Kelet-Magyarország, 1977. augusztus (34. évfolyam, 180-204. szám)

1977-08-23 / 197. szám

4 „ARANYOS“ hét vége Jönköpingben Magyar szempontból is „ara­nyos” volt a hét vége a jönkö­­pingi XI. úszó, műugró és vízi­­labda Európa-bajnokságon. A 200 méteres férfi vegyes úszásban Hargitay András, 2:06,82 perces új országos csúccsal Európa-bajnok­­ságot nyert. A 200 méteres férfi hátúszásban Verrasztó Zoltán szerzett aranyérmet 2:03,88 per­ces teljesítménnyel. Vízilabda-válogatottunk szin­tén­­beváltotta a szerepléséhez fű­zött reményeket. Az utolsó két fordulóban biztosan győzött Spa­nyolország (4:2) és Olaszország (8:7) ellen, s veretlenül nyerte az Európa-bajnokságot. Az ezüst­érmet Jugoszlávia, a bronzérmet pedig Olaszország együttese sze­rezte meg. A szovjet válogatott meglepetésre csak a 4. helyen végzett. A vasárnap véget ért Európa­­bajnokságon, mint az várható volt, az NDK versenyzői szere­peltek a legjobban. Éremgyűjte­­ményük 16 arany-, 11 ezüst- és 7 bronzérem volt. A Szovjetunió 7 arany-, 9 ezüst-, 7 bronz-, az NSZK pedig 7 arany-, 2 ezüst- és 4 bronzérmet szerzett. Az érem­táblázat 4. helyére Magyarország került, 3 arany-, 1 ezüst- és 1 bronzéremmel. NB 1-ben az NYVSSC­ A Nyíregyházi Vasutas-Sparta­­cus SC NB I B-s női teniszcsa­pata szombaton 5:4-re győzött a BEAC ellen és ezzel bejutott az NB 1-be. A nyíregyházi csapat győzelmeit Bartha Katalin, Cso­konai Nóra,­­Kovacsics Rita, va­lamint a Bartha—Csokonai és a Kovacsics—Kovács páros aratta. A jövő évi bajnokságban tehát a legjobbak között adhatnak szá­mot tudásukról a nyíregyházi női teniszezők. Az NYVSSC férfi NB I B-s csa­pata két mérkőzést játszott a hét végén. Hazai pályán a REAC ellen 6:3-ra győztek. Egyéniben Káplán, Koczka, Sárréti, páros­ban pedig Káplán—Kiss, Lo­­sonczy—Erőss, valamint Koczka —Sárréti nyert. A BSE ellen Bu­dapesten léptek pályára a te­niszezők, s 5:4 arányú vereséget szenvedtek. A nyíregyháziak győzelmeit Káplán, Erőss és Sár­réti, illetve a Koczka—Sárréti páros aratta. Pályára lépett a Szabolcs-Szat­­már megyei teniszválogatott is. Határ menti találkozó keretében Ungváron a Kárpátontúli terület válogatottját 8:3-ra győzték le legjobbjaink. A Nyíregyházi vízügy NB II-as férfi teniszcsapata a hét végén két mérkőzést játszott. A Gyulai Lendület ellen 7:2-re, a Szarvasi Spartacus ellen pedig 0 :3-ra győztek. Kézilabda NB II A kézilabda NB II vasárnapi fordulójában a Vásárosnaményi vörös Meteor női együttese érté­kes győzelmet aratott Budapes­ten, a Csavar SK ellen. Ez a két pont igen jól jöhet a kiesés el­leni harcban. Eredmények: Vásárosnamény—Csavar SK 9:7 (5:3). Női mérkőzés Budapes­ten. A vendég naményi csapat igen fegyelmezetten játszott és megérdemelten győzött. Debreceni VSC—Nyíregyházi Volán-Dózsa 19:10 (8:5). Női mér­kőzés Debrecenben. A hazai csa­pat minden tekintetben jobb volt. A nyíregyházi együttes gól­szerzői: Buzásy 6, Tálas 2, Dar­­kó és Terdik 1—1. Debreceni Kinizsi—Mátészalkai MTK 14:10 (7:6). Női mérkőzés Debrecenben. A szálkai csapat három büntetőt hagyott ki és öt esetben nem tudta kihasználni emberelőnyét. A mátészalkai gól­szerzők: Földvári 7, Szilágyi 2, Balogh 1. Nyírbátori RSC—Váci Híradás 14:9 (8:2). Férfimérkőzés Nyírbá­torban. Gyenge színvonalú játék. A nyírbátoriak emberelőnyüket nem tudták kihasználni, de így is biztosan nyertek. Gólszerzők: Páll 9,­ Iváncsik 2, Németh, Kása és Molnár. Nyíregyházi Tanárképző Főis­kola—KÉV Metró 11:10. Ezt a mérkőzést még tavasszal leját­szották, de a két pontot csak a mostani, vasárnapi forduló után „írják jóvá" a nyíregyházi csa­patnak. KELET-MAGYARORSZÁG A labdarúgó NB III vasárnapi fordulójában a két szabolcsi csa­pat egyaránt győzött. A nyíregy­háziak kellemes meglepetésre Debrecenből, a DMTE-től hozták el a két pontot, míg a Kisvárdai SE hazai pályán a Salgótarjáni Síküveggyár ellen nyert biztosan. NYVSSC—DMTE 1:0 (0:0) Debrecen, 3000 néző, v.: Somlai. NYVSSC: Pilcsuk — Szekrényes, Gáspár, Ambrusz, Juhász J., Ma­­dai, Kanyári (Lengyel), Kubik, Bor, Moldván, Borbély (Farkas). Edző: Gerliczki János. Két kimaradt nyíregyházi gól­helyzettel indult a mérkőzés. Az első percben Bor, majd a máso­dikban Moldván szerezhette vol­na meg a vezetést. Ezt követően a hazaiak vették át a játék irá­nyítását, de az NYVSSC védelme, Pilcsukkal az élen, meghiúsította a gólszerzést. A 17. percben Ku­bik elől az utolsó pillanatban mentettek a védők. Egy perc múlva viszont Gáspárnak minden tudására szükség volt, hogy meg­mentse csapatát a góltól. A 25. percben Borbély lövését védi bravúrral Magyar. A 35. percben Vékony egyedül törhe­tett kapura, de Pilcsuk menteni tudott. Négy perc múlva a nyír­egyházi kapus újabb bravúrral mentette meg csapatát a góltól. A 45. percben Kanyári a kapufára fejelte a labdát. A második félidőt hazai táma­dások vezették be. Az 50. percben azonban Borbély, majd az 58.-ban Madai szerezhetett volna gólt. Egy perc múlva Juhász megrúg­ta ellenfelét, s ezért a játékveze­tő kiállította. A 60. percben Demkó Szekrényest rúgta meg, s őt is kiállította Somlai. A 63. percben megszületett a győztes gól. Bor beadását Borbély lőtte a hálóba, 1:0. A gól után a DMTE vezetett néhány erőtlen támadást, majd a hajrában Bor és Mold­ván növelhette volna a nyíregy­háziak előnyét. A nyíregyházi együttes végig jobb teljesítményt nyújtott, az igen gyenge napot kifogó ha­zaiaknál. A Bor, Moldván és Borbély összeállítású csatársor gyors támadásaival szemben a DMTE védelme szinte tehetetlen volt. Ha Magyar Gábor nem véd olyan jól és ha a nyíregyházi csatárok pontosabban ,,céloznak”, az NYVSSC nagyobb arányban is nyerhetett volna. A nyíregyházi csapatból Pilcsuk, Bor és Mold­ván nyújtott kitűnő teljesítményt. KISVÁRDA—SALGÓTARJÁNI SÍKÜVEGGYÁR 5:3 (3:1) Kisvárda, 2200 néző, v.: Tóth B. KSE: Vincze — Takács, Komá­romi, Kovács, Tóth B., Lakatos, Batári, Tóth J., Dajka, Szeregnyi, Gyüre. Edző: Baksa Gyula. A 12. percben Dajka labdáját Lakatos előrevetődve