Kassai Ujság, 1937. március (99. évfolyam, 50-74. szám)

1937-03-31 / 74. szám

Treviseni II-LAFC 3:0 , Fülek­ SC-IeIpmi SK 2:0 Izgalmas jelenet a philadelphiai szabadstílusu birkozóversenyen. A bíró az egyik birkózó szakállába csimpaszkodik és úgy válassza szét a küzdőket. A nyugati divízióban nem volt szinnél... Bratislavából jelentik: Vas—ÉSE 2:2 (2:2) A kieső zónában fekvő Vas váratlan pontot vett el az élcsoportba tartozó ÉSE-től Leg­jobb játékosuk Müller volt. A gólokat Fürst, Müller, illetve Silberstein, Verseghi adták. Biró: Krupic. SK PÖSTYÉN—KOMÁROMI FC 2:2 (1:1). A pöstyéni nehéz, sáros pályán lefolyt mér­kőzést Janicek vezette. A gólokat: Rider, Ba­lázs, illetve Csinner és Vitálos lőtték. FÜLEKI TC—ZÓLYOMI TK 2:0 (1:0). Rossz pályán lefolyt mérkőzés, biztos győ­zelemmel. Gólok: Mihók, Egri. A győztes csa­pat Hudec és Fisak nélkül játszott. Biró: Je­­sensky. FC RUTTKA—RAPID 3:1 (1:1). Az utolsó helyezett értékes győzelme. Mindkét csapat szépen játszott. A gólokat: Tarza 2, Seidl, illetve Polas adták. Biró: Perstner. 6. Zólyom 13 7. Losonc 12 8. Zsolna 11 9. Vas 8 10. Pöstyén 8 11. Ruttka 5 EZ A HELYZET: 1. Fülek 32:9 18 2. Trencsén 28:11 18 3. ÉSE 27:15 16 4. Komárom 13 5. Rapid 13 Iskolajátékkal gudzöll a bajnok­csapat a válogatott ellen Zsolnáról jelentik: AC Spárta—Középszlo­vák zsupa vál. 9:3 (3:0). Biró: Mahler A meccset ünnepélyes aktus vezette be a kö­­zépszlovenszkói zsupa részéről Dr. Krupec üdvözölte a vendégeket, majd a Spárta ve­zetője Tesár őrnagy mondott köszönetet. Az ünnepélyes aktust zászlócsere zárta be: Bur­ger a Spárta részéről, Zavodsky a közép­szlovák zsupa részéről adta át a zászlót. A csapatok a következő felállításban ját­szottak: Spárta: Klenovec, Burger (Mrazek) Cty­­roky, Radó, Kolsky, Sedlaéek, Faczinek, Za­­jicek, Zeman, Nejedly, HruSka. Középszl. zsupa: Závodsky, Kozma (Chlo­­pek), Derkics, Beniac, Langstein (Sütze), Ridl (Beniac L.), Prudovié, Svanda (Chocho­­la), Seidl. Ipser, Rysavy. Az első percekben a zsupa csapata lép fel támadólag, de azután a Spárta veszi át a tá­madást és az egész csatársoron átfutó kom­bináció után Nejedly a 7-ik p.-ben gólt lő. A Sparta szebbnél-szebb támadásokat vezet, a 25-ik percben és a 35-ik percben Zeman lő gólt A második félidőben élénkül a játék, a zsu­pa lefutásánál Seidlt faultolják, a megítélt büntetőt Rysavy 20 méterről védlehetetlenül belövi. Ezután a Spárta iskolajátékkal éri el a góljait Nejedly a 18-ik percben, Facinek a 28-ik percben, Hrutka a 30-ik percben, Zeman a 35-ik percben lő gólt. Ezután Seidl szépít az eredményen, végül Sedlacek fejezi be a gólok sorozatát. A Spárta igen jó benyomást hagyott hátra, különösen gépszerű passzjátéka tetszett Ki­vált a belső trió. A zsupa csapatában megemlítésre méltók Rysavy, Seidl és Derkics. Súlyos vereséget szenvedett a favorit iglói csapat A serlegdöntőt a munkácsiak nyerték Ungvári tudósítónk jelenti: CsSK—Iglói AC­ 5:2 (2:0). Játékvezető: Gottlieb. Divíziós. bajnoki. CsSK: Horák — Schichtár, Csincsilla — Kaffunek, Tóth, Svoboda — Skaroupka, Skla­­dal. Treschl, Neuman, Vazovics. Igló, Jeles — Vysopál I., Ganovszky­­*• Zsaladek, Fábián, Havrics —­­Vysopál II.,* Pagurka, Myslivec, Pletenyik II., Kirel. % Neumann a 9. percben éri el az első gólt, után félóráig van frontban a vendégcsapat, mégis az otthoniak jutnak újabb gólhoz a 40.