Kecskeméti Ellenőr, 1937. november (1. évfolyam, 27-50. szám)

1937-11-03 / 27. szám

Értesítem a n. 6. hölgy közönséget, hogy modern hölgy fodrászatom­ban első­rendű budapesti munkaerővel DAUER P. 4-től garancia mellett. vas- és vízhullám gyors és figyelmes kiszolgálás Rövid János úri és hölgyfodrász Kada Elek utca 7. Napi rádióműsor Kedd Budapest I. 4.10. Asszonyok tanácsadója. 4.45: Időjárás, hírek. 5: Az év halottairól. 5.25: Orgonahangverseny. 6: Egy régi temetőről. 6.30: Szalonzene. 7.45: Hangverseny a Zeneművészeti Fő­iskoláról. 9: Hírek (a szünetben). 10: Gramofon. Budapest II. 6.30: Mezőgazdaság. 7: Franciaóra. 7.45: Előadás. 8.15: Hírek. Szerda Budapest I. 6.45: Torna, utána gramo­fon. 7.20: Étrend. 10: Hírek. 10.20: Színját­szásról felolvasás. 10.45: Divat. 12.05: Os­­váth Julia énekel. 12.45: Hírek. 1: Katona­zene. 2.40: Hírek. Kecskeméti Ellenőr 1937. november 3. Legdivatosabb, legjobb, leg­­olcsóbb őszi szövetújdonságokFehér Jánosnál Tatai-tér 3. szám. (Pénzügyi palotával szemben) Áruforgalom voltak a viszonyok, dicsőségére és a városnak hasznára vált, most pedig lyukas hordóba való vízöntögetés az egész, így elvész az ambíció. — Ez a törvényjavaslat megint rontja a helyzetet. A számvevőségi főnök, mint áthe­lyezhető állami tisztviselő, tagja lesz a köz­gyűlésnek. Másrészt a javaslat ismét kivesz egy hatáskört az önkormányzat kezéből, ami az érdeklődést csökkenti. — Felmerül másik elv is. Örökké be­szélünk arról, hogy milyen sok az állami tisztviselő, milyen sok a nyugdíjas. Most pe­dig megint mesterségesen szaporítják mind az állami tisztviselők, mind pedig a nyugdíjasok számát. — Mert nézzük az ügynek másik vonat­kozását. Hányszor hallunk itt elkeseredett nyi­latkozatokat képviselők és kormányférfiak ré­széről, hogy borzalmas állapot az, hogy ma már mindenki azt hiszi, pláne ha iskolákat végzett, hogy őt az államnak kell eltartania. Mindenki az államnál keres megélhetést. Álla­mosítják a rendőrséget, a tiszti orvosokat, a számvevőségeket, van OTBA, OTI stb., szóval az önálló kereseti lehetőségeket folytonosan csökkentik és közben csodálkoznak rajta, hogy mindenki az államot ostromolja a maga meg­élhetéséért. Mentői több kereseti lehetőséget kaparint el ilyenképp az állam, vagy a ható­ságok, ez a roham annál erősebb lesz szük­ségképp, mert az emberek élni akarnak.­­ Szeretném, ha a városokra nem há­rítanának nagy terhet a mai számvevőségi személyzet nagyobb arányú nyugdíjazásával és egyéb követelmények magasra csigázásával, de abban a meggyőződésben, hogy ez a tör­vényjavaslat alapjában eltévesztett, mert ott keresi a bajok orvoslását, ahol eo ipso nem találhatja meg, a törvényjavaslatot még rész­letes tárgyalás alapjául sem fogadom el. (Élénk helyeslés balfelől.) Az udvarból lopta el a kerékpárt a micisapkás tolvaj Autón üldözték Szegedig, de nyoma veszett Vasárnap a kora reggeli órákban Kovács István hentesmester Szegedi­ út 23. szám alatti házába egy magas, micisipkás férfi lépett be s mikor látta, hogy az udvaron senki sem tartózkodik, a konyhaajtóhoz támasztott vado­natúj Puch luxus kerékpárt kivezette az ud­varból és Szeged felé karikázott. A kerékpárlopást percek múlva vették észre, autót szereztek, de ekkor már félórás előnye volt a tolvajnak, akit egészen Szege­dig hiába kerestek az autóval. Kovács István kára 240 pengő. A ke­rékpártolvajról pontos személyleírást adott, en­nek alapján megindult a rendőri nyomozás. RÁDIÓ ÍRÓGÉP CSILLÁR VISILANY szerelések és javítások Töltőtollak IPalk­ovits v­­ózsef Utch­.