Kassai Ujság, 1935. március (97. évfolyam, 51-76. szám)

1935-03-12 / 59. szám

110-PTV 19:2 - CsSK-14. gy. e. 6:2-Törekvés-Makabi 10:1 Favorit győzelmek a csehszlovák I. ligában A Sparta féltiecafi gólt Lott I Prágából jelentik: Sparta—SK Prostejov 6:0 (3:0). Az eddig nagyszerűen szerepelt amatőrbajnok Prostejovot mumusként emle­gették a meccs előtt. A vidéki csapat azon­ban a nagy reklám után­­ csalódást kel­tett. Egyedül Suchy bekk játéka magaslott ki, de partnere Brosek már nem tudta pó­tolni Lugrt. A jól kombináló csatársor nem tudta áttörni a biztosan dolgozó Sparta-bek­­keket. Gólok: Faczinek, Nejedly 2—2, Brai­­ne, Kalocsai, Biró, Matzke (Bodenbach). Slavia—Bohemians 4:1 (0:1) A Bo­hemianspak győzelmi sáncai voltak a minden részében ingadozó bajnokcsapattal szemben. A mérkőzés végefelé azonban, a felázott talajon idő előtt kifulladt s ekkor az állóképesebb Slavia jobb játékkal győzött. A bratislavai Daucsik ismét csődöt mondott. Krist bíró az utolsó negyedórában az eldur­vult játék miatt Prokopot és Cechet kiállí­totta, ami ellen joggal tiltakozhatott a Bo­hemians tábora. Gólok: Svoboda 2, Simper­­sky, Kopecky, ill. Stumpf. SK Kladno—DFC 4:2 (3:1) A mély talajon értékes győzelmet aratott az agilisabb csapat. Védelme meglepően biz­tos, halfsorában Kraus régen látott remek játékot nyújtott, míg a csatársorban Junek a mezőny legjobbja volt. A DFC techniká­sabb csapata, álmosan mozgott. Védelme bi­zonytalan, Maier és Ulanoff I., Trunschka jók volta­k. Kanhauser és Habert csak a me­zőnyben váltak ki. Gólok: Holman 2, Pro­­chazka, Kloc, ill. Ulanoff I., Truschka. A DFC 25 percig­, tíz emberrel játszott Halr sérülése miatt. Biró: Hum­polik, Viktoria Pilsen—Teplitzer F. K. , 2:0 (2:0) A teljesen felázott pályán rá sem lehetett ismerni a játékosokra.. .A helyi csapat jó­val jobb játékot,mutatott, amit mutat a 14:2 arányú’­ kornerarány is.. A mezőny­ két leg­jobb em­bere: Biró és Watzata, a két center­half. Culik még nincs formában, ezzel szem­ben a Teplitz csatárai csak a mezőnyben fe­leltek meg. A gólokat Culik rúgta. Biró, Frys Zidenice—Cechie Kar­m­ 1:0 (1:0) A brünni csapat nehezen boldogult a véde­kezésre berendezkedett vendég prágaiakkal szemben. Fölényét a 7:2-es kornerarány is bizonyítja. A védelemben Cemy, a halfsor­­ban Pospichal és Smolka váltak ki, a csatár­sor kapu előtt bizonytalanná vált. A Cechie elsőrangú védőjátékában Kusala vezérkedett. A gólt Tichy lőtte. Bíró: Pfützner. A TABELLA ÁLLÁSA: 1. Slavia 23 pont, 54:18 gól 2. Sparta 21 pont, 47:19 gól 3. Viktória 19 pont, 30:20 gól 4. Zidenice 1? pont, 31:21 gól 5. Teplitz 14 pont, 30:28 gól 6. Prostejov 14 pont, 26:30 gól 7. Kladno 13 pont, 30:35 gól 8. SK Plzen 12 pont, 28:30 gól 9. DFC 12 pont, 28:33 gól 10. Cechic 8 pont, 23:52 gól 11. Bohemians 7 pont, 17:41 gól 12. Kolin 6 pont, 15:31 gól. H­mVC 3to *H* tt0­ 0aLÜ a <n zILI UJ­o>­z­o­z —1 ex Hivatásában olcsón és gyorsan viszi M­oto Jaws f ¥ 5 Leszállított ár Ke 395«-­Ez a kerékpár, valamint Jawa-modell 250 és 350 a prágai mintavásáron van kiállítva Tekintse meg kiállítási helyünket az