Kassai Ujság, 1935. április (97. évfolyam, 77-100. szám)

1935-04-30 / 100. szám

1935. április 30. — 100. szám Durva mérkőzés után megverték a levonuló játékosokat Podk.­Rus magyar bajnokságának eredményei Uzhorodi tudósítónk jelenti: Beregszászi MSE—UTE 1:1 (1:1). Bíró: Fejér. BMSE: Galambosi I., Kollár, Paróczay, Németi, Gimitra, Babics, Kun, Szilaveczky, Tóth, Hustyán, Angallért. UTE: Rónai, Steinberger, Barta, Lipman, Moskovics, Zelmanovics, Csongár I., Kain II., Bobics, Spiegel II., Grosz. Ungvári támadásokkal indul a játék, sarok­­­­rúgás a beregszásziak ellen, majd a vendé­­­­gek is lábrakapnak és egymás után négy sarokrúgást érnek el. A 18. percben gólhoz is jutnak Kun jobbszélső lövéséből, de a bíró lesállást ítél. Hustyán veszélyezteti Rónai kapuját s a tá­madások sorozata az eredményt is meg­hozza: a 27. percben Kun védhetetlen gólt lő. Két perc múlva egy magasról eső labda kezet ér, a bíró tizenegyest ítél a BMSE el­len, amit Bobics magasan kapu fölé lő. A 34. percben a balszárnyat üresen hagyja a beregszászi védelem, Grosz balszélső négy méterről küldi a sarokba a labdát. Újabb tizenegyes a 38. percben, ezúttal az UTE ellen, de Angallért büntetőrúgását Ró­nai biztosan fogja. A második félidőben az UTE lendül táma­dásba, de mindössze három sarokrúgás az eredmény. A sarokrúgások végső aránya: 6:4. A tartalékos BMSE nem várt jó játékkal tel­jesen egyenrangú ellenfele volt a Jaklov­­szkyt nélkülöző fekete-fehéreknek, akik a Beregszászra sorsolt mérkőzést Ungvárra hozták. A vendégek legjobbja és a mezőny legjobb csatára Kun jobbszélső volt. Az UTE- ban a védelem, főképpen Barta volt erős. KSC Királyhelmec—UMTE 1:1 (0:0). Biró: Fuchs dr. KSC: Skripecky, Várady, Weisz, Zabó, Paskulyák I., Csicsvák, Boross, Davidovics, Ruzsicska, Paskulyák II., Ihnátics. UMTE: Hiczner, Mondok, Balogh, Végh, Szabó, Vojtáss, Kahán I., Koptratovics, Be­nes II., Goffa, Magda. Mindkét védelem megállotta helyét, a me­zőny legjobb csatára a feloszlott Ungvári Téglagyár SC-ból átigazolt Ihnátics (Kazi­­bród) volt, aki a 9. percben kapufát lőtt. A 17. percben az UMTE lesgólt ér el, amit a bíró nem ad meg. A második félidő 7. percében Boross be­adását Hiczner hibázza, Ihnátics résen van és megszerzi a vezetést Királyhelmecnek. A 22. percben az UMTE 20 méterről kül­­dött szabadrúgását Vojtáss élesen küldi a hálóba. Végre a bíró is megelégeli a durvás­­kodásokat, sorozatos figyelmeztetések után a 39. percben Weiszet (KSC) feleselés miatt leküldi a pályáról. Az utolsó előtti percben Balogh (UMTE) vét csúnya gáncsot, a szabadrúgást Hiczner ve­­tődve fogja, az ellenfél játékosai rárohannak a földön fekvő kapusra, akit társai visznek le a pályáról. A levonuló játékosokat a né­zők tettleg bántalmazzák. Szögletarány 2:4 az UMTE javára. use—UKMSC 3:0 (1:0). Biró Rubin. A másodosztályú bajnoki találkozóra az egybe­olvadt ördarmai SK és USC játékosaiból alakított zöld-fehér együttes állott ki és vé­gig uralva a helyzetet, biztosan győzött Be­ne I., Tirkanisz és Szilágyi góljaival. Szi­lágyi tieznegyesből gólozott. Jók voltak: Geckó és Szilágyi, ileltőleg Lénárd. Nagykapos: UAC—KTK 6:2 (4:2). Biró, Nagy. UAC: Kiss, Grohmann, Molnár, Ignác, Him­ley, Böhm II., Varjassy, Jencsik, Kovács, Dudás, Pipka. KTK: Borsabányay, Kassai, Pasztirák II., Barlog, Dezső, Sáffa, Czapp, Pasztirák