­­percben. Skladal erős szabadrúgását Jeles­­kapus kiejti és a szemfüles Vazovics be­teszi. Két percre rá egy iglói roham után­­a kapufáról pattan vissza a gólnak induló lö­vés. A második félidő 9. percében a játék­vezető elnézéséből tiszta leshelyzetből gó­­loz Neumann. A 25. percben Vazovics rúgja a negyedik gólt. A 30. percben túl szigorúan tizenegyes ítél a játékvezető, Skaroupka góllá értékesíti. Dicséretére szolgál a vendégegyesületnek, hogy az utolsó tíz percben újra lelkesen tá­mad és két góllal szépít az eredményen. A 38. percben Pagurka, az utolsó percben pe­dig Kiről sarokrúgásból szerez gólt. * A CsSK kitűnő erőben levő legénységéből egyedül Schichtár nyújtott kiemelkedő tel­jesítményt, Horák kapusnak több a szeren­cséje, mint a tudása. A vesztesek edzésük elején vannak, így is látszott az összjátékra való hajlam és­­ a labdakészség, amiben felülmúlták ellenfelü­ket a nagy vereség ellenére is. » MSE—PALÁNK­AI SPARTACUS 1:1 (1:0). Biró: Guttmann. A MSE egyetlen gólját Hajlik III. beadásá­ból Hajlik I. szerezte, amit Metz kavarodás­ból kiegyenlített A játékvezető két tizenegyest is ítélt a MSE ellen, de egyiket a tartalékkapus Scherber kivédte, a másik pedig kapu mellé ment. A munkácsi húsvéti serleg győztese te­hát a MSE lett jobb gólarányával. 1. MSE 3 pont, 6:2 gólaránnyal, 2. Palánkai Spar­tacus 3 pont, 2:1 gólaránnyal. A torna hőse kétségkívül a palánkai munkáscsapat, amely vasárnap legyőzte a Királyhelmeci SC-t, így a két divíziós ellenfelével szemben veretlen maradt. UTKSC—BFTC 4:2 (3:1). A szombaton játszott beregszászi barátsá­gos találkozás nagy meglepetést hozott Az UTKSC, amely az utóbbi időben a kerületi bajnokságban a MSE II. csapatától 4:0 arányú vereséget szenvedett, biztosan győ­zött a beregszászi divíziós együttes ellen. A játékot jól vezette Fuchs dr. — HHl———..... Bravúros játékkal győzött a KAC a Rusi A BSC Szepsiből k pontot hozott (Saját tudósítónktól.) KAC. KSC komb.—Pop­­rádi AC 2:1. A helyi vegyescsapat támadott töb­bet és több dugót is lőhetett volna, de a játéko­sok egy része idegenül mozgott, mert neki szo­katlan helyre állították. A gólokat a centert játszó Lebensky adta. KAC II.—KMSE 3:0 (1:0). Az I. osztályú magyar bajnokság kieső derbijében a kék-sárgák tartalék­csapata meglepő jó játékkal érdemelte ki győzel­mét. A gólokat: Drottár II. (2) és Paszternák lőtték. BARAKI SC—SZEPSH SC 4:0 (3:0). Az L osztályú bajnoki mérkőzés Szepsiben, Heidekker L. vezetése mellett folyt le. A mérkő­zést a nagyobb felkészültség döntötte el ilyen arányban. Szepsinél igen meglátszott még a tré­ninghiány, emellett a balszerencse is üldözte. A mérkőzés végig heves iramban folyt, de megma­radt a fair keretek között. A gólokat: Bednarik, Szabó, Krupa lőtték. Az