fejelte a há­lóba. 1:0. A 18. percben Dajka százszázalékos helyzetben a ka­pufát találta el. A 29. percben Batári labdáját Dajka a kifutó kapus mellett rúgta a hálóba, 2:0. A 35. percben szépítettek a ven­dégek. Tábori beadását Czene rúgta a tehetetlen kapus mellett a hálóba, 2:1. A 44. percben az igen jól játszó Dajka kitűnő lab­dát adott Szeregnyinek, aki nem hibázott, 3:1. Szünet után a 49. percben Sze­regnyi lövése a kapufáról pattant vissza, s a jól érkező Lakatos a hálóba továbbította a labdát, 4:1. A 70. percben Szeregnyi növelte a KSE előnyét, 5:1. A nagyará­nyú vezetés után alábbhagyott a hazaiak lendülete, s ezt kihasz­nálták a vendégek. A 76. percben Krivanek II. II-esből szerzett gólt, 5:2. A befejezés előtt négy perc­cel Szabó állította be a végered­ményt, 5:3. A kitűnő teljesítményt nyújtó hazai csapat teljesen megérde­melten nyert. A KSE-ből Kovács, Batári, Lakatos és Dajka nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Az NB III Keleti csoportjának további eredményei: Szarvas-Szolnoki MÁV 2:2, Lehel SC— Gyula 2:1, Hódmezővásárhely— Sátoraljaújhely 3:3, Borsodi Bá­nyász-Szegedi Dózsa 2:2, Szabó Lajos SE—Szegedi VSE 1:1, Recsk —Ózd 1:1, Papp József SE—Haj­dúszoboszló 4:1, Leninváros—Mis­kolci VSC 2:1. MEGYEI I.OSZTÁLY Szombaton megkezdődött a me­gyei I. osztályú labdarúgó-baj­nokság őszi idénye. Az első for­dulóban egy rangadóra is sor ke­rült, a mátészalkaiak Tiszavasvá­­rit fogadták. A találkozó nagy küzdelem után, végül hazai győ­zelemmel ért véget. A többi ta­lálkozón a papírforma érvénye­sült. Eredmények: MÁTÉSZALKA— TISZAVASVÁRI 1:0 (0:0) Mátészalka, 300 néző, v.: Vincze. Mátészalka: Kiss — Tarcsa G., Erdei, Smidt, Szabó L., Demeter, Virovecz, Fási, Tarczali, Kokas, Tarcsa B. (Szabó Gy.). Tiszavasvári: Fitos — Gyurján, Széki, Zsoldos, Bozó, Veres, Ke­nyeres, Héri, Tóth, Kiss, Holecs­­kó. A változatos, jó iramú mérkőzé­sen a hazaiak csak nagy küzde­lem után nyertek. A győztes gólt az 59. percben Tarcsa Bálint sze­rezte. Fehérgyarmat— NYÍRBÁTOR 4:3 (1:0) Fehérgyarmat, 200 néző, v.: Vá­ri II. Fehérgyarmat: Szücs — Veres, Tisza, Labanc, Szalai, Tóth B., Nagy, Juhász, Simai, Badar, Tóth E. Nyírbátor: Csabina — Karsai, Szabó, Szalai, Dévai, Papp, Mes­ter, Gulyás, Varga, Iski, Pongó. A II. félidő 3. percében már 3:0-ra vezetett a hazai csapat. Ezt követően erősen feljött a Nyírbátor és a 70. percben sike­rült egyenlítenie. A győztes gól a befejezés előtt öt perccel esett. Badar 25 méterről lőtt a hálóba. Gólszerzők: Tóth B. (II-esből), Badar, Nagy, Simon, illetve Gu­lyás, Pongó és Mester. NAGYKÁLLÓ—TUZSÉR 1:0 (1:0) Nagykálló, 500 néző, v.: Czibra. Nagykálló: Pere — Magyar, Ba­logh, Varga, Ráti, Mester, Papp, Pál (Sári), Málik (Tréfán), Koncz, Nagy Gy. Tuzsér: Bajnai — Révész Z., Tóth Rusznák, Mártha, Balogh, Gazdagh, Révész D, Szarvas, Ku­­tasi, Kovács. A 40. percben Nagy Gy. lövése a kapu előtti nagy kavarodásban is utat talált a hálóba. A fizikai­lag jól felkészült vendégcsapat