Iparcsarnokban W ítífeisfiibrik Ibii?. F. Jauecek Praha-Nusle li. A Bocskai és Budai Eees&ssSsa, üagyon nehezen győztek a nagycsapatok Szeged és Kispest párharca a IV. helyért Budapestről jelentik: A magyar I. liga erő­viszonyai egyre jobban kiegyensúlyozottabb A nagycsapatok ismét csak keserves győ­zelmeket arattak s ebben is a legnagyobb érdem a bíróknak jutott. A három élcsapat külön versenye mellett a középcsapatok tö­mörülése jelenti a bajnokság másik érdekes­ségét. Több nincs is, mert Somogyot még,­­ a bizonyos csoda sem mentheti meg a ki­eséstől ... FERENCVÁROS—BOCSKAI 1:0 (1:0). Háromezer néző előtt futott ki a két csapat a nagyerdei stadion ideális pályájára A Fradi komplett csapatával szemben a debre­ceniek Teleki és Markos nélkül voltak kény­telenek felállni. A vehemens debreceni táma­dások közben Bőr gólt lő, de a bíró les címén anullálja. Ezután a Ferencváros is támad és a változatos küzdelem 19-ik percében Sárosi az elcsúszott kapus mellett berúgja a vezető­gólt. Ekkor még senki sem gondolta, hogy ez lesz a mérkőzés végeredménye... Grandiózus nagy küzdelem folyik szünet után is, de kornereken kívül egyik csapat sem tud gólt elérni. A Bocskai a végén már nyomasztó fölénybe kerül, de a Fradi ekkor okos taktikával az eredmény megtartására fekteti a fősúlyt. Az egész mezőnyből kiemelkedett a Bocs­kai fedezetsorának pompás játéka s annyi bizonyos, hogy a debrecenieket még koránt­sem lehet elparentálni, mert például Teleki­vel és Markossal már ez a mérkőzés is szin­te biztos Bocskai győzelemmel végződhetett volna. HUNGÁRIA—III. KERÜLET 2:1 (0:1). Kezdeti kék-fehér támadások után az óbu­daiak kerülnek frontba és határozottabb já­tékukkal kezükbe kaparitják a játék irányí­tását. A 13-ik percben nagy kavarodás tá­mad a Hungária kapuja előtt, melyben a kék­­fehérek 11-est vétenek, amit Hirzer, az egy­kori Hungária-szélső értékesít. A II. félidőben a III. ker. védekezésre ren­dezkedik be. A Hungária sokat támad és a* 10-ik percben Cseh kitörése a kiegyenlítő gólhoz vezet. A játék irama egyre fokozódik, a III. ker. keményen védekezik s már-már úgy látszik döntetlenül végződik a nagy küz­delem, a 35-ik percben azonban Kármán ke­­kezét egy rálőtt labda éri. A problematikus 11-est Cseh belövi. A mutatott játék alapján a Hungária meg­érdemelte a győzelmet, de a döntetlen ered­mény mégis igazságosabb lett volna. A Hun­gária a támadásban, a III. ker. a védőjáték­ban volt jobb. KISPEST-SOMOGY 3:2 (2:1). Igen élénk, heves iramú küzdelmet vívott a két csapat, amely a II. félidőben egész élve­zetes játékra vezetett. Külön szenzációja a mérkőzésnek, hogy a fél lábbal már II. osz­tályban levő Somogy olyan pompás mezőny­játékkal rukkolt elő, hogy öröm volt nézni. Kispest csa­k szerencsével győzte le. Változatos játék után a 29-ik percben Ne­mes megszerzi Kispest részére a vezetést s öt perc múlva Fridvalszky Törése csattan­ a somogyi kapufán. A visszapattant labdát ugyanez a játékos rendeltetési helyére jut­tatja. A 40-ik percben Ordódi szépít az ered­ményen. A II. félidő 10-ik percében Déri beadását Fridvalszky értékesíti. A