Képes Sport, 1962. január-június (9. évfolyam, 1-26. szám)

1962-06-19 / 25. szám

HADD NÉZZÜK hát, milyen is az a csapat, amelyikért Hi­degkúti Nándi otthagyta a Fio­­rentínát... — mondták a né­zők az újpesti pálya lelátóin, s a szokottnál is nagyobb érdek­lődéssel várták az V. Dózsa— Mantova mérkőzés kezdetét. Aztán elindult a játék, eltelt húsz perc, harminc perc, egy félidő, s a játékosaival az öl­tözőbe ballagó Hidegkúti felé elhangzott a nem pontos szak­szerűséggel megfogalmazott, de­­ igen-igen találó vélemény: — Nehéz dolgod lesz, Nándi... Hát igen, ez a csapat nem a Fiorentína. Mi, ha a legszebb jelzőt keresnénk, azt monda­nánk rájuk: derekasan­­küzdöt­tek! Még 4:0 után sem adták meg magukat, példamutató lel­kesedéssel harcoltak — ha ered­ménytelenül is — legalább a szépítésért. AZ U. DÓZSA végig kezében tartotta a mérkőzést, s szinte kénye-kedvére focizott. Játéko­sai még azt is megengedték ma­guknak,­­ezúttal nyugodtan te­hették), hogy kicsit öncélúan brillírozzanak, a közönség „szépérzékére” hatva játszanak. „Bűvölték” a labdát, szelleme­sen adogattak, s ezúttal nem maradtak adósak még a lövé­ Nem sikerült a visszavágás Tatabánya tekesport kedvelő közönsége nagy várakozással te­kintett a magyar—csehszlovák teketalálkozó elé, hiszen válo­gatott mérkőzést először ren­deztek városukban. Női csapatunk esélyesként in­dult, bár tartalékosan állt fel, de az utolsó párosításban a csehszlovák Kusnierzová, aki ezen a­­mérkőzésen „nem tu­dott rosszul dobni” 463 fás eredményével 14 pontos győzel­met szerzett csapatának. A magyar női csapat tagjai jól küzdöttek, különösen Schrei­­né 440 fás eredménye volt biz­tató, de a csapat többi tagjai idegeskedve nem tudták ezt az eredményt megközelíteni. A férfiak összecsapása, heves küzdelmet hozott. Az Európa­­bajnok csehszlovák együttes tagjai fokozottan lendültek já­tékba, tarolásban biztosabban dobáltak, különösen Kocarek­sekkel sem. Sóhajtoztak is ele­get a lila-fehér szurkolók: — Hej, ha így csináltátok volna ezt a tavaszi idényben is! Végül — 4:0-ra győzött a ha­zai csapat, de — győzhetett vol­na többet is. A Mantova csapatán — és fő­leg a kapusán (mind a négy gólban „ludas” volt) minden­esetre nem múlott... (b) volt elemében, aki jelentősen hozzájárult csapata 75 fás győ­zelméhez. A magyar csapat tag­jai jól hajráztak, de a csehszlo­vákok előnyét nem tudták be­hozni. Tehát nem sikerült vissza­vágni a tavalyi kettős veresé­gért, de nagyon örülnénk, ha ez a visszavágás majd a világ­­bajnokságon sikerülne váloga­tottunknak. (tim­mer) Bato — Chile ... Chile? ... Ugye az egy állam valahol Amerikában ... (Bató Géza rajta) A három gólt szerzett Lenkei a lendülettől befutott a kapuba, most bol­dogan fut vissza, Bene ujjongva emeli magasba a k­ezét. V. Dózsa—SC Mantova 4:0 Lenkei — elég közelről — a harmadik gólt lövi Francalanca kapus hálójába. A labda a kapus kezét érintve jut a kapuba (MTI Fotó — Petrovics László felvételei) A búcsú pillanata a toledói út előtt Birkózó-válogatottunk a ferihegyi repülőtéren. Balról jobbra: Varga, Pólyák, Reznák, Matura Mihály, Kozma, Terényi Imre, Feze József, Gurtes, Hollósi (MTI Fotó — Mikó László felv.)