játszák le, minek következtében a fülekiek szép kilátásokkal nézhetnek a döntő többi része elé. Az ungvári csapat legjobbjai a két Páncél és Hisnyák voltak. Donaustadt—Érsekujvári SE 3:0 (2:0). A nyugati kerület első országos döntője Po­zsonyban folyt le. A Donaustadt kulturáltabb játékkal megérdemelten győzött, viszont az ÉSE balszerencsével küzdött. A 12.-ik perc­ben Szigeti hátraad, de a kapus beengedi a labdát. A 28., illetve szünet után a 26.-ik percben Broks rúgja a gólokat. Az ÉSE fö­lényére jellemző a 11 :1-es kornerarány. Biró, Varga (Vágsellye). 400 m: Légár D. 52.6 mp. Diszkosz: Józsa D. 39.56 m., Dávid D. 39.51 m. Magas: Bódosi D. 190 cm. 5000 m: Pataki D. 16.57.6 p. Gerely: Balogh D. 50.23 m: Bácsalmási D. 48.72 m. 110 m gát: Boross D. 15.9, Kállay 16 mp. 800 m: Dudás D. 2.05.3, Csaplár 2.05.4. Rúd: Kállay 340, Bó­dosi 330 cm. 4-szer 100 m: Zágráb 45, Délmagyarország 45.1 mp: Remfecz RÁC 46.26 métert dobott a mis­kolci diszkoszvető versenyen. — Csányi (Testnevelési) 15.53 méteres eredménnyel győzött a bajai versenyen. Ez az ered­mény 10 cm-rel jobb Darányi súlydobó rekordjánál, csak az a hibája, hogy 15 de­kával könnyebb súllyal érték el. A többi eredmény: Gerely, Várszegi 62.05, Csányi 56.30, Farkas 54.50 m. Magas: Kárpáthi 182 cm e. r. Távol: Halmai 694, Szabó (Testn.) 684 cm. Diszkosz: Solty (Testn.), 39.70 m. 100 m: Hámory (Testn.) 11.4 mp. 4-szer 100­ m: TFSC 44.8 mp. A magyar derbyt a favorit „Kanada“ nyerte, Esch volt nyergében. 2. „Avanti“ (Scheibal). 3. „Livius“ (Tus) 12 ló indult. Ausztrália—Japán 3:0. Davis-Cup. A második napon Crawford, Quist—Satoh, Nunoi 7:5, 7:9, 6:3, 3:6, 6:3. Magyarország hosszútávú országúti ke­rékpáros bajnokságának 2-ik 184.5 km-es futamában Liszkay BSE 6:15.20 órával (29.800 m átlag) győzött. Vitéz 6.15.25, Né­meth 6.36.15, Orczán stb. előtt. A bajnokság állása: Orczán 33, Németh, Liszkay 30—30, Vitéz 27 pont stb. — Az MKSz. 184 km-es országúti versenyén Engel (Posztógyár) 6:36.20 óra (27.500 m átlag) alatt meglepő győzelmet aratott. Masaryk elnök Olgát a francia párbajtőrcsapat vitte el Pöstyénből jelentik. A nemzetközi vívó­verseny tőrcsapat-mérkőzéseinek eredmé­nyei a következők: Olaszország—Ausztria 8:1. Franciaország—Csehszlovákia 8:1. Olaszország—Csehszlovákia 7:2. Franciaország—Ausztria 8:1. Franciaország—Olaszország 9:0. Csehszlovákia—Ausztria 6:3. Végeredményben: Franciaország 3, Olasz­ország 2, Csehszlovákia 1, Ausztria 0 győ­zelmet ért el. A franciák ezzel mindjárt ki­adós revánsot vettek az olaszokon a Buda­pesten elszenvedett vereségért. lEGFRISSEBB SPORTHÍREK Hartman, Magyarország legjobb autó­versenyzője 6-ik lett a müncheni Kessel­­berg-hegyiversenyben. A fBugatti-ver­­senyző 23 versenyző között vívta ki a hí­zelgő helyezést. Külföldi futball. Borlängen: J. F. B.