végig nagy küzdelemre késztette a hazaiakat. Mindkét részről első­sorban a védelmek jeleskedtek. A megyei I. osztály további eredményei: Nyíregyházi SZAÉV­­MEZŐGÉP—Nagyhalász 0:3, Asz­talos SE—Nyíregyházi Volán-Dó­­zsa 1:0, Tiszalök—Tyúkod 4:1, Ra­­kamaz—Vásárosnamény 4:0, Zá­hony—Balkány 4:2. MEGYEI II. OSZTÁLY Megkezdődtek a küzdelmek a megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokságban is. Az első forduló­­b­íit Vámosoroszi ért el meglepő győzelmet. Eredmények: Kemecse —Nagyecsed 1:1, Mándok—Bakta­­lórántháza 0:0, Ibrány—Vámos­oroszi 0:1, Jánkmajtis—Újfehértó 5:1, Nyírmada—Hodász 3:3, Nagy­­varsány—Gávavencsellő 3:3, Csen­­ger—Kótai 4:1, Nyírtass—Nábrád 4:1. TOTÓEREDMÉNYEK A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közlése szerint a 34. fo­gadási héten 13 és 13 plusz 1 ta­­lálatos szelvény nem volt. A nye­remények a nyereményilleték le­vonása után a következők: 12 ta­­lálatos szelvény 17 darab, a nye­remény egyenként 85 306 forint. 11 találatos szelvény 230 darab, 2522 forint. 10 találatos szelvények szá­ma 2509 darab, 347 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. A Keleti csoport Nyitány a megyei bajnokságban Bravúros nyíregyházi győzelem Debrecenben állása: 14. Recsk—Ózd­ 2 1 — 7-35 2. Kisvárda3 2 1— 8-55 3. Nyíregyháza3 2 1— 3-15 4. Szarvas3 1 2— 7-44 5. Szegedi D.3 1 2— 6-54 6. Lehel SC3 2— 1 4-34 7. SZVSE3 1 2— 3-24 8. Szabó L. SE3 1 1 1 7-73 9. Leninváros3 1 1 1 6-63 10. Ózd3 1 1 1 3-33 11. Borsodi B.3 1 1 1 6-83 12. DMTE3 1— 2 3-32 13. Hódm. MSE3 — 21 5-62 S.-üjhely3 — 21 5-62 15. MVSC3 1— 2 3-42 Recsk3 — 2 1 3-42 17. Salg. Síkü.3 — 2 1 6-82 18. Szom­. MÁV3 — 2 1 5-72 19. H.-szoboszló3 1— 2 4-72 20. Gyula 3— 1 2 4-61 1. Komló—Eger 4:11 2. BTASK—Budafok 1:1X 3. Nagykanizsa—BVSC 1:1X 4. BKV E.—Debrecen 0:0X 5. Várpalota—Izzó 1:62 6. Keszthely—Rákóczi 2:2X 7. Kiss J. SE—Bábolna 1:22 8. Cegléd—G.­MAVAG 0:32 9. D. Építők—ESMTK 1:22 10. Borsodi B.—Szegedi D. 2:2X 11. Leninváros—Miskolc 2:11 12. DMTE—Nyíregyháza 0:12 13. SZVSE—Szabó L. SE 1:1X -1 1 o­r­okba is Donyeckben befejeződött a IV. ifjúsági atlétikai Európa-baj­­nokság. A magyar versenyzők közül egyedül Saskői Alfonz nyújtott jó teljesítményt, disz­koszvetésben 53,14 méterrel ezüst­érmet szerzett. A többiek nem kerültek dobogóra. A szófiai Universiádén Magyar Zoltán lólengésben aranyérmet nyert. Gyakorlatára 19,60 pontot kapott. Női tőr egyéniben Tor­­dasi Ildikó szerepelt jól, bronz­érmes lett. Szintén harmadik he­lyen végzett Vágási Aranka, aki gerelyvetésben 61,12 métert ért el. A teniszezők között Taróczy a legjobb nyolc közé jutott. Megkezdődött Szolnok megyé­ben a labdarúgó IBV. A magyar A-válogatott a nyitómérkőzésen 3:0-ra kikapott Csehszlovákiától. További eredmények: Magyaror­szág­­—Románia 110, Szovjet­unió—Bulgária 2:0, NDK—Len­gyelország 2:0. Szpasszkij szerezte meg a to­vábbjutáshoz szükséges fél pon­tot Portisch ellen. A 15. játszmá­juk a 29. lépésben döntetlennel ért véget, így