Somogy nem csüg­ged, pompás mezőnyjátékkal fokozatosan szorítja háttérbe a kispestieket, de a kapu előtt elhal a támadások ereje. A 17-ik perc­ben gyönyörű mezőnyjáték után Galambos rúg még gólt. PHÖBUS- SOROKSÁR 3:0 (1:0). Az újpestiek sáros pályáján a soroksáriak váratlan súlyos vereséget szenvedtek. A Fe­rencváros elleni döntetlen és a Budai legyő­zése után legalább mint egyenlő ellenfelek indultak a küzdelembe. A 16-ik percben P. Szabó kornerét Béky a tömörülő soroksáriak dacára hálóba találja. Ezután a Soroksár ugyan többet támad, de csak kornereket ér vagy pedig a balszeren­cse üldözi. Zilahi lövése a kapufát találja el, Kelemené pedig hajszálra süvít el mellette. Szünet után a 7-ik percben Solti lő gólt. Az utolsó előtti percben Vadász gánccsal aka­­dályoz meg egy támadást. A megítélt 11-est P. Szabó értékesíti. ÚJPEST-ATTILA 4:2 (2:0). A 17-ik percben Kocsis a kifutó Barna mel­lett megszerzi a vezetést s röviddel utána Sziklai öngólt vét. Szünet után a 6-ik perc­ben Szegő szépít, de nemsokára Avar fordu­lásból lőtt bombagóllal válaszol. A 31-ik percben Vince—Avar—Kocsis összjáték után Jávor az előrevetődő kapus fölött újabb gólt lő. A 38-ik percben Futó" hendszer vét és Dóczé sarokgóllal szépíthet még. Újpest nem mutatott meggyőző formát, a miskolci csapat ezzel szemben újabb javu­lásról adott számot. Az újpesti fedezett sor volt a mezőny legjobb része. Különösen Sza­­lay remekelt. A védelem ingadozott , a csa­társor tovább is gyengélkedett. Az Attilában Szegő és Dóczé a legjobbak. SZEGED—BUDAI 4:0 (2:0). A 2-ik percben Budavári elkésve ugrik Ko­rányi éles fejesére és máris gól. Két perc múlva újabb gólt rúg Vastag. Szünet után a 6-ik percben Sztancsik éles lövése a szegedi kapufát rezegted meg. A 20-ik percben Vas­tag fejel gólt és végül a 35-ik percben Tom­­bácz éles lövése Budavári feje fölött röpül a túlsó sarokba. Somogyi jelenleg a legjobb magyar center­hall, de a csatársor is frissen és ötletesen játszott, különösen Vastag center. Sirák és Raffal a két bekk biztosan rombolt A budaiak híres „célfutbal“-csapata teljes fejetlenséget mutatott. Egyetlen játékosa sem érdemel kü­lön megemlítést. A halfsor egészen primitív futballt játszott. , KÖZÁPOR A BÍRÓK ELLEN! A debreceni mérkőzés szomorú epizóddal végződött. A Bocskai fanatikusai az autóba szállt Gombos bírót, valamint Steiner és Zimmermann batárbírókat megkőzáporozva. Az autóba bezúduló kövektől és az üvegektől Gombos a homlokán, két segédje a karján sebesült meg. Az elkeseredést az váltotta ki, hogy a Bocskai nyomasztó fölénye dacára mint vesztes volt kénytelen a pályát elhagyni, mert — a drukkerek szerint —­ a bíró 11-est és szabadrúgásokat nézett el. A TABELLA: A Pirőbusz bravúrja emelkedik ki, a 10-ik helyről a 6-ikra nyomult előre. A Bocskai, Budai, Soroksár, Attila egy-egy hellyel ron­tott, a lista többi részében változás nem tör­tént. 1. Újpest 2. Hungária 3. Ferencváros 4. Szeged 5. Kispest 6. Pttóbusz 7. Attila 8. Bocskai 9. Soroksár 10. Budai 11. III. ker. 12. Somogy 22 pont 41:11 gól 21 pont 45:18 gól. 21 pont 46:24 gól. 15 