egyik gólt öngólból a bal­hátvéd hibájából kapta a becsületesen küzdő SzSE, melynek kapusa is benne volt két gólban. CIMETH-SERLEGMÉRKŐZÉS. Az ifj. serlegmérkőzések általában meglepetést hoztak. A KAC kikapott és a KSC sem tudta le­győzni a KMSE-t. Törekvés—KAC 2:1 (0:0). A KAC volt a jobbik együttes, szünetig döntő fölényben is volt, de két 11-est is kiaknázatlanul hagyott KSC—KMSE 0:0. A technikai fölényben levő KSC csapata igen lassan mozgott és így helyze­teit nem tudta gólokra váltani. — A CsSK kölyök­­csapata részrehajló bíráskodás mellett 5:1 (3:0) arányban győzött a KAC együttese ellen. KAC-RLSI 2:1 (2:0). Bíró: Heidekker Z. Állandó szemergő esőben a következő két csapat küzdötte végig a mérkőzést: KAC: Szacsáry, Tóth, Groszmann, Takács, Le­­bensky, Pásztor, Pataky, Kertész, Vitéz, Darabos, Drottár I. Rusj: Boksay, Tóth, Radik, Bendász, Fryba, Skiriák, Kovács, Bidman, Kármán, Kobzár, Sukovsky. A KAC igen jó startot vesz, ezzel szemben Boksay rossz napot fogott ki. A helyi csapat lel­kes, huszáros támadásai megzavarják az állam­ligás csapat védelmét, úgyhogy a megugró Drot­tár I. váratlan hosszú lövését a meglepett Boksay beengedi. Az eredmény még jobban felvillanyozza a helyieket, akiknek gyors mozdulataival szem­ben a technikailag talán érettebb vendégcsapat hosszadalmasan pepecsel Az egyik KAC támadás­nál Boksay Vitéz elé üti a bőrt, aki nem késik azt a hálóba vágni. Eután már a Rusj is magához tér, a játék változatosabbá válik. Szünet után Drottár I. Jut először ismét gól­helyzetbe, de nem meri vállalni a lövést Kertészhez túl, aki elrontja a jó akciót A mérkő­zés végefelé felnyomul a Rusj, a KAC-védelem sokáig derekasan ellenáll, de a 30-ik percben Bidman átjátsza Groszmannt Kármánhoz passzol, aki Krizshez emeli a bőrt s ez közelről védhetet­­len felsősarkas lövéssel szépít A KAC minden embere derekasan küzdött és igen biztató formát árult el a korai szezon elle­nére is. Legfeljebb a támadósor gólképességét kellene fokozni még, mert mindent egybevetve: a csapatnak jóval több gólhelyzete akadt a két gólnál és annál, amennyit a vendégcsapat ki tu­dott dolgozni. A legjobb csapatrész a közvetlen védelem volt és ebben az oroszlánrész Tóthnak jutott, de az ifj. Groszmann is meglepő jó volt. Szacsáry — különösen szünetig —r bravúrosan védelmezte kapuját A fedezetsor megbízható és állóképes: Lebensky, Takács, Pásztor rangsorral. A csatársorban Drottár I. a legveszélyesebb, de a legjobban darabos játéka tetszett. Vitéz nagy­szerűen irányította a támadást. Bidman volt a mezőny legjobb csatára. Az önzetlen, sokat vállaló technikás csatár minta­képe. Talán lövésben gyengébb. Utána Tóth hát­véd a védelem oszlopa volt a legjobb ungvári já­tékos. Kitűntek még Fryba és Krizs az öreg rutinia, aki szünet előtt Kobzárt váltotta föl. A helyi csapatban a II. félidőben Pataky helyére Drottár III. állt be. A losonciak saját pályájukon is kikaptak Losonci tud. jelenti: TTS—LAFC 3:0 (3:0). Divíziós bajnoki. Novák bíró sípjelére így áll fel a két csapat: TTS: Taraba, Fekete