Képes Sport, 1940. július-december (2. évfolyam, 27-53. szám)

1940-09-03 / 36. szám

A KM­AC „Tihanyi Motorkerékpáros Körversenyen“ mérték össze tudásukat a magyar motorosok - Kozma, Dőry, Zamecsnik, Tamási, Vajai, Dömök a kategória f győztesek . Látván­yosságszám­ba ment Vá­gni minden köre. Vijjogva »spriccelt« át a kanyarokon a kis Mátra 10­1, sok meleg pilla­natot szerezve a 20­1 kcm­-esek­­nek, akikkel szemben — nagy meglepetésre —a másodiknak futott. A magyar ipar pompás teljesítménye ez a kis moto­­rocska, hára tette a versenyzőket és a motorokat. A verseny három órás ma­radéktalan sportélvezetet nyúj­tott az ötkilométeres útvonal mentén álló nézőknek. A nap egyik nagy meglepetése Vá­gói, illetve a kis Mátra 10­1 szereplése volt. Vágai ugyan­csak megszorította a vele egy kategóriában futó kétszázaso­kat. A másik, ugyancsak kel­lemes meglepetéssel dr. Ren­dek szolgált, aki a startnál szerzett hátrányát pompás me­néssel ledolgozta és így bizto­sítani tudta magának Kozma mögött a második helyet. A verseny kellemes meglepe­­tése Rendek dr. remek menése volt. (Rendek dr. a felső hajtó­kanyarban.) maradt. Az NSU nagyágyút az üzemanyagban úszkáló kis moszat tette harcképtelenné, a rámenős Kugler a szokásosnál többet kockáztatott, hogy a helytelen áttételezésből eredő hátrányát enyhítse. A jól fel­készült Dömök zavartalanul nyerte az oldalkocsis kategó­A tihanyi versenyen Dőry (NSU) bebizonyította, hogy az első vonalbeliek közé küzdötte fel magát. Nyugodt és most m­át. A jó rendezésért Kozma Ban­dinak és munkatársainak jár a dícsérlet. 4 SZÉRIA ZUNDAPP STARTNÁL 4 SZÉRIA ZUNDAPP HELYEZVE A CÉLBAN a m­e­ffizhatóság­! VEZÉRKÉPVISELET: VI. VILMOS CSÁSZÁR-ÚT 60 TELEFON: 121-404 Mint ficánkoló paripáját a texasi lovas, úgy ülte meg Zamecsnik 350-es Zündappját. Még az idő is kiderült erre a szép versenyre. Mert ez az volt. Nagy közönség, pompás sport és — a körülményeket figyelembevéve — sok indulója volt a szezon első megkésett versenyének. A Balaton part­ját szegélyező és a tihanyi hegyoldalban futó, kanyarok­kal tarkított útvonal erős pró-már kiforrott stílusával és jó tempóérzékével sikerült is 360 kcm-es NSU-jával a nap har­madik legjobb idejét futni. Az ebben a kategóriában induló Za­mecsnik Széria Zü­ndappjával igazi »Zami-stílusban« verte vissza Schurmann (NSU) hu­száros támadásait. Az é­rdekes párharc végül is Zaminak hozta meg, Sehurmann előtt a megérdemelt második helyet. A negyediknek befutó Mocsárit (Zü­ndapp) a lelazult dreh griff­je ütötte el a jobb helye­zéstől. (Ha lehiggad, az elsők közé fog tartozni.) A Pathó (NSU)—Kuttler (Zündapp) izgalmasnak ígér­kező párharca — sajnos — el- Ez nem Tom Bollus, hanem Dőry Antal pompát. NSU-jával, s­ amint egy hajtűkanyarból kihúzat. Munkában a Kugler—Varga— Zündapp trió.