a szovjet sakkozó 8,5:6,5 arányban nyert. A sakk­világbajnok-jelöltek döntőjében Korcsnojjal játszhat a ,,Karpov kihívója" címért. Az NB II-es labdarúgó-bajnok­ság vasárnapi fordulójának ered­ményei : Békéscsabai TASK— Budafok 1:1, Volán—Fűzfő 3:0, Dorog—MAV-DAC 3:1, Vác—Ka­zincbarcika 0:2, Nagykanizsa— BVSC 1 :1, Salgótarján—Szek­­szárd 2:0, Komló—Eger 4:1, Vár­palota—Vasas Izzó 1:6, Szolnoki MTE—Kossuth KFSE 1:2, BKV Előre—Debrecen 0:0. Az élcsoport állása három forduló után: 1. Dorog 6, 2. BKV Előre 5, 3. Nagy­kanizsa 5 ponttal. Pénteken és szombaton Nyír­egyházán rendezték meg a teke Alkotmány Kupa-versenyt. Csa­patban: 1. NYVSSC 5034, 2. Ny. Taurus II 4871, 3. Ny. Taurus I 4748 fával. Férfi egyéniben: 1. Mátyás (NYVSSC) 897 fával. Női egyéniben: 1. Brozsek Pálné (Ny. Taurus) 785 fával. A Nyíregyházi Papírgyár nyer­te a KISZ Alkotmány Kupát a Taurus Gumigyár, a Rendőr-fő­kapitányság és a VAGÉP kispá­lyás labdarúgócsapata előtt. -------1 || Kelet­i Magyarország A­AZ MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846. Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: 4401 Nyíregyháza, Pf.: 47 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza. Zrínyi Ilona u. 3—5. Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető bármely postahivatalnál, a kézbesítőknél. Előfizetési díj egy hónapra 20 forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jáger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058 1977. augusztus 23. F­ILM RADIO KOSSUTH RÁDIÓ 8,25: Két Haydn-szonáta. — 9,00: Katedra. — 9,30: Régi híres éne­kesek műsorából. — 10,05: Új időknek — új dalaival. (ism.) — 10,35: Olgeborge kapitány. Urbán Gyula és Szerb György jelenete — II rész. (ism.) — 10,45: Zenekari muzsika. — 11,40: Ady Endre: Életem nyi­tott könyve VI. rész. — 12,35: Melódiakoktél. Közben: 13,10: Törvénykönyv. — 13,25: Meló­diakoktél folytatása. — 13,53: A Román Kultúra Hete. A forrás: Marin Sorescu színműve rádió­ra alkalmazva. — 14,47: Éneklő ifjúság. — 15,10: Beethoven: V. szimfónia. — 15,44: Nyugdíjban is, nem is. (ism.) — 16,05: Har­sán a kürtszó! — 16,35: Kovács Eszter Wagner zenedrámáiból énekel. — 16,47: Pal Joey. Rész­letek Rodgers filmzenéjéből. — 17,07: Bukaresttől — Konstan­­cáig. — 17,32: Pásztordalok, pásztortáncok. — 18,00: A Sza­bó család. — 19,15: A Román Szocialista Köztársaság nemze­ti ünnepén. A műsor keretében elhangzik: Vasile Spoiala két elbeszélése. — 19,55: A Román Kultúra Hete. Miller Lajos Enescu-dalokat énekel. — 20,12: Lakatos Sándor ford.: Régi nó­tacsokor és csárdás. — 20,20: Külpolitikai dokumentummű­sor. — 20,55: Otto Klemperer vezényli a Philharmonia zene­kart. — 22,20: Meditáció. — 22,30: Új lemezeinkből. — 23,20: Ver­bunkosok, népdalok. — 0,10: Régi kórusmuzsika. PETŐFI RÁDIÓ 8,05: A határőrség fúvós ze­nekara játszik. — 8,20: Tíz perc külpolitika. — 8,33: Vidróczky. Részletek Farkas Ferenc—Inno­cent Vincze Ernő daljátékából. Közben. — 8,50: Baklövés tűzi­játékkal. — 