— Wacker Bécs 3:1 (2:1). Aolborg: FC Wien —Jütland 4:2 (2:1). Schramberg: WAC Bécs—-FCS 9:3. Haarlein: Sportklub Bécs —FCH 5:3 (2:2). Utrecht: Sportklub—FCU 8:5 (4:1). Nagybánya: Budai ,,11“—Phönix 3:0 (1:0). A magyar vidéki bajnokságok közül „Északon“ a Salgótarjáni BTC lett a baj­nok a MÁK ellen elért 3:1 (0:0) arányú utolsó győzelmével. „Délnyugaton“ a Pé­csi VSK 4:3 (2:2) arányban győzött Nagykanizsai TE ellen s ezzel bajnoka lett a az országrésznek. Hitler-serlegmérkőzést irt ki a német szövetség a­z alszövetség 16 válogatott csapata részére. Ströck (Török) Újpest egykori nagyhírű válogatott jobbszélsőbe, az elsőosztályba került Phöbushoz szerződött. A Berkely volt „Fradi“ hajfot, aki jelenleg a párisi Racingban szerepel, állítólag Újpest leszer­ződtette. Jugoszlávia bajnokságának állása: Grad­­janski 13, Konkordia 11, Hajduk 11, Beog­­radski 10, Jugoszlávia 10, stb. Ausztria—Magyarország 6:4 (3:2). Kézi­labdamérkőzés. A munkás atlétikai baj­nokságok utolsó eredményei: 100 m: Freudmann Bécs 11.2 mp. 100 m női: Deák MTE 13.4 mp. 800 m: Er­dinger Bécs 1.59.2 p. 1000 m ifj.: Varga MTE 2.50.8 p. 200 m gát: Goldberger MTE 28.8 mp. — 5000 m: Németh MTE 15.49.2 p. Olimpiai Z. V. Bécs 3.58.8 p. 4-szer 100 m női: MTE 58.6 mp. Paitz 10.8 mp. alatt győzött 100 méteren a BBTE—UTE atlétikai versenyén. A töb­bi eredmény: Magas: Késmárki B. 182 cm. 1500 m.: Esztergomi U. 4.19 p. Súly: Kovách dr. B. 13.59 m. 400 m: Fried U. 52 mp. — 110 m gát: Kovács B. 16 mp. Távol: Kol­­tai B. 713 cm. Gerely: Gyulay B. 49.58 m. 800 m: Barsi B. 2.02 p. 5000 m: Görög A. 15.57.4 p. Diszkosz: Aczél B. 41.82 m. —■ Svédstaféta: BBTE 2.02 p. Pontverseny: BBTE 74, UTE 53 pont. Délmagyarország — Zágráb 69.5 : 47.5. Zágrábban lefolyt atlétikai verseny rész­eredményei: 100 m: Andrási D. 11.2 mp. Suly: Narancsc dr. 7. 13.91 m: Kovacsevics Z. 13.81 m. 1500 m: Csaplár D. 4.16 m­ . Távol: Kállay Z. 683, Megyeri D. 660 cm. Kikapott a bajnok CsSK az utolsó előtti helyzettől! (Saját tudósítónktól.) Homonnai AC—CsSK KoSice 2:1. A keletszlovenszkói kerületi baj­nokság utolsó mérkőzése hatalmas szenzá­cióval végződött. A bajnokságot már az elő­ző mérkőzésen bebiztosított kassai csapat lebecsülte ellenfelét, ennek tudható be, hogy bár technikai fölényben volt, ezzel nem tud­ta ellensúlyozni a lelkes vidéki csapat vehe­mens támadásait. A CsSK veresége dacára megmaradt az első helyen. A csehszlovák kér­ bajnokság végeredménye a következő: 1. CsSK Kon­ce 2. FÁK Nagymihály 3. SAC Gálszécs 4. Homonnai AC 5. Slavia Eperjes 12 pont 19:6 gól 11 pont 22:13 gól 9 pont 14:18 gól 5 pont 7:15 gól 2 pont 15:26 gól 1 bíró „ellopott“ a gólt és kizárta Hirzert, mégis sikerült a Hungária rovássá Brünnből jelentik: Hungária—Zidenice 4:2 (1:2). A szombati ominózus 5:2-es vereség után a magyar csapat igen ambicionálta a sikert. A mérkőzésen abszolút fölényben volt , bár Suchanek bíró mindent elkövetett a győzelem elhárítása érdekében, azt csak ki­sebbítenie sikerült. Már a második félidő elején kiállított a bíró Hirzert, még az első félidőben megítélt 11-es után, majd a ma­gyar csapat 5.