pont 29:31 gól. 15 pont 26:30 gól. 13 pont 33:32 gól. 13 pont 19:35 gól. 12 pont 28:27 gól. 12 pont 21:32 gól. 11 pont 26:26 gól. 10 pont 19:27 gól. 3 pont 14:54 gól. Poprád harmadszor Szlovenszko-bajnok Poprádról jelentik: A kedvezőre (már ami a hideget illeti) fordult időjárás lehe­tővé tette a jövőre elhalasztani szándéko­zott jéghokki bajnoki döntők lebonyolítá­sát. A döntő mérkőzések eredménye a kö­vetkező: H. C. Poprád — Skiklub Bratislava 3:3 (0:0, 1:0). Az agilis bratislavaiak végig nyílttá tudták tenni a favorit csapat elleni mérkőzést. A poprádiak befejezés előtt 5 perccel még vezettek. A Skiklub legjobb játékosa a kapus volt. Gólok: Jedlicska, ill. Rysavy 2, Suchy, H. C. P.—S. K. Zilina 4:2 (1:1, 1:1). Ez­zel Poprad jobb gólaránya révén harmad­szor is megnyerte Szlovenszkó jéghokki­­bajnokságát. A Rapid már osztrák a Hakoah kiesik... Bécsből jelentik: Az osztrák profi liga el­sősége már eldőlt: a Rapid újabb győzelmé­vel olyan pontelőnyre tett szert, hogy többé be nem érhető. A Hakoah helyzete ezzel szemben egyre vigasztalanabbá válik... A mérkőzések eredményei: Rapid—WAC 11:2 (4:0). A bécsi zöld-fe­hérek csatársora, a nagyszerű halfsortól tá­mogatva, fényesen játszott. Az állandó nyo­mást a WAC védelme nem bírta ki. Gólok: Binder, Kaburek 4—4, Hochreiter, ill. Schil­ling, Kaller (11-es). Ausztria—Hakoah 5:2 (2:0). A Hakoah mérsékelt játékával szemben Sindelar és­­ Szabó Miklóst, a budapesti MAC 800 m-es Európa-bajnok futóját detektívnek nevezték ki. 0 Holtverseny a 90 km-es Wasa sífutásban. A tradicionális svédországi versenyben 42 résztvevő közül a svéd Hegblad és Blom­­stedt 6:08.55 óra alatt egyszerre érték el a célt.­­ A világ legnagyobb autóversenye a kö­zeli jövőben fog lefolyni az Algír—Johannes­burg közötti útvonalon, a Sahara-sivatagon át. A 8000 mértföldes verseny győztese 10 ezer fontot kap, de a többi résztvevő is ér­tékes díjazásban részesül. Eddig 40 verseny­ző jelentkezett a nagy versenyre. Stroh remekeltek. Gólok: Sindelar 4, Holzer, ill. Reich (11-es). Admira—Wacker 5:0 (3:0). Plotz kapus és a két bekk csődje miatt kapott ki ilyen súlyosan a Wacker. Gólok: Durspekt, Kalme­­mann 2—2, Vogl II. Sportklub—Libertas 2:2 (1:1). A Sportklub a centerhall helyén a csatár Gaiterral volt kénytelen felállni. Gólok: Rydschofsky, ill. Lenz és öngól. A bajnokság állása: Rapid 25, Admira 18, Vienna 17, FC Wien 14, Libertas 13, Wacker 13, Ausztria 12, FAC 12, Sportklub 12, Fav. SC 11, WAC 11, Ha­koah 3 pont. A Darabos a MAC fiatal síugrója Johann Georgenstadtban 60 méterre javította Szepes Bélának a Pontresina-sáncon felállított 57.5 m-es rekordját s ezzel 3-ik helyen végzett. 0 Az angol futball gigantikus méreteit mu­tatják, hogy az angol kupamérkőzéseknek már a középdöntőig 2,361.791 fizető nézője volt, ami azt jelenti, hogy átlagban minden mérkőzésre 25.000 néző jutott. Ez az átlag a következő fordulóban 36—37 ezerre emel­kedett s a III. fordulóban már közel 60 ezer volt az átlag. A rekordot a Tottenham—Bol­ton mérkőzés tartja 70.347 nézővel. A 77 mérkőzés bevétele közel 22 millió korona volt.