9,00: A daljáték­részletek folytatása. — 9,25: Mo­nológ. — 9,33: Derűre is derű. — 10,00: Zenés műsor üdülők­nek. — 12,00: Nóták. — 12,33: Arcképek a szovjet irodalom­ból. — 12,50: Hangszerszólók. — 13,33: A KISZ művészegyüttes központi énekkara énekel. — 14,00: Kettőtől hatig... — 18,00: A Román Kultúra Hete. Sláge­rek Bukarestből. — 18,33: Be­szélni nehéz. — 18,45: Dzsessz­­felvételekből. — 19,15: Lucien Goldmann. ..A rejtőzködő is­ten” című könyvét ismerteti Nona Vera. — 19,30: Csak fia­taloknak! — 20,33: Fehér Sán­dor népi zenekara játszik. — 21,03: Tizenkét szék. Folytatá­sos rádiójáték Ilf és Petrov regénye rádióra alkalmazva — I. rész. — Közben: — 21,28: A Rádió Dalszínháza. — 22,33: Tíz perc külpolitika. — 22,43: Az operettközvetítés folytatása. — 23,31: Grieg-művek. _ NYÍREGYHÁZI RÁDIÓ 17:00—18,30: Hírek, időjárás. — Könnyű dallamok. — Vállon hordott évtizedek. A Varga-bo­kor tanítója. (Riporter: Barkó­­czi János.) — Lemezespolc. Ze­nés beszélgetés újdonságokról. — Egészségünk. (Dr. Gilányi Ibolya az üzemi egészségvéde­lemről.) — A nyírcsaholyi Vö­rös Csillag Termelőszövetkezet kórusa énekel. (Vezényel: Bo­kán László.) — 18:00: Észak-ti­szántúli krónika. — Simon és Garfunkel énekel. — Hírössze­foglaló, lapszemlék, műsorelő­zetes. VÁLLON HORDOTT ÉVTIZEDEK Évtizedek óta tanít Varga­bokorban Kiss László, aki ma már nyugdíjas korú pedagógus. Tanítványainak szülei is tőle tanulták már a betűvetést. A környék „mindenese” ő, a szó legjobb értelmében. Hozzá for­dulnak ügyes-bajos dolgaikkal, segít, ha a gyereket a városba kell vinni — s hogy még mi mindenben, kiderül a róla ké­szült portréból. (Szerresztő-ri­­porter: Barkóczi János.) MAGYAR TV 16,23: Hírek. — 16,30: A jeges­medve (színes). Szovjet kis­­film. — 16,55: Gisela May mű­sora. — 17,40: Egészségünkért! Az Országos Egészségnevelési Intézet műsora. — 17,45: Játék a betűkkel. — 18,10: Díj nél­kül. Beszámoló az 1976-os vesz­prémi Országos Amatőrszínját­szó Fesztiválról. — 18,40: A Ro­mán Szocialista Köztársaság nemzeti ünnepén. — 19,00: Rek­lámműsor. — 19,10: Esti mese. — 19,20: Idősebbek is elkezd­hetik (színes). Tévétorna. — 19,30: Tv-híradó. — 20,00: Kis­­filmek a nagyvilágból. Frédi és Béni, avagy a két kőkorszaki szaki. Amerikai rajzfilmsorozat II. rész: Béni, a hasbeszélő. — 20,25: Ember és Föld. Spanyol ismeretterjesztő filmsorozat. A madarak birodalma (színes). — 20,50: Ahogy én látom. Magyar rövidfilm a budai várról (szí­nes). — 21,05: Különös japán sportok. Japán rövidfilm (szí­nes). A judo. — 21,20: Csak ülök és mesélek. Vitray Tamás műsora. — 22,25: Tv-híradó 3. 2. MŰSOR 20,00: „Háromszög” — avagy „Játék a közönséggel”. Magya­rul beszélő NSZK tévéfilm (színes). — 21,00: Tv-híradó 2. — 21,20: Sakk-matt. Beszámoló a Portisch—­Szpasszkij páros mérkőzésről. — 21,35: Reklám­műsor. — 21,40: Universiade ’77 Közvetítés Szófiából (színes). MOZIMŰSOR Krúdy mozi: A ZSOLDOS- -KATONA. 50%-kal felemelt helyárral! Helyárkedvezmény nem adható! Kk.: 4. 