Bujdossó, Schwartz, Ferényi, Csukán, Pázmán, Turek, Pepich, Botka, Varga. — LAFC: Áron, Bukov­­szky, Lichtner, Kostyál, Ménessy, Madarassy, Schleicher II., Kovács, Molnár, Soos, Tulák. LAFC támadásokkal kezdődik a játék, már az első percben kornert érnek el. A 6-ik percben Pázmán veszélyes támadását kornerre menti Lichtner. Pázmán íveli a labdát Molnár kapja, röviden Ferényi elé rúgja, aki nem tétovázik s a 16-osról nagy lövést küld a kapura, a labda Áron kezét érintve esik be. A T­S-t felvillanyozza a váratlan gól, a 15-ik percben Turek közeli lövése gól. A 17-ik percben Pázmán nagy lövését Áron kiejti, úgyhogy a kapust támadó Turek elől Licht­ner csak kornerre tudja rúgni a labdát. A további nagy T­S-fölény csak kornerekben fejeződik be. A 45-ik percben Pázmán beadásszerű lövését Áron vetődve igyekszik elfogni, azonban a labdát nem éri el jól, úgyhogy kezétől kapufának, onnan pedig a kapuba perdül a labda. Szünet után a 2-ik percben Schleicher II. lövé­sét Bujdossó kornerre fejeli. Három kornert ér el ezután a LAFC eredmény nélkül. A 10-ik percben Molnár lövését menti kornerre. Továbbra is a LAFC marad fölényben, sorra rúgja a kornereket. A T­S közvetlen védelme hibátlanul végezte el feladatát, a halfsorban Ferényi tűnt ki, míg a csa­társorban a két szélső volt jó. A LAFC csapatában Áron a kapuban bizonyta­lan volt, két gólt védhetett volna. A két hátvéd közül Lichtner tűnt ki, Bukovszky még mindig formán kívül van. A fedezetsorban Kostyál játéka tűnt ki. Ménessyn a javulás jelei észlelhetők. A csatársorban egyedül Tulák játszott elfogadhatóan. FTC XL—SLAVIA 4:1 (1:1). Az FTC XL, mely a középkerület első­ osztályá­ban a második helyen áll, három divíziós játékos­sal megerősítve. Egri, Hudec és Mihókkal, kön­­­nyen győzött a középcsupa őszi bajnoka ellen A gólokat: Siegmund 2, Kovács, Mihók, illetve Lipa rúgják. Kitűntek: Luspay, Hudec, Siegm­und, Mihók, illetve Zsolna és Kolonkás. Biró, Laboda. Magyar csapatok külföldi túrája Budapestről leien­tik: A magyar csapatok szo­kásos húsvéti túrájukon ezúttal is több értékes eredménnyel igazolták a magyar futballsport el­ismert klasszisát- Ezt bizonyítja az évről-évre emelkedő tendenciát mutató meghívások száma, melyben Magyarország már vezető helyet foglal el a világ futballsportjában. A túrázó csapatok eredményei: Belgrád: Phőbus—Jedinstvo 23 (1–1). Az új­pesti csapat a rossz pályán nehezen találja fel magát és Megyeri távollétében a halfsor igen rossz napot fogott ki. A fedezetsor csődje mellett csak Stofján, Wéber és Fekete játéka érdemel különösen dicséretet A jugoszláv kerületi bajnok­csapat lelkes, erélyes és gyors futballt játszik, a csapatot erre az alkalomra Kecskés és Zvekán, a két szabadkai válogatottal erősítették meg. Gólok: Stofján, Béky, ill. Kecskés — Másnap a magyar csapat a Beogradski ellen 3:3 (1:0) arány­ban végzett A mérkőzésen 4000 néző között he­lyet foglalt a magyar követség tisztikara. Szü­netig igen jól játszott a Phöbus, de sok gólhely­zetet hagyott kiaknázatlanul. A vezetést már az 5-ik percben elérte