ár37---u.. 3. Telefon: 7­53. A legjobb barátja szúrta le a garázda legényt - - - - • _1 n Vasárnap este Virág István 27 éves városföldi gazdalegény és 4 társa beállított Virágh Endre földbirtokos tanyájába, a föld­­birtokos kapásához, aki három vendégével az asztal mellett barátságosan borozgatott. Az öt garázda legény azt hitte, hogy a kapás bálát rendez és amikor ez magyarázni kez­dett, botokkal támadtak rá és megfenyegették, hogy agyonverik, ha nem tamburázik nekik. A verekedés megelőzése érdekében a házigazda előhozta a tamburáját és töb nótát játszott el rajta a garázda legényeknek. A táncolás közben Virágh József összeszólalko­zott legjobb barátjával, aki táncolás közben Virághot a homlokán és mindkét karján meg­szúrta. A súlyos sérüléseket szenvedett legényt a kórházban operálták meg. Állapota igen súlyos. Mindkét karján több izmot és ért vá­gott át a bicskázó legény. SPORT KAC—HTVE 6:3 (3:1) I. o. bajnoki. Vezette: Sessler (Bpest) A sok gól ellenére sem volt szép a játék, mert mindkét csapat rengeteget, bosszantásra hibázott. A KAC nem a legjobb formában van, védelme könnyen feltörhető, Rozsnyai érthetetlenül gyenge. Kliment játszott most is jól, azonkívül Barakonyi, csak őt a labdát felszedéséről le kell szoktatni. Harmat is meg­felelt, Gáspárt agilitásáért dicsérjük. Az eredmény így alakult: 1 percben Harmath 1:0, 14 percben Harmath 2:0, husza­dik perc 2:1, 29 perc Gáspár 3:1. II. félidő­ben 12 perc 3:2, azután Gáspár 11-es­ből 4:2, majd ellen 11-es­ből 4:3, Kliment fejese 5:3 és végül Gáspár ,6:3. Vizipoló eredmény. SzMÁV—KTE 2:0 (0:0) I. o. bajnoki. Vezette: Nagy M. Az I. félidő közepén csak húsz perc volt a KTE-, a többi időben állandó MÁV támadások veszélyeztették a KTE kapuját, amelyet sok esetben a szerencse őrzött meg a góltól. A II. félidő változatos játékkal kez­dődik s a 7. percben porzik a KTE kapusa a szentesi lövéstől. Azután a KTE támad s úgy látszik, döntetlen lesz a játék, amikor Domokos hibájából Kós vezetéshez juttatja csapatát 1:0. Öt perc múlva ismét Domokos hibáz. Egy labdát hazaad, lövés lesz belőle és ez a hálóba jut. 2:0. A KTE két potyagóllal kapott ki. A csa­társor, mintha javulóban lenne, de a kapu előtt még mindig puhák. Jók csupán Kelő és Kákonyi voltak. KVSE-KACSZ, 2:2 (2:1) II. o. bajnoki, vezette: Horváth Z. Gyenge játékban alakult ki a fenti eredmény. A két csapat igen siralmasan dol­gozott. Nemzeti Liga eredményei: Ferencváros— Bocskai 3 2 (1:1), Hungária—Szeged 4:1 (3:0), Kispest—Törekvés 3:2 (1:1), Elektromos—Bu­dai 11. 1:1 (1:0), ETO—Budafok 2:0 (1:0), Újpest—Szürketaxi 3:2 (2:0). Délvidéki eredmények: MÁK—SzVSE 3:2 (1:2), SzTE-REAC 2:1 (1:0), MTK—Móraváros 3:2 (2:2), SzAK—SzTE 4:0 (3:0). — A honvédség öttusa versenyét a kecs­keméti vitéz Orbán Nándor főhadnagy nyerte 13 ponttal. (Pisztolylövésben harmadik, vívás­ban harmadik, ugrásban második, futásban harmadik.) — A másik kecskeméti versenyző , Gyalokai Sándor dr. hadbíró-főhadnagy ötödik helyen végzett. f — I ízletes házi koszt I I kihordásra olcsón kapható * III., Zimay László­ utca 10. szám. ■ •n­Bm I Vásároljon finom árút olcsón ! I a Fűszerudvarból ! I Nyíri­ út 27 a. 28. |