Képes Sport, 1966. július-december (13. évfolyam, 27-52. szám)

1966-07-25 / 30. szám

Kilanó ember ellen.*. Német Szöv. Közt.—Uruguay 4:0 (1:0) Sheffield, 40 000 néző. Vezette: Finney (Anglia). Gólszerző: Held, Beckenbauer, Seeler és Haller. NSZK: Tilkowski — Höttges, Schulz, Schnellinger — Beckenbauer, Weber — Overath, Haller, Seeler, Held, Emmerich. Uruguay: Mazurkiewicz — Troche, Manicera, Goncalvez — Abinass, Gaetano — Cortes, Rocha, Salva, Silva, Perez. Nagy iramú, kemény mérkőzés. A II. félidő 4. percében Trochét (szabálytalankodásért), 9. percében Silvát (mert megütötte Hallért) ki­állították. Csak ezzel vált biztossá a,­,németéig győzelme. Silva, a másodiknak kiállított unagyar já­tékos nem­ akarott ahagyni is pályát, em Finney. tu angol játékvezető rendőrökkel ve­zetteti le Drámai küzdelemben maradtunk alul Szovjetunió—Magyarország 2:1 (1:0) Sunderland, 25 000 néző. Vezette: Gardenzabal (Spanyolország). Gólszerző: Csiszlenko és Parkujan, ill. Bene. Szovjetunió: Jasin — Ponomarjov, Sesztyernyev, Danyilov — Voro­­nyin, Huszainov — Csiszlenko, Szabó, Banyisevszkij, Malafejev, Par­kujan. Magyarország: Gelei — Káposzta, Mátrai, Szepesi — Mészöly, Sipos — Bene, Nagy I, Albert, Farkas, Rákosi. Az I. félidőben a szovjet csapat jobb teljesítményt nyújtott és megérdemelten jutott vezetéshez. Szünet után feljöttünk, de nagy küz­delemben mégis alulmaradtunk. A lendület kivitte Mátrait a rendőrök süllyesz­tett ülőhelyére. Gelei és egy rendőr segíti visz­­sza a hátvédet a pályára Durva játék, kiállítással Anglia—Argentína 1:0 (0:0) Gólszerző: Hurst. London, 92 000 néző. Vezette: Kreinein (NSZK). Anglia: Banks — Cohen, J. Charlton, Wilson — Stiles, Moore — Ball, B. Charlton, Hurst, Hunt, Peters. Argentína: Roma — Ferreira, Petrumo, Mazzolini — Solari, Albrecht — Rattin, Gonzalez, Onega, Artime, Mas. Mindvégig nagy küzdelmet vívott a két csapat. Sok belemenés már az I. félidőben, játékvezetői figyelmeztetéssel és felírással. Rattint a 27. percben kiállították, nem akart lemenni, nagy lökdösődés, viták, 10 percig állt a játék. "­­ Az argentin játékosok a mérkőzés után fe­­nyegetően léptek fel a nyugatnémet Kreitlern ellen. A játékvezető lencréri kisé­ettet jön­ne a pályáról A koreaiak 3:0-ra vezettek­­ Portugália—Koreai NDK 5:3 (2:3) Liverpool, 40 000 néző. Vezette: Askenazi (Izrael). Gólszerző: Eusebio (4, kettőt 11-esből) és Augusto, ill. Pak Szjung Szin, Li Dong Vun és Jang Szong Kuk. Portugália: Pereira — Morais, Baptista, Hilario — Vicente, Coluna — Augusto, Graca, Eusebio, Torres, Simoes. Koreai NDK: Li Csan Mjong — Lim Szung Szun, Szin Jung Juo, Ha Zsung Von — Oh Jun Kung, Kim Szjung Jil — Hang Bon Szin, Pak Juu Jik, Pak Szjung Szun, Li Dong Vun, Jang Szong Kuk. A koreai csapat a 24. percben már 3:0-ra vezetett, de Eusebio még az I. félidőben 3:2-re szépített. Aztán egyre inkább felülkerekedett a portugál együttes. , 1 . Meglepetéssel kezdődött a Portugália-Koreai NDK mérkőzés. Pak Szjung Szin lövése az első percben a portugál kapuba vágódik