Kelet-Magyarország, 1978. december (35. évfolyam, 283-307. szám)

1978-12-12 / 292. szám

8 I I ÖKÖLVÍVÁS Kovács Imre magyar bajnok Vasárnap befejeződött Nyír­egyházán a magyar serdülő ökölvívó-bajnokság. A két korostály 13—13 súlycsoport­jának 104 érmén 39 egyesület osztozott. A nem hivatalos éremtáblázaton a Bp. Hon­véd lett az első két arany-, egy ezüst- és egy bronzérem­mel. Második a Miskolci EM­­TE és a Pécsi VSK két—két arany- és egy—egy ezüst­éremmel. A harmadik FTC két aranyat, négy bronzot, a negyedik Dombóvár két ara­nyat és egy bronzot szerzett. A Nyíregyházi Vasutas- Spartacus SC a 8. helyen végzett egy arannyal, két ezüsttel és egy bronzzal. A Kisvárdai SE 18., három bronzéremmel. A vasárnap délelőtti döntő­ben három nyíregyházi ököl­vívó volt érdekelt. Harmat­súlyban Kovács Imre nagy­szerűen küzdött és magyar bajnoki címet szerzett, To­­sev (ÉVSG) legyőzésével. Mitttner Zsolt a PVSK-s Du-­ naitól, Kovács Mihály pedig a szintén pécsi Szilitől szen­vedett pontozásos vereséget,­­ így mindketten ezüstérmesek lettek. A bajnokok és a sza­bolcsi érmes ökölvívók: 1964-es születésűek, kispa­pírsúly: Szalai József (Dom­bóvár). Papírsúly: Zakár Má­tyás (Csepel Autó). Légsúly: Dunai Sándor (PVSK), 2. Mit­ttner Zsolt (NYVSSC). Har­­matsúly: Kovács Imre (NYVSSC). Könnyűsúly: Sze­keres József (Dombóvár). Pe­helysúly: Ric­hter Márton (Bp. Vasas). Kisváltósúly: Szabó Sándor (STC). váltó­súly: Hofbauer Csongor (Ba­ja). Nagyváltósúly: Dezső Antal (FTC). Középsúly: Ba­­lázsfalvi Gábor (Bp. Hon­véd). Nagyközépsúly: Borsos István (Vác). Félnehézsúly: Rácz András (ÉVIG). Ne­hézsúly: Csekla István (Cse­pel). 1962—63 születésűek, kispa­pírsúly: Árvai Rudolf (Keszt­hely). Papírsúly: Till László (Szekszárdi, 3. Vesszős Já­nos (Kisvárdai SE). Légsúly: Turu István (Törökszentmik­lósi. Harmatsúly: Bihari Gyula (MÉMTE), 3. Lénárt Mihály (Kisvárdai SE). Pe­helysúly: Juhász Ferenc (II. Dózsa), 3. Veres Ferenc (Kisvárdai SE). Könnyűsúly: Gulyás Róbert (MÉMTE). Kisváltósúly: Puskás Tibor (KSI), 3. Sárközi Csaba (NYVSSC). Váltósúly: Szili Zoltán (PVSK), 2. Kovács Mihály (NYVSSC). Nagyvál­tósúly: Maka Árpád (Bp. Honvéd). Középsúly: Kerekes István (KSC). Nagyközépsúly: Borsos Ferenc (Sopron). Fél­nehézsúly : Andics Attila (FTC). Nehézsúly: Koncz Vincze (Bp. Építők). Az 1964-es születésűek kö­zött a legtechnikásabb ver­senyző Toser László (ÉVIG) lett, míg az 1962—63-asoknál Andics Attila (FTC). A leg­eredményesebb edző címet Koncz András (ÉVIG) kapta. Felső képünkön: a váltó­súly eredményhirdetése. A második Kovács Mihály fo­gadja a gratulációt. A nehézsúly döntője igen jó összecsapást hozott. Végül Koncz (Építők) nyert — jobbról — Bialek (ÉVIG) el­len. (Mikita Viktor felv.) KELET-MAGYARORSZÁG LABDARÚGÓ NB II: Jó! hajráznak a szabolcsiak A többi mérkőzésen bőven akadt meglepetés. Kazincbarcika nem tudta legyőzni a DVSC-t, otthon kapott ki a Szolnoki és a Debreceni MTE, s hazai környe­zetben vesztett pontot az Eger is. Eredmények: NYVSSC—B. TASK 1:0 (0:0) Nyíregyháza, 5000 néző, v: Dri­­gán. NYVSSC: Buús — Neumann, Szekrényes, Ambrusz, Czeczeli, Kozma, Moldván, Borbély (Ju­hász), Pólyák, Kiss M., Farkas I. Edző: Temesvári Miklós. B. TASK: Gulyás — Hajdú, Dobó, Lukoviczky, Jegyinák, Ne­mes, Rózsa, Soós, Erőss, Csi­csely (Magyar), Lipták. Edző: Szita László. A 3. percben egy előrevágott labdára Soós rajtolt, Szekrényes a 16-oson belül „lyukat rúgott”, de szerencséjére Buús résen volt. A 22. percben Moldván jó lab­dával ugratta ki Kiss Miklóst, aki elől Gulyás kifutva mentett. Négy perc múlva Pólyák futotta le a védőket, beadásáról azon­ban lemaradtak társai. A 28. percben az igen gyengén játszó Borbély 11 méterről a kapu fölé lőtte Neumann beadását. A 33. percben Dobó hibájából Pólyák tört kapura, öt méterről lőtt, Gu­lyás azonban óriási bravúrral mentett. A 41. percben Czeczeli 20 méterről leadott lövését hárí­­totta ismét nagy bravúrral a ven­dégek kapusa. Szünet után sem változott a játék képe, a békéscsabaiak csak védekeztek. Az NYVSSC meddő fölényben játszott, csatá­rai még gólhelyzetet sem tudtak kialakítani. A 82. percben Rózsa elől Buús messze kifutva a ka­pujából, elrúgta a labdát. A 85. percben Gulyás elnézett egy előrevágott labdát, Juhász került óriási helyzetbe, de a kapufát találta el. A 88. percben Czeczeli szöktette Kozmát, a középpályás a bal oldalon az alapvonalig fu­tott, beadás helyett a kapura lőtt, s a meglepett Gulyás a jobb sarokba ütötte a labdát, 1:0. (ön­gól!) A kilencvenből 85 percig a vendégek tizenhatosán pattogott a labda. A békéscsabaiak meg­szállták kapujuk előterét, a ha­zaiak kulcsemberei külön testőrt kaptak, Kozmára Soós, Pólyák­ra Lukoviczky, Kissre Nemes, Moldvánra pedig Csicsely vievá­­zott. A többiek területet védtek és arra rúgták a labdát, amer­re álltak. A síkos talajú pálya is nekik kedvezett, hiszen ilyen játéktéren jóval könnyebb rom­bolni, mint támadásokat építe­ni. Az NYVSSC 90 perc alatt sem találta meg a védekező tak­tika ellenszerét, kulcsemberei — egy-két esettől eltekintve — könnyen megadták magukat őr­zőiknek. Borbély és Farkas I pedig — mint az utóbbi hetekben — végigácsorogta a mérkőzést, így aztán csak akkor adódott helyzet a nyíregyháziak előtt, ha a vendégek hibáztak. A békés­csabaiak végül is kapusuk ritkán látható balszerencséje miatt vesztették el a már-már meg­szerzett egyik pontot. Jók: Neumann, Czeczeli, il­letve Soós, Lukoviczky, Nemes és Csicsely. KSE—BORSODI BÁNYÁSZ 3:1 (2:1) Kisvárda, 400 néző, v: Szávó. KSE: Kocsis — Baksa, Ko­vács, Gólyán, Szűcs, Tóth J., Szeregnyi (Bori), Komáromi, Nagy G., Tóth I., Kubik. Edző: Baksa Gyula. B. Bányász: Kasza II — Dal­noki, Matiscsák, Svák, Pincsák (Makróczi), Pál, Hédermarszki, Kopa, Boczki, Kvaszta, Varga (Kovács I.). Edző: Deák Ist­ván. *• óriási lelkesedéssel kezdtek a hazaiak, de balszerencséjükre ők kaptak gólt — a hatodik perc­ben. A jobbhátvéd Dalnoki egy megszerzett labdával elfutott és 14 méterről a kapu bal felső sar­kába lőtt. 0:1. A váratlan gól nem szegte kedvét a kisvárdai­­aknak, továbbra is ők irányítot­tak. A 14. percben az előretörő Komáromit Matiscsuk akasztot­ta. A szabadrúgást Kubik Komá­romihoz továbbította, a középpá­lyás lövése a védőkről Szűcs elé pattant, aki 10 méterről a há­lóba lőtt, 1:1. A 27. percben a KSE nagy mezőnyfölénye újabb gólt eredményezett. Tóth József bal oldalról ívelt a Bányász ka­puja elé. Tóth István csúsztatott fejessel a léc alá küldte a lab­dát, 2:1. A második játékrészben sem változott a játék képe, a vendé­gek hét-nyolc emberrel védekez­tek és csak elvétve kísérletez­tek ellentámadásokkal. A 67. percben eldőlt a két pont sor­sa. A Bányász-védők szögletre szereltek Nagy I. elől. A sa­rokrúgást Tóth J. végezte el, be­ívelt labdáját Kubik 10 méter­ről a kapu közepébe lőtte, 3:1. A felzárkózás szempontjából sorsdöntő találkozón a kisvárdai játékosok nagy lelkesedéssel küzdöttek. A mérkőzés nagy ré­szében birtokolták a labdát, Ku­bik és Nagy G. kitűnő szélsőjá­téka révén sokszor zavarba hoz­ták a­ borsodi védőket. Biztos győzelmük annak ellenére sem forgott veszélyben, hogy a Bá­nyász szerezte meg a vezetést. Jók: Szűcs, Tóth J., Kubik, Nagy G., illetve Dalnoki, Hé­dermarszki és Pál. A labdarúgó NB II Keleti cso­portjának további eredményei: Kazincbarcika—Debreceni VSC 0:0, Honvéd Papp József SE— Szolnoki MÁV 3:1, Szolnoki MTE—Gyöngyös 0:2, Lehel SC— Miskolci VSC 2:0, Eger—Lenin­­város 2:2, Debreceni MTE— Szarvas 1:2, Gyula—Hódmezővá­sárhely 2:1, Honvéd Szabó La­jos SE—Ózd 1:1. Az őszi vég­eredmény (a jövő vasárnap a tavaszi szezon első fordulójá­nak mérkőzéseit játsszák a csa­patok) : A LABDARÚGÓ NB II KELETI CSOPORTJÁBAN JÓL HAJRÁZNAK A SZABOLCSI CSAPATOK. A LEGUTÓBBI HÁROM FORDULÓBAN A NYÍREGYHÁZI VASUTAS­­SPARTACUS SC HAT, A KISVÁRDAI SE PEDIG NÉGY PONTOT SZERZETT! AZ NYVSSC HÁROM GYŐZELMÉ­VEL A DOBOGÓ MÁSODIK FOKÁRA LÉPETT, MÍG A KSE ELKERÜLT AZ UTOLSÓ HELYRŐL. Kezdés előtti pillanatok: Buús a labda keménységét ellenőrzi Dri­­gán játékvezető és a két partjelző, Dorozsmai és Varga társaságé­­ban. (Elek Emil felv.) 1. DVSC 19133 335-1029 2. Nyíregyh. 19132 428-1028 3. Eger 19115 337-1927 4. Kazincb. 19105 437-1725 5. Papp SE 199 7 335-1725 6. Sze MTE 19113 534-2625 7. DMTE 197 8 428-2222 8. ETASK 19102 727-2622 9. Ózd 198 5 625-2121 10. Leninv. 