Kelet-Magyarország, 1996. augusztus (53. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-13 / 189. szám

j iFrirfyriw wii PWPii Ezek a bravúrok! Az újonc demecseriek is bátrak voltak Nyíregyháza (KM) — Két meglepőnek mondható ered­ményt produkáltak a hét végén NB III-as csapata­ink. Az egyik, a demecse­riek balmazújvárosi sike­re, még úgymond nem is annyira váratlan, a Nyír­bátor Mádon aratott győ­zelme viszont egyértelmű­en a szenzációk sorába tartozik. A két bravúred­ző véleményére voltunk kíváncsiak hétfőn délelőtt. — Bizakodó hangulatban utaztunk Mádra — így Ba­­racsi János, a bátoriak mes­tere —, hiszen a felkészülé­sünk jól sikerült. Igaz, hogy nem úgy igazoltunk, mint például vasárnapi vetélytár­­sunk, de éppen az egysé­günkben éreztem az erőn­ket. Ismertük a mádiak játé­kát, tudtuk, hogy gyakran alkalmazzák a lestaktikát, erre fel is készültünk. Sze­rencsére gyors embereink, elsősorban Lőrincz mindezt ragyogóan kihasználta, és a három gólon kívül még leg­alább három-négy olyan helyzet volt, amelyből beta­lálhattunk volna, így végül biztosnak mondható győ­zelmet arattunk, persze, ha 2-0-nál belőtte volna ellen­felünk a tizenegyest, akkor akár még meleg is lehetett volna a vége. O Az alaposan megerősí­tett mádiak mit szóltak csa­pata teljesítményéhez? — Meglepődtek, annyi szent... A közönség is ki­kezdte őket, mondván, mi­nek kellett idehozni az úja­kat, amikor ennyit a régiek is tudtak. Ez persze nem csökkenti csapatom győzel­mének értékét, hiszen ra­gyogóan és fegyelmezetten játszottunk. Demecserben Eszenyi Dénes edző a hét közepén még azért aggódott, hogy egyáltalán lesz-e csapata. Az új igazolások papírjai ugyanis nem voltak igazán rendben, ám a mérkőzésig minden rendeződött, így legjobb csapatát küldhette pályára a mester Balmazúj­városban.­­ A mérkőzés előtt be­szélgettem a balmazújváro­si edzővel, aki azt fejteget­te, hogy nyerni szeretnének — így a demecseri tréner. — Természetesen mi is ilyen céllal léptünk pályára, hiszen tudtam, hogy rutinos játékosok állnak rendelke­zésemre, és ezek az embe­rek ráadásul még óriási lel­kesedéssel is játszottak. Igaz, 2-0 után, a hazaiak szépítő találatát követően kicsit meleg volt a helyzet, de ismét jött Lehoczky, aki ezen a napon fantasztikus volt, három gólja önmagáért beszél.­­ Gondolom, a védelem is igen masszív volt a két ru­tinos játékos csatasorba ál­lításával. — Drobin és Szatke is ki­tűnően játszott. Ráadásul a hazaiak meg is könnyítették a dolgukat, hiszen felível­­gették a labdát, amit ők igen könnyen hatástalanítottak. Azt pedig — még egyszer hangsúlyozom — öröm volt nézni, hogy mennyire lelke­sek voltak ezek a rutinos ró­kák is. Nagyon remélem, hogy mindez nemcsak a baj­nokság elején fog érződni, hanem erről beszélhetek majd még jó pár hét múlva is. Öngólt is... ...szerezett a hét végén Dé­­tári Lajos. Három forduló után továbbra is pont nélkül áll együttese, a St. Pölten az osztrák labdarúgó-bajnok­ság 2. osztályában. Döme ezúttal igazi főszereplő volt, mert előbb vezetést szerzett csapatának, majd öngólt vé­tett, így veszítettek idegen­ben. (APA) Fenyegetőzik... ...a holland válogatott vé­delmének egykori erőssége, a bombaerős szabadrúgása­iról híres Ronald Koeman. Azt mondja, hogy elhagyja a Feyenoord együttesét és befejezi labdarúgó pálya­futását. A 33 éves védő azért jutott erre az elhatá­rozásra, mert ugyancsak feszült viszony alakult ki közte és a rotterdami klub vezetőedzője, Arie Haan között. A világ még... ...Atlantáról beszél, ám Rio de Janeiro máris 2004-re gondol. A brazil metropolis képviseletében Ronaldo Cézár Coelho személyesen adja át csütörtökön Lausan­­ne-ban a brazilok nyári olimpiai rendezési kérel­mét. (AP) Maradona... ...bejelentette, távozik a Bo­ca Juniorstól, sőt, az is el­képzelhető, hogy befejezi pályafutását. A 35 éves fut­­ballcsillag csapata ugyanis meglepetésre otthonában szenvedett 2-1-es vereséget az Estudiantes de Platától és ezzel elveszítette esélyét ar­ra, hogy megnyerje az ar­gentin bajnokságot. (dpa) 32. hét Budapest (MTI) — A Sze­rencsejáték Rt. közlése sze­rint a 32. heti totónyeremé­nyek a jövedelemadó levo­nása után a következők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A következő hét­re átvitt 13 plusz egy talála­tos nettó nyeremény összege 12 528 332 forint. 