6 és 8 óra! Kertmozi: GYALOG-GA­LOP. Ek.: fél 8 óra! Pénztár­nyitás 6 óra! Béke mozi: FILMBARÁTOK KÖRÉNEK MŰSORA (nyilvános előadás) AZ UTOLSÓ NYÁR. Ek.: 4. 6 és 8 óra! Móricz mozi: TÓTÁGAS. Ek.: fél 4, háromnegyed 6 óra! Nyírbátor: SZANDAKAN 8. Mátészalka: ROBIN HOOD NYILA. Kisvárda: A SCOTLAND YARD VENDÉGE. 50%-kal fel­emelt helyárral. Helyárkedvez­mény nem adható! Sóstói Kultúrpark: MORGI­ANA, A KÉK SZEMŰ MACS­KA. Csehszlovák bűnügyi film. 14 éven aluliaknak nem ajánl­juk ! SZÍNHÁZMŰSOR 27-én, 20 órakor: BÁL A SA­­VOYBAN, a Csokonai Színház előadása a szabadtéri színpa­don. 1977. augusztus 23., kedd Helytálltak a nyíregyháziak Salakverseny - szovjet győzelemmel Ki tudja hányadszor ,bizonyo­sodott be: nagy jövő vár Nyír­egyházán a salakmotorsportra! Ezúttal pénteken, az alkotmány napjának tiszteletére rendezett nemzetközi viadal hozta tűzbe s lázba a nézőket, akik több mint tízezren szorongtak a Volán-Dó­zsa salakmotorpályájának lelátó­in. A hat nemzet 16 motorosa pont­ban négy órakor vonult fel a közönség köszöntésére. Gyorsan és pontosan peregtek az esemé­nyek, a krónikásnak bizony ala­posan kellett figyelnie, hogy semmit se felejtsen ki a futamok másfél-kétperces históriáiból, íme: I. futam: Négy nemzet verseny­zői a startnál. A lelátó a magyar Mészárosnak szorít. Vlagyimir Rozancsuk azonban hamar pon­tot tesz a futam végére. Négysze­lepes, 00 lóerős Jávájával s re­mek technikájával veri a me­zőnyt. III. futam: Sziráczky István be­mutatkozása. A bajnoknak nem megy a motorja. Vezet, amikor kiállásra kényszerül. Oda a győ­zelmi esély ... V. futam: Sora (Románia) bu­kik hatalmasat, Rozancsuk ez­úttal is brillírozik. Reszegi má­sodikként ér célba! IX. futam: Sziráczky és Rozan­csuk külön csatája. Hiába ágas­kodik a miskolci fiú alatt a „ma­sina” a szovjet versenyző ellen ez sem segít, övé a 3 pont. X. futam: Ismét szovjet győze­lem. Druznev leckézteti meg a futamban indulókat. XI. futam: És micsoda hajtás!? Az olasz Terenzani az élen, majd az osztrák Szerecz. Közeledik a nyíregyházi Bihari! Terenzani mellette, csúsznak kifelé, jön fe­léjük a palánk. Bihari kikerüli, az olasz találkozik vele. A néző­tér felszisszen! Terenzani le a palánkról mintha mi sem történt volna. Szerecz egy körrel a vége előtt, mint aki jól végezte dolgát, megáll. A többiek is! A futamot megismétlik. Bihari győz! XV. futam: Szürke fellegek gyülekeznek a pálya fölött. Ja­kab bukik, Reszegi zsinórban ne­gyedszer második! XVI—XVII. futam: ömlik a nyári zápor. A pálya vízben. A futam sz­rdagasztássá fajul. A nyertes Rozancsuk mintha egy monszun esőből ke­rült volna elő. A zsűri vár, a közönség is tü­relemmel. A­ eső szakad, nincs más, mint 16 futam alapján hir­detni végeredményt: 1. Rozan­csuk Szovjetunió 12 pont, 5. Druznev Szovjetunió 11 pont, Mészáros Borsodi Volán 9 pont, 4. Bihari Nyíregyházi Volán-Dó­zsa 8 pont, 5. Reszegi Nyíregyhá­zi Volán-Dózsa 8 pont, 6. Szi­ráczky I Borsodi Volán 8 pont. (kalenda)