Tőrös II. lövéséből Szünet után Stofián a 17-ik, Béky a 30-ik percben lőnek gólt de ezután erősít a helyi csapat és sikerül kiegyenlítenie. Az utolsó negyedórában ismét fö­lénybe kerülnek a vendégek, de Stofián gólját les címén már nem adja meg a bíró. Krakkó: Nemzeti—Wisla 1:0. Kisalagi fejelte a dugót Fenyvesi egy 11-est elhibázott. Sopron: Kombinált—Fav. AC 5:1 (2:1). Értékes teljesítményt nyújtott a soproni vegyescsapat 2000 néző előtt. A vezetést az osztrákok érik el a 22-ik percben Führer lövéséből. A 31-ik perc­ben Kelemen egyenlít, a 44-ik percben Tóth K­. beállítja a félidő eredményét. A II. félidő 3-ik percében Horváth, a 27-ikben Zsolnay és a 33-ik percben Zehmayer lőnek még gólt. A győztes csapatban a fedezetsor a mezőny legjobb csapat­része volt. Szeged: Szeged FC—Amatőr vál. 5:2 (1:2). A jugoszláv csapatok elmaradása miatt mindössze 1000 néző volt kiváncsi a szegedi programra. A profik csak szünet után melegedtek a játékba. — Délmagyarország—Budapest 1:1 (0:0). A harma­dik találkozás igen szép küzdelmet hozott. (Az első kettő eredménye: 6:0 és 3:5 volt). A vidé­kiek többet támadtak, de a csatárok kapu előtt tehetetlenek voltak. Eleinte Budapest volt fölény­ben, később a déliek oly fölényt harcoltak ki, hogy győzelmet érdemeltek volna. A bíró ellen többször hevesen tüntetett a közönség annyira, hogy a 28-ik percben a játék is megáll és a rend csak nehezen áll helyre. Tóth II szerzi meg a déliek vezetését, de öt perccel befejezés előtt Kalix beadásából Keszei NI. ki­egyenlít Az utolsó percekben a közönség rekla­málására a bíró 11-est ítél Budapest ellen, de Tóth II. gyenge lövését a kapus kivédi. Budapesten az indus-verő Berliner SV gyephokkicsapata szerepelt 3 együt­tessel. Az ifj. csapat 4:2, a szeniorok 2:0 és a nagycsapat 6:0 (1:0) arányban győzött a MAC IL, a kéksárgák, illetve a MAC I. csapata ellen. Az MTE toborzó mezei versenyének eredménye: 2300 m. ifj. Knébl 7:31.8 perc. 4500 m. munkásbajnokság: Kranicska Vasas 14.14 perc, 2. Süvi. 3. Fehérvári MTE, MÜNCHEN—MAGYARORSZÁG 9:4 (5:2). A BEAC-pályán 1500 néző előtt folyt le a kézi­labda mérkőzés. Az idő nem kedvezett a mérkő­zésnek, mert az egész idő alatt szemezett az eső, ami csúszóssá tette a pályát Ez a körülmény a technikásabb csapatnak kedvezett mely azután biztosan szerezte meg a győzelmet. A németeket Felkay városi tanácsos üdvözölte a meccs elején. A magyar csapat viharos és villámgyors támadás­sal lepi meg ellenfelét és Cziráki megszerzi a vezetést Rosier hamar egyenlít, sőt Leiber, Karl és megint Leiber gyors egymásutánban dobnak gólt. A magyar csapat jól támad, de akcióit nem tudja befejezni. Koltay szépítőgólja után Kars lő német dugót. Szünet után ismét a magyarok kez­dik a gólozást, de Kars, Leiber és Seifert két gól­jával a németek már nagyon elhúznak. Az utolsó­nál még a kapust is kicselezik... Fodor szépít még. Elsőrangú a magyar utánpótlás! Az úszószövetség gyülekezetén pompás időket ért el a legfiatalabb­ utánpótlás. Kitűnt, hogy a 14 éves Erdélyi gyorsúszónak is elsőrangú. A beriaf