-ik gólját el nem ismerte. A gólokat: Hirzer, Dudás, Barátki, Wéber (11-es), illetve Stevc, Rule (11-es) adták. A német sprinterek kikaptak Bergertől Berlinből jelentik: Az SCC nemzetközi at­létikai versenyén egész csomó meglepetés adódott elő. Elsősorban Jonath veresége ké­pez váratlan eseményt. EREDMÉNYEK: 100 m: Berger (holland) 10.6, Borchmeyer 10.8 mp. 20» m: Berger 22, Jonath 22.1 mp, 400 m: Imhoff 49.5, Vogt 49.8 mp. 1000 m: (holland) 2.32.8 p. 5000 m: Goehrt 15.151, Cohn 15.33.4 perc. 4-szer 100 m: TUS 42 mp, BSC 43.9 mp. Olimpiai: Polizei 3.34.2, Olasz­ország 3.34.4 p. 110 m gát: Valle (olasz) 15.2, Langwald 15.7 mp. 400 m gát: Facceli (olasz) 54.6, Nothrock 55 mp. Magas: Ganert, Lade­­wiz 177 cm. Súly: Sievert 15.89, Vogl 15.82, Reimann 15.04 m (!!) A katolikus nap futballtornája meghosszabbítás után sem dőlt el (Saját tudósítónktól). A S­ab­­ Legény­­egylet által rendezett népünnepély, dacára a csaknem egész nap szakadó esőnek, nagy sikerrel zajlott le. Ez jórészt a délelőtti, aránylag még kedvező időre vezethető vis­­­sza, úgy, hogy már ekkor a kirándulók tömegei lepték el a Bankó és környékét. A futballtorna jórészét is ezen idő alatt sike­rült lebonyolítani. A díjmérkőzés főbb mér­kőzései a következők: KAC—KSC 3:2 (1:1). Ifjúsági mérkőzés: Kolping—Orol 2:0 (1:0), Barak—Meteor 1:0 (0:0). Míg a Barak­­ban a KSC b) csapatainak több tagja szere­pelt, a Meteort Tomkó és Zsigmondi, a KAC és Zimmermann II. a Törekvés első­rangú játékosai erősítették. Kolping—Barak 1:1 (1:1). A döntő mérkő­zés meghosszabbítás dacára sem dőlt el A Barak fölényben volt, Belföldi eredmények IGLÓ: SKN Ifj.—ACN ipari b) 3:1 (0:1). KASSA: SFC—Kazinczy-utca 7:4. Gólok: Marcinko 3, Rosner, Forgács 2—2. MÁRKUSFALVA: SKM-IPT Lőcse 3:2 (2:0). SKM ifj—SKN Igló Ili. 1:2 (0:0). LÉVA: IPT—Hagibor Késmárk 6:3 (4:1). Gólok: Lukasik 4, Hudácsek, Malar. Bíró: Galicsin­­szky. ASV Vorwärts Késmárk—RSC 2:1 (2:0). A 8-ik percben Domaratzky vezető gólozik és a 13-ik percben Maszlonka kettőre emeli a gólok számát. Szünet után Rozsnyó 5 játé­kost cserél, míg Maszlonkát a bíró kiállítja és Kantorek megsérül a késmárkiak közül és kiáll. Biró: Braun. KOROMPA: SK Pokrok—Slavia Eperjes 4:4 (4:1). Gó­lok: Jerga II., Tomecsko, Jerga I. TURÓCSZENTMÁRTON: Slavia Bbánya—SKT 6:3. ZÓLYOM: ZTK—Slavia Losonc 2:1. SZUCSÁNY: SKSz—SK Rózsahegy 7:2. TŐKETEREBES: SKT—TE Csap 6:0 (4:0). LEGENYE MIHÁLY:­­ Sátoraljaújhelyi AC—SKL 2:1. ROZSNYÓ: