Képes Sport, 1954. július-december (1. évfolyam, 8-33. szám)

1954-07-06 / 8. szám

A világbajnoki elődöntőben a VB egyik legkiválóbb, techni­kailag legjobban képzett csapatá­val, Uruguay válogatottjával hozta össze a sorsolás a ma­gyar együttest. Az első félidő­ben változatos játék folyt,­ eny­he magyar fölénnyel, s ez a fö­lény a félidő végefelé szinte nyomasztóvá vált. Végül meg kellett elégednünk egygólos ve­zetéssel a félidőben. Szünet után már a 2­. percben újabb gólt értünk el, azután azonban erősíteni, tudott a dél­amerikai csapat és sikerült ki­egyenlítenie — négy perccel a tea Stautguayt befejezés előtt. A hosszabítás­­ban aztán hamarosan kidombo­rodott a magyar csapat jobb erőnléte, technikai és taktikai képzettsége, összjátéka. Ez a teljesítmény bizonyságot adott válogatottjaink óriási lelkiere­jéről, egységéről, testi és lelki tartalékairól. Külön kell beszélnünk a mér­kőzés forró, de mindvégig sport­szerű légköréről. A mérkőzésen kivívott győze­lem a magyar csapat leggyö­nyörűbb fegyvertényei közé tartozik. *«■ ** ■ ■ -'*t f?: 1. Kocsis átadásából Czibor 14 méterről lőtt kapura, s lö­vése nyomán az ugrálás labda Maspoll hasa alatt jutott a balsarokba. 1:0. Santamaria elkésett a beavatkozással. Mö­götte, karját felemelve — Czibor ujjong. (ATP felv.) 2. Gól — csukafejessel. A II. félidő 2. percében Budai re­mek beadását Hidegkúti lábbal nem érte volna el, előre­vetődve „csukafejessel“ küldte a labdát a meglepett Maspoli mellett a jobb sarokba. (UP felv.) M KS­TI, f­é­r 3. A ragyogóan védő Grosicsnak a meghosszabbításban bőven akadt munkája. A magasra felugró Souto fejéről pom­pásan öklözi el a labdát. Baloldalon Zakariás és Bozsik ké­szen áll arra, hogy a labdát a mezőnybe továbbítsa. 4. A nagytechnikájú Schiaffino átjátszotta a ma­gyar védelmet. Lóránt már hiába próbálta beérni. Schiaffino átadásából lőtte két másodperccel ké­sőbb Hohberg az uruguayiak első gólját. (UP felv.) 4 VB STATI Az 1954. évi labdarúgó vi­lágbajnokságon összesen 26 mér­kőzést játszottak. Pontosan 140 gól esett, átla­­­gosan tehát 5,4. Az egyes országok csapatai­nak legeredményesebb góllövői: Magyarország: Kocsis 11, Nyugat-Németország: Morlock 6, Ausztria: Probst 6, Svájc: Hagi II 6, Uruguay: Berger 4, Törökország: Saul és Burhan 3—3, Belgium: Anoul 3, Anglia: Lofthouse­­ 3, Olaszország és Brazilia csak két gólos,­­Jugo­szlávia, Franciaország és Mexikó pedig csak egygólos csatárokkal . SZTIKA dicsekedhet. Csehszlovákia, Skó­cia és Dél-Korea csatárai egyet­len gólt sem lőttek. A legeredményesebb világ­­bajnoki cs­atársor: Rahn 4, Ko­csis 11, Hagi N­. 6, Probst 6, Berger 4 Bernben 235.000, Bázelben 228.000, Lausanneban 185.000, Zürichben 117.000, Genfben 76.000, Luganoban 30.000 ember látta a VB-mérkőzéseket, ösz­­szesen tehát 871.000. Nézőcsúcs: a berni nyugat-német—magyar mérkőzés 65.000 nézője, 2. a magyar—brazil 60.000, 3. a ma­gyar—nyugat-német 53.000 né­zője.