198 5 627-2521 11. HMSE 197 5 732-3019 12. Lehel 197 4 8 25-2518 13. Szarvas 196 6 720-2118 14. Gyöngyös 195 5 919-2815 15. Szabó SE 194 51014-2213 16. Gyula 195 31117-4213 17. MVSC 194 41122-3312 18. Sze. MÁV 192 61119-3910 19. Kisvárda 192 5­12­15-419 20. Borsodi B. 192 41315-378 KÉZILABDA VB Bronzérem Pozsonyból Vasárnap véget ért Pozsony­ban a VII. női kézilabda-világ­bajnokság. A világbajnoki címet jobb gólkülönbségével az NDK szerezte meg, a Szovjetunió és Magyarország előtt. A vasárnapi utolsó fordulóban a magyar vá­logatott Jugoszláviával mérkő­zött és 8:7-es félidő után, 14:12-re nyert. Az NDK 16:12-re legyőzte a házigazda Csehszlovákiát, így a mieink bronzérmesek lettek. Szovjetunió 17:5 arányban bizo­nyult jobbnak Lengyelország el­len, de ez a nagy gólkülönbség is kevés volt az aranyérem meg­szerzéséhez. A VB-döntő vég­eredménye . A világbajnokság gólkirálya a csehszlovák Foltynová lett, 41 góllal. Richter (NDK) 39, Szla­­dics (Jugoszlávia) 36 gólt dobott. A magyarok közül Sterbinszky 20, Nagy M. 19, Vadászná 16 góllal járult hozzá a bronzérem megszerzéséhez. Az újságírók a döntő után ösz­­szeállították a VB válogatottját, melybe a magyar játékosok kö­zül Vadászná került. A váloga­tott: Tyimoskina (Szovjetunió) , Tietz (NDK), Kocsergina (Szovjetunió), Richter (NDK), Turcsina (Szovjetunió), Vadászná (Magyarország), Kutkova (Cseh­szlovákia) . 1. NDK 5 4 - 1 82- 55 8 2. Szovjetunió 5 4 - 1 75- 52 8 3. Magyarország 5 3 - 2 67- 62 6 4. Csehszlovákia 5 2 1 2 71- 60 5 5. Jugoszlávia 5 1 1 3 68- 71 3 6. Lengyelország 5 - - 5 50-103 - Vízilabda BEK ÚJRA AZ OSC! Hat év után újra a Budapesti Orvostudományi Egyetem Sport­klubjának csapata nyerte a vízi­labda Bajnokcsapatok Európa Kupáját. A hét végén a spanyol­­országi Barcelonában megrende­zett döntőben az OSC valameny­­nyi ellenfelét legyőzve, pontvesz­teség nélkül lett első. A magyar vízilabdázók az olasz Pro Rec­­cot 7:4-re, az NSZK-beli SV 05 Würzburgot 5:4-re, a spanyol CM Montjuichot pedig 5:2-re verték. Az OSC mögött a második he­lyet a spanyol, a harmadikat a nyugatnémet, a negyediket pe­dig az olasz klubcsapat szerezte meg. 1978. december 12. KELET-MAGYARORSZÁG TEREMKUPA: A Tanárképző legyőzte a Borsodi Bányászt! A hét végén 14 mérkőzést ját­szottak le a kézilabda Kelet-Ma­­gyarország Teremkupában. A nőknél a főiskolások legyőzték a Borsodi Bányászt, míg a Volán- Dózsa a Miskolci Spartacust, így a döntőt a két nyíregyházi együttes játssza majd. A férfiaknál a Nyírbátor és a Debreceni MEDICOR került a döntőbe. Már helyosztó mérkő­zésekre is sor került. Itt is volt meglepetés! A záhonyi együttes hosszabbítás után nyert az NB II-es Debreceni Közúti Építők el­len, ugyanakkor a Debreceni Dó­zsa megyei bajnokcsapata simán legyőzte a Debreceni MEDICOR szintén NB II-es csapatát. Az eredmények: Női mérkőzések: Debreceni Dózsa—Vásárosna­­ményi VM 14:13 (7:7). V.: Bódi, Zsurakovszky. A naményiak időntúli büntetőt is hibáztak. Egyébként sok ziccert sem lőt­tek be. Ld.: Körözsi 7, illetve Hi­­degh 5. Borsodi Bányász—Debreceni Közút 25:17 (13:10). V.: Csákó, Nyárádi. 