13 talála­tos szelvény 1 darab, nyere­ménye 3 021 534 forint. 12 találatos szelvény 31 darab, nyereményük egyenként 73 102 forint. A 11 találatos szelvényekre egyenként 3626 forintot, a 10 találatos szelvényekre egyenként 673 forintot fizetnek. Gólto­tó: 4 találatos szelvény nem volt. A következő hétre átvitt nettó nyereményösszeg 2 328 989 forint. 3 talála­tos 4 darab, nyereményük egyenként 52 274 forint. | SPORT 1996. augusztus 13., kedd Két szolnoki gól távolról Lelkesen küzdött az Alkaloida • Az NYFC nem tudott élni a lélektani előnnyel Nyíregyháza (B. T.) — Egy percen mú­lott, hogy csapata­ink elégedetten zár­ják az NB II-es nyitófordulót. A Tiszavasvári Alkaloida ugyanis a döntetlen remé­nyében utazott Diósgyőrbe, és alighanem a nyíregyházi­ak is boldogok lettek volna az 1-1-es végeredménnyel. Az utolsó percben azonban egy távoli lövés szertefoszlatta a vendégek álmait. Vasváriban természetesen elé­gedettek az érintettek, hiszen sikerült az, ami eddig még so­ha: pontot szerezni Diósgyőr­ben. Mészáros László ügyve­zető elnök először arról be­szélt, hogy milyen is volt az eredmény fogadtatása a város­ban. — Mindenki elismeréssel beszél a csapatról, nekem is, mint vezetőnek többen gratu­láltak, ám az érdem természe­tesen a játékosoké. Éppen most lapozgatom az újságokat, és meglepődve olvasom, hogy a Nemzeti Sport a második féli­dőben egyoldalú diósgyőri fö­lényről ír. Pedig ez a játékrész már jóval kiegyenlítettebb volt, nekünk is akadt pár lehe­tőségünk, egyszer például négy játékosunk vezette egy diósgyőrire a labdát, de Sze­man rossz megoldást válasz­tott. Azt viszont elismerem, hogy az első félidőben, külö­nösen az első negyedórában nagyon nagy nyomás alá volt vetve a kapunk. Erre jellemző példa, hogy az egyébként tá­madó felfogású Bohács erejét annyira lekötötte Varga semle­gesítése, hogy az első félidő­ben szinte át sem tudta lépni a felezővonalat. O Gondolom a szünetben, amikor a tavalyihoz hasonlóan gól nélküli döntetlenre állt a mérkőzés, óhatatlanul eszükbe jutott, nehogy megismétlődjön az akkori eredmény. Mennyi­vel volt másabb a mostani mér­kőzés? — Érdekes, hogy tavaly nem játszott akkora elánnal a Diós­győr, mint most, mégis három góllal legyőztek bennünket. Egy évvel ezelőtt sokkal szel­­lőssebben és fegyelmezetle­­nebbül védekeztünk, ezúttal viszont általam soha nem látott lelkesedéssel és pontossággal játszottak a fiúk. Szerencsére ezúttal sikerült kiiktaniuk a „légi veszélyt” is, hiszen egy éve Danes kétszer is a hálónk­ba fejelt tíz percen belül. Ki kell emelnünk edzőnk nagyon precíz, minden részletre kiter­jedő taktikai beszédét, minden játékos pontosan tudta, hogy mi a dolga, és ez is rengeteget segített. A nyíregyházi klubirodában már nem volt ilyen jó a hangu­lat. Mivel B. Kovács Zoltánhoz hasonlóan Kiss Miklós vezető­edző is az MLSZ edzőtovább­képzésén vett részt hétfőn, Né­meth Károly pályaedzőt kértük meg, hogy tekintsen vissza a szolnoki 2-1-es vereséggel végződött mérkőzésre. — Sajnos, nincs minek örül­nünk — sóhajtott a fiatal szak­ember. — Ahogy azt vártuk, nagy lelkesedéssel kezdett az újonc, mintegy húsz perc eltel­te után azonban csökkent a nyomásuk, és nekünk is akadt pár lehetőségünk. Igazából egyik kapunál sem alakult ki ziccer,­ de jó pár meleg helyzet után lélegezhettek fel mindkét oldalon a védők. Aztán a má­sodik félidő elején már több­ször járattuk meg pontosan a labdát, ennek eredményeként jutottunk vezetéshez. Aztán jó­szerivel nem is tudtunk élni a vezető gól nyújtotta lélektani előnnyel, hiszen azonnal egyenlített az ellenfél. Utána igencsak nyílt lett a mérkőzés, mindkét csapat érzette, hogy van keresnivalója. Sajnos, az utolsó perc átka ismét utolért bennünket, és egy jól eltalált lövéssel a hazaiak nyertek. 