Kecskeméti Közlöny, 1929. április (11. évfolyam, 75-98. szám)

1929-04-03 / 75. szám

2 kőrös), 3. Aszódi Manci—Sipos (Kecs­kemét) és Pulay Ida—Dénes (Kecske­mét). A szegedi pár kitűnő. Gaál Magda a világbajnokságban is igen szépen sze­repelt. Női egyes : Bajnok Gaál Magda, 2. Kistauerné, 3. Soós Ida (Kecskemét), 4. Aszódi Manci. Gaál Magda fölényesen nyert. Férfi egyes: Bajnok Csányi, 2. Riedt, 3. Dénes, 4. Kistauer. Erős küzdelem, kü­lönösen Csányi és Riedt között, 14 in­duló volt. Férfi páros : Bajnok Dénes—Sipos (KAC), 2. Csányi (Szeged)—Wessely (KAC), 3. Riedt (KAC)—Thomas (Debrecen), 4. Kis­tauer—Soós (Nagykőrös). Igen izgalmas küzdelem. Csányiékat Kistauerék ütötték el az elsőségtől váratlan győzelmükkel. Meg kellett ismételni a döntőt s ezt Dé­­nesék nyerték. Ifjúsági verseny: 1. Geller (Szegedi REAC), 2. Reich (Szegedi AK), 3. Ke­mény (KAC), házba, ahol első­segélyben részesítet­ték őket. Az állapota mindkettőjüknek igen súlyos. Mindketten agyrázkódást szenvedtek, Weisznek az említett kar és lábtörésen kívül, még számos apróbb sérülés borítja testét. Weisz állapota még mindig élet­veszélyes. Az agyrázkódás miatt nem em­lékszik a baleset lefolyására. Ruzsinszki már túl van az életveszélyen, de még súlyos a sérülése. Midőn a fejére zuhant orr- és homlokcsonttörést szenvedett és koponya üregbeli vérzést kapott. A sze­rencsétlenség óta már javulás mutatkozik az állapotában. A nyomozás megindult az ügyben. Vasárnap délelőtt a vizsgálóbíró helyszíni szemlét tartott. Hogy kit terhel a felelőség a szemtanuk vallomása fogja eldönteni. Súlyos motorszerencsét­­lenség a Csongrádi­ utcán, Ruzsinszky Jenő üzletvezető és egy 71 éves szabász igen súlyosan megsebesültek. Szombaton délután pillanatok alatt terjedt el a híre Ruzsinszky Jenő üzlet­vezető motorbicikli szerencsétlenségének. Különösen a motorosok körében keltett nagy izgalmat, amit még fokozott a bi­zonytalanság is. Mindenki mást és mást mondott róla. Mindenki másként volt in­formálva a szerencsétlenségről és az el­­gázolás sérültjeinek állapotáról. Sőt több autóbalesetről is tudtak egyesek, amelyek­ről persze kiderültek, hogy légből kapot­tak. Az általános bizonytalanság eloszla­tására az alábbiakban referálunk a bal­esetről. Nagyszombaton kevéssel délután Ruzsinszky motorbiciklijére szállt néhány pesti versenyző kíséretében, hogy megmu­tassa nekik a KSC versenypályáját. A Csongrádi utcán haladtak kifelé. Ruzsinszki — vallomása szerint — a megengedett sebességgel és szabályosan haladt a bal oldalon. Midőn az Ó-Temető­ utca és a Csongrádi-utca kereszteződéséhez közeled­tek, Ruzsinszki tülkölt, amint fordulónál szokásos. Majd az egyik kezével mutatta az utána jövő pesti versenyzőknek a pá­lyához vezető útirányt. Ekkor az Ótemező­­utcából egész váratlanul a gépje elé lépett egy idős ember, Weisz Ignác 71 éves Sif­­fer gyári szabász. Ruzsinszki a meglepe­téstől nem tudta mit csináljon. Kikerülni már nem lehetett, tehát hirtelen lefékezte motorbiciklijét, amely még így is nekirohant a gyanútlanul haladó Weisznek és a kövezetre lökte, olyan erővel, hogy bal karja és bal alsó lábszára eltörött. Ru­­zsinszkit a gyors mozgás lendülete fejjel előre dobta ki az útra, ahol néhány percre eszméletlenül terült el. Az összeütközés zajára és láttára a járó­kelők összefutottak és felszedték a kö­vezetről a két szerencsétlenül járt embert. Azonnal kocsira tették és behozták a kót­ K­ecskeméti Közlöny 1929. április 3. A MOZIBAN kedden és szerdán fél 7 és fél 9 órakor — Budapesttel egyidőben! Csak 16 éven felülieknek! Olcsó helyárak! Kitűnő zenekar! ASZFALT Világvárosi regény 9 fejezetben. UFA VILÁGFILM ! Rendezte: JOE MAY. Főszereplők: Betly Amann, Gustav Fröhlich, Hans Schlettow és Albert Steinrück. Ezenkívül egy UFA kulturfilm, Vizek királynője Expedíció Brazíliába és az inkák földjére 4 felvonásban. Szédületes irammal, vakmerő vezetéssel nyerte Kecske­mét idei motorbajnoságát Sabinák. Hatalmas, de szerencsés bukások tarkították a szenzációs motorversenyt, amelyen megjelent a magyar motorosok színe-java. Nagy sikere volt az egyetlen női versenyzőnek• Húsvét két napja kiemelkedő szép sikert hozott a KSC­nek. A versenyzők bevallása szerint sehol vidéken még ilyen teljes mezőny nem jelent meg. Itt volt a magyar motorosok színe java, ami azzal is magyarázható, hogy ez volt az idei első pályaverseny az országban. Ebből a szem­pontból igen szerencsés volt a KSC idő­választása, sajnos maga az időjárás már kevésbé kedvezett. Az első napra felázott a pálya, csúszós volt, több bukás is tör­tént, szerencsére sérülés nélkül. A közön­ség a rossz idő ellenére is igen nagy szám­ban gyűlt össze. Részletes eredmények: Első nap. Kezdők versenye. Balogh (ARD 175) ellenfél nélkül fut 5 kört 2 p. 26 mp alatt. 