10:10 után jobban vé­dekezett a Bányász és biztosan nyert. Ld.: Bodnárné 10, illetve Nagy I. 9. Miskolci Spartacus—Záhonyi VSC 19:16 (13:10). V.: Gyöngyösi, Ónodi. Küzdelmes mérkőzésen sok helyzetet kihagyott a ZVSC. Ld.: Varkoly 7, illetve Lázár 12. Nyíregyházi Tanárképző—Bor­sodi Bányász 23:22 (12:11). V.: Lévai, Nagy J. A jól játszó fő­iskolások megérdemelten nyer­tek. Ld.: Kovács E. 9, illetve Bodnárné 8. Záhonyi VSC—Nyíregyházi VSSC 17:11 (7:4). V.: Gyöngyösi, Ónodi. Biztos DVSC-győzelem. Ld.: Lázár 8, illetve Marozsán 9. Nyíregyházi Volán-Dózsa—Mis­kolci Spartacus 16:13 (9:6). V.: Lévai, Nagy J. A Volán-Dózsa már 16:8-ra is vezetett, míg a miskolciak hét büntetőt kihagy­tak és sok kapufát lőttek. Ld.: Nagy Zs. 11, illetve Juhász 5. Férfimérkőzések: Nyírbátori BSC—Nyh. Mező­gazdasági Főiskola 30:16 (12:5). V.: Csákó, Nyárádi. A minden ré­szében jobb BSC fölényesen nyert. Ld.: Pál 9, illetve Ormos 5. Nyírbátori BSC—Honvéd Aszta­los SE 31:20 (15:10). V.: Nyárádi, Vass. A nagyobb rutin döntött. Ld.: Pál 11, illetve Ladányi 10. Debreceni MEDICOR—Nyh. Zrínyi DSK 21:13 (13:8). V.: Csá­kó, Nyárádi. A MEDICOR szoká­sos jó játékát nyújtotta a lelke­sen játszó Zrínyi ellen. Ld.: Ku­pás 8, illetve Pethő 11. A csoportok végeredménye a következő: NŐI I. CSOPORT Helyiosztó mérkőzések eredmé­nyei: Nők, a 9. helyért: Vásárosna­­ményi VM—Nyh. VSSC 23:11 (12:4) V.: Csákó, Nyárádi. Az eredmény önmagáért beszél. Ld.: Hidegh 10, illetve Marozsán 7. A 7. helyért: Debreceni Dózsa —Debreceni MEDICOR 26:14 (13:7). V.: Kenyeres, Nagy G. A Dózsa ezúttal igen szellemesen játszott. Ld.: Körözsi 10, illetve Óvári, Rizmayer 4—4. Az 5. helyért: Záhonyi VSC— Debreceni Közúti Építők 25:22 (22:21, 19:19, 10:12). V.: Csákó, Nyárádi. A DVSC játékosain egyáltalán nem látszott, hogy a harmadik mérkőzést játsszák egy nap alatt. Nagy küzdelem­ben a hosszabbításban nyertek. Hét büntetőt is kihagytak a mér­kőzésen. Ld.: Lázár 13, illetve Nagy I. 6. Férfiak, a 7. helyért: Nyh. Zrínyi DSK—Honvéd Asztalos SE 22:21 (8:12). V.: Kenyeres, Nagy G. Szünet után leengedett az ASE. Ld.: Pethő 9, illetve Dalot­­ti 6. Az 5. helyért: Nyh. Tanárkép­ző II.—Nyh. öregfiúk 24:23 (9:10). V.: Kenyeres, Vass. Az öregfiúk csapata nem a megszokott össze­állításban játszott, így a lelkes főiskolások nyertek. Ld.: Kiss 14, illetve Fekete 7. Vass Géza FÉRFI I. CSOPORT 1. Tanárképző 44--78-648 2. Borsodi B. 43-1 101-786 3. D. Közút 42-2 71-834 4. D. Dózsa 41-3 62-682 5. V.