I., Csucska, Spiegel, Pekár. AZ UAC Varjassyval megerősödött csa­pata fölényes játékkal győzött a sáros ka­­pusi pályán, újabb két bajnoki pontot sze­rezve. A csapat minden tagja értékes telje­sítményt nyújtott, különösen kimagaslott Himley középfedezet. A vezetést Kovács szerezte meg az ötödik percben Dudás át­adásából. Kiss kapus hibájából egyenlít a tizedik percben Pasztirák I. A 17. percben Pipka szép fejese újabb vezetést hoz. A har­madik dugót a 33. percben Dudás küldi a ka­­posi hálóba közvetlen közelből. Két percre rá Czapp kapufát rúg, majd a hátvédek hibá­jából a visszapattanó labdát az ungvári háló­ba küldi. A 42. percben Kovács 4:2-vel be­állítja a félidő eredményét. A második félidő első percében Pipka les­gólt rúg, amit a bíró nem itél meg. A 12. percben a végig kitünően játszó Varjassy jobbszélső messziről küldött bombája jut a hálóba. A végső eredményt Pipka sarok­rúgásából Dudás fejessel állítja be. A sarok­rúgások aránya 8:3. A veszteseknél Borsabányay kapus, Kas­sai, Dezső és Csücska voltak jók. Munkácson a két Spartacus másodosztályú bajnoki játék a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. Ungvári Vasutas SK—SK Beskid Nagy­­szöllös 2:1 (1:0). Zsupa-bajnoki. Bíró: Marti­nek. Csap: CSSE—Huszti SE 1:0 (1:0). Bíró: Weisz. CSSE: Ackermann, Balogh, Mikulascsik, Siegel, Farszky, Papp, Csobák, Kős, Roth­­baum, Bodon, Gulyás. HSE: Dobzsenecky, Hartstein, Schmidt, Czirók, Neumann, Weinrauch, Ackermann, Pázsit, Pritula, Messinger, Füredy. A csapiaknál először szerepelt a három kis­­várdai játékos: Bodon, Rothbaum és Farsz­ky. Különösen Farszky, Keletmagyarország volt válogatott középfedezete játszott jól. Csobák szerezte meg a győzelmet a 38. perc­ben. A husztiak legjobbjai: Füredy és Czirok voltak. Sena községben, Košice közelében országút mentén, legforgalmasabb helyen. Pékségnek és más üzletnek nagyon alkalmas. Áll kettő szobából, konyha, kamra és istállóból. Pléh tetővel. A telek nagysága 1080 D-méter. Ára házzal együtt D-m­éterenként 6 pengő. Bőveb­bet Wohlgemuth Simon Belza, vagy a tulaj­donosnál Falkenstein Adolf Budapest VII., Nefelejts­ u. 28. 1. 5. n íényes formába lendült Gabrovitz megnyerte a tornát Budapestről jelentik. Az UTE 50 éves ju­bileumi nemzetközi tennisztornáján Gabro­­vitz magyar bajnok szenzációsan szerepelt és megelőzte az olasz és osztrák bajnokot. A nagysikerű verseny utolsó eredményei: Gabrovitz—Bawarowski osztrák 3:6, 7:5,­­ 4:6, 6:0, 6:4, Palmieri olasz—Matejka osztrák­­ 6:3, 6:4, 7:5, Gabrovitz—Matejka 6:1, 6:1, 6:3, Bawarowski—Palmieri 6:4, 2:6, 6:3, 6:1. Meglepetés! VÉGEREDMÉNY: 1. Gabrovitz, 2. Bawarowski, 3. Palmieri, 4. Matejka, 5. Straub magyar. Divis So derby ! Szerdán, május 1 én d. u. 4 órakor A. C. Sp. Nővé Vés­­ & A. C. diviziós bajnoki mérkő­zés Előmérkőzés Szövetkezeti pálya in­ovensiká vivóbajnokságat M s»;ng-i»®ng&3iIfs®iss@sti»S a 14 é^es forsch nyerte Ruzomberokról jelentik. A verseny rész­letes eredményei a következők: Női tőrbajnokság: Tóth Festyén, 2. Sala­mon SKR, 3. Alexander, 4. Fucho (Spadafora Pöstyén). Epéé II. oszt.: Grosz (SKR), 2. Cecerka, 3. Havlicsek, 4. Spitzer (mind Spadafora). Kardbajnokság: Benedikt kapitány (Lőcse). A PING-PONG BAJNOKSÁG 2ilinán folyt le. A férfi bajnokságot nagy meglepetésre a 14 éves Herseh nyerte meg, aki éppen születésnapi ajándékként kapta meg a kitűzött értékes serleget. 