17 A két távolról kapott gó­lért mennyire felelős a rutinos Mező kapus? — Kétségtelen, hogy a má­sodikért egyáltalán nem, azt nagyon eltalálták. Az elsőt ta­lán háríthatta volna, de nem rajta ment el ez a mérkőzés, hi­szen így is volt pár nagyszerű közbeavatkozása. O Túl az eredményen, láttak­­e a kispadon biztató momentu­mokat? — Feltétlenül, az egyik pél­dául az volt, hogy ilyen rövid idő alatt összeállt a csapat. Nem azt mondom, hogy úgy­mond kész a gárda, de az össz­­képp már ezúttal sem volt rossz. A védelem stabilan állt a lábán, a középpályán Besse­nyei játéka tetszett. Persze, akadtak hibák is, amiket a hé­ten, az edzőmérkőzéseken sze­retnénk kijavítani. Fiaskóval rajtoltak a fiatalok Nyíregyháza (KM) • Csakúgy, mint négy évvel ezelőtt a nagycsapat, a nyír­egyházi utánpótlás is az Újpest ellen kezdte meg NB I-es sze­replését. Sajnos, sem az „A”, sem pedig a „B” csapatnak nem sikerült a pontszerzés. A javításra azonban máris adva van a lehetőség, hiszen szerdán a Debreceni Sí lesz a mieink mindkét csapatának ellenfele a Tiszavasvári úton.­­ Ifjúsági „A” korosztály: Újpest-Nyíregyházi Sí 3-0 (0-0). NYSI: Balázsy — Kele­men (Mizsák, 80. perc), Mar­os, Huda (Szarka, 56.), Varga, Lakatos, Gerliczki, Korpás, Újvári (Horváth, 75.), Poór (Sienes, 55.), Fehér. Edző: Tamás Kálmán. Mezőnyben végig egyenran­gú ellenfele volt az Újpestnek a nyíregyházi csapat, az ordító hibákat viszont nem hagyták kihasználatlanul a hazaiak. Az első gól az 55. percben szüle­tett, majd tíz perc múlva és a 80. percben ismét betaláltak az újpestiek. A nyíregyháziaknál elsősorban a középpályások gyengélkedtek, így az újpesti győzelem megérdemeltnek mondható. Jó: Kelemen, Mar­os. Ifjúsági „B” korosztály: Újpest-Nyíregyházi Sí 3-1 (2-1). NYSI: Kanócz — Pá­­lovics (Bárdi, 30.), Kántor, Asztalos, Lakatos (Szedlár, 75.), Székely, Ambrusz, Kiss (Pámer, 63.), Gégény, Szé­­csi, Gulyás. Edző: Gáspár László. A 33. percben jutott előny­höz az Újpest, amit három perc múlva Kiss, Szécsi kapufáról kipattant lövése után kiegyen­lített. Sajnos, két perc múlva már ismét a liláknál volt az előny, amit a 70. percben to­vább növeltek. Végig egyenlő erők küzdel­me jellemezte a jóiramú mér­kőzést, az NVSI becsülettel helytállt, és bár kétgólos vere­séget szenvedett, a játék képe alapján akár fordított ered­mény is születhetett volna, így viszont a helyzeteit jobban ki­használó csapat nyert. Jó: Kiss, Gégény, Szécsi. Hungarorigi hangulatjelentés: bánatos ferrarisok (alul) és szomorkodó Schuma­cher (balra), örömittas Villeneuve AP-felvételek Lehoczky premierje Demecser (B. T.) — Ilyen be­mutatkozásról álmodhat min­den csatár: új csapatának első mérkőzésén három gólt szerezni. Akinek ez si­került, az Lehoczky Zsolt, a Demecseri Kinizsi NB Hi­ba felkerült csapatának egyik új igazolása. Az a já­tékos, akinek neve a holti­dényben a Rakamaz kontra Borsodi Volán ügy kapcsán hangzott el gyakran, ám va­sárnap ismét a pályán bizo­nyított a csatár. CJNem tartott attól, hogy a nyáron felröppent kisebb átigazolási botrány rossz hatással lesz majd a telje­sítményére? — Engem már ez az eset abszolút nem foglal­koztatott, hiszen a pénz­ügyi vita már csak a klubo­kat érintette. Nekem annyi volt a dolgom, hogy új csa­patomban jól felkészüljek a rajtra. Cs Ami a jelek szerint nagyszerűen sikerült. Me­lyik gólja volt a legkedve­sebb a három közül? — Hát, mindenképpen az első. Ekkor egy jobboldali bedobást Drobin Miki meg­csúsztatott, én pedig „drappból” a bal felső sa­rokba helyeztem. i