350 csek 5 körös első elődöntője: 1. Kremm (Velocette) 2 p. 16 mp. 2. Wos­­sala (Motosacoche). A második elődöntő Zaviza lemon­dása folytán fölösleges, a döntőbe Raf­­fay kerül. Döntő: 1. Wossala (Motosacoche) 2 p. 23 mp. 2. Raffay (Chater Lea). A döntő izgalmát egy szenzációs bukás fokozta. Kremm és Raffay vezetett, a negyedik kör fordulójában Raffay bukott, kiröpült a nyeregből, a gép felborult. A teljes sebes­séggel utána zúduló Kremm beleszaladt a fekvő motorba s ő is kiröpült a nyereg­ből. A kettős bukás nagy rémületet keltett az ilyen látványhoz még nem szokott kö­zönség között. A rémület azonban csak pár pillanatig tartott, mert a két bukott motoros a körülményekhez képest elég fürgén talpra ugrott, sőt Raffay nyeregbe pattant s a körben nagy előnyhöz jutott Wossalát vette üldözőbe, de már nem sok reménnyel. Másodiknak futott be. A két motorosnak szerencsére nem történt baja. Raffay megóvta a versenyt azon a címen, hogy Wossala nem kezdő. Az 500 ccm esek döntőjét Tóth Ist­ván (Rudge) nyerte Waldner (BSA) ellen. 175 ccm főverseny : 1. Weber (Mé­­ray) 4 p. 42 mp, 2. Kupsza (ARD) 5 p. 3 mp. 350 ccmes főverseny: 1. Medgyessy (Velocette), 2. Sabrnák (Velocette). Már itt kitűnik, hogy körülbelül ez a két ver­senyző a főmatador. Az oldalkocsis elődöntőt is izgalmas baleset tarkította. Péchy (F. N.) oldalko­­csijából Kamarás kiesett. Szerencsére neki sem történt baja. Az elődöntőt Wiesen­grund (Ariel 500) nyerte. A döntő győz­tese Szőke (Sarolta 350) 5 p. 41 mp. Wiesengrund motorhiba miatt feladta. A 250 ccm es főverseny nyertese Schuller (Puch) 4 p. 32 mp., 2. Er­délyi (Méray) 4 p. 35 mp. 500 ccm­en felüli főversenyben Aus­­laender (BMW.) első, 14 p. 21 mp., Bátya (FN.) második, 4 p. 28 mp. Az első nap utolsó száma a 10 körös vadászverseny. Üldözött Kiss (James), akin az üldöző Weber (Méray) fél távolságot (125 m.) behozott. Második nap. A második nap programmja az 500 ccm­esek döntőjével kezdődik.Kiváló moto­rosok mérkőznek. Győr Medgyessy (Velo­cette) 4 p. 6 mp., 2. Sabrnák (Velocette) 4 p., 3. Auslaender (BMW) 4 p. 24 mp. A program egyik szenzációja az ezt követő vadászverseny. Linzbauer Kató (Méray) az üldözött, Balogh (ARD) az üldöző. A tíz kört Linzbauer Kató 4 p. 48 mp. alatt tette meg, Balogh kisebb­sé­gével nem érhetett el ilyen időt, de Linz­bauer Kató egyébként is nagyszerűen ment. Raffay előző napi óvását a Zsűri el­fogadta s a 350 es kezdők második he­lyéért Kremm (Velocet­) és Nett (Terror Jap) újra futott. Győzött az utóbbi. Következik az egész program főszen­zációja : Küzdelem Kecskemét város baj­nokságáért. Úgy a két elődöntő, mint a döntő igazi szép verseny. Első elődöntő 100 kör. Nyertes Med­gyessy (Velocette) 4 p. 8 mp., 2. Tima Horváth (Super X 750), 4 p. 28 mp. 3. Erdélyi (Méray 250). Második elődöntő: Grőr Sabrnák (Velocette), 2. Bátya (FN 500), 3. Tóth (Rudge 500). Auslaender (BMW) motorhiba miatt nem indul. Döntő: 30 körös Gyönyörű futam. Sabrnák vakmerő, a fordulókban szinte életveszélyes. Start után Medgyessy vezet, Sabrnák a nyoméban, Tima Horváth le­szakad. Sabinák a harmadik kör forduló­jában befogja s lehúzza Medgyessyt, majd szenzációs iramban egy kört ráver Tima Horváthra. Még jobban erősit s a husza­dik kör táján egy egész körrel befogja Medgyessyt is. Innen együtt mennek, egy kör fórja van, a finisben még lassít is. Fölényesen nyer, igaz, hogy elejétől végig minden fordulóban hajszál tartja a bukás­tól. Ideje 12 p 7 mp, második Medgyessy 12 p 33 mp, harmadik Tima Horváth 12 p 40 mp. A 750 ccm főversenyt Tima Horváth