2. Lusztig, 3. Rohács. A női bajnokságot Melin­ova nyer­te Riedner előtt. A sayisigati ditisiSkan­ a helyzet változatlan... Bratislavából jelentik: S. K.—Ligeti 3:1 (1:1). A 20-ik percben Müller a Ligeti ré­szére szerzi meg a vezetést, de két perc múlva Sors egyenlít. Szünet után a magyar csapat visszaesik, úgyhogy a 9-ik percben Masarovics és a 16-ik percben Bulla bizto­sítják a Bratislava győzelmét. Biró: Kuprics. Komáromi FC—Füleki TC 0:0. A komá­romi mérkőzésen a védelm­ek tűntek ki. Trencini TS-FC Vrutky 4:1. A trencséni 1 mérkőzésen a trencséniek jó csatársoruk­­ segítségével a vártnál nagyobb arányban­­ győztek. Vruthy nem érdemelt ilyen súlyos­­ vereséget. I Pieit’ang FK-Zvoleni TK 5:1 (2:0). Csupa új játékossal állt föl a két csapat pöstyétti mérkőzésén. Possak (Szeged, volt baseli Nordstern), Buchhalter (III. ker.), illetve Keller, Muth és Klemm bécsi játékosok vol­tak az új akvizíciók. (Itt a magyarok bizo­nyultak jobbaknak). Gólok: Divis, Possak 2—2, Buchhalter, ill. Klemm. A tabella állása: Bratislava 29 (63:21), Fülek 19 (33:25), Vas 17 (25-30), Trencini 16 (30:27), Vrutky 16 (46:4S), Ligeti 14 (27:29), Zvolen 13 (26:36), Komárom 33 (23:3S), Piest’any 12 (26:35), Nitra 12 (31:42). Cscbszfováhia fenniszbafiioKságá Prágából jelentik: A verseny első erednie* | tiyei a következők: Férfi: Caska—Hausner 6:0, 6:1, 6:0, Men- | zel—Wildmann 6:0, 6:0, 6:0, Cernoch—Ra- I chovsky 2:6, 3:6, 8:6, 7:5, 6:3, Bla bol, Bu­­rian—Hyks, Dietrich 1:6, 9:7, 6:2, Siba, Kozeluh—Drobny, Robetin 6:1, 6:0, Casks, Stejskal—Sunak, Knizek 6:0, 6:1, 7:5. Női: Stoupova—Sindelar 12:10, 6:4, Ha- | cker—Kroh 6:3, 6:2, Nechusib Pits man— Zemanska, Drtina 1Ö:8, 7:5. BERLIN—VARSÓ 4:1 A Rot-Weisz és Legia közötti mé~kŐzés véget ért. 'Részeredmények: Hebda V.— Henkel 7:5, 6:4, 3:6, 2:6, 6:4, Gramm—Tio­­czynski 6:1, 6:2, 6:2, Tarlowski V.—timd 6:2, 7:5, Göpfert, Denker—Hebda, Tloczyn­­ski 6:2, 7:5, 6:2. immmnim sporthírek A gabronzi DLAV 6200 m-es erdei futó­versenyben szenior Duchatsch győzött 19.07.8 perccel. A főversenyben Keim 19.24.2-vel ettt első Löffler RFK 19.41 és Stumpe (19.44) előtt. A 16-ik Brünnön át futást Slezacsek 19.47.3 perccel nyerte Schalle 20.10 és Vladh 20.37.9 előtt. Táv: 5600 m: SSK Witkowitz—Bat’a Zlin 8:8. Boksz­mérkőzés: Rucska veszt Fischer ellen, Mancsar győz Horák ellen, Salapatek küzdelem nélkül győz. Rehak—Barak dön­tetlen, Owesny—Loos döntetlen. Sterjcek technikai k. o. részt Sadko ellen. Hart­mann, Mustrengas diszkvalifikálása után jut a két ponthoz. Strecot veszt Havelká­­val szemben. Olasz bajnokság: Ambrosiana—Fiorén­­tina 1:1, Lazio—Brescia 4:0, Torino—Na­poli 0:0, Sampierdana—Palermo 1:0, Li­vorno—Pro Vercelli 1:0, Triestina—Milano 2:1, Bologna—Roma 1:1, Alessandria— Juventus. — Lengyelország: Warszawi­­anka—Warta Popen 1:1, Cracovia—Fogon Lemberg 0:3, Lodzi SK—Ruch 4:2, Slonsk —Polonia Varsó 2:0. li Tiszta arcbőr 14 nap alatt a valódi Corall krémtől (száraz vagy zsíros). Már harmadik nap után javul az arcbőr észrevét­lenül és az összes hiba, u. m. szeplő, pattanás, mitesszer, májfolt, nagy pórus, ráncos bőr, öre­ges kinézés teljesen meg­szűnik. Biztos eredmény. Ara Kő l­.—. VÖRÖSRAK GYÓGYSZERTÁR BRATISLAVA, MIHÁLY-utca 20. KangvaRfis egyit­eket tartóztattak le PoáK-Ifi­skai­ Letartóztatások történtek kémkedés gya­núja miatt Podk.