­namény 4--4 68-87-NŐI II. CSOPORT 1. Volán-D. 44. 1 84-56 8 2. Miskolc 43-1 76-666 3. Záhony 42-2 69-68 4 4. D. MEDICOR41-3 65-73 2 5. NYVSSC 4--4 58-89- RÖPLABDA Tornagyőztes lett az NYVSSC A hét végén a csehszlovákiai Rimavska Sobotán nemzetközi röplabdatornán vett részt az NYVSSC NB 11-es férficsapata. A rendezők a részt vevő hat együttest két hármas csoportba osztották. A nyíregyháziak a se­lejtezőben Rimavska Sobotával és Kalinovával mérkőztek, s a házigazdákat 2:0-ra, a kalinovoi­­akat pedig 2:1-re verték. A dön­tőben a Kosice volt a Vasutas- Spartacus SC ellenfele. Az első játszmát 11:0-ról, 15:9-re nyerték a csehszlovákok, míg a máso­dikban az NYVSSC volt a jobb, 15:10 arányban. A döntő játsz­mában 14:9-re elhúzott a Kosice, de remek hajrával a nyíregyhá­ziak fordítottak, 16:14-re győztek. A tornagyőztes NYVSSC mind­két napon nagy közönségsikert aratott játékával. Méltán nyer­ték el az ólomkristályból készült Janka Simaka-vándorserleget. A nyíregyháziak egy garnitúra fel­szerelést is kaptak díjként a ren­dezőktől. Szombaton és vasárnap Szom­bathelyen rendezték meg a röp­labda SZOVOSZ Kupa országos döntőjét, melyen részt vett a Nyíregyházi ÁFÉSZ, férficsapata is. A megyeszékhelyiek Kunhe­gyest, Sárvárt és Sarkad együt­tesét 3:0—3:0-ra győzték le és pontveszteség nélkül szerezték meg az országos bajnoki címet. Második helyen Kunhegyes, a harmadikon Sárvár, a negyedi­ken pedig Sarkad végzett. A nyíregyháziak egyik játékosa, Gál Ákos, a legjobb leütő tiszte­­letdíjat kapta a rendezőktől. Totó A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság tájékoztatása szerint a totó 49. heti szelvényei között 13 darab 13 plusz 1-es akadt. Nye­reményük a jutalommal együtt 58 507 forint. A 47 darab 13 talá­­latos szelvény egyenként 26 532 forintot ér. Az 1224 darab 12 ta­­lálatos szelvényre 679, a 10 774 darab 11-esre 77, az 54 958 darab 10-esre pedig 28 forintot fizetnek. A közölt adatok tájékoztató jel­legűek. (MTI) II Halat­m­agyarország Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon: 11-277, 11-425, 11-525, 11-846 Telexszám: megyében 344, megyén kívül 73 344. Postacím: Nyíregyháza, Pf.: 47, 4401 Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u. 3—5. 4401 Telefon hirdetésügyben: 10-150. Igazgató, főkönyvelő: 10-003, Pf.: 25 Felelős kiadó: Mádi Lajos Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető a hírlapkézbesítő postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj egy hónapra 20 forint Kéziratokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza NYÍRSÉGI NYOMDA Felelős vezető: Jäger Zoltán INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058