-Rusban. A beregszászi hatóságok letartóztatták Einhorn László beregszászi kereskedőt, öccsét, Einhorn Sándort, aki kereskedelmi utazó, Kosicén tartóztatták le, őrizetbe vették Einhorn László alkalmazottnőjét, Ilkovics Olgát é­s Ilkovics Lászlót is. Az a gyanú ellenük, hogy Magyarország javára kémkedtek. Háztu­lajdonosek Szövetségének közgyűlése A Háztulajdonosok Szövetsége rendes évi közgyűlését szlovákul Králik György, alelnök, magyarul Balla Ferenc elnök nyi­totta meg. A választmány beszámolóját Králik György és dr. Nógrádi Albert ter­jesztették elő. A szövetség ki tudta eszkö­zölni, hogy a pénzügy elfogadja a jegyzői hivatal bizonyítványát annak igazolására, hogy a háztulajdonos a bért nem tudta behajtani. Keresztülvitték azt is, hogy a saját lakások utáni megadóztatásánál a pénzügy meghallgatja a szövetséget. Králik György foglalkozott a küszöbön ál­ló nemzetgyűlési választásokkal is és kije­lentette: a „Háztulajdonosok Szövetsége" a nemzetgyűlési választásoknál nem köti le magát egy politikai párthoz sem, mert a tr.ez van győződve, hogy tagjai olyan pártra fogják szavazatukat adni, amely nemcsak ígér vagy kritizál, hanem tényleg dolgozik érdekükben. Hasonló értelemben beszélt Nógrádi dr. A nagygyűlés előre tiltakozott az adó­mentes házak tervbe vett megadóztatása ellen és akciójának hatása is volt. A veze­tőség a közelgő választásokkal kapcsolat­ban felhívta a háztulajdonosok figyelmét, hogy a saját érdekükben csak olyan pár­tot támogassanak, amely a magántulajdon alapján áll. _____ Meghívó A BAUERNEBL ÉS FIA SÖR- ÉS MA­LÁTAGYÁR R. T. 1935. évi május 10-én 15.30 órakor KoSicén, a vállalat tanácster­mében tartja XX. ÉVI RENDES KÖZGYŰLÉSÉT Tárgysorozat: 1. Az igazgatóság jelentése az 1934. üz­leti évről. 2. A felügyelő-bizottság jelentése az 1934. üzleti évről. 3. Az 1934. év mérlegének megállapítása, az eredmény elintézése és a felmentvények megadása. 4. Felügyelő-bizottsági tagok választása. 5. Alapszabályszerű indítványok tárgya­lása. Kelt Kocicén, 1935. április 26-án. 3495 AZ IGAZGATÓSÁG. Mindazon részvényesek, akik szavazati jogukkal élni kívánnak, kötelesek részvé­nyeiket legalább 3 nappal a közgyűlés előtt letéti elismervény ellenében a vállalat, pénztáránál letétbe helyezni. Mérleg-számla. Vagyon: Készpénzkész­let­. Kő 44.888.65. Adósok Kő 5,930.943.20. Készletek Kő 1,569.139.30. Ingatlanok Kő 5,557.400.40. Berendezés Kő 3,835.424.60. Fo­lyó évi veszteség Kő 268.067.80, összesen Kő 17,203.863.95. — Teher: Részvénytőke Kő 4,000.000.—. Tartalékalap 2,404.286.—. Kő- Stabilizációs tartalékalap 4,400.213.30 Kő. Berendezés értékcsökkenési tartalék­­alap Kő 930.000.—. Nyugdíjalap 205.057.40 Ke. Hitelezők 5,142.283.95. Elfogadványok Kő 87.076.75. Nyereségáldozat, a múlt év­ről Kő 36.946.55, összesen Kő 17,205.863.95. Eredményszámla. Veszteség: Gyártási költségek Kő 3,347.218.40. Adók 3,165.313.65 Ke. Kamatok Kő 244.611.90. Tisztviselők fizetése Ke 387.000.—. Üzleti költségek Ke 210.796.40. Üzemi költségek Ke 408.122-90. Leírások Kő 1,057.412.90. Nyereségáldozat a múlt évről Ke 36.946.55. Összesen Kő 8,857.422.70. — Nyereség: Nyereségáldozat a múlt évről Ke 36.946.55. Gyártási jöve­d’­delmek Kő 8.465.359.15. Házbérjövedelem Kő 87.049.20. Folyó évi veszteség 268